31

Odp: Dlaczego Bóg?

"Ale bardzo chciałbym ci jakos pomoc bo mam wrazenie ze cierpisz i nie za bardzo rozumiesz dlaczego." też Mixon

mówie, że chętnie - na GG.

32

Odp: Dlaczego Bóg?

Panie rozbitku. Jaki jest cel twego przybycia? Na pewno nie wymienianie się doświadczeniami z innymi. Czy naprawdę myślisz, że da się tu kogokolwiek nawrócić na sztuczną, sztywną religię? To się mylisz. A wiesz dlaczego? Bo każdy tutaj myśli sam. Nikt nie ulega sugestii innych, bo każdy obiera swój kierunek.

33

Odp: Dlaczego Bóg?

Mi bardzo pomogło krytyczne myślenie w zerwaniu z religią więc polecam:)

34

Odp: Dlaczego Bóg?

waclawm napisał/a:

Do Rozbitka. Moj sposob komunikacji z Bogiem to modlitwa za inne Istoty(te ktore takiej modlitwy potrzebuja, ale przedewszystkim ktore takiej modlitwy chca). Mowiac wprost. Modlitwa np. Chrzescijanska za Cala Ziemie tak jesli bierzesz pod uwage KAZDA  ZYWA ISTOTE(nie rozdzielajac modlitwa za Wszystkich Ludzi a zwierzeta? rosliny? mineraly? i wszystkie inne formy egzystencji konczac na znanych NAM Istotach PozaZiemskich ktore takiej modlitwy potrzebuja i chca) jest w potrzadku. Wedlug mnie niemal kazde odstepstwo od tej(mojej) zasady generuje nastepstwa i byc moze konsekwencje. Jesli chcesz(Twoja wolna wola) zastanow sie KIM dla Ciebie jest BOG i poczytaj o Kreacji. Jesli tak zrobisz nie raz ale tyle razy ile bedziesz potrzebowal powinienes zaczac roumiec subtelne fluktuacje, roznice, oceny i cechy wspolne.
Pozdrawiam Cie serdecznie Waclaw Musz.

Zwierzęta, rośliny i minerały mają swojego pana i jest nim człowiek. My mamy władać nad ziemią.
Poza ziemskie istoty? Jakie bakterie, które nie potrzebują Boga bo ich egzystencja jest czysto przedmiotowa? Bóg szanuje każde swoje stworzenie, każdej z gwiazd mówi po imieniu, ale wie w jakim celu je stworzył i są tylko dwa byty potrzebujące kontaktu z Bogiem:
Człowiek i Anioł. Bo tylko te istoty mają możliwość abstrakcyjnego myślenia i posiadają wolną wolę.
Poza ziemskiej inteligencji (poza sferą duchową) nie istnieje. Mogą pojawiać się jako zjawy, ale nie mogą przybrać ludzkiej postaci (zakazane po incydencie z księgi rodzaju).
Wiem, że wiele osób tutaj pewnie miała kontakt z czymś co wygląda na poza ziemską inteligencję, ale zastanowił bym się nad źródłem.

Pisałem już, ale nie wie czemu nie pojawiło się na forum.
Strącam z nóg swoich proch i idę gdzie indziej.
Jeżeli ktoś chce pogadać to: 31353904 - GG

35

Odp: Dlaczego Bóg?

Rozbitku, posłuchaj. Zwierzęta też mają duszę, i prawo do życia. Jedyny gatunek na Ziemi, który niszczy planetę, to MY LUDZIE. Dlatego jak widzę wokoło siebie sarny, to myślę sobie "kiedy człowiek taki będzie". W czym ludzie są lepsi? Są jak dla mnie najgorsi, bo mając właśnie abstrakcyjne myślenie, nie korzystają z niego tak jak trzeba. Niszczymy wszystko, byleby zaspokoić swoje przyziemne potrzeby. Tworzymy jeden wielki burdel na świecie, a wszystko co żyje, czyli zwierzęta, rośliny, ogólnie przyroda, cierpi.

Wiesz co jest najgorsze? Że ludzie przez to sami siebie mogą zniszczyć. Bo nie szanujemy naszego domu. Niszczymy go, a ty wynosisz człowieka ponad inne gatunki, bo niby myślimy. Gdybyśmy myśleli, to nie tworzylibyśmy chaosu. Taka jest prawda.

36

Odp: Dlaczego Bóg?

Pan Jacque Fresco(Wynalazca,architekt..)stworzył "projekt Wenus".Jest to genialny plan na życie w harmonii z całą planetą dzięki pomocy technologii.Mówi też o skutecznej edukacji człowieka dzięki czemu wyeliminuje się wiele bolączek takich jak przestępczość,bieda,wojny,pieniądze...Polecam poczytać może ktoś się przekona ale jak dla mnie lepszego planu nie widziałem.

37

Odp: Dlaczego Bóg?

@Waclawm. Rozbitek nie przeczyta tego. Przyszedł tutaj tylko dlatego, bo widział tutaj zagubione owieczki. To tyle tajemnicy. smile