1

Temat: Performance

Witajcie. Od razu uprzedzę, że moja wiadomość nie jest związana z tematyką tematu ale nie mogłam stworzyć własnego. Piszę, ponieważ tak jak i Wy, znalazłam się tutaj z jakiegoś powodu.

Chciałabym przedstawić wam projekt, który jest w trakcie tworzenia. A mianowicie I.O.P. (International Open-minded Performance), który jest projektem zrzeszającym ludzi na całym świecie poprzez różnego rodzaju performance. To promowanie artystów wszelakiej maści w jednym, wielkim, improwizowanym działaniu w wielu przestrzeniach – tych specjalnie zaaranżowanych, ale przede wszystkim publicznych – w celu dotarcia do „przeciętnego przechodnia” i zaproszenia go do wspólnych przeżyć i działań kreatywnych. Jest to droga do uświadomienia ludziom, że sztuka jest wszędzie, doświadczamy jej na każdym kroku i nie musimy się więcej powstrzymywać, by obudzić w sobie „małego” artystę, będącego częścią każdego z nas.

Projekt, zgodnie z jego nazwą, otwarty jest na wszelkie działania, rozpatrując pomysły wszystkich artystów (nie tylko) i symultanicznie wdrażając je w życie. Istotne jest nie ograniczanie się do zamkniętej przestrzeni w formie instytucji artystycznej, ale otwieranie działań w stronę ludzi i zapraszanie ich do czynnego udziału. Oprócz improwizacji muzycznych, będą miały miejsce pokazy różnego rodzaju sztuki tworzonej na żywo – między innymi tańca, teatru, fotografii, sztuk wizualnych, a także kulinariów - uświadamiając ludziom występowanie i funkcjonowanie otaczającej nas korespondencji sztuk i ich wzajemnych zależności.

Jak dobrze wiemy, wszystko wprowadzone jest w stan wibrowania, czyli wydaje dźwięk. Idąc dalej tym tokiem rozumowania, jesteśmy muzyką. Poprzez te i inne improwizację, chcę doprowadzić do wspólnego dostrojenia się do siebie, natury, wszechświata, by ludzie mogli poczuć tę różnicę i nabrać chęci do własnych poszukiwań. Ideologia będąca podłożem niniejszych działań ma stanowić impuls do obudzenia w społeczeństwie pokładów kreatywności, większej wiary w swoje możliwości, miłość, a także odrzucenie strachu, który jest czynnikiem ograniczającym twórczość. To wszystko ma na celu chęć zmiany w ludziach, która powoli będzie prowadzić do wolności na Ziemi. A to wszystko za sprawą obudzenia w nich cząstki siebie, która z każdym działaniem będzie kwitnąć. Sama jestem teoretykiem, a przede wszystkim praktykiem sztuki, w szczególności muzyki, głosu i wiem z własnej autopsji oraz ludziach chcących wziąć udział w tym projekcie że jest bardzo duża możliwość powodzenia. Ludzie przyzwyczaili się do słuchania słów ale nie są przygotowani na udział w takich performansach, gdzie każdy ze zmysłów będzie brał w tym udział. W świadomy bądź mniej świadomy sposób staną się częścią grupy walczącej o wolność Ziemi.
Organizacja wymienionych działań wymaga zaangażowania w pełni zorganizowanej grupy ludzi specjalizujących się w różnych dziedzinach sztuki i nauki, a przede wszystkim pasjonatów cechujących się dużą kreatywnością. Dlatego, jeżeli podoba wam się idea tego projektu i chcielibyście wziąć w tym udział, piszcie.

Szczególnie zależy mi na kontakcie z Tobą, Hejal.

2

Odp: Performance

Cześć Dusza smile Bardzo ciekawy projekt. Fajny, bo zawsze coś mi w duszy gra. Tak jakbym słyszał muzykę, czasami to nucę, co wymyślę. I powiem że niezłe kawałki mi wychodzą. big_smile

3

Odp: Performance

Jeśli masz jakieś konkretne osobiste pytanie lub chcesz się z jakiegoś innego powodu skontaktować - służy do tego opcja wysyłania wiadomości PW na forum.

4

Odp: Performance

Bardzo ciekawa inicjatywa:)Ja sam tworzę jakieś tam projekty muzyczne w programie Fl Studio i piszę pod nie teksty:pPGłownie robię hip hop bo można dzięki niemu opisać obszernie wiele tematów i rozkminiać je.Jednak zaliczam się do amatorów bo brakuje mi systematyczności,wytrwałości i większego zaangażowania:PJestem zbyt leniwy:P
Macie może już jakąś stronę internetową?Chętnie będę mówił o tym pomyśle innym ludziom:)

5

Odp: Performance

Na chwilę obecną to wszystko jest w trakcie tworzenia, więc jeszcze nie posiadamy strony internetowej ale w przeciągu kilku miesięcy powinna już taka powstać. Na pewno, w niedługim czasie, mam zamiar stworzyć blog, który ma na celu poszukiwanie świadectw wyrazu ludzi poprzez sztukę. Dlatego jak będziesz miał ochotę podzielić się tam swoimi projektami, serdecznie zapraszam. smile Jeżeli na chwilę obecną posiadasz coś, co tworzysz, to pisz śmiało, może uda nam się zrobić jakiś ciekawy projekt smile
Obecnie poszukuję jakiejś przestrzeni we Wrocławiu, gdzie mogłabym stworzyć centrum owych działań, w której każdy będzie mógł przyjść ze swoim pomysłem. Projekt zakłada właśnie wyjście do zwykłego przechodnia, który uważa, że nie umie śpiewać, bądź tańczyć, itd., by poprzez zaproszenie go do wzięcia udziału w performansie, obudzić w nim poczucie tej kreatywności oraz świadomości, że sztuka wyraża nas samych i jesteśmy nią od dnia narodzin, tylko założone na nas systemy pozwoliły zapomnieć nam o tym. Poprzez poruszenie wielu bodźców, łatwiej będzie obudzić tą świadomość w ludziach. Nie wychodzę tylko do profesjonalnych artystów ale do każdego, kto chce działać, i to, w jaki sposób się wyraża, poprzez różne formy sztuki. Wchodząc w interakcje z innymi, nabywać nowych przeżyć artystycznych i szerzyć to dalej, dzielimy się tym doświadczeniem, poprzez uświadamianie ludziom, że każdy ma dostęp do takich przeżyć.