1 Ostatnio edytowany przez Mora (2010-10-12 14:01:26)

Temat: Trudne Chwile

http://img.webme.com/pic/n/niezwykli/dostronygratiss.jpg
Każdy z nas w życiu miał chwile gdzie problem był wszędzie, czuliśmy frustracje, miotamy się w bezsilności. Jak domek z kart nasz świat runął. Wtedy jesteśmy słabi, żyjemy jak w horrorze, myślimy czy może być jeszcze gorzej? Dopada nas depresja i od nas zależy czy ulegniemy temu uczuciu czy nie. Szukamy wsparcia, wątpimy, jesteśmy nie pewni. To uczucie przejmuje nad nami kontrolę, traci głowę, tworzymy fałszywe pozory i bah... Kolejny narkoman, alkoholik albo sami siebie pozbawimy życia, bo już nie potrafimy tak żyć. Zabijamy się sami popadając w negatywną atmosferę.

Każdy ma chwilę, że by to wszystko jeb... Pytamy siebie. Ile można od świata otrzymywać w serce ciosów? Stajemy się puści i umieramy ale żyjemy, tylko nasza dusza staje się pusta, toczymy walkę ze sobą, walkę z wiatrakami.

Tym krótkim tekstem nie chciałem nikogo obrazić, poniżyć ani też doprowadzić do negatywnego stanu. Każdy z nas ma chwilę słabości, wtedy różnie to bywa, możemy temu stawić czoła i potraktować to jako wyzwanie i wygrać, lub ulec wtedy przegrywamy, nie ze światem lecz ze sobą. Poddajemy się mimo to, iż każdy człowiek ma w sobie siłę i odwagę by iść do przodu, nigdy nie ma za późno by coś naprawić. Z każdą wadą i zaletą powinniśmy iść do przodu.

Chciałem skłonić Was do refleksji, zastanówcie się chwilę gdy macie smutne chwile. Czy aby na pewno wszystko jest przegrane? Czy nie ma rozwiązania? Nie podam Ci tutaj recepty na wszystko ale mogę powiedzieć nie jesteś pierwszy ani ostatni, który będzie tak się czuł. Zamień problem na wyzwanie, jesteś odważny, pewny siebie staw czoła wyzwaniom, bo po to żyjemy aby iść swoją drogą. W życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój więc nie ulegaj presji świata, Ty jesteś dla siebie światem i tylko Ty możesz odmienić swój los. Poszukaj siebie...

Do usłyszenia.
[url]http://niezwykli.pl.tl/Trudne-Chwile.htm[/url]

2

Odp: Trudne Chwile

Nie ważne ile ciosów się dostanie od życia, ważne jest żeby wstać i się pozbierać. Niezależnie od wszystkiego, nie poddam się, tylko będę szedł dalej. Negatywne myślenie nie pomoże, lecz przeszkodzi, gdyż samo w sobie jest dołujące. Wielu ludzi tego doświadcza, lecz niewielu wie, że może stawić czoła. Człowiek który nie wierzy że będzie lepiej, jest na straconej pozycji. Pozytywne myślenie, i wiara że będzie w przyszłości lepiej, jest połową sukcesu, druga polowa to wsparcie najbliższych i chęć życia, która powoduje że ze wszystkim się uporasz. Nieważne co by się  działo, ważna jest nadzieja, bo wtedy sobie uświadamiasz, jak życie jest bezcenne, i że warto o nie walczyć.

Ups właśnie dopadła mnie taka "wena". Czasami mi się zdarzy, ale co na to poradzę . smile

3

Odp: Trudne Chwile

Zanim zaczniemy się nad sobą rozczulać popatrzmy na tych co nie mają rąk, nóg, nerek, płuc, mają nowotwory i są po chemioterapii. I z tej perspektywy popatrzmy na swoje życie. Jakimi jesteśmy szczęściarzami. Mamy ręce i nogi całe więc czego nam więcej potrzeba? Możemy normalnie oddychać, chodzić o własnych siłach, a to że nie mamy najnowszej klasy BMW to pikuś. Tak ja podchodzę od jakiegoś czasu do moich tak zwanych problemów.

4

Odp: Trudne Chwile

Podchodząc do lustra nie można oczekiwać ze uśmiechnie się do nas pierwsze.
Czemu dzisiaj jest tak, ze jak popełniamy błędy to wierzymy w przeznaczenie a kiedy osiągamy sukces to twierdzimy ze to był nasz wybór?

5

Odp: Trudne Chwile

Do popełnionych błędów ciężko się przyznać (zwykle z braku pokory). W zasadzie w każdym momencie postępujemy zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą i najlepiej, jak potrafimy na tą chwilę, dlatego błąd jest wiedzą niepełną. Jeśli się do niego nie przyznamy, nie uzupełnimy braków. Nie chodzi o rozgłaszanie wszystkim wokoło, że się go popełniło. Wystarczy się do niego przyznać przed samym sobą.

…Sukces jest dzieckiem, do którego każdy chętnie się przyzna (niezależnie od tego, kto jest jego ojcem).