1

Temat: Schizofrenia

Jak myślicie, co jest duchową przyczyną tejże choroby? Może chodzi tu o zbyt niską frekwencję duszy?

2

Odp: Schizofrenia

Konflikt wewnetrzny

3

Odp: Schizofrenia

Nie znam się dobrze na tym , ale znam osobiście człowieka ze schizofrenią.Ta choroba rozwinęła się u niego w tedy,kiedy zaczął brać narkotyki(najpierw marihuana,potem amfetamina).Bierze do teraz.Jeśli chodzi o duszę to myślę że może być ona bardzo podziurawiona i przedostaje się do niej mnóstwo pasożytów(a tak nie wierząc przykładowo w duszę to oczywiście liczne uszkodzenia mózgu).Ale jeśli chodzi o schizofreników,którzy naturalnie zachorowali to nie mam pojęcia.Być może zbyt silne zatracanie się w negatywnych myślach albo przedostanie się jakichś demonów.Nie wiem nie jestem ekspertem.
Ps.Nie wiem czemu tak mi odwala i wypisuję po nocach posty,za dużo kawy chyba;P

4 Ostatnio edytowany przez Selenity (2015-01-03 16:59:27)

Odp: Schizofrenia

Wg mnie to przejaw istotnie podziurawienia ciał subtelnych duszy, ugryzień, podczepień, generalnie paskudna sprawa. Taka dusza pozostaje na granicy światów i w takim stanie jest utrzymywana, to coś na kształt pomostu przez który przechodzą....Nie do końca zgodzę się też z twierdzeniem, że dusza miała wpływ na wybór takiego wcielenia, bo już na tym etapie to o nim mowy być nie może. Zdecydowała się na wejście w relacje z podczepionymi dawno temu, a teraz to już zmierza ku degradacji, bo nie jest łatwo się uwolnić z takiego zabrudzenia (delikatnie mówiąc, bowiem mnie to przypomina ciało duszy niczym gnijące mięso....brrr).

5

Odp: Schizofrenia

Trochę trudno mi sobie wyobrazić ze dusza może mieć formę gnijącego mięsa. Z tego co mi sie wydaje tylko mięso ma takie właściwości. Schizofrenia to choroba nie potwierdzona żadnymi testami klinicznymi i nie ma odzwieciedlen chemicznych jest  zbiorem objawów zebranych w jedna baze wyliczający wszelkie odchyły od powszechnie przyjętych norm. Jeśli pacjent np.patrzy się długu w dol bądź jest zbyt entuzjastyczny wychyla się automatycznie od normy i mieści się w klasyfikacji. Niestety wbrew powszechnej doktrynie ze wszyscy jesteśmy tacy sami nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości. Mamy różne drogi doświadczeń i uwarunkowania. Mamy tu do czynienia ze zwykłym brakiem zrozumienia dla różnic osobowościowych. Leczenie proponowane dla schizofrenik jest oparte na ciężkiej ingerencji chemicznej w organizm, który jest zdrowy. Powodując w organizmie większy stress wpierając takiemu pacjentowi ze jest on chory pacjent staje sie chory w swoich oczach i rzeczywiście zaczyna zachowywać sie skrajnie.

6

Odp: Schizofrenia

Dlatego Mixon jak należy według Ciebie leczyć takich ludzi?Znaleźć Geniusza który wymyśli plastry na dziury w duszy czy wystarczy zwykły ksiądz?A tak serio to jestem ciekaw jak powinno się skutecznie uzdrowić taką biedną duszyczkę.

7

Odp: Schizofrenia

To społeczeństwo musi wyleczyć się z normalizowania i zrozumieć, ze są tu ludzie którzy po prostu odczuwają więcej niż pozostali. Ale ponieważ pozostali nie potrafią odczuwać więcej automatycznie wydaje im się ze osoba, która tak odczuwa powinna natychmiast przestać udawać. A jeśli twierdzi ze nie udaje i nadal twierdzi ze potrafi rozmawiać w myślach z kotem to wtedy wiadomo szpital i psychotropy-to go nauczy  nie wychylać się z norm. Zwykła zawiść o więcej. I to jeszcze żeby można było takiego delikwenta chociaż okraść to by nie było problemu. Ale jest i trzeba kombinować.

8

Odp: Schizofrenia

Należy odróżnić tych którzy odczuwają więcej, od tych, którzy chorują na schizofrenię...to z pewnością nie jest to samo. Dusze obarczone podczepieniami związanymi z tym zaburzeniem są poszarpane i podziurawione (tzn. ciała subtelne duszy), a porównanie do gnijącego mięsa jest wyłącznie moje aby zobrazować i nakreślić problem bardzo wyraźnie. Ciała subtelne duszy zaczynają wówczas przypominać ciało fizyczne po zażyciu narkotyku potocznie zwanego krokodylem (można sobie pooglądać w necie efekty, jest mnóstwo zdjęć i filmików). Żaden ksiądz i żadne lekarstwo nie zmieni tego stanu. Dusza na którymś etapie rozwoju dopuściła do siebie pewne podczepienia, a teraz się za nią wleką i powodują uszkodzenia, choć początkowo pozornie mogły jej pomagać w rozwoju, ale tylko pozornie. Po latach wcieleń powstaje taki bałagan, że trudno takiej duszy sobie z tym poradzić, ale wciąż jedyne lekarstwo znajduje się wyłącznie w niej samej. Tzn. wyłącznie ona na pewnym etapie może pozbyć się tych obciążeń, ale za tym musi iść świadome i głębokie zrozumienie problemu, który w niej tkwi. Czasem inni ludzie z pewnymi zdolnościami mogą jej to uświadomić, ale nigdy żadna religia, kapłani, środki chemiczne itp. sztuczne twory.

9

Odp: Schizofrenia

wklejam z wiki:
Katatonia – występowanie zwiększonej lub zmniejszonej aktywności ruchowej. Objawy katatoniczne występują w schizofrenii katatonicznej, w zaburzeniach afektywnych, w innych zaburzeniach psychicznych spowodowanych chorobami mózgu, zaburzeniami metabolicznymi lub substancjami psychoaktywnymi

Jak juz mamy odrozniac to odrozniamy:
izofrenia niezróżnicowana
Schizofrenia niezróżnicowana
Schizofrenia paranoidalna
Schizofrenia hebefreniczna
Schizofrenia rezydualna
Schizofrenia cenestetyczna
Dementia praecox 
Osłupienie
Schizofazja
Ambisentencja (kategoria Schizofrenia)
Zaburzenia schizotypowe
Autyzm schizofreniczny 
i wiele  wiele innych. Np schizofrenia choinkowa shizofrenia podatkowa shizofrenia wlosow na twarzy shizofrenia lepszych butow shizofrenia ograniczonego widzenia shizofrenia braku wyobrazni shizofrenia wyscigu materialnego shizofrenia zimowych opon i prosze uwiezyc czy nie ale to wszystko leczy sie farmakologogicznie.

To moze sie wydawac zabawne ale dla ludzi dotknieych tym chorym fenomenem absolutnie nie jest. Nie moze byc tak ze jesli czlowiek ma zachwiania nastroju to automatycznie jest klasyfikowany jako chory.

10

Odp: Schizofrenia

A żeby było ciekawiej jednym z objawów wpisanych w zestaw objawów schizofrenii jest objaw ze dana osoba wypiera się tego ze jest chora.(powtarzam nie ma żadnych testów klinicznych potwierdzających ze schizofrenia to choroba organizmu). Czy potraficie sobie wyobrazić frustracje powstającą w wyniku kiedy to jakiś gnom książkowy twierdzi ze jesteś chory tylko dlatego ze jakiś inny gnom napisał w książce ze osoba chora będzie się wypierać tego, ze jest chora? Dalej zostajesz skierowany na seryjna ingerencje chemiczna w zdrowy organizm. Żeby było ciekawiej leki psychotropowe żeby były skuteczne musza być psychotropowe wiec nie maga być zrobione z warzyw i owoców. Wychodzisz z leczenia jako lekoman leków, które są laboratoryjnie skonstruowanymi narkotykami. Kasa chorych w krótkiej linii pokrywa ci ćpanie. Dodając do tego obrót tych leków na czarnym rynku mamy dilerów w białych fartuchach uśmiechających sie do ciebie szczerze, namiętnie wypisując recepty na coraz to doskonalsze dragi.

11

Odp: Schizofrenia

Ja mam nieodparte wrażenie, że szpitale psychiatryczne, są po to, żeby odizolować chorych, a nie ich leczyć. Przypuszczam, że jakby poszedł tam zdrowy psychicznie człowiek, to po paru miesiącach wyszedłby chory. Do tego dochodzi, zniszczenie organizmu przez te leki psychotropowe. Słyszałem jeszcze, o elektrowstrząsach, ale nie wiem czy to prawda. Mówiąc krótko, psychiatrzy nie mają zielonego pojęcia, o przyczynach tych chorób, dlatego właśnie szprycują psychotropami, żeby ludzi otumaniać.

12

Odp: Schizofrenia

Zgadzam się z tobą Krykers00 i chciałbym zaznaczyć że podobnie jest z polskimi szkołami.W głównej mierze uczą zapamiętywać a nie myśleć.Np.taka religia(której nie powinno być w szkołach) nie nauczy tego co filozofia.(Sorry za odbiegnięcie od tematu):)

13

Odp: Schizofrenia

Krykur, to wcale nie jest odbiegnięcie od tematu, a już mówię dlaczego.:)

Kiedy chodziłem do szkoły, to nigdy nie potrafiłem się podporządkować. Na religii, to księdza, przez zemnie, szlak trafiał(serio). Z nauczycielami tak samo było, bo się nie chciałem uczyć, tego co mi nie potrzebne. Wiesz, co mnie nie interesowało (np historia). Myśleli że coś ze mną nie tak, dlatego wysyłali mnie do pedagogów, psychiatrów. Nic mi nie potrafili wykryć, po prostu szukali dziury w całym. Lekarze przypisywali mi psychotropy, żeby mnie otumaniać. Chcieli mnie zamknąć na obserwację, ale na szczęście mój tata na to nie pozwolił, bo wiedział, że ze mną wszystko w porządku.

Widzisz teraz: kto się nie podporządkuje, kto odbiega od "normy", tego uważają za chorego. W szkołach jest zero akceptacji, a system szkolny jest tak zaprojektowany, żeby manipulować, i podporządkowywać od najmłodszych lat.
Dziecko nie ma nic do powiedzenia, i nic nie może. To zniechęca do nauki, i poznawania, ciekawego przecież świata. Jedyne co dziecko w szkole może, to podnieść dwa palce, i zapytać się, czy może do ubikacji. I to nie zawsze dostaje pozwolenie. :-)

14

Odp: Schizofrenia

System edukacji został tak zaprojektowany właśnie, by tak działać. Ma na celu przeprogramowanie Twojego (każdego) umysłu. tongue

15 Ostatnio edytowany przez Mixon (2015-01-09 11:29:29)

Odp: Schizofrenia

Program edukacyjny ,program telewizyjny, program komputerowy. A kto to wszystko programuje? Jakis shizofrenik prawdopodbnie. smile

16

Odp: Schizofrenia

Sorry że nie na temat, ale jak wy robicie te żółte buźki, bo ja nie wiem. Też chciałbym takie robić. :-D

17

Odp: Schizofrenia

Nie lubię słowa program.Kojarzy mi się ono z takim śnieżącym(Ale takim perfidnym) obrazem w starym telewizorze w który jak zahipnotyzowana patrzy powiedzmy sześcioosobowa rodzina na obskurnej kanapie...ble smile

18

Odp: Schizofrenia

Krykers00 wejdź w emotikonki tam masz napisane jak wpisywać żeby były żołte buźki:P:P smile

19

Odp: Schizofrenia

Mixon napisał/a:

Program edukacyjny ,program telewizyjny, program komputerowy. A kto to wszystko programuje? Jakis shizofrenik prawdopodbnie. smile

Lub ktoś, kto dokładnie wie, co chce osiągnąć. wink

20

Odp: Schizofrenia

Właśnie, na przykład ministerstwo edukacji.:D Chcą podporządkowywać dzieci, żeby były posłuszne. Żeby stworzyć posłuszne społeczeństwo.:)

Wydaje mi się, że ta dyskusja zmierza, do jakiejś teorii spiskowej.:D

21

Odp: Schizofrenia

Antares napisał/a:
Mixon napisał/a:

Program edukacyjny ,program telewizyjny, program komputerowy. A kto to wszystko programuje? Jakis shizofrenik prawdopodbnie. smile

Lub ktoś, kto dokładnie wie, co chce osiągnąć. wink

no to mowie przecie smile pozdro wink

22

Odp: Schizofrenia

Jak już mowa o programach, to schizofrenia też nim jest wink i to bardzo trudnym nie dość, że do prawidłowego sklasyfikowania,to tym bardziej do skasowania.

Natomiast świat programowania wokół nas to faktycznie sieć, podłączona do głównej matrycy sterującej  duszami zakodowanymi na różne opcje. Wszystko, co próbuje wpłynąć na nasze indywidualne postrzeganie, swobodę wyboru, tzw. wolną wolę poprzez różne manipulacje (głównie emocjami) jest groźne, choćby ubrane w piękne "kolory", bowiem dochodzi do kodowania dusz, które stają się częścią tego matrixa, w którym żyjemy akurat tu, w tej gęstości.

23

Odp: Schizofrenia

Czytamy:"Inaczej wyglądają statystyki Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera, w2013r. wszpitalach psychiatrycznych leczyło się ponad 200tys. chorych. Wramach ambulatoryjnej opieki psychiatrycznej udzielono świadczeń niemal 1,5 mln pacjentów."
a dalej czytamy "Prof.Marek Jarema zPolskiego Towarzystwa Psychiatrycznego zwraca uwagę nasłabą dostępnośćleczenia. Jest onam.in. wynikiem bardzo niskiego poziomu finansowania psychiatrii."-jakies pytania?

24

Odp: Schizofrenia

Wszystko wskazuje że winą są geny + czynniki zewnętrzne. Tyle mówi nauka.