1

Temat: Film K-PAX

23 listopada br.(wczoraj wieczorem) w TV4 wyemitowano film "K-PAX" . Jego premiera odbyła się w 2001roku.

"Do psychiatry (Bridges) w szpitalu publicznym policja kieruje zatrzymanego na dworcu mężczyznę (Spacey), który utrzymuje, że pochodzi z planety K-PAX. Mężczyzna ów, o imieniu Prot, utrzymuje, że jest na misji zwiadowczej i zbiera informacje o naszej planecie. Porównuje warunki atmosferyczne obu planet, przy czym ziemskie światło jest dla niego zbyt jasne. Twierdzi, że powróci do domu przed końcem lata i zachęca pozostałych pacjentów do podążenia za nim. "

Ktoś podsumowuje:
"Kiedy rzeczywistość staje się trudna do zniesienia, ludzie często uciekają w świat własnej imaginacji."
...dlatego nie lubię  fikcji, zwłaszcza, jeśli dotyczy tak bardzo manipulowanym tematem, jak sprawa życia pozaziemskiego. Jeśli w akcji biorą udział maszyny i jakieś stwory...Ok! Wiadomo o co chodzi, ale w innych sytuacjach zawsze ktoś nas wodzi za nos, pokazuje że coś jest, a potem nam to odbiera, raz jest to UFO a zaraz jest to balon.... To chaos! Za duży chaos, żeby później zorientować się co jest prawdą a co bajką czy kłamstwem. Jestem zwolennikiem prawdy i faktów, i idę za tym jak w dym jeśli zajdzie taka potrzeba. Jak można ludziom otwierać oczy, jak sama ciągle jestem na poziomie marnego poszukiwacza?

2

Odp: Film K-PAX

Otwierajac swoje oczy budzac sie do swiata swiat obudzi sie i o twozy oczy tez.
Ja mam pytanie co do prawdy i faktow? Ile z takzwanej prawdy i faktow jestesmy wstanie ogarnac naszą precepcja i wlasciwie zweryfikowac? Moim zdaniem trzymanie sie kurczowo faktow moze okazac sie krzywdzace dla trzymajacego gdyz nasze realia od podstaw sa zbudowane na wyobrazni i myslach. Materializowanie swiata to tez proces myslowy bo generalnie jakby nie patrzec jestesmy wiazkami bardzo skomplikowanego swiatla. Jak mozna wlasciwie ocenic czy dane fakty sa faktyczne i ile rzeczy mozna przeoczyc nie kozystajac z wszystkich mozliwosci naszej percepcji wlaczac w to wyobraznie?