1

Temat: Dusza stara dusza młoda

bardzo fascynuje mnie ten temat.. chetnie wymienie sie z Wami wlasnymi poglądami i poczytam Wasze informacje oraz wypowiedzi .
Wydaje mi sie ze moja dusza jest stara... gdzies gleboko w podswiadomosci to wiem. Jakie cechy charakteryzuja Waszym zdaniem dusze mlode, dzieciece, dojrzałe, oraz stare?

2

Odp: Dusza stara dusza młoda

Intuicja, poczucie zapomnienia wielu ważnych i istotnych wiadomości, nauka bardziej przypominająca przywracanie zapomnianych wiadomości. To bym dał jako przykład starych dusz bytujących w tych ciałach tu na ziemi. A młode? Przeciwieństwo starych ;-)

3

Odp: Dusza stara dusza młoda

Była tu wspominana swego czasu książka M. Newtona, który ten temat poruszał. Większość ludzi na Ziemi to dusze "młode", tzn. mające za sobą mniej wcieleń. Wiele osób uważa się za dusze stare, ale pod hipnozą okazuje się, że nie jest to prawdą. Cechy charakteryzujące duszę starą, z tego co pamiętam zgodnie z jego badaniami, to umiejętność znoszenia dużych trudów, opanowanie, zrównoważenie psychiczne, zdolność do utrzymywania pozytywnych relacji i łagodzenia negatywnych, odpowiedzialność i nie szukanie winy na zewnątrz. Wbrew pozorom, zdolności parapsychiczne nie koniecznie są symptomem zaawansowanego "wieku" duszy, gdyż  jest to po prostu efekt wytrenowania umysłu w odpowiednich szkołach, klasztorach lub pod okiem kapłanów, np. w Starożytnym Egipcie.

4 Ostatnio edytowany przez merlin.solar (2013-05-08 22:31:07)

Odp: Dusza stara dusza młoda

Nie ważne jak to nazwiesz dusza czy mózg... Nikt nie wie jak działa mózg. Naukowcy nie wiedzą do tej pory. Cos tam zaczynają ogarniać ale to niewiele. Nie ma to znaczenia - nie łapiesz tego? Nie masz dowodów na to, że po śmierci ciała świadomość znika. Nie mam dowodów na to, że istnieje. Potrafisz to ogarnąć? Nic nie jest na100 %. Nie ma twojej racji ani mojej. A co powiesz na mózg znajdujący się u każdego człowieka w brzuchu? Czy o takim mózgu też piszesz? Warzywo na poziomie małpy ok. To widzisz z punktu obserwatora. A poziom aktywnosci mózgu i pomiar świadomości tego warzywa? Ludzie w spiączce z silną aktywnością mózgu. Małpa to nie warzywo... Cynizm ceni się w kręgach tzw racjonalistów ale tu nie musisz się "popisywać"... Znam się trochę na racjonalistach ponieważ też nim jestem  ;-)

5

Odp: Dusza stara dusza młoda

No i tu zaczynam mieć wątpliwości czy jesteś sensownym rozmówcą. Nie powinieneś mnie przekonywać do swoich racji ale wymieniać się ze mną swoimi przemysleniemi/doświadczeniami. Inaczej to nie rozmowa ale krucjata z twojej strony. Dalsze wątpliwości wynikają z tego, że poważni naukowcy szczerze i bez wstydu przyznają, że nie wiedzą prawie nic o mózgu. Na siłę próbujesz mi coś udowodnić...

6

Odp: Dusza stara dusza młoda

Ależ ja z nim nie walczę  :-)   Czuję się tylko zniesmaczony. Myślałem, że jest inteligentnym, myslącym i otwartym na konstruktywną dyskusję człowiekiem. Widać, myliłem się ale co tam. Nie ten dyskutant - będzie inny. Na przykład Ty Emmeline.