1

Temat: Zamiast wyrzucać, buduj.

Jest taki pomysł aby budować coś "na siłę" z różnych rzeczy przeznaczonych przez nas do "śmietnika" bądź do niby-recyclingu lub recyclingu.

To eksperymentalne doświadczenie big_smile które ma coś udowodnić. Nie chodzi o to czy coś z tego na prawdę sensownego powstanie czy nie, ale o samo doświadczenie w tworzeniu i przetwarzaniu. Jeśli to coś faktycznie będzie spełniać jakąś dobrą funkcję to wtedy doświadczenie +100! big_smile smile

Zamieszczajcie swoje gotowe budowle wraz ze zdjęciami, filmami i opisami. Pokażcie jak zbudować krok po kroku, włóżcie serce smile A potem pójdziemy sobie razem na piwko jak coś fajnego się stworzy aby uczcić owe coś smile Damy radę?

2

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

Podejrzewam, że z tego wszystkiego, o czym napisałeś, większości starczy tylko ambicji na to piwko, zwłaszcza ze względu na ograniczone zasoby czasowe wink Jeśli budować, to raczej coś faktycznie bardzo praktycznego, co rozwiąże problemy - zwłaszcza z aktualną sytuacją, w której duże korporacje rządzą i wmawiają ludziom, jaki styl życia powinni prowadzić, i - co ciekawe - większość kupuje już to bez szemrania! (W XIX wieku ludzie mieli jeszcze bardzo duże opory i każdy nowy produkt musiał czekać czasem całe dekady, aż wreszcie udało się go sprzedać masom...)

3 Ostatnio edytowany przez mp120689 (2012-04-07 13:27:43)

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

@Antares: oj tam, oj tam, nie zakładaj z góry wink Ktoś może coś wykrzesa i to się liczy smile, a filozować o tej całej stylologi życia i produkowania nie bedziem, bo to inny topic, HEJ! big_smile Skrobać w domu, bez rozpowszechniania, dla pokazdu i doświadczenia, dla satysfakcji dla inspiracji dla ludu tongue
A więc czołem, kluski z rosołem, i to jest temat na temat gotowych produktów, także od tego 3-ego posta już nie śmiecimy rozważaniami tongue smile big_smile
Amenos.

4 Ostatnio edytowany przez miriad (2012-04-07 20:03:07)

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

ja mam zwyczaj zawsze brać do drinka (w sensie czegoś do picia, a różnie to bywa - ale tradycyjny "drink" to z reguły nie jest, raczej piwo lub soczek) słomkę. dają, to biera, a co! no i z tą słomką już robię rozmaitości;] od parasolek do napitka, po samoloty i inne cuda. za każdym razem staram się robić coś innego... także tyle z mojej strony mogę dodać do tematu, i to i tak, jak widzicie, naciągane, bo z nudów to robię, ot mieląc w zębach słomkę.

5

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

Okej. Pewnie nie zdążę, ale podrzucam wam projekt.
-Zużyta (tępa) "jednorazowa" maszynka do golenia
-pokrywka od "tej" maszynki (ten plastik z góry)
-LEDy białe
-akumulatorek (aku x2)
Można coś dodać i pokombinować aby zrobić z tego fajną latareczkę przednią do roweru smile

Można by z samych zaś pokrywek od maszynek i LEDów czerwonych + jakieś podstawki z byle czego i wiadomo kleju do plastiku szybkoschnącego zrobić tylnie oświetlenie. Np. ładowane słońcem (ówcześnie kupując za 6 zł lub mniej mini solarną lampkę ogrodową, do czerwonych niskoprądowych LEDów, wystarczy spokojnie). Nie zdążę bo mam jutro roboty trochę a potem znikam na 4 miesiące GDZIEŚ. Miriad cała nadzieja w tobie, tylko se słomką oka nie wydłub big_smile tongue
Niech śmoc będzie z wami i nie dajcie się marazmowi i niepotrzebnemu RELAXOWI tongue

6

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

eeeej! nie śmiej sie ze mnie!

7

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

No stary  :-) Siłą jest poczucie humoru. Popracuj nad tym. Destrukcja jest zmianą. Po niej przychodzi konstrukcja :-) Zmiena to jedyna pewna. Przemoc to stan umysłu - w tym wypadku coś w co wierzysz.

8

Odp: Zamiast wyrzucać, buduj.

A myslalem ze to we mnie jest pełno destrukcji xD