1

Temat: Niech się spełni życzenie twoje !

Podobno życzenia mają większą szansę spełnić się, gdy się o nich mówi innym, a ci inni świadomie bądź nieświadomie to zaakceptują.

Nie wiem, czy to prawda, ale ten temat poświęćmy na dyskusję na temat przyzwalania innych na spełnienie się życzeń tych, co o nich śmiało mówią. Czy uważacie, że rzeczywiście tak jest?

Natomiast jeśli ktoś przekonał się już do tego sposobu, niech śmiało powie nam na forum o swoich życzeniach, by zwiększyć prawdopodobieństwo ich spełnienia.

2 Ostatnio edytowany przez Cyg (2011-02-25 16:26:45)

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

To działa Xin  smile  Przekonałem się o tym wiele razy. Moim wielkim życzeniem jest zbudowanie własnego studia filmowego i... przeprowadzka w góry do drewnianej chaty  big_smile  Wszystko idzie w dobrym kierunku.

Podjąłeś ten temat więc przypuszczam, że masz powody. Jakie są Twoje życzenia, te którymi chcesz podzielić się z innymi? A może już się spełniają? Często sama droga, którą idziemy jest naszym spełnieniem a nie tylko cel. 

Pozdrawiam Cię 

Ps. fajny avatar, tego już nie zmieniaj  wink

3

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

Cyg napisał/a:

Często sama droga, którą idziemy jest naszym spełnieniem a nie tylko cel.

Też się przekonałem, że sama droga jest największą frajdą, zresztą ona trwa dłużej. Zawsze trochę porównywałem to do podbojów. Ludzie wojowali, zdobywali, a kiedy już mieli wszystko co mogli mieć na danym terenie, to chcieli więcej, bo spełnienie dawało wojowanie, a samo zawojowanie i nic nie robienie dalej było początkiem stagnacji.

4

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

Tak, Cyg - mam powody. Bo wiecie, ja kocham pozytywny świat! I czasami w niego wątpię, ale to raczej nie trwa długo, bo znajduje się w końcu na mojej drodze coś, co mnie inspiruje, motywuje i napełnia pozytywną energią, czuję się, że życie ma sens, i chcę się żyć smile Taki stan jest najlepszy dla nas wszystkich, dla wszystkich ludzi na Ziemi i poza nią !

Napisałeś "z góry do drewnianej chaty" Cyg, ale rozumiem, że chodzi w góry - czasami się popełnia błędy ... bez obaw - każdy je popełnia ! nawet kosmici. bo tylko Absolut (czy jak go nazwać) jest nieomylny !

Są różne życzenia, ale mam takie naprawdę wielkie, o którym wam zaraz powiem, jednak zanim to zrobię, najpierw niedługi prolog do niego wink

Ja nie wierzę, że w 2012 roku COŚ się stanie. To mit - moim zdaniem. Każdy ma swoje zdanie, nawet ja nie potrafię czasami tego tolerować, a dopiero z upływem czasu zaczynam rozumieć, że to był błąd, że źle postąpiłem.

Moim zdaniem proces WIELKIEJ TRANSFORMACJI rozpoczął się już dawno temu, i nie skończy w 2012 roku, a gdzieś po 2020 (Hejal podaje 03.02.2029). I to będzie dziać się (dzieję się) stopniowo. Z dnia na dzień ludzie stają się coraz mądrzejsi, coraz więcej ludzi przechodzi na ścieżkę światła, rezygnuje z bycia złym, ze złego postępowania, a zaczyna życie pełne miłości i tolerancji. Ludzi z dnia na dzień stają się coraz lepsi - i nie będzie gorzej, będzie coraz lepiej, - aż w 2029 to osiągnie 100 % (ale to nie będzie jakaś rewolucja, to będzie finał złożonego procesu - ostatni etap przebudzenia).

Może moje życzenie (marzenie) wyda się komuś dziwne, nierealne, odległe i może nawet po prostu głupie, to jednak` ja tego na prawdę chcę, już od dłuższego czasu, i mówię wam o tym - i proszę o zrozumienie , dziękuje.

OTO MOJE MARZENIE:

Moim największym marzeniem są podróże. Jednak nie takie zwyczajne (jadę i po kilku dniach wracam do swojego domu). Ja marzę o czymś większym. JA PRAGNĘ WYRUSZYĆ W PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA !!! big_smile Ale nie do końca samotną podróż. Chcę kupić psa - owczarka niemieckiego - I Z NIM TYLKO WYRUSZYĆ W TĘ WSPANIAŁĄ PODRÓŻ. Najpierw go wytresuję , dorośnie on. I wyruszymy - wspaniale o tym myśleć, ta inspiracja ...

Może moje marzenie wydaje się WAM trochę dziwne, może dziecinne . Ale ja nie jestem dzieckiem, z drugiej jednak strony nie jestem aż taki stary , mogę siebie określić takim dojrzałym marzycielem - widziałem kilka lat temu taką właśnie osobę - samotnik, z plecakiem i gitarą, szedł donikąd i zarazem wszędzie , wyglądał na takiego miłującego pokój marzyciela, podróżnika. Ja będę podróżnikiem , dookoła świata.

TROCHĘ SIĘ ROZPISAŁEM, ale mógłbym pisać o tym jeszcze wiele, wiele godzin smile Bo tak tego pragnę` - pojawiają się w moim umyślę te krajobrazy, zboża szumiące na wietrze, chmury, niebo , gwiazdy, ach - rozmarzyłem się ..... Bo świat jest taki piękny, a ja chcę poznać go od tej najlepszej strony , piękno natury, przyroda ... pięknie ... po prostu pięknie ...

5

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

Xin, to nie dziecinne w negatywnym znaczeniu, to piękne marzenie i z całego serca życzę, by Ci się spełniło wink

Ja też mam marzenie, a nawet kilka wink

Pragnę tworzyć coraz bardziej profesjonalnie muzykę, a nią przekazywać moje myśli i emocje. W tytułach często nawiązuję do tematów, które poruszane są na takich forach, a dźwięki harmonizuję z moim wnętrzem i co jest fajne, ludziom też to się podoba! wink Dlatego niedługo zaczynam grę na pianinie, chcę zakupić bałałajkę i też zaczynam grać oraz myślę o jakiś fajnych dodatkach w postaci elektronicznego osprzętu wink

Moim drugim wielkim marzeniem jest nauka nurkowania i potem pływanie z delfinami, wszystkiego powoli się dowiaduję i możliwe, że za jakiś czas będę mógł zanurzyć się w wodzie.. oddychając tlenem! ;D

Trzecia rzecz to w sumie nie marzenie, ale intuicja.. ale chciałbym moją przyszłą pracą (bo na razie w liceum jestem) w jakiś sposób inspirować ludzi i pomagać im.. nawet odkryłem w sobie jakiś czas temu właściwości bioenergoterapeutyczne wink

P.S. Co do bałałajki to historia jest ciekawa: moje marzenie było tak silne, że los stworzył kilka sytuacji (!) wśród moich bliskich, którzy byli w to zaangażowani, by mój pomysł się ziścił. Wszystko się potoczyło z lekką komplikacją, ale zapowiada się za miesiąc powinienem ją dostać, co ciekawe, na urodziny wink

6

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

Ja również życzę wszystkim spełnienia marzeń. Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli jakiś człowiek dąży na 100% do celu, to nie ma możliwości żeby mu to nie wyszło. Czyli trochę się postarać i nawet wycieczka dookoła świata z psem jest w zasięgu.

Z dnia na dzień ludzie stają się coraz mądrzejsi, coraz więcej ludzi przechodzi na ścieżkę światła, rezygnuje z bycia złym, ze złego postępowania, a zaczyna życie pełne miłości i tolerancji. Ludzi z dnia na dzień stają się coraz lepsi - i nie będzie gorzej, będzie coraz lepiej, - aż w 2029 to osiągnie 100 % (ale to nie będzie jakaś rewolucja, to będzie finał złożonego procesu - ostatni etap przebudzenia).

Chciałbym żeby tak było. Ale nie jest i nie będzie (może kiedyś, daleko w przyszłości). Moim skromnym zdaniem wszystko idzie ku upadku. Świat jest coraz gorszy, coraz bardziej zakłamany i zafałszowany a ludzie coraz bardziej chciwi, złośliwi i zawistni. Na razie raczej nie będzie lepiej.

Chciałbym być myśliwym + spokojny domek poza miastem. Bez zgiełku i hałasu. Bez tej fałszywości i nienawiści. Bez obaw, że może spaść bomba przez którą wyparują ludzie.

W następnym wcieleniu bardzo chciałbym zamieszkać na planecie Hejala.

7

Odp: Niech się spełni życzenie twoje !

Moim skromnym zdaniem wszystko idzie ku upadku. Świat jest coraz gorszy, coraz bardziej zakłamany i zafałszowany a ludzie coraz bardziej chciwi, złośliwi i zawistni. Na razie raczej nie będzie lepiej.

To wszystko zależy od miejsca i  twoich oczekiwań co do zachowań ludzi. Obserwuję ludzi od dawna, i zauważyłem, że nawet ci uważani za chuliganów i przestępców mają normy moralne, chcą się zmienić czasami nawet.

Ale jeśli będziesz dostrzegał tę pozytywną stronę świata, to częściej na twojej drodze będą się pojawiać ludzie dobrzy, zamiast złych. Pamiętaj o tym. Bez twojego nastawienia nic się nie zmieni.