1

Temat: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Mam taki problem. Za kazdym razem kiedy cos stworze automatycznie wpadam w plapke samozachwytu. Nawet wtedy kiedy robie na ten pzyklad zwykle naprawy i cos mi zwyczajnie wychodzi automatycznie zaczynam zaczwycac sie wlasnym soba. Niebyloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze po kazdej takie wpadzie w autozachwyt wszytko "bierze w leb". zastanawiam sie czy to jest tylko moj problem czy ktos z was ma podobne doswiadczenia?

2

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Ja też się zachwycam smile od rana do wieczora, a nawet przez sen big_smile
Kiedyś bardzo się nie lubiłam, teraz przepadam za sobą po całości a razem ze mną cały wszechświat. I wiesz co Mixonie Wspaniały? Pokochaj siebie a pokochasz innych lub jak kto woli kochaj bliźniego swego jak siebie samego sprawdziło mi się smile
a jak się zrobiłam wyrozumiała dla innych a jaką jedność z kosmosem odczuwam! nic tylko siadać i zachwycać się smile

3

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Często odczuwam dumę z siebie, kiedy coś mi wyjdzie np. utwór albo coś fajnego upichcę, ale nie uważam to za coś złego wink Inaczej jest, kiedy ego wraz z emocjami przejmują nade mną władzę i jestem tego świadomy, ale jakoś brak mi sił by to zmienić. Czasem dziwne są nagłe zmiany nastroju, tak o po prostu i ostatnio coraz częściej to mi się zdarza. Nie wiem czy to okres dojrzewania, czy może świat przyspiesza..

4

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Jestem dumny z siebie tylko wtedy, gdy mam obiektywne przesłanki ku temu. Ta obiektywność sprawia, że moja duma jest w pełni usprawiedliwiona, nigdy nadmierna i nigdy kolidująca z czymkolwiek.

5

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Mixon, to nic złego.

W sferze emocjonalnej nagromadziło się najwyraźniej, być może z innych wcieleń, wiele tego typu myśli. Jeśli będziesz je oceniał, narobisz sobie blokad energetycznych.

Jeśli ciąży ci takie automatyczne reagowanie, proponuję wzmocnić alternatywne myśli: np., że bez względu na sytuację siebie doceniasz. Uzależnianie jakiegoś poczucia (np. dumy) od sytuacji wg. mnie sprawia, że taka osoba staje się zależna od danej sytuacji. Wystarczy, że interpretacja rzeczywistości (ale nie rzeczywistość) zmieni się na niekorzystną, to pod wpływem argumentacji jakiegoś cwanego kosmity lub nawet istoty niefizycznej zareagujesz potrzebą rekompensaty. W taki sposób utrzymuje się władzę nad rodzajem ludzkim. smile

6

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Mixon '

Kiedy oceniasz sam siebie ,,,
powiedzmy twierdzisz "jestem dobry",
przychodzi (prędzej czy później) chwila taka, która to podważy .

Najprościej jest NIE OCENIAĆ, czy siebie czy innych ,,,
siebie zwłaszcza !

7

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Jeżeli chcemy cokolwiek osiągnąć w życiu i na duchowej ścieżce, to trzeba być zdecydowanym, odważnym i konsekwentnym w swoich decyzjach i działaniach. Ludzie, którzy się boją, nie są zdecydowani, nie wiedzą, czego chcą, nie są konsekwentni w działaniu nie osiągają zazwyczaj niczego znaczącego. Ambitni ludzie całymi latami pracują nad swoim charakterem po to, by ukształtować go w taki sposób, by nie było w nim żadnych słabości a tylko same mocne strony. Kiedy zaczynamy wchodzić w taką rolę i po jakimś czasie uzależnimy swoją egzystencję i nasze sukcesy na tym świecie od tej roli, wówczas nieświadomie popadamy w pułapkę. Pułapka ta polega na tym, że skoro gramy jakąś rolę ,,twardego, niezłomnego, silnego, dobrego, kochanego itp.:" to potem trudno nambyć sobą prawdziwym.
Tak:
Największą odwagą, jaką człowiek się może wykazać to być sobą prawdziwym:
- takim, jakim się jest, na co dzień z wszelkimi wadami i zaletami. Ale jak tu doceniać się i szanować jak w dzisiejszym świecie uczymy się potępiać wszelkie wady i słabości?. Chodzi o to, żeby nauczyć się lubić, szanować i akceptować siebie takim, jakim się jest z wszelkimi swoimi wadami i zaletami. Kiedy zaczynamy się szanować i kochać takimi, jakimi jesteśmy, wtedy zauważamy że niepotrzebne jest granie najprzeróżniejszych życiowych ról, żeby być dobrze odebranym i ocenionym. Po prostu ocena innych nie jest nam do niczego potrzebna i nie potrzebujemy się również na niej wzorować.
- Zauważamy wówczas, że nie grając żadnych ról o wiele łatwiej nam się żyje a życie nie jest wcale meczące.
- Gdyby ludzie mieli odwagę być sobą, to na pewno wiele związków partnerskich wyglądałoby zupełnie inaczej. Ileż to razy obserwowałem jak ludzie na początku, kiedy są bardzo w sobie zakochani starają się pokazać z jak najlepszej strony ukrywając przed drugą stroną wszystko inne. Ktoś by mógł powiedzieć, że to szlachetnie z ich strony, że tak się starali, lecz niestety jak praktyka dowodzi po dłuższym czasie bycia z sobą słabości i wady ujawnią się i tak. Wówczas nierzadko dochodzi do zawodów i rozczarowań. Nie rzadko przecież można usłyszeć: ,, na porządku wydawał mi się taki wspaniały a potem okazało się, że taki nie jest".
- Kiedy zapytamy takiego człowieka, dlaczego woli grać kogoś lepszego niż jest w rzeczywistości, to najczęściej można usłyszeć, że przecież jak by był sobą, to nikt by nie zwrócił na niego uwagi i nie chciałby z nim być. Tutaj nasuwa się proste pytanie - co ten człowiek myśli sam o sobie
. - Tak to właśnie nasze wyobrażenia o nas samych, czyli sposób, w jaki się oceniamy zmusza nas często do tego, byśmy nie byli sobą - no, bo kto by nas takim polubił jak my przecież sami się takimi nie akceptujemy.
- Czyż nie lepiej byłoby być sobą i znaleźć sobie takiego partnera bądź partnerkę życiową, która również sama z siebie chciałaby akceptować i kochać nas takim, jakim naprawdę jesteśmy.
- Żeby to się zmaterializowało wystarczyłoby docenić siebie
- ,,Ileż to wówczas uniknęlibyśmy gier i meczących działań żeby np.: utrzymać przy sobie partnera, no i ten ciągły lęk, że w każdej chwili może się pojawić ktoś lepszy pod nas.


Ileż to razy zaczynamy grać różne role i z różnych powodów: - a to dlatego, by zadowolić rodziców i zyskać ich względną akceptację.
- W obliczu sąsiadów i sąsiadek też trzeba się odpowiednio zachowywać - żeby mieli o nas jak najlepsze zdanie.
- A to dlatego, by zadowolić nauczycieli w szkole.
- Oczywiście w tej samej szkole źle też nie można wypaść przed kolegami i koleżankami, więc w kontakcie z nimi wchodzimy w jeszcze inne role.
- W końcu zaczynamy grać przed sobą samym najczęściej po to, żeby zamydlić sobie oczy i nie dostrzegać w sobie tego, co nas tak bardzo drażni w nas samych.
- Ludzie nie zdają sobie nawet sprawy, jak bardzo ważne jest uzdrowienie związku ze sobą samym. A przecież we wszechświecie istnieje prawo, które mówi, że nasze wyobrażenia i przekonania muszą znaleźć potwierdzenie realności w świecie przejawionym i nieprzejawionym. Jeżeli w naszym życiu spotykają nas przeważnie nieprzyjemności to na pewno w naszym umyśle jest bardzo dużo negatywnych programów o nas samych, w które wierzymy i które sobie potwierdzamy.
- Kiedy jesteśmy sobą to mamy możliwość nawiązać ze sobą samym lepszy i głębszy kontakt, co oczywiście przyniesie nam dalsze wymierne korzyści. - Kiedy jesteśmy sobą, to jesteśmy wówczas autentyczni - wielu ludzi odbieramy pusto, ponieważ ich deklarowany i grany wizerunek samego siebie jest niezgodny z prawdą.
- Tylko taki człowiek, który jest sobą i docenia siebie jest naturalny w przejawianiu siebie. On nie musi się kontrolować w obawie, że coś zrobi nie tak, albo, że ktoś dostrzeże w nim coś, co miało być ukryte i niedostrzegalne.
- Tylko taki człowiek, który ma dobry kontakt ze sobą będzie miał również dobry kontakt z Boską Istotą w Sobie.
- Człowiek, który ma dobry kontakt z Boską Istotą w Sobie, potrafi z nią współpracować i korzystać z mocy Boskiej Istoty w Sobie jest w stanie czynić cuda w życiu swoim i innych istot.

Loga Dariusz [url=http://www.cudownyportal.pl]www.cudownyportal.pl[/url]

wybaczcie ze tak nic od siebie .. ale  to ciekawy art smile

8

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Dziekuje.

9

Odp: Ego, narcyzm, samozachwyt- wady i zalety

Nie ma nic złego w Miłości Własnej. Ty Mixon weź się kontroluj trochę:) Rozwój duchowy polega na zabijaniu emocji, w celu wzmocnienia Woli

Miłość Własna to nie jest to samo co narcyzm to prawdziwe oblicze ego nie egoizmu wiąże się ze wspaniałymi wizjami