31

Odp: Seksualność człowieka

Lubię tego gościa smile

Eckhart Tolle PL - Seksualność :
[url]http://www.youtube.com/watch?v=fUZGDefv4mc&feature=related[/url]

@Rino biedne te chłopaki co niektóre by były  smile Spotykając się z Tobą jako z kobietą z męską świadomością (facet w ciele kobiety). Na zewnątrz taaaka laska a oni nieświadomi twojej prawdziwej tożsamości...  To fantastycznie brzmi ale takie rzeczy się zdarzają naprawdę. Pozory mylą bardziej niż się wydaje.

32

Odp: Seksualność człowieka

Tu otwiera sie przed nami temat homofobii. Pisze o tym poniewaz mam problem. Na poziomie swiadomosci rozumiem to i wspieram duchowo jednak jako osoba hetero niestety nierozumiem. Wlasciwie pisze bo chce dowidziec sie wiecej na ten temat gdyz sam jest przypadkiem homofobika. Moja homofobia nie wynika ze stereotypow, ktory ja nazwal bym homo rasizmem. Jest plytki wynika z nietolerancji. Moja homofobia to typowa fobia. Nieuzasadniony lek. Nigdy nie mialem okazji porozmawiac bezposrednio ze zdeklarowanym gejem a wiem ze spotkalem ich na swojej drodze zycia i tu zamyka sie kolo. Boje sie czegos  czego nie moge zrozumiec wlasnie dlatego ze sie tego boje i nierozumiem. Ponoc homosexualizm jest sklasyfikowany jako horoba psychiczna. Ale wiem z autopsji ze choroby psychiczne to nie sa zadne choroby tylko ludzkie natury ,ktorych ludzie nie rozumiejac, probuja leczyc.     W konsekfencji  mamy dziesiotki setek zdrowych zwyczajnie niezrozumianych ludzi pozamykanych w szpitalach psychiatrycznych.
Rino mam nadzieje ze sie jakos trzymasz.

33 Ostatnio edytowany przez Cyg (2010-12-07 14:10:19)

Odp: Seksualność człowieka

Znam to uczucie strachu i sytuację błędnego koła, choć nie dotyczy opisanych przez Ciebie zagadnień   smile 

Żeby takie uczucie nieuzasadnionego strachu poszło sobie precz, najlepiej na nim nie skupiać uwagi i wejść (nawet trochę na siłę, w celach poznawczych) w środowisko ludzi innej orientacji niż hetero.

Wiem, że to może Cię nie przekonuje (a tym bardziej twojego strachu) ale mając kontakt z ludźmi o orientacji homo czy biseksualnej albo odbiegając już od orientacji a nawiązując do płci mózgu: transseksualistami, transgender/androgynami, czy też ludźmi zwyczajnie łamiącymi kulturowe stereotypy, które dotyczą np. stroju przypisanego płciom, nie ma możliwości przejęcia od nich tej inności jeśli dobrze się czujesz z sobą - jakim jesteś obecnie.

Nie mając skłonności do orientacji homoseksualnej, nie zarazisz się tym  big_smile 

Ja jestem transgender/androgynem. Nie opisuję tym stwierdzeniem swojej orientacji seksualnej ale konstrukcję płci psychicznej. Transgender/androgyni myślą w pierwszej kolejności kategoriami człowiek a później (są niejako zmuszeni do tego przez system społeczny) - kobieta czy mężczyzna.

Być transgender nie znaczy być nijakim. W jakimś (większym lub mniejszym stopniu) osoby te łączą w sobie cechy kobiety i mężczyzny co jak się okazuje pozwala im na dużą elastyczność w życiu.

Ale, ale. Rozgadałem się o sobie a Ty masz problem raczej z homoseksualizmem - jak wyżej opisałeś? Czy też może ogólnie z orientacją inna niż twoja i tak zróżnicowaną identyfikacją płciową wśród ludzi?

Wiesz co? Najlepiej zaprzyjaźnić się ze swoimi lękami i fobiami. Dać im trochę uczucia i wręcz współczuć im. Tak spersonifikowane zaczynają "topnieć".

Pozdrawiam  wink

34 Ostatnio edytowany przez Cyg (2010-12-08 02:37:00)

Odp: Seksualność człowieka

Polecam art. odnoszący się do różnych typów osobowości człowieka. Coś na temat rozwoju cech psychicznych i fizycznych dot. orientacji i płci człowieka i różnych ich kombinacji. Ta różnorodność jest piękna  smile

[url]http://www.crossdressing.pl/main.php?lv3_id=643&lv1_id=9&lv2_id=5&lang=pl[/url]

35 Ostatnio edytowany przez Luna (2015-12-06 00:51:53)

Odp: Seksualność człowieka

Seksualność to temat niezwykle ważny, ponieważ patrząc na to z ezoterycznego puntu widzenia - to wszelakie konflikty wewnętrzne przeobrażają się w te zewnętrzne - globalne napięcia.

Dziwi mnie fakt, że nadal przez większą część naszego społeczeństwo edukacja seksualna jest uznawana za zło, a przynajmniej nie specjalnie popierana.
Przecież dzieci rodzą się istotami seksualnymi, odczuwają nawet popęd seksualny, ale nie wiedzą co to właściwie jest, bo stanowi to społeczne tabu. Następnie, zdobywają wiedzę na ten temat często z nierzetelnych źródeł informacji.

Co więcej, duże zagrożenie niosą ze sobą nauki kościoła katolickiego, które wypaczają pojmowanie ludzkiej seksualności, wyrządzając krzywdę poprzez wzbudzanie w ludziach poczucia winy. A przecież energia seksualna to wielki potencjał do rozwoju.

Nie bez znaczenia pozostaje też "ciemny" aspekt seksu. Nie można udawać, że te wszystkie "dewiacje"nie istnieją. Zamiatamy to gdzieś pod dywan, zamiast
otwarcie rozmawiać, a sfrustrowanych lub niespełnionych seksualnie ludzi nie brakuje.

Dzieli nas często przepaść w poglądach na te "zakazane" sprawy. Wszelkie dyskusje wywołują nierzadko ogromne emocje, odcinając od sedna sprawy, szukania rozwiązań, które są tak istotne dla nas wszystkich.

tutaj jeszcze ciekawy znalazłam wywiad o transformacji energii seksualnej
[url]http://porozmawiajmy.tv/swieta-seksualnosc-i-poglebianie-milosci-dla-par-kala-luna/comment-page-1/#comment-18703[/url]

PS. Witam wszystkich serdecznie, ponieważ jestem tu nowa smile

36

Odp: Seksualność człowieka

Cześć @Luna smile

To co piszesz, jest niestety prawdą. Ja dopowiem że w skrajnych przypadkach, to zwykły dotyk (nawet nie w miejscach intymnych) wywołuje negatywna reakcję. To wszystko przez tą "moralność" ludzką, która wielu rzeczy zakazuje "bo jest to złe".

37

Odp: Seksualność człowieka

No właśnie.. ja tego też jakoś w pewnym sensie doświadczyłam na własnej skórze i rzeczywiście do tej pory zostało mi jakieś silne wyczulenie na dotyk ba nawet spojrzenie.. Eh to trochę dziwne,ale nie mogę się tego pozbyć.

38

Odp: Seksualność człowieka

Wiesz co? Myślę że to siedzi w podświadomości, i ciężko jest się tego wyzbyć. To przez tą ograniczoną moralność, która zamiast uczyć tolerancji, to uczy nietolerancji.

39

Odp: Seksualność człowieka

Jasne, że w podświadomości, ale mówią, że często to przed czym uciekasz i czego się boisz jest twoim największym potencjałem smile

40

Odp: Seksualność człowieka

Chociaż, z drugiej strony bez pozwolenia innej osoby, nie powinno się macać w miejscach intymnych. Nawet zwykły dotyk, w rękę może wywołać negatywną reakcję. smile

A jeżeli chodzi o energię, to powiem że króliczki na baterie duracell, mają no, ten, dużo energii. big_smile Powiedzmy.