1

Temat: Apostazja

Ja mieszkam w małej miejscowości, gdzie wszyscy mnie znają, i większość mnie lubi. Problem jest taki że większość, z tej większości co mnie lubią, sa katolikami praktykującymi, i obawiam się że mnie odrzucą, jeżeli formalnie odejdę z KK.

Już myślę o tym aby odejść z KK, bo wiadomo nie chcę zawyżać statystyk, bo to jest trochę nie w porządku wobec ludzi innych wyznań, czy też niewierzących w jakichkolwiek okolicznościach.

Czy tutaj na forum są osoby, które dopuściły się apostazji? Jakie reakcje taka decyzja wywołała w najbliższym otoczeniu?

2

Odp: Apostazja

Z tym dlaczego mnie moi rodzice ochrzcili, to trochę skomplikowana sprawa, bo tata jest bardziej ateistą (zateizował go sąsiad, który jest świadkiem Jehowy), mama jest jakby wierząca, ale nie chodzi do kościoła, bo jej się nie chce.

Ja w sumie też nie chodzę (chyba to oczywiste, bo inaczej rzucałbym tutaj gromy, ze szatan opętał admina) big_smile No i ksiądz. Ja chcę załatwić to drogą pocztową. Chcę mu zrobić w ten sposób na złość, za to że czasami czepia mnie się na ulicy, i chce mnie nawracać (co mnie zresztą trochę to irytuje).