1

Temat: Franz Bardon

Witam…pozwolę sobie jeszcze raz zapodać wpis poświęcony tamatyce Hermetyzmu Franza Bardona..
myślę że tamatyka jest dość złożona ale warta uwagi…
[url]http://franzbardon.pl/dopobrania.php?group=1[/url]
pozdrawiam…

2

Odp: Franz Bardon

Temat warty uwagi.
Powiem szczerze,że już dość dawno zetknęłam się z hermetyzmem.
Widzę,że się wkręciłeś Daniel

3

Odp: Franz Bardon

no trochę…ale jestem na początkowym etapie części praktycznej wtajemniczenia do hermetyzmu…kontrola myśli i takie tam…
niewiem czy zagłębiać się dalej w ten temat bo jak przeczytałem co tam sie potem wyprawia to trochę sie przezaziłem…
a jakie są Twoje dowiadczenia w tej tematyce Istnienie11, a może ktoś jeszcze ma jakieś ciekawe spostrzeżenia na ten temat…
pozdrawiam…

4

Odp: Franz Bardon

Hermetyzm to temat równie szeroki jak ciekawy.
Pomijając brandonowski podejście do hermetyzmu(ćwiczenia które wykonujesz)jest to pojęcie bardzo uniwersalne i funkcjionujące pod wieloma nazwami w różnych filozofiach/ścieżkach.
Każdy kto odkrywa siebie i związki pomiędzy wszystkim praktykuje hermetyzm.Świadomość każdej chwili,zabawa życiem,świadomość posiadanego potencjału,znajomość praw wszechświata i rezonowanie z nimi to wszystko hermetyzm.
Magiczne formuły pomagają mentalnie w tym co robisz.Jedanak to nie w formułach tkwi siła ona jest w Tobie.
Zaczynasz od obserwacji siebie i swoich myśli z pozycji świadka.
To ciekawa droga.Trzeba jednak uważać by nie popaść w sztywne ramy reguł.
To Ty tworzysz rzeczywistość a dzięki przykładowi który dajesz inni mogą odkryć tę prostą prawdę
Co tam takiego się wyprawia Daniel,że tak się ‘przeraziłeś’:))?

5

Odp: Franz Bardon

Przerażony…może dlatego że jestem jeszcze za dużym świerzakiem w tym temacie i większość tego co czytam jakoś nieumiem sobie wyobrazić a temat związany z zaklęciami i całą resztą chyba lepiej sie czyta niż praktykuje…ale ogólnie ciekawość i chęć poznania tego bliżej bierze góre nad jakimkolwiek strachem czy niepewnością…