61

Odp: Nasze eksperymenty

słuchajcie kochani smile a co Wy na taki eksperyment żeby się spotkać? zrobić zjazd ?.. było by to z pewnościa wspaniałe przeżycie wink

62

Odp: Nasze eksperymenty

Fajny pomysł ale jak to zrobić i kiedy ? Trzeba by dać jakiś sensowny termin z wyprzedzeniem (praca sad )

63

Odp: Nasze eksperymenty

Mi praca nie zawadza, ale nie miałabym z kim zostawić dzieci, a targać ich ze sobą nie mogę wink Ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego, coś by się wymyśliło…

64

Odp: Nasze eksperymenty

Dan Winter zaproponował następujący eksperyment:

Bierzecie 100 kiełkujących nasion i wkładacie je na półmisku do metalowej klatki (np takiej na chomika, a nie takiej pełnej z blachy, tak to rozumiem). Po pewnym czasie nasiona umierają.

Te same nasiona kładziemy w centrum wzoru z paramagentycznych kamieni i okazuje się że rosną jak szalone. Doświadczenie ma dowodzić szkodliwości budynków ze stali.

Nie do końca rozumiem te paramagnetyczne kamienie. Zobaczcie sami (3:15)
[url]http://www.youtube.com/watch?v=tNXgBV1Qa3Y&feature=related[/url]

65

Odp: Nasze eksperymenty

Słyszałam kiedyś o takim eksperymencie, ale nigdy nie próbowałam. To może być niezwykle ciekawe doświadczenie, Bart. Jak każde, które prawidłowo zmienia nasze postrzeganie świata. Tylko filmu też nie do końca zrozumiałam, no i za długi trochę, może ktoś przełoży na prostszy język, chciałaby zobaczyć jak roślinki rosną jak szalone. smile

66

Odp: Nasze eksperymenty

ja znam fajny eksperyment, wystarczu usiaść przed lusterkiem juz pod wieczór i zapalić świeczke zeby tylko w lusterku było widać twarz trzeba sie  w siebie wpatrywac bez mrugnięc po jakimś czasie oczy sie przyzwyczajają żeby nie mrugac po jakimś czasie zacznie sie widziec rozne  ciekawe żeczy potem swój wygląd z poprzednich żyć a na koniec znikniesz nic juz nie będzie nawet ciebie."śri Bhagwan Osho Rajnesh" Om Mani Padme Hum.

67 Ostatnio edytowany przez Wampir (2009-09-21 18:05:57)

Odp: Nasze eksperymenty

Czytałam ten eksperyment na jakiejś stronie o czarach. Sami przestępcy mi się pokazywali big_smile(np. Peter Kurten, Luis A. G. Cubillos, Joel Rifkin i inni smile ). Szkoda tylko, że mrugłam i po wizji sad
Najlepsze były jednak wcielenia z innych wymiarów, hehe big_smile Ale to tajemnica :>

68

Odp: Nasze eksperymenty

też robiłam ten eksperyment i jedyne co widziałam to biała mgła... może w poprzednim życiu byłam chmurą? tongue

69 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-09-21 21:26:25)

Odp: Nasze eksperymenty

ja to dziś eksperymen życia zrobiłam niestety nie moge tego opisac... smile  big_smile  ale to było cudowne wink kocham życie big_smile esaaaa wink
sory że ja  nie w temacie wink bo tu o rozwoju duchowym i ezo big_smile a ja o dzikiej fizyczności wink

70

Odp: Nasze eksperymenty

Tacjanno cudna:)  Wszystko jest duchowe i rozwojowe smile Wiesz  przecież, ze to ciało mieszka w duszy a nie na odwrót;)

71 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-09-23 13:30:03)

Odp: Nasze eksperymenty

Ja nie rozumiem. neutral

72

Odp: Nasze eksperymenty

Mixon napisał/a:

Ja nie rozumiem. neutral

Może za młody jesteś smile

A tak do rzeczy, może zróbmy eksperyment, który przynosi konkretne rezultaty w naszym postrzeganiu świata, tak jak ten z ryżem, był naprawdę fajny, podziękowania za pomysł dla Barta wink nawet moje dzieciaki go doceniły. Dlatego spodobał mi się ten z klatką i roślinkami, jak również ten, który Istnienie kiedyś podała - z kulami energetycznymi, które można dać do zabawy np. kotu. Może coś ustalimy i zaczniemy, fajnie tak wspólnie działać wink

73

Odp: Nasze eksperymenty

@ Gabi.."Dlatego spodobał mi się ten z klatką i roślinkami, jak również ten, który Istnienie kiedyś podała - z kulami energetycznymi, które można dać do zabawy np. kotu"...

Jakos przegapilam o tych kulach energetycznych - mozna wiedziec na czym ten eksperyment polegal? Jestem zaintrygowana:)

74

Odp: Nasze eksperymenty

Yurikko, już przypominam smile

Istnienie opisała to tak, cytuję : "Można zacząć od prostego eksperymentu z dłońmi. Łączymy ze sobą dłonie myśląc intensywnie o ilości energii gromadzącej się w nich. Delikatnie oddalamy je od siebie to znów przybliżamy. Tak jakbyśmy ugniatali niewidzialne ciasto. Cały czas wyobrażamy sobie tę energię ”ugniataną” pomiędzy dłońmi. Można poczuć ją fizycznie (kształt i ciepło).Teraz można zrobić dwie rzeczy:
1) Taką kulę energetyczną w odpowiednio już ukształtowaną kładziemy przed jakimś zwierzakiem(warunek eksperymentu). Ciekawe jak zareaguje. Podobno zwierzęta widzą kule i niektóre próbują bawić się nimi.
2)Druga wersja pozwala dostrzec tę zagęszczoną energię. Po ”ugniataniu” łączymy ręce raz jeszcze przy czym myślimy, że zgromadzony ”ładunek” na powrót znajduje się w dłoniach. Teraz łączymy ze sobą tylko palce obydwu dłoni( duży z dużym itd.) i patrząc na przestrzeń otaczającą dłonie powoli rozdzielamy palce. Zaznaczam, że ważne aby patrzeć nie na dłonie ale na przestrzeń między oddalającymi się palcami."

polecam też link, niezły wizualny poradnik:

[url]http://www.energyforum.pl/portal/readarticle.php?identyfikator=13497[/url]

wtedy zaczęliśmy eksperymentować z prawem przyciągania i ten gdzieś nam umknął wink

75

Odp: Nasze eksperymenty

Gabi napisał/a:
Mixon napisał/a:

Ja nie rozumiem. neutral

Może za młody jesteś smile

ja też jestem młoda a zrozumiałam tongue

76 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-10-03 18:27:34)

Odp: Nasze eksperymenty

ooo.... jak dawno mnie tu nie było wink big_smile big_smile big_smile słuchajcie moje skarby forumowe smile gadałam dziś z naszym Raptrokiem i dał mi fajna stronkę zrobiłam test i mnie tak zaskoczył ze hohoho big_smile   więc zamieszczam link i  eksperymentujcie co wam wyjdzie big_smile  mi wyszło 7w8
[url]http://enneagram.pl/[/url]

77 Ostatnio edytowany przez bart (2009-10-03 19:18:00)

Odp: Nasze eksperymenty

2w1 cokolwiek to by nie znaczyło wink Niemniej jednak odpowiedź na niektóre z pytań mogła być różna w zależności od sytuacji. Ciekawy test, choć osobiście nie wierzę, że odpowiadając na parę pytań można poznać człowieka smile Osobowość ludzka bywa niezgłębioną tajemnicą smile

Edit... Trochę zmiękłem, coś w tym jest, połączenie z 4 (indywidualista) i 8 (szef), faktycznie w wielu stanach emocjonalnych przejawiam te typy, zwłaszcza 4. 2 (dawca) też się zgadza, na co dzień mimo wszystko więcej daję i nie mam tendencji do oczekiwania czegoś w zamian. To może być problematyczne dla budżetu domowego, bo np zapłaty pieniężnej też unikam wink 1(perfekcjonalista) bez wątpienia, czasami do bólu wink

78 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-10-03 19:23:11)

Odp: Nasze eksperymenty

nono... Bart Dawca smile ale  to pasuje do Ciebie , istotnie to tylko test ale ileż w nim prawdy wink

79

Odp: Nasze eksperymenty

5w4 obserwator obrazoburca - zgadza się na jakieś 98%

''Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym'' - niestety...

80

Odp: Nasze eksperymenty

Witaj w klubie obrazoburców maat wink Dość niewiele osób ma chyba ten typ smile

81

Odp: Nasze eksperymenty

Masz racje smile Dużo jest za to 4w5, przynajmniej w internecie, bo w realnym życiu nie spotkałam chyba żadnego włóczęgi tongue

82

Odp: Nasze eksperymenty

Tacjanna i Bart, pasuje do Was, ciekawy ten test:) Raptor i Matt, to witajcie w klubie, chyba jednak nie jest tak mało tych obrazoburców smile

83

Odp: Nasze eksperymenty

4 w 5 tongue

84

Odp: Nasze eksperymenty

A ja mam 7 w 8. Za każdym razem wychodzi mi coś innego. Jak to jest  big_smile

85

Odp: Nasze eksperymenty

"Za każdym razem wychodzi mi coś innego. Jak to jest  big_smile"
Złożona osobowość, ot co:D

86

Odp: Nasze eksperymenty

Istnienie, skoro wychodzi Ci inaczej co chwila, to może potrzebujesz trochę relaksu, spokoju i czasu na skupienie się na swoim wnętrzu. Jeśli wiele myśli i problemów kłębi się w głowie a test wykonuje się za często, to rezultaty mogą być właśnie takie smile Dobrze jest robić test w większych odstępach czasu, rok, pół roku, miesiąc, żeby nie pamiętać treści i w odpowiednim momencie, kiedy czuję się taką potrzebę, nie na siłę, żeby uzyskać wynik wink Mi co roku wychodzi to samo smile

Gabi, witaj również w klubie smile Znam bardzo niewiele piątek i są to zawsze dla mnie wyjątkowe osoby, które coś istotnego do mojego życia wniosły. Głównie otaczają mnie 7 oraz 4 i jest to dość harmonijne otoczenie z równowagą introwertyczno-extrawertyczną smile

Ogólnie test jest dość gruntownie przemyślany i po wynikach widać, że ktoś włożył w to sporo wiedzy i pracy. To jest dość stary mechanizm, ale nikt nie wie jak bardzo i skąd się wziął. Chociaż nazwa wywodzi się z języka greckiego, to prawdopodobnie ma on znacznie dłuższą historię.

Tutaj krótki opis metody: [url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Enneagram[/url]

Ale to tylko uogólnienie charakteru i osobowości. Wiadomo, że każdy jest unikalny mimo podobieństw i tej unikalności zmierzyć się nie da smile

87

Odp: Nasze eksperymenty

A mi różnie wychodzi.

88 Ostatnio edytowany przez Yurikko (2009-10-07 05:02:51)

Odp: Nasze eksperymenty

Ten link chyba byl tez na starym forum -  kiedys juz ten test robilam, dawno temu...Dopiero gdy zaczelam czytac opis po otrzymaniu wyniku, przypomnialam sobie, ze juz to czytalam, wyszlo mi tak samo jak wtedy - 5w4

Maat, Raptor i Gabi: - no to jest nas juz 4  big_smile

89

Odp: Nasze eksperymenty

A tu dowiedzialam sie, ze nie tylko ja "tak" mam heh  [url]http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?f=7&t=1484&sid=ef1c6a5b8644b93cd92c1488fac44ffd[/url]

90

Odp: Nasze eksperymenty

a robiliście może test MBTI?

[url]http://www.humanmetrics.com/cgi-win/JTypes1.htm[/url]