1

Temat: wiatrak pionowy budowany z rzeczy używanych i "byle czego" 27-03-12

Zbudowałem wiatrak:
-z plastykowej beczki po wazelinie (50 zł, miała robić za zbieracz deszczówki, lecz komuś innemu pomysł nie zamienił się w efekt końcowy)
-wiaderka po karmie dla królików
-starej piasty samochodowej (szrot samochodowy - 25 zł)
-zużytej tarczy do cięcia kamienia
-blachy do łączeń (to kupiłem za 6 zł)
-paru szpilek (druty gwintowane) i podkładek/nakrętek (z odpadu, pozostałości po budowie domu)
-palety (po pustakach)
-pary kantówek (drewniane klocki - ścinki)
-resztki profili aluminiowych (służące za kątownki blachowe) pozostałe po rusztowaniu na płyty gipsowe sufitowe
-wkrętów (do płyt gipsowych)
-podkładki pod wózek (kupiłem za 25 zł) fajny kawał szpeja smile
-2 śrubecki (z niewiadomo czego) zastosowane do odciągów łopatek wirnika smile

Działa na razie bez obciążenia, przeszedł próby wytrzymałościowe, i został tymczasowo unieruchomiony. Zamierzam wbudować w niego prądnicę wolnoobrotową (amerykankę), a na razie założyć zamiast niej 35 kilowy silnik 3-fazowy klatkowy na przekładni (bardzo prostej), na razie na pokaz do testów (silnik pozyskałem z pewnego miesjca gdzie chcieli wyrzucic go na złom, produkuj prąd obiecująco - testowane na rowerze, pedołowanie ręką).
Szukam chętnych do współpracy.
Chcecie filmy?
- [url]http://www.sendspace.com/file/n6pr9n[/url] (powoli)
- [url]http://www.sendspace.com/file/mlqwg3[/url] (szybciej)


UWAGI:
Ze względu na brak większej ilości środków i pieniędzy (tego używam w ostateczności), powstaje już bardzo długo, około 3 miesięcy). No i dłubię, jak mam czas... Chcę dołożyć do tego prądnicę, mostek prostowniczy i narazie duży kondensator 1/2F (taki jak do wzmaczniaczy w autach), lub superkondensator (jako zbiornik wyrównawczy), później może czajnik samochodowy tongue big_smile, lub oświetlenie LED, tak na razie... na razie o AKUmulatorze nie myślę, z resztą to przeżytek i kompletnie się nie kalkuluje, chyba, że jako awaryjne zasilanie smile

WYGLĄD będzie miało, jak się zrobi sam mechanizm. Nie będę zaczynał od końca.... z resztą lepsze są rzeczy niepozorne smile))))

2

Odp: wiatrak pionowy budowany z rzeczy używanych i "byle czego" 27-03-12

mp120689 jestem pod wrazeniem big_smile jestes bardzo kreatywny i zdolny smile gratuluje...  pomysl  fantastyczny smile zeby nie koszty to ile by ludzie sami mogli odkryc i pokombinowac prawda smile

3

Odp: wiatrak pionowy budowany z rzeczy używanych i "byle czego" 27-03-12

smile a ja zastanawiam się od dawna nad Savoniusem w poziomej osi na dachu oraz Darrieusem w połączeniu z Savoniusem (w pionie) na podstawie gruntowej. Łącznie ok. 3 KW. Jak zrobię, to zamieszczę gdzieś zdjęcie. Ale to pewnie dłuugo zajmie....