1

Temat: Pytanie o życie Jezusa

Intryguje mnie Hejalu zyciorys Jezusa jaki przedstawiles. I mam pytanie: czy zyciorys Jezusa jako przywodcy powstania, pochodzi z naszego wymiaru czy tez z tego, ktorego Ty pochodzisz. Czy nie jest tak, ze w cialo Jezusa mogla sie wcielic kazda dusza i w zaleznosci od wymiaru mogla przezyc swoje zycie tak jak umiala i na jakim poziomie rozwoju duchowego sie znajdowala? Czy nie jest tak, ze istnieje niezliczona liczba wymiarow?
Piszesz, ze Jezus nawet nie byl gwiezdnym wedrowcem? W naszej kulturze sa dwa najsawniejsze cytaty przypisywane Jezusowi:

Pierwszy: “Cokolwiek z najmniejszych moich braci uczynilscie, mniescie uczynili” i
Drugi: “Ja i moj ojciec w niebie to jednosc.”
Czy nie sa to stwierdzenia dotyczace tego, ze wszyscy jestesmy jednoscia i pochodzimy z jednego zrodla? Skad przywodca powstania przeciw Rzymianom mogby wiedziec o tym?

2

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Po prostu mógł mieć dobrego nauczyciela. Podobno był w Indiach i być może w Tybecie, podobno są na to pewne dowody. Podobno też wywodził się rodziny królewskiej Egiptu. W każdym razie musiał mieć dojścia do starożytnej wiedzy i uważnie je studiował.

3

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Raptor, podobno to święty Mikołaj był moją babcią  smile Te spekulacje, wymysły, silna wyobraźnia i domysły można do jednego worka wsadzić i wyrzucić. Każdy mówi inaczej i każdy pogląd jest skażony jakąś sektą, czy to katolicką czy świadków Jehowy czy nawet realiańską. Ja już wydoroślałem z takich bajek i domysłów bo żadna nie odda ci w istocie całej 100% prawdy. Hejal też wszystkiego nie wie a nawet jak wie to skąd wiesz czy ci prawdę powie .

4

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Aras, pewność mogą Ci dać tylko Twoje osobiste doświadczenia. Przekonanie na bazie cudzych doświadczeń to trudna sprawa. Jak masz zapał, naucz się korzystać z pamięci wszechświata. Zobaczymy co Ci wyświetlą. Jak? Ja jeszcze nie umiem. Czy komuś z Was już się udało?

Z drugiej strony, możesz powiedzieć że w to też nie wierzysz. Więc pozostaje zmienić sposób myślenia. Czy to kim był Jezus jest obecnie aż tak ważne? Lepiej zająć się poprawą teraźniejszości. smile

5

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Aras, dlatego też nie wierzę w żadne wytłumaczenie, a jedynie traktuję jako prawdopodobne (prawdopodobieństwo nikomu jeszcze nie zaszkodziło, w przeciwieństwie do ortodoksyjnych dogmatów). Na pytanie Magicmana można odpowiedzieć tylko używając prawdopodobieństwa, do czasu aż się tego nie wie. A kiedy się już wie, nie można tej wiedzy narzucać, można najwyżej podawać fakty i skłonić kogoś do samodzielnego poznania prawdy na dany temat.

Osobiście uważam, że sprawa Jezusa ma w obecnej sytuacji naprawdę marginalne znaczenie i nie warto się nad tym rozwodzić, tym bardziej, że w obecnym klimacie społeczno-politycznym powoduje ona jedynie napięcia i konflikty. Kiedy ludzkość wyrośnie z religii, wtedy będzie można temat podjąć na poważnie i zatrudnić do tego prawdziwą naukę (jeśli jeszcze kogokolwiek będzie to wtedy interesowało).

Pozdrawiam

PS.
Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że postać Jezusa z Nazaretu jest fikcyjna lub chodzi o kogoś zupełnie innego wink

6

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Ja mam czasami wrażenie że wyraz Jezus używany jest w literaturze jako określenie co najmniej 10 różnych osób. Sprawa znacznie przekracza wytrzymałość nerwową dociekliwego człowieka. Na dziś trzeba sobie dać spokój bo zwariujesz. wink

7

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Heh, równie dobrze moglibyśmy zacząć rozmawiać o powstaniu świata wink

8

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Hejalu, proszę podaj źródło swojej wiedzy o Jezusie.

9

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Ja poprostu wymienkam na konncowce tego….http://www.godtube.com/view_video.php?v … 003b47d7d5

wlaczcie glosniki

10

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Link nie działa. Kopiuj link prawym klawiszem myszki.

11

Odp: Pytanie o życie Jezusa

To chyba raczej problem z kodowaniem znaków na stronie. Często jak się wkleja jakiś cytowany tekst to np. zamiast znaków cudzysłowu (”) pojawiają się znaki zapytania (?).
Prawdopodobnie twórca tego oprogramowania forumowego zaimplementował jakieś zabezpieczenie dosyć nieporadne (co by tłumaczyło fakt włamania).

12

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Skąd kosmici mogli znać Chrystusa? To się robi śmieszne, nawet jeśli bywali tutaj i znali go może lepiej niż my to nie znaczy, że mają prawo wtryniać się w nasze życie. Bóg daje ludziom nadzieję na lepsze jutro. A może taki jest ich plan… Wiedzieli, że jak przybędą na Ziemię to ludzie zaczną ich czcić, modlić się do nich, otaczać kultem i będą uważani za bogów… To oni nami manipulowali, więc to oni nas ”zniewolili”. Poza tym trzeba było nas ludzi zapytać, czy chcemy ingerencji w nasze życie….

13

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Nie ważne czy Jezus był Bogiem, czy nie. Ważne jest to, że religie, które niby nas niewolą dają nam nadzieję i to przeważnie one walczą o ochronę życia, o środowisko etc więc jednak chyba warto zostawić je w spokoju

14

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Religia daje tak zwaną wolność kontrolowaną .Wolni są jedynie ludzie ,którzy wyznają to co zostało narzucone i tyczy się to każdej religii. bez wyjątku. Moim zdaniem to nie religia daje nadzieję ,ale wiara ,a to nie jest to samo. Człowiek nie potrafi odkryć ”boskiego” pierwiastka w sobie, szuka więc w religii(zresztą być może dlatego,że jest to prosta droga).
Co się zaś tyczy tego ,że religia walczy z wszelką niesprawiedliwością na świecie nie jest prawdą,.Należy zauważyć ,że wszelkie nieporozumienia powstają i powstawały zwłaszcza na tle religijnym,i skłaniam się ku śmiałemu stwierdzeniu,że religia jest jedną z elementarnych przyczyn kłopotów na świecie,Na dzień dzisiejszy ludzie nie są gotowi ,aby odejść od tego uzależnienia,bo każde uzależnienie jest długotrwałe i wymaga długotrwałej terapii.Ważne jest jednak aby ludzkość dążyła do usamodzielnienia ,a nie zniewolenia ,jak to czyni dzisiaj.
Idąc dalej, kiedy kosmici zdecydowali się na ingerencję w naszą kulturę ,a człowiek początkowo nie zareagował,ub nawet pragnął tego ,dał im tym samym przyzwolenie na takie działania.Każda istota popełnia błędy ,a pewne skutki są nie do przewidzenia ,jesteśmy mądrzejsi dopiero po szkodzie.Kosmici nie są wszystko wiedzący ,mają prawo do błędów jak każda istota. Nawet gdyby zapytali o zdania ,to i tak byłyby one podzielone,a to mogłoby doprowadzić do konfliktów,których (raczej) chcieli uniknąć.

Pozdrawiam : )

15

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Podpisuję się pod wypowiedzią Silatan i popieram w całości.

KamilMozart nie chcemy Ci nic narzucać, bo to jest na tym forum niemile widziane. I słusznie. Przemyśl jednak na spokojnie to co jest w powyższym poście Silatan.

16

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Czytałam w focusie, o tym, że wiara w Boga tworzy się w naszych głowach, że zaprogramowani już tak jesteśmy;). ja jednak osobiście uważam, [ tzn. nie tak do końca, ale coś tam jest] że Kreacja ma coś wspólnego z Bogiem. [takie moje przemyślenia]

17

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Odnośnie Jezusa i innych siiętych(oświeconych) istot to lepiej jakby ich wogule nie było ale w umysle człowieka,bo to tylko bariera niepotrzebna.Ale jesli czlowiek chce juz sie czuc bezpiecznie i totalnie sie oddaje w opieke takiej energi i jezeli robi to naprawde i to zadziała wtedy był bym godny podziwu. Co do Jezusa to Jezusem był w okresie przebudzenia , jak stał sie Chrystusem to satori stało sie jego nieustającym istnieniem i wszedł w samadhi.Ciekawostka taka mała z mojego widzenia ten Chrystus był Arkturianem kolektywem Arkturianskiej energi słyszalem nawet ze dzieki jego energi poszybszył sie proces nowej ziemi.I pochodził z gwiazdy pasterza.

18

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Love , na stronie o obe podalm ciekawy link… skoro tak rozmawiacie o Bogu i Jezusie czytałam troche tych przeżyc ludzi na pograniczu śmierci… opisują spotkania z Bogiem …itp jak to wyjaśnic??? osobiście miałam podobne przeżycie ale ja tylko słyszałam glos i widziałam koszmarną przerażającą ciemność czarno…

19

Odp: Pytanie o życie Jezusa

a czy ja napisałem ze Jezus wogule istniał?Nicosc jest zrodłem nieskonczonośći nicosć jest zródłem wszystkiego nicosc jest bogiem nicosc to Nirwana. ”No chyba że istota która służąc Nicości w zamian za nie stanie się nią otrzymała moc by wybawiać inne istoty z ich istnień” w takim pzypadku istota dostaje dalsze zycie na ziemi i przejmuje nastepne kajdany karme ziemi ale nie ludzi. Ludzie sami musza swoja karme wyzerowac ktos najwyzej moze im pomuc dac dobra rade jak mają to zrobić.Jeszcze zalezy o jaką nicość ci chodzi bo jesli oczyszcze pokoj z mebli itp to tez w nim będzie pustka nicość ale znowu bedzie jeszcze powietrze którego nie widac.A jesli ci chodzi o stanie się jednią z nicoscą wszechswiatowym ogrodnikiem to zapytaj sie hejala jak to wygląda i co sie by mogło stac z powłoka materialna ciałem.

20

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Jeśli chodzi o to jak wytłumaczyć dlaczego ludzie mają doświadczenia religijne na pograniczu śmierci. Są takie miejsca (światy inne niż ten) gdzie pragnienia, wyobrażenia i myśli o wiele łatwiej ”zmaterializować” czego przykładem mogą być postacie religijne. Każdemu według jego wierzeń, bo myśl jest kreacją. Pragnienie i wola to potęga. Dlatego trzeba uważać, żeby nie stać się niewolnikiem swoich wierzeń o co nietrudno. Jeśli już chcemy być niewolnikami warto uwierzyć w przyjemną niewolę.A tak poważnie. Problem wierzeń możemy przenieść też w inne wymiary (po śmierci).Nie wszyscy. Warto mieć świadomość, że to my tworzymy te wierzenia. Oddając im władzę nad sobą jesteśmy zupełnie nieświadomi faktu naszych możliwości i tego, że jesteśmy zdolni zmienić wierzenia. Równie dobrze możemy na granicy śmierci spotkać Jezusa jak każdą inna postać. Będzie ona jak najbardziej prawdziwa- taką siłę sprawczą ma wola.
Mogę się mylić oczywiście, ale to mój obecny punkt widzenia ( z tego punktu siedzenia) wink

21

Odp: Pytanie o życie Jezusa

dziękuje:)) całkiem do rzeczy mówisz:)) tylko mnie zastanawia ta czarność:) nie było to przyjemne:)

22

Odp: Pytanie o życie Jezusa

ja nie wierze w nic,cała egzystencja jest juz oświecona i gotowa i przydaza się w jak najleprzym poządku tak samo jak i wszystkie istoty sa niesmiertelnym atmą w wiecznym teraz i jesli ktos tego nie widzi wtedy potrzebne sa słowa nauki dopuki umysł nie wygaśnie i wszystko sie nie stanie jasne i bedzie sie rozumiało samo w sobie i przez siebie.Pozdrowienia:)

23

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Wszystko jest niczym, nic jest wszystkim. Doświadczać czegoś można tylko zagłębiając się w detale wyjęte z całości.To jest właśnie taki boski pomysł na życie - implozja smile
Absolutu doświadczyć się nie da, bo doświadczenie wymaga kontrastu, obejmując wszystko, nie ma kontrastów, wszystko jest spójne.

24

Odp: Pytanie o życie Jezusa

tak naprawdę nie wiemy do jakich praw się stosować… nie wiemy czy karma istnieje nie wiemy czy cokolwiek istnieje… bynajmniej ja nie wiem to nie wiem do czego się stosować… ogólnie uważam ludzi za wirus bo każdy z nas jest w tym uwięziony… możesz powiedzieć że ty nie ale każdy z nas w jakiś sposób niszczy to wszystko… a bez ludz świat żył by swoim torem… chaiłbym zobaczyć świat bez ludzi ;(

25

Odp: Pytanie o życie Jezusa

”Rozwijając myśl z antywirusem, to powiem tak.
Nie ja tu jestem użytkownikiem systemu lecz Kreacja, więc zrobię co zrobić będę musiał (a wydawać będzie mi się że będę chciał i to jest w tym najlepsze).”

Tak, to jest zdecydowanie niezwykle ciekawy paradoks. Ale czy ma miejsce, tego nie wiem. Wszystko wydaje się być jakąś subtelną mieszanką przeznaczenia i wolnej woli, i czasem nie wiadomo co jest czym w danej chwili.

@noone
”tak naprawdę nie wiemy do jakich praw się stosować? nie wiemy czy karma istnieje nie wiemy czy cokolwiek istnieje? bynajmniej ja nie wiem to nie wiem do czego się stosować?”

Jeśli nie wiesz do czego się dostosować, to chrzań to wszystko, wszystkie wierzenia, zasady i teorie filozoficzne, a postępuj wyłącznie w zgodzie z intuicją. Nie pomylisz się ani trochę, nawet jeśli będziesz popełniał błędy.

26

Odp: Pytanie o życie Jezusa

no akurat mi to wszystko wisi, ale próbuje jak najwięcej tego co życie ma mi do zaoferowania…

27

Odp: Pytanie o życie Jezusa

A mnie Jezus, czy tam Immanuel kompletnie nie interesuje. Jak będę się nudził, to może wykorzystam to jako jakiś temat zastępczy, ale nie zanosi się.

28

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Jeśli jednak kogoś Jezus interesuje, to polecam przeczytać książkę, o której wspomniał już bart : ”Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu” Spaldinga, jest niezwykła i naprawdę warto się z nią zapoznać.

W tym przypadku nie zgodzę się z Hejalem (zresztą nie uważam go za wyrocznię), który napisał między innymi: ”Nauczył się różnych kapłańskich sztuczek, jak wprowadzanie wiernych w trans, hipnozę i znał różne techniki psychosocjologiczne. Jednym słowem - potrafił manipulować tłumem ” itd. Mam własne odczucia i w stosunku do Jezusa czy Buddy są one bardzo pozytywne. Zawsze słucham się swojej intuicji, bo zwykłe logiczne myślenie mnie zawodzi, a w tym przypadku ich wibracje odczuwam dobrze.

Tak w zasadzie to jakie znaczenie dla nas ma to kim naprawdę był Jezus? Istotne jest tylko to czy my się rozwijamy, tu i teraz.

29

Odp: Pytanie o życie Jezusa

Więc może zwodził tłumy w dobrej wierze. Jak widać niewiele dobrego to przyniosło. Nie pomyślał, że może stać się gwiazdorem, w którego imieniu zostaną wymordowane miliony ludzi. Ooops.

30

Odp: Pytanie o życie Jezusa

A może należało by posłuchać ”twórców” chrześcijaństwa bo ci mówią , że nie było kogoś takiego jak Jezus. Zresztą podobnie mówią o innym proroku co wydał na świat wiarę, która teraz jest bardzo popularna wsród ludności zamieszkujących obszary azji mniejszej i afryki północnej.