1

Temat: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Dziwne pytanie w temacie, co? ;-)

Zdaje się, że niektórzy ludzie mają powody uważać, że jest. Polecam ciekawy filmik (z polskimi napisami), który porusza temat eteru, ukrytych eksperymentów naukowych i nieruchomości Ziemi:

część I: [url]http://www.youtube.com/watch?v=Ddyn5laWric[/url]
część II: [url]http://www.youtube.com/watch?v=OPtGetgpP_o[/url]

W sieci jest jak sie okazuje wielu ludzi nauki wierzących, że Ziemia się nie porusza i że teoria heliocentryczna jest w jakiś sposób wadliwa. :-P Google daje przykładowe adresy:
[url]http://www.geocentricity.com[/url]
[url]http://www.fixedearth.com[/url]
[url]http://www.geocentrism.com[/url]

Twórcy jednego z tych serwisów nawet wydali grubą, kilkutomową i wielosetstronicową naukową monografię, która szczegółowo ktok po kroku udowadnia, że w gruncie rzeczy prawdziwszą teorią jest geocentryzm.

(Ja tylko tutaj dodam, że zgodnie z obowiązującymi teoriami naukowymi model heliocentryczny NIE jest prawdziwszy od geocentrycznego, lecz jest WYGODNIEJSZY matematycznie.)

Tak czy inaczej, polecam obejrzeć filmik i zastanowić się nad tym co tam jest mówione. Zawsze to miło zobaczyć, że są alternatywne spojrzenia na sprawę. Szczególnie, gdy wskazują one na istnienie eteru. :-)

2

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Witam na forum

Teoria kopernikowska, teoria względności , ewolucja jak i wielki wybuch to kłamstwa i jedne z największych zwodniczych nauk na swiecie!!! Zobaczcie sobie ten film:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=cqFGq9O7Uus&feature=related[/url]

Ewolucja jak i reszta tych nauk nie są niczym udowodnione a opierają się na przypuszczeniach i zwyczajnych kłamstwach.

Wiele naukowców odrzuca te nauki i są zastraszani,wyśmiewani i odtrącani przez świat naukowy oraz media głównego nurtu!

Te teorie są czystą religią a nie nauką bo nie opierają się na żadnych dowodach a w szkole dzieci muszą to przyjąć jako prawdę opartą na faktach. To czysta religia!!

Nawet nie macie pojęcia jak jesteście okłamywani i to w każdej dziedzinie życia!!

Czytałem te forum trochę i zauważyłem że wszyscy wpadliście w pułapkę New Age - która stanie się przyszłą światową religią!

New Age nie jest dzisiaj nowością, a wy nie jesteście żadnym wybrańcami, dziećmi kryształowymi ani kosmitami jak sobie to sami wmawiacie!

New Age kreował się już w latach 50-tych i przyszedł ze wschodu jako opozycja do chrześcijaństwa- kult bożków - pogaństwo.

Jest wiele nurtów New Age i zdaję sobie sprawę że sie te kłamliwe doktryny rozwinęły.

Duzo jest dzisiaj książek i filmików nt:
- czakr, kundalini
- medytacji
- spirytyzmu i okultyzmu
- wizualizacji
- oraz najwazniejszej doktryny - czyń swoją wolę i tylko ty jesteś bogiem i stwarzasz rzeczywistość


Wiecie że główną doktryną satanistów jest- czyn swoją wolę i stan sie bogiem?
Myślicie że jesteście na jakimś poziomie duchowym i jestescie blisko prawdy. Sam kiedyś byłem w tym położeniu i interesowałem sie tymi bzdurami.

Odpowiedzcie sobie - do czego doprowadziły wasze rozmowy nt. jaszczurów, oobe i innych kosmicznych bzdur?

Czy świat się zmienił na lepsze , czy jest coraz gorzej.

Moim zdaniem świat zmierza do 3 wojny swiatowej ,a potem do swiatowego rządu , o którym mówią oficjalnie politycy!

Czy słyszeliście o smugach chemicznych, które nas trują?
To podobno tez była toeria spiskowa- KTÓRA STAŁA SIE PRAWDEM I FAKTEM:

[url]http://www.globalnaswiadomosc.com/chemtrailsdowodyzbrodn.htm[/url]

Świat dąży do depopulacji a wy tu bujacie w kosmicznych wymiarach i opowiadacie nt statków kosmicznych.

Nawet nie wiecie, że UFO to kolejne wielkie kłamstwo i zwiedzenie ludzi tak głośno rozpowszechniane w mediach a przede wszystkim w Holywood!!

Nigdy nie było nie ma i nie bedzie żadnych dowodów na istnienie UFO.

Filmy czy zdjęcia albo sa zamazane( zastanawiające jest to że przy dzisiejszej technice zawsze są zamazane zdjecia) albo świadczą że nasze rządy mają już dawno w posiadaniu spodki. Hitler już ponoć miał!

To nie jest żadna kosmiczna technologia.

Przeczytajcie sobie to:
[url]http://www.zbawienie.com/ufo.htm[/url]

I wyciągnijcie WŁASNE wnioski.

Nawet o tym nie wiecie jak mocno paracie się w okultyźmie i czarach- te wszystkie obe, medytacje itd.

Nie jestem jakimś nawiedzonym katolem, gdyz moim zdaniem wszystkie kościoły są złem i pod władzą złych sił.

BARDZO WAS PROSZĘ o obejrzenie całości tego filmu:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=6d6FaSCdO9E[/url]

Ja też się kiedyś ekscytowałem tymi wszystkimi new age'owskimi śmieciami ale zrozumiałem że do niczego to nie prowadzi.

Mam nadzieję że choć jedna osoba tzobaczy wszytsko co podałem i przemyśli.

Mam nadzieję że jeszcze można was "odhipnotyzowac" od tego bagna w którym jesteście. Od ponad roku wa obserwuję i zauważyłem że to forum prowadzi tylko w ślepy zaułek.

Mam nadzieję że nikogo nie uraziłem i rozmawiaj z myslącymi ludźmi a nie z jakąś sektą.
Pozdrawiam.

3

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Kent Hovid to bardzo inspirujący człowiek, ale uważaj - on też się myli. W szczególności jeśli chodzi o ewolucję to akurat jest mnogość przesłanek, aby poważnie brać możliwość jej istnienia. Zobacz sobie np. tutaj:
[url]http://www.talkorigins.org/[/url]

Sam kiedyś byłem w tym położeniu i interesowałem sie tymi bzdurami.

Opowiedz o tym jak to było z Tobą.

Nie jestem jakimś nawiedzonym katolem, gdyz moim zdaniem wszystkie kościoły są złem i pod władzą złych sił.

Zdajesz się być nawiedzonym protestantem. Obyś nie był zwiedzony jak Ci, których posądzasz o bycie zwiedzonymi.

BARDZO WAS PROSZĘ o obejrzenie całości tego filmu:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=6d6FaSCdO9E[/url]

Mam książkę "Bogowie New Age" Caryl Matrisciany. Godna przeczytania!

Od ponad roku wa obserwuję i zauważyłem że to forum prowadzi tylko w ślepy zaułek.

Ale dlaczego od roku obserwujesz to forum? :-D

4

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Dlaczego od roku Was obserwuję?

Jak jeszcze Hejal pisał na blogu to ja też pisywałem to i owo i byłem zafascynowany kosmitami, reinkarnacją i innymi okultystycznymi teoriami.

Nawet kupiłem sobie książkę jego.

Z czasem zmądrzałem.

Czytałem wiele książek- Gurdzijewa, Osho, Van Helsinga, Icke'a, Walsha i zrozumiałem że to jest kłamstwo wymieszane z prawdą.

A tak najłatwiej przekazać je ludziom. Dajesz 80%prawdy i mieszasz w to kłamstwo a ludzie tego nie zauważaja, zafascynowani rzekomymi odkryciami...

Zaczałem się interesowac religiami.
Od buddyzmu do katolicyzmu. I wszytskie okazały się fałszywe. Oczywiście chrzescijaństwo jest najbliższe prawdy gdyż oparte jest na Słowie bozyn natomiast interpretacja Biblii przez koscioły i rózne wyznania jest często sprzeczna. Po za tym nieograniczona dzisiaj na świecie władza Waytkanu, Syjonistów,ich okrótna historia...

Wiesz że podczas inkwizycji głównymi ofiarami byli...chrzescijanie nie zgadzający sie z doktrynami sukienkowych?

Judaizm to ST ale odrzucili Jezusa i nowy testament więc tkwią w błędzie.

Islam to wytwór Watykanu. Mahomet był okultystą i czarownikiem.

Buddyzm jak i Hinduizm stoi w zupełnym przeciwieństwie do chrześcijan ze względu na kłamliwe doktryny reinkarnacji jak i braku Boga lub wielobóstwo-poganstwo.

Po dokładniejszych oględzinach dojdziesz do wniosku że taki krishna czy sziwa to nie kto inny jak lucyfer - upadły anioł.

Cały świat starożytny tkwił w pogaństwie i satanizmie składając ofiary z ludzi demonom . Są różne nazwy demonów- marduk, moloch,bafomet czy baal ale to wszystko różne postacie Lucyfera.

Dzisiaj dalej są czczone np. w Bohemian Grove przez przywódców swiatowych.

Wszystko jest w Biblii.

Jesli jesteś ciekawy skąd kim sa duch i dlaczego niektórzy mają wspomnienia z wczesniejszych wcieleń to polecam obejrzeć Ci film na YT pt"nawrócenie elitarnego spirytysty".

Nie jestem protestantem ,nie należe do żadnego kościoła. Kidyś byłem katolikiem ale zmądrzałem.
Nawet Nowy Testament mówi że Jezus zniósł wszystkie obrządki , inakazy jak sabat czy posty. To jest Nowe Przymierze z nami. Stare obowiązywało tylko żydów i wielu z nich błędnie do dzisiaj je wykonuje.

Watykan uprawia kult Maryji-Astarte oraz kult solarny. Są oni fałszywymi prorokami jak i wszytskie inne religie.
Ekumenizm to dążenie do światowej religi i wmówienie ludziom że Mojżesz, Jezus, czy Horus to ci sami bogowie....
Będą chcieli połaćzyć doktryny wszytskich religii, a Biblia mówi że zbawienie jest tylko poprzez wiarę w Jezusa a nie innych bałwanów czy uczynki.

Znam te linki co mi podałeś.

Np Hovind w dziecinny sposób udowadnia na każdym kroku że to zwykłe kłamstwo.

Darwin jak i jego poprzednicy na których się wzorował był zażartym przeciwnikiem Biblii.  Dalej sobie dopisz sam.

Myślisz że czemu Ziemia jest w centrum wszechświata ?

Bo Bóg sobie nas wybrał i Ziemia jest szczególnym miejscem dla Jego uwagi we wszechświecie.

Nie mówię ze Ziemia jest płaska-bo to kłamstwo rodem z watykanu jak i inne teorie np. piekło.

wiele dogmatów ludzkich odwróciło ludzi od Biblii i Boga. To była celowa zagrywka.

A Ty jakoś mi nie pasujesz do tego forum. Może się mylę.

5

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Ok, ja to wszystko już wiem co piszesz, aczkolwiek nie pokładam w to tak absolutnej wiary i przekonania jak Ty. Uważam, że wiele spraw trzeba jeszcze bardziej zbadać, aby nie robić wielkiego rumoru teraz a potem przepraszać za pomyłkę.

Nie jestem protestantem ,nie należe do żadnego kościoła. Kidyś byłem katolikiem ale zmądrzałem.

Bycie protenstantem zależy od spełnienia tych kryteriów, a nie od przynalezności do jakiegokolwiek kościoła:
[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Pi%C4%99%C4%87_zasad_protestantyzmu[/url]
Piszesz jak typowy protestant i stąd Cie podejrzewam o bycie takowym.

Nawet Nowy Testament mówi że Jezus zniósł wszystkie obrządki , inakazy jak sabat czy posty.

Zależy jak kto sobie interpretuje NT.

Znam te linki co mi podałeś.

Np Hovind w dziecinny sposób udowadnia na każdym kroku że to zwykłe kłamstwo.

Znam wypowiedzi Hovinda i wiem, że mu się nie zawsze udaje to udowadnianie, więc polecam Ci jednak przejrzeć raz jeszcze te linki.

A Ty jakoś mi nie pasujesz do tego forum. Może się mylę.

Wiele osób na tym forum twierdzi, że tu nie pasuję. ;-) Bardzo by chcieli, aby mnie tutaj nie było. ;-) Tak czy inaczej, to dziwne, że od roku obserwujesz forum i nagle teraz stwierdzasz, że ja jakoś tutaj nie pasuję. Trudno mnie tutaj nie zauważyć.

6

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Ci ludzie nawet nie wiedza w co sie wpakowali i że idą w łapy wiadomo kogo...
Zal mi ich bo sam kiedyś taki byłem sad

Też kiedyś myslałem o Biblii jako o starożytnych pismach pozmienianych i źle przetłumaczonych ale wiem że Bóg by nie dopóścił do tego, bo to jedyna broń dla nas dana od boga!
zastanów się w jakim celu tyle by gadano o zafałszowanych wersetach itp?
Kiedyś była zakazana nawet przez watykan a do dzisiaj mamy w posiadaniu najstarsze hebrajskie przekłady.
Jedynie jakie są błedy to błędy w tłumaczeniu zwłaszcza bibli tysiąclecia-katolicki przekład i fąłszywie zmienia nazwe-Gehenna na piekło!
Tego typu są błędy ,ale nie w każdym przekładzie. Również przekład Świadków Jehowy ma celowe złe tłumaczenia. Natomiast Zdania jak i sens ich jest zgodnie przetłumaczony z oryginałów!
Jest to dawno już udowodnione przez naukowców!

To sobie zobacz:
[url]http://www.youtube.com/thewordwatcher#p/u/10/vP9Zce-xQkU[/url]


Po za tym co rozumiesz pod pojęciem interpretacja?

Biblii nie należy interpretować na swój sposób, to nie jest dzieło dla naukowców czy filozofów!

To jest dla prostych ludzi!
Masz ją czytać jak prosty człowiek i rozumieć ją dosłownie!
Oczywiście wyjątkiem jest apokalipsa i przypowieści gdzie celowo są użyte metafory.

Słowo Boże jest dla proste dla ludzi prostych, a tylko mędrcy się będą nad Nią głowić.

7 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-11-17 19:45:02)

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

A teraz Areczku moj drogi do ciebie. Owszem w biblii jest prawda ale zawiera sie ona w dziesieciu przykazaniach cala reszta to ich rozwiniecia, przyklady etc. Tyle.

8

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Mixonku co rozumiesz pod pojęciem rozwiniecie i przykłady.

Czyli według ciebie biblia to bajki które pomagają nam przyswoic 10 przykazań?

Widzę że malutkie masz pojęcie o Biblii i nowym testamencie.

Jakbyś miał jakąkolwiek wiedzę, wiedziałbyś że dla chrześcijanina dekalog nie jest najwazniejszy.

9

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Oj zgadza sie wiedze mam znikoma nie tylko o bibli. ja myslalem ze milosc do blizniego jest najwazniejsza dla chszescjanina.

10

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

A myslałem że człowiek naładowany pozytywną energią jak ty wie wszystko...:)

A na powaznie to:

Dwa główne przykazania chrześcijanina to :

BEDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO

MIŁUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO


Ty widocznie znasz tylko to jedno. W Bibli tez pisze że zbawienie jest tylko poprzez wiare w Chrystusa... Ale tego tez ci nikt nie powiedział....

11

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

To może wróćmy do tej Ziemi... Aras, jesteś tu starym wyjadaczem... Co Cię tu znów ściągnęło?

12 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-11-18 09:42:21)

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Aras7 napisał/a:

A myslałem że człowiek naładowany pozytywną energią jak ty wie wszystko...:)

A na powaznie to:

Dwa główne przykazania chrześcijanina to :

BEDZIESZ MIŁOWAŁ PANA BOGA SWEGO

MIŁUJ BLIZNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO


Ty widocznie znasz tylko to jedno. W Bibli tez pisze że zbawienie jest tylko poprzez wiare w Chrystusa... Ale tego tez ci nikt nie powiedział....

Zbawienie? Co to jest zbawienie? Czy ty jestes zbawiony? Czy to pochodne od czasownika bawic sie? Wybacz ale nie rozumiem?

zeby nie bylo ze offtop
smile)) tak! ja mam dowod na to ze Ziemia jest w centrum wszechswiata- jak gwiazdy swica to gdzie swieca? he?? o tu  swieca na nas.. nie gdzie indziej w kosmos tylko o tu na nas na Ziemie smile))

pszepraszam ze nie podchodze powaznie do sprawy ale to tez wydaje sie mi malo istotne. Ja jestem zwolennikiem ego centryzmu a moje dwie ulubione filozowie to tomizm i tumiwisizm.

13

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Aras7 napisał/a:

Też kiedyś myslałem o Biblii jako o starożytnych pismach pozmienianych i źle przetłumaczonych ale wiem że Bóg by nie dopóścił do tego, bo to jedyna broń dla nas dana od boga!

Czyli przedkladasz swoją wiarę w to, że Bóg nie dopuściłby do przekłamań w Biblii, ponad wszelkie materialne i dotykalne dowody?

Aras7 napisał/a:

zastanów się w jakim celu tyle by gadano o zafałszowanych wersetach itp?

Nie wiem co masz na myśli. Ktoś jakoś dużo gada o zafałszowanych wersetach? Jeśli nawet, to może cel jest taki, aby ujawnić co jest kłamstwem a co prawdą?

Aras7 napisał/a:

Kiedyś była zakazana nawet przez watykan a do dzisiaj mamy w posiadaniu najstarsze hebrajskie przekłady.

Ale co z tego, że była zakazana przez Watykan? Przecież ani Watykan, ani Europa to nie pępek świata! Kościół Rzymskokatolicki jest tylko jednym z wielu wielkich kościołów chrześcijańskich, nic specjalnego.

Inna sprawa, że nie wiem co masz na myśli przez "najstarsze hebrajskie przekłady". Z tego co wiem, to nie wierzysz Żydom, ale nagle powołujesz się na ich przeklady? I w ogóle to jak możesz mówić o tym, że Biblia nie jest przekłamana, gdy mowa o przekładach?

Nie mamy ani oryginałów Starego ani Nowego Testamentu. Mitologizujący sobie Kościół Rzymskokatolicki rozpropagował wiarę w przekłady: w grecki NT, w grecki, łaciński i hebrajski ST. A tymczasem aramejskie i staroaramejskie wersje NT oarz ST istnieją (chociaż w przypadku ST wszystko jest głęboko sfragmentaryzowane). Nie ma jednakże ludzi naprawdę zainteresowanych prawdą. W szczególności europejczycy wymyślili sobie multum mitów na temat greckości NT, zbudowali całą wizję czemu tak miałoby być, ukuli sobie nieistniejący grecki-koine i generalnie szli za radami Augustyna, Klemensa, Chryzostoma i innych ojców kościoła, którzy kłamanie w celu "budowania wiary" nazywali "dobrym zarządzaniem" (w pismach Chryzostoma do dzisiaj tak stoi).

Według mnie z powodu znacznego zafałszowania historii religii judeochrześcijańskich, zafalszowania i nadinterpretacji Pism, selekcji informacji, kapłańskiej manipulacji oraz propagandy innego rodzaju współczesny chrześcijanin powinien zwrócić się ku Bogu wewnątrz i nieustannie prosić o to, aby poprowadził go przez zafałszowanie doktryn, pism i historii oraz doprowadził do prawdy takiej jaka ona naprawdę jest. Z pokorą, wszystko z pokorą. Nie głosić butnych stwierdzień - "Biblia jest nieomylna". To nie jest żaden sposób. Biblia JEST omylna i NIE JEST wystarczająca. Kto się chce wysługiwać Biblią wedle zasady 'sola scriptura' ten staje się też tak trochę współczesnym faryzeuszem. Zapatrzony w święte pisma w końcu może nie rozpoznać Boga.

Bóg jest i to blisko nas. Jest między nami. W Biblii jest wiele prawdy, ale trzeba aby Duch Święty inspirował, aby tą prawdę pojąć, zrozumieć, oddzieilć od tego co prawdą nie jest. Nie szafować wersetami, lecz żyć słusznie, budować kontakt z Najwyższym. Pomagać innym ludziom, ale tak jak On do tego powołuje i z jego inspiracją.

Aras7 napisał/a:

Jedynie jakie są błedy to błędy w tłumaczeniu zwłaszcza bibli tysiąclecia-katolicki przekład i fąłszywie zmienia nazwe-Gehenna na piekło!

Oj, obawiam sie, ze masz małą wiedzę z zakresu przekładów biblijnych. BT jest rzeczywiście tendencyjnie katolicka, ale poza nielicznymi problemami jest bardzo dobrym przekładem pod względem idiomatycznym. Zdecydowanie jest przez to "dla ludzi prostych" w odróżnieniu od KJV czy Biblii Gdańskeij, która nie nadaje się dla normalnego zjadacza chleba, bo ten przecież nie zna hebrajsko-aramejskich idiomow.

Natomiast jeśli chodzi o same błędy ogólnie w tłumaczeniach biblijnych i przeklądach, to jest ich akurat mnóstwo. Istnieje 150 000 wariantów tekstowych samego NT. Mówi się, iż większość nie dotyczy "istotnych wersetów" i jest to prawdą w tym sensie, że pewna "mniejszość" jednak dotyczy istotnych wersetów i potrafi to czasami zmienić bardzo dużo. Problematyczne jest to w szczegołnośći dla ludzi mocno opierających się o Biblię, którzy mają tendencję do budowania sobie wizji "super-spójnego" NT. Taka wizja jest jednakże jak domek z kart - jedna z kart u podstawy się poruszy i caly domek się rozpada.


Aras7 napisał/a:

Natomiast Zdania jak i sens ich jest zgodnie przetłumaczony z oryginałów!

Ale co jest dla Ciebie oryginałem?

Aras7 napisał/a:

To sobie zobacz:
[url]http://www.youtube.com/thewordwatcher#p[/url] … P9Zce-xQkU

Zobaczę w wolnej chwili.

Aras7 napisał/a:

Po za tym co rozumiesz pod pojęciem interpretacja?

Rozumienie. Np. dwie osoby mogą różnie rozumieć jakiś werset. Może to wynikać z ich różnej wiedzy i podejścia.

Aras7 napisał/a:

Biblii nie należy interpretować na swój sposób, to nie jest dzieło dla naukowców czy filozofów! To jest dla prostych ludzi!

Bzdura. Skąd taki poroniony pomysł? Jeśli Biblia jest tak prosta, to po co protestanci produkują tony komentarzy do niej? Przecież to kompletnie zbędne prawda? A byłeś na forum Henryka ([url]http://zbawieniecom.fora.pl/[/url])? Ono jest teraz zamknięte, ale tam było widać czarno na białym, że nijak nie idzie ustalić o co chodzi w Biblii. :-)

Moim zdaniem prosty człowiek nie jest w stanie np.:
1) odczytać szyfrów Atbash u Jeremiasza
2) zrozumieć większości ST i NT bez znajomości kultury hebrajskiej
3) zrozumieć typowo nieeruopejskiej mentalności Chrystusa w NT
4) odczytać aramejsko-hebrajskich idiomów
5) przebić się przez naleciałości greckich pogańskich filozofii w NT (np. termin "logos" nawiązuje to filozofii stoików o czym pisali ojcowie kościoła, a tymczasem w aramejskich oryginałach mamy wieloznaczne "miltha" niepołącznoe z grecką kulturą)
6) zrozumieć podstępy, sztuczki i gry słowne św. Pawła (Jan Chryzostom opisuje niektore, a inne trzeba sobie samemu znaleźć)
7) przebić się przez nietrywialne biblijne paradoksy i sprzeczności
8) właściwie zadecydować co jest metaforą a co dosłownym przekazem
9) zrozumieć czemu Jezus powiedział coś tak jak powiedział (np. przypowieść o talentach jest aluzją do jednego z synów Heroda, a przypowieść o dłużnikach to aramejska gra słowna)
10) odczytać nowo-testamentowej poezji
11) zwykły czlowiek nie posiada wiedzy o wierzeniach żydowskich w czasach Jezusa (np. koncepcja rodzenia się z mleka i sera, która pojawia się w ST, albo koncepcja rodzenia się z wody i krwi, którą katolicy i protestanci odczytują zupełnie po swojemu)

To niepełna lista problemów, które zwykly prosty czowiek ma przed sobą chcąc czytać Biblię.

Aras7 napisał/a:

Masz ją czytać jak prosty człowiek i rozumieć ją dosłownie!

Wydaje Ci się. Jak ludzie tak robią to potem mamy natchnione sekty charyzmatyków, ludzi lykających jad, noszacych węże w rękach oraz odcinających sobie kończyny ponieważ "lepiej sobie odciąć rękę niż nią grzeszyć". Może wydaje Ci się, że przesadzam? Nie. Żyjemy w Polsce, która jest przesiąknięta pewną szczególną interpretacją Biblii i od małego każdy nabiera pewnej podstawowej wiedzy biblijnej, pewnego rozumienia. NIE podchodzimy więc do Biblii jako "czysto" prości ludzie, lecz jako już zindoktrynowani do pewnego stopnia. Dlatego może nam się wydawać, że Biblię da się czytać tak po prostu. To nie jest prawda. Daj Biblię jakiemuś buddyście z Indii i zobaczysz, że nie zrozumie z tego kompletnie nic.

No ale jeśli uważasz, że Biblię można rozumieć doslownie, to proszę bardzo - niech:
1) kobiety mają nakaz milczenia na zgromadzeniach
2) ludzie "przychodzący do Jezusa" nienawidzą swoich rodzin
3) ludzie przestaną grzebać umarłych
4) ludzie nadstawiają drugi policzek i odcinają sobie dłonie, wyłupiają oczy etc.
5) przejawiają charyzmaty i nosza węże w dłonaich
6) Jezus powiedział, że nie przyszedl znieść Prawa, lecz je dopłełnić, więc należy wrócić do obserwacji 613 przykazań z Tory (których przestrzega także św. Paweł, co potwierdzają jego listy)

Aras7 napisał/a:

Słowo Boże jest dla proste dla ludzi prostych, a tylko mędrcy się będą nad Nią głowić.

Pozostaje mi tylko życzyć powodzenia tym prostym ludziom.

14

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

w przeszłości ziemi ludzie chcieli przelac na papier doświadczenie jednej osoby,każdy zaczał pisać od siebie czyjeś doswiadczenie i tak powstała  biblia Doświadczenie jednej osoby zostało  zamazane i rozbite setkami innych osób które spisywały tak zwana teraz biblie ludzie spisujacy nie mieli połonczenia z tym doswiadczeniem i tak powstała ksiega która nikomu nigdy nie pomogła w poznaniu doswiadczenia tego jedynego,ludzie teraz czytający biblie szkodza sobie bo ta ksiega juz dawno nie powinna istnieć a pobedzie naszczęsce jeszcze lada dzien i zniknie z powierzchni ziemi.Człowiek zabierajacy sie za czytanie ksiąg cofa się  bo ksiega nie jest andekwatna do wiązki energi która otacza  ziemie w tej zeczywistości istnienia.

15 Ostatnio edytowany przez Aras7 (2010-11-18 15:05:18)

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Co do prawdziwości Biblii zdania są podzielone w świecie naukowym.
Lecz zdecydowana większość (biblistów) twierdzi ,iż dzisiejsza Biblia jest wierną kopią pierwszych manuskryptów hebrajskich i greckich.

Zawsze będą też ci, co pluć będą jadem na Biblię i fałszywie oskarżać o niewiarygodność i zafałszowania.
Praktycznie cały dzisiejszy świat naukowy odwraca się od Boga i będa Go atakować i okłamywać ludzi jak robią to już od stuleci.

Niedawno Hawking stwierdził że Boga nie ma , że jest tego pewien.
[url]http://www.tvn24.pl/-1,1671862,0,1,hawking-to-nie-bog-stworzyl-wszechswiat,wiadomosc.html[/url]

I to bedzie główny nurt którym pójdzie nauka i świat.

Będą fałszywe znaleziska archeologiczne a kłamstwa i rewelacje naukowe będą coraz bardziej szokujące.

Nie twierdze że chrześcijanie byli zawsze.
Kościół Chrystusowy narodził się po przyjściu Mesjasza, zapowiedzianego przez wiele proroctw w ST.
Oczywiście wczesniej było wielu fałszywych mesjaszy, którzy kłamliwie podszywali się pod Niego jak Horus, który urodził się 25 grudnia, a datę skopiował Watykan i fałszywie narzucił ją całemu swiatu.

Ja nie mam swoich dogmatów, moim dogmatem jest Słowo Boże.

Powiedziałem że Biblia jest dla prostych. Tak, masz rację.
Ale mówiąc o nich nie miałem na myśli skończonych debili i matołów, którzy nie rozumią to co czytają. To jest różnica.

Wiadomo że nad Biblią się trzeba zastanowić i pomysleć. Natomiast nie potrzebny jest do tego stopień doktora filozofii czy teologii... I to miałem na myśli.

Mówisz o nienawidzeniu świata czy odcinaniu kończyn nie nalezy je rozumieć w taki sposób i myślę że każdy myślący to zrozumie.
Jezus posługiwał się przypowieściami i metaforami.
I trzeba to umieć odróżnić, ale nie jest do tego potrzebne IQ 160.
To nie jest bajka dla małych dzieci.

Przed czytaniem Biblii nalezy się pomodlić do Ducha Świętego o madrość i pomoc w zrozumieniu niektórych wersetów.

Chrześcijan obowiązuje NT i nie muszą wiedzieć wszystkiego ze ST.

Po zmartwychwstaniu  nie będzie tajemnic żadnych i wszystko się wyjaśni.

Dzi Apo 5:13 A gdy oni zobaczyli otwartość Piotra i Jana oraz spostrzegli, że są to ludzie niewykształceni i prości, zdumieli się. Zaczęli też rozpoznawać, że ci bywali z Jezusem;
1 Kor 1:27 lecz Bóg wybrał to, co głupie u świata, by zawstydzić mędrców, i Bóg wybrał to, co słabe u świata, by zawstydzić to, co silne,

Wydaje mi się że u Ciebie problem to wiara. Bez wiary żadna biblia ci nie pomorze. Za duzo powątpiewasz i mądrkujesz.
Nikt nigdy na 100% nie udowodnił że biblia się gdziekolwiek myli.Już same proroctwa o czymś świadczą.

List do Kolosan, rozdz.2
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził
na manowce filozofia i czczym urojeniem,
opartym na podaniach ludzkich i na zywiołach
swiata, a nie na Chrystusie;

zobacz to:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=vP9Zce-xQkU[/url]

Dlatego nie obawiam się o przekłady biblijne. Podobno najlepsza przetłumaczona jest Biblia Warszawska. Ale różnice w przekładach są niewielkie i nie zmieniają znaczenia.

Jest wiele starych pism, apokryfów i dodatkowych ewangelii, ale żadna nie była natchniona Duchem Bożym, a apostołowie czy pierwsi ojcowie kościoła od samego początku o tym wiedzieli i je zgodnie odrzucali.

Dla nas jest Boże Słowo nie ludzkie domysły i pomówienia.

I jeszcze jedno dla Ciebie:

List do Efezjan rozdział 3
15. On zniósł zakon przykazan i przepisów,
aby czyniac pokój, stworzyc w sobie
samym z dwóch jednego nowego człowieka

16. Niechze was tedy nikt nie sadzi z powodu
pokarmu i napoju albo z powodu
swieta lub nowiu ksiezyca badz sabatu
17. Wszystko to sa tylko cienie rzeczy
przyszłych; rzeczywistoscia natomiast jest
Chrystus.

zresztą przeczytaj cały 2 rozdział

16 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-11-18 20:44:24)

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

ja wiem ze trudno jest uwierzyc w to co pisze love ale tak walsnie bylo i jest- nie nauczysz sie jezdzic rowerm czytajac instrukcje oblugi roweru a zwlaszcza kiedy napisane w niej jest ze zeby rowerem skrecic w prawo trzeba zrobic mocny wychyl cialem w lewo.

Aras7 napisal- "List do Kolosan, rozdz.2
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził
na manowce filozofia i czczym urojeniem,
opartym na podaniach ludzkich i na zywiołach
swiata, a nie na Chrystusie;" - sprawdzilbym autentycznosc tego zapisu i autora.
Tzn zapis moze jest autentyczny ale Jezus w zyciu by tak nie powiedzial ba nawet nie pomyslal.

17

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Love napisał/a:

w przeszłości ziemi ludzie chcieli przelac na papier doświadczenie jednej osoby,każdy zaczał pisać od siebie czyjeś doswiadczenie i tak powstała  biblia Doświadczenie jednej osoby zostało  zamazane i rozbite setkami innych osób które spisywały tak zwana teraz biblie ludzie spisujacy nie mieli połonczenia z tym doswiadczeniem i tak powstała ksiega która nikomu nigdy nie pomogła w poznaniu doswiadczenia tego jedynego,ludzie teraz czytający biblie szkodza sobie bo ta ksiega juz dawno nie powinna istnieć a pobedzie naszczęsce jeszcze lada dzien i zniknie z powierzchni ziemi.Człowiek zabierajacy sie za czytanie ksiąg cofa się  bo ksiega nie jest andekwatna do wiązki energi która otacza  ziemie w tej zeczywistości istnienia.

W te bajki co opowiadasz uwierzyłbym może jakieś 2 lata temu. Nie masz żadnej wiedzy biblijnej a opowiadasz bajki które sam usłyszałeś od innego bajkopisarza...

wszyscy ewangeliści żyli za czasó Jezusa badź znali sie z Apostołami więc nie mogli pozwolić sobie na jakiekolwiek kłamstwa.

O wiązce energi nie wpomne- bo równie dobrze mogę Ci opowiedzieć coś o smerfach.

Mówisz że biblia powinna już dawno nie istnieć - nie masz pojęcia jak grzeszysz.

Szatan bardzo by tego chciał i bardzo mozliwe że spełni się Twoja prośba.

Tak właśnie ludzie mają dziś myśleć i dla dobra ułudnego pokoju na świecie i wyższej świadomości zniszczą Biblię i chrześcijan.
Przecież o to chodzi w nurcie New Age , to głosili jego ojcowie...

18

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Aras7 napisał/a:

Lecz zdecydowana większość (biblistów) twierdzi ,iż dzisiejsza Biblia jest wierną kopią pierwszych manuskryptów hebrajskich i greckich.

Jeszcze musisz sie wiele nauczyć. Primo, większość biblistów to europejscy rzymskokatoliccy księża. Secundo, liczą się fakty, a nie opinie. A fakty są takie, że mamy żadnych istniejących "pierwszych manuskryptów". Żaden biblista temu nie zaprzeczy.

Aras7 napisał/a:

Niedawno Hawking stwierdził że Boga nie ma , że jest tego pewien.

Hawking to populista. Często rzuca jakieś głupie teksty.

Aras7 napisał/a:

Będą fałszywe znaleziska archeologiczne a kłamstwa i rewelacje naukowe będą coraz bardziej szokujące.

Póki co mamy fałszywe znaleziska archeologiczne faworyzujące Biblię: np. rzekomy Nazaret.

Aras7 napisał/a:

Oczywiście wczesniej było wielu fałszywych mesjaszy, którzy kłamliwie podszywali się pod Niego jak Horus, który urodził się 25 grudnia, a datę skopiował Watykan i fałszywie narzucił ją całemu swiatu.

Masz jakąś manie Warykanu. Watykan niczego nie narzucił całemu światu. Na bliskim wschodzie urodziny Jezusa od 2000 tysiącleci świętuje się 7 stycznia aż do dzisiaj. Jakiś czas temu była wręcz kontrowersja w syryjskich gazetach, że tamtejsi chrześcijanie prędzej spalą swoich biskupów niźli zmienią datę narodzin Mesjasza.

Aras7 napisał/a:

Ale mówiąc o nich nie miałem na myśli skończonych debili i matołów, którzy nie rozumią to co czytają. To jest różnica.

Ależ nie trzeba tutaj żadnych "matołów" jak to piszesz. Ludzie naprawdę czytają Biblię dosłownie:
[url]http://pl.wikipedia.org/wiki/Poskramianie_w%C4%99%C5%BCy[/url]
Nie wiedzą, że "poskramianie węzy" to aramejski idiom. Brak wiedzy o jednym idiomie może wypaczyć całą praktykę i rozumienie.

Aras7 napisał/a:

Chrześcijan obowiązuje NT i nie muszą wiedzieć wszystkiego ze ST.

A to czemu tak twierdzisz? Brzmi to jak jedna z herezji Marcjona, pierwszego heretyka.

Aras7 napisał/a:

Wydaje mi się że u Ciebie problem to wiara. Bez wiary żadna biblia ci nie pomorze. Za duzo powątpiewasz i mądrkujesz.
Nikt nigdy na 100% nie udowodnił że biblia się gdziekolwiek myli.Już same proroctwa o czymś świadczą.

Ja nie mam problemu z wiarą. Po prostu moja wiara nie opiera się na założeniu, że Bibila jest w 100% prawdziwa, ani że tylko na niej należy się oprzeć. Co do tego udowadniania, to akurat udowodniono wiele pomyłek - w tym historycznych. Są przeinaczenia dla celów politycznych i inne. Zacznij poważnie ją czytać, a zobaczysz sam. Proroctwa też nie wszystkie się spełniły - aczkolwiek fanatycy zawsze powiedzą, że to nie jest tak, że proroctwo się nie spełnilo, lecz "jego czas nie nadszedł" albo znajdą wytłumaczenie. To jest świetny sposób zwodzenia się w nieskończność.

Aras7 napisał/a:

Dlatego nie obawiam się o przekłady biblijne. Podobno najlepsza przetłumaczona jest Biblia Warszawska.

Nie jest najlepsza. Jest porównywalna do Gdańskiej jeśli chodzi o ST, a NT ma oparty na "nienajlepszych" manuskryptach (aczkolwiek tutaj rzeczywiście można się sprzeczać i ja bym ją cenił właśnei za te "nienajlepsze" manuskrypty).

Aras7 napisał/a:

Ale różnice w przekładach są niewielkie i nie zmieniają znaczenia.

To porównaj sobie Syryjską Peszittę z np. Kodeksu Kaburyjskiego oraz King James Version. Zdumienie murowane.

Aras7 napisał/a:

Jest wiele starych pism, apokryfów i dodatkowych ewangelii, ale żadna nie była natchniona Duchem Bożym, a apostołowie czy pierwsi ojcowie kościoła od samego początku o tym wiedzieli i je zgodnie odrzucali.

Wcale nie odrzucali ich zgodnie. Byli wręcz zupełne sprzeczności, a przez dlugi czas nikt nie chciał zaakceptować wspominanej przez Ciebie Apokalipsy. Wiele listów apostoliskich już wtedy podejrzewano o bycie oszustwami. List Judy odwoluje się do apokryficznych ksiąg. Ojcowie kościoła dokonywali tez własnych korekcji i ustalali własne, niezgodne kanony. Najzabawniejsze jest to, że np. List Tymoteusza, który często jest przywoływany aby uzasadnić, że wzselkie pisma są natchnione, był jednym z tych własnie odrzucanych listów i został przyjęty bardzo późno do kanonu - i to tylko tego zachodniego. Takich problemów było multum.

Innymi słowy, nie było nigdy zgody.

aras7 napisał/a:

zresztą przeczytaj cały 2 rozdział

Powiem tak: nie cytuj przeciwko mnie Biblii ponieważ prawdopodobnie znam ją lepiej od Ciebie i to w większej ilości interpretacji (i w większej ilości języków) niż Tobie się wydaje, że można znać. Przekonywanie mnie Biblią jest bezcelowe.

19

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Kowalski rulez!!!! smile))

20

Odp: Czy Ziemia jest w nieruchomym centrum wszechświata?

Aras7 napisal- "List do Kolosan, rozdz.2
8. Baczcie, aby was kto nie sprowadził
na manowce filozofia i czczym urojeniem,
opartym na podaniach ludzkich i na zywiołach
swiata, a nie na Chrystusie;" - sprawdzilbym autentycznosc tego zapisu i autora.
Tzn zapis moze jest autentyczny ale Jezus w zyciu by tak nie powiedzial ba nawet nie pomyslal.