31

Odp: Czy Biblia była zmieniana w ciągu upływu wieków?

znalazłam ciekawa wg mnie opinie prosze zerknijcie..
autor: OZI
Hmm, coś tu nie gra. Skoro Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, czyli w momencie stwarzania pierwszych ludzi wiedział że szatan którego on sam umieści w raju, nakłoni ludzi do grzechu pierworodnego, ludzie zbuntują się przeciw niemu  i on sam wygna ich z z raju.   
Wiedział także że będzie musiał posłać swojego syna, aby złożyć go przed samym sobą jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi których on sam stworzył, aby ludzie nie zostali przez niego samego potępieni na sądzie ostatecznym i nie trafili po śmierci do piekła które przygotował im diabeł - czyli upadły anioł stworzony pierwotnie także przez niego samego czyli Boga . (w momencie stwarzania tego anioła wszechwiedzący Bóg wiedział że anioł ten upadnie, zostanie szatanem i nakłoni do grzechu pierworodnego pierwszych ludzi)   
Innymi słowy Bóg posłał własnego syna na śmierć, Jezus został zabity przez ludzi - którzy tym samym wykonali Boski plan zbawienia-choć podobno Bóg dał im wolną wolę, trzeciego dnia Bóg wskrzesił Jezusa i tym samym Bóg przebłagał samego siebie za grzechy ludzi stworzonych przez niego samego i cały ten plan zbawienia Bóg przygotował i znał z góry, przed stworzeniem świata i ludzi.   
Czyż nie jest to zachowanie paranoika?
Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku) aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te bzdury. 
Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki cwanych kapłanów.

32 Ostatnio edytowany przez miriad (2010-12-02 16:10:48)

Odp: Czy Biblia była zmieniana w ciągu upływu wieków?

mimo wszystko, historia powstania świata wg. biblii i cały ten misterny plan paranoika w chmurkach daje nam świetne fantasy; wystarczyłoby jeszcze pare rzeczy przerobić, pozmieniać fakty, wcale nie mocno, a potem dodać trochę akcji, piekne kobiety i walecznych mężów.. pomyślmy.. czary juz są.. historia nie z tej ziemi, pokręcona i wymagająca abstrakcyjnej wyobraźni od odbiorców.. dobro, zło. mówie, troche wiecej walki i mua - taka fantasy! ja osobiscie mam podziw do mitologii chrzescijanskiej. Ozi dobrze kombinuje, nie on jeden. troche czasu i wszyscy to dostrzegą - puki co strach górą. to taka wiara w profilaktyce;] co by źle nie skonczyc - czyt. w kotle.

33

Odp: Czy Biblia była zmieniana w ciągu upływu wieków?

Tak, była zmieniana i nie tylko zmieniana - a'propos :

[url]http://biblia.blox.pl/html/1310721,21.html?413078[/url]