1

Temat: Zakażą ziół i witamin?

Polecam lekturę poniższego artykułu.

http://wolne-media.h2.pl/?p=11204

Od jakiegoś czasu z różnych źródeł docierają do mnie informacje, że lobby atomowe i farmaceutyczne chce zdelegalizować naturalne metody leczenia i napromieniowywać żywność.

Delegalizacja ziół i witamin ma zwiększyć zyski firm farmaceutycznych, które tracą wiele pieniędzy z powodu naturalnych metod leczenia i wzmacniania organizmu.

Nakaz napromieniowywania żywności ma pomóc lobby atomowemu pozbyć się i zarobić na odpadach nuklearnych.

W każdym razie pętla na “szyi wolności” Ziemian zaciska się coraz bardziej pod coraz dziwniejszymi pretekstami. Tym razem pod pretekstem “zdrowia” - będziecie spożywać napromieniowany i wyjałowiony z witmin pokarm GMO, który wywoła choroby.

2

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Myślę że każdy z nas powinien wziąć udział w tej inicjatywie. Powinniśmy także jak najszerzej ją rozpropagować. Pozdrawiam.

3

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Chyba ich … faktycznie jeżeli większość ludzkości bezkrytycznie przyjmie wszystkie te rewelacje, że to dla zdrowia to sami sobie będziemy winni. A i pewnie wielki biznes właśnie na to liczy.

4

Odp: Zakażą ziół i witamin?

To chyba jakaś kpina ! ! ! Całkowite uzależnienie obywatela od władzy tuż tuż!!

5

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Słyszałam pogłoski o tym projekcie już jakiś czas temu.
Nie jest tajemnicą,że popularne środki polepszające dodawane do żywności to trucizny.
Ludzie nieświadomi przyczyn wielu dolegliwości wydają ogromne pieniądze na coraz nowsze leki.Tak kółko się zamyka-pieniądze płyną do wielkich korporacji.
Ludzie są ”delikatnie” uśmiercani za własne pieniądze.
Wielcy tego świata doszli chyba do wniosku,że to za mało i stąd nowe pomysły.

Jeszcze jedna sprawa.Trzeba zachować zdrowy rozsądek przy zakupie różnych farmaceutycznych rewelacji.Mam na myśli również szczepionki.
Z pewnością nie namawiam nikogo do zaniechania szczepień w przypadku groźnych
chorób.
Spójrzcie jednak jak media pomogły sprzedać koncernom farmaceutycznym szczepionki przeciw grypie podawane niejednokrotnie bezmyślnie i w niewłaściwy sposób.
Całe zakłady pracy wykupywały je dla pracowników.
Może to przypadek ale większość moich znajomych zaszczepionych na grypę niestety zachorowało na nią niewiele później.Z tą różnicą,że przechodziło ją ciężej niż zazwyczaj…
Tam gdzie mamy wpływ i wybór wybierajmy mądrze.

Wracając do projektu o którym pisze Hejal czytałam,że możliwe jest przeprowadzenie w tej sprawie referendum w Europie jednak niezbędna będzie pewna liczba zebranych podpisów (aby do referendum doszło).
Spróbuję podać dokładne informacje jeśli sami nie znajdziecie wcześniej

6

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Coś mi się wydaję że ten artykuł jest naciągany trochę i pisany przez ludzi i fanatyków głoszących teorie spiskowe. Wątpię, żeby takie coś miałoby miejsce. No chyba, że nikt się o tym nie dowie, bo takie coś by nigdy nie przeszło.
A co do teorii spiskowych to wszędzie znajdzie się ziarno prawdy, ale wszędzie też w grę wchodzi bujna wyobraźnia, fantazja, przesadzone czy zakłamane są fakty. Dlatego wszystko z umiarem. Ja wychodzę z takiego założenia i we wszystkim mi się to sprawdza, że prawda jest zawsze pośrodku.

7

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Napromieniowywanie żywności jest powszechniejsze niż się sądzi. Ludzie po prostu nie wiedzą, że tak sie ją konserwuje. Nawet w Polsce powszechnie się używa takich napromieniowanych produktów. Jakich? Są to głównie przyprawy. Widocznie jest to mało efektywne albo zbyt powolne bo ostatnio zauważyłem, że trudno jest coś z przypraw kupić bez glutaminianu sodu. Jest to wzmacniacz smaku a jednoczesnie tzw ekscytotoksyna. Tak mocno pobudza neurony, że te umierają. A zatem jeśli jesz chipsy lub chrupki albo inne przegryzki znanych firm to się odmóżdżasz i to dosłownie. Są jeszcze na rynku takie produkty bez tego dodatku ale najcześciej małych lokalnych firm.
Innym zabójcą w żywności są słodziki. Szczególnie aspartam (do pary częsta acesulfamem występuje które też nieźle truje) to cichy twórca wdów i wdowców. Trudno kupić obecnie gumę do żucia bez tego czegoś. Jedynie niektóre gumy dla dzieci są jeszcze słodzone cukrem.
UWAŻAJCIE SZCZEGÓLNIE Z SOKAMI OWOCOWYMI DO PICIA!! producenci wiedzą, że soki dosładzane aspartamem i acesulfamem są niechętnie kupowane bo klient zrobił się bardziej świadomy i informację, że sok jest tymi produktami wzbogacany jest dodawana gdzieś w środku gdzie nie rzuca się w oczy. Na początku piszą że słodzone cukrem a potem w środku gęstym nieczytelnym drukiem o tych dodatkach.
To tylko czubek góry lodowej. Sami poszukajcie na sieci. A jeśli jakiś znany naukowy autorytet mówi, że wszystko jest cacy i ok to przyjrzyjcie się dokładnie dla kogo pracuje  wink przecież papierosy też przez wiele lat wg tych wybitnych (kupionych przez koncerny tytoniowe) autorytetów nie powodowały raka płuc

8

Odp: Zakażą ziół i witamin?

I do tego jeszcze fluorek sodu niszczący mózg, obniżający inteligencję, powodujący osteoporozę; a można go znaleźć we wszystkich prawie pastach do zębów, a jak ktoś ma szczęście mieszkać w USA lub UK to nawet w wodzie z kranu (jeśli ktoś ma chwilę czasu, to polecam poszukanie dobrej ziołowej pasty bez fluorku; znalazłem całkiem niezłą, ale okazało się, że zawiera benzoesan sodu, więc będę musiał rozejrzeć się jeszcze raz). O benzoesanie sodu też znalazłem kilka nieprzyjemnych informacji.

Ogólnie słodycze i wszelkiego rodzaju kolorowe słodzone napoje są do śmieci. Największe trucizny, stąd tak dopracowuje się metody uzależniania od nich i to już od najmłodszych lat dziecięcych (grzeczne dziecko dostaje cukierka - jasne przesłanie, za dobro kulka w łeb). Na szczęście znam już dzieci, które nie są nauczone jedzenia słodyczy i wręcz nie tolerują sztucznej słodkości w pożywieniu.

9

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Wiadomo że wszelkie sztuczne dodatki, konserwanty czy barwniki są szkodliwe , ale czy na taką skalę jak wy mówicie?…hm . Po drugie jakbym miał patrzeć na produkt który nie zawiera żadnego z tych składników to umarłbym prędzej z głodu .
Jeśli więc wszystko dookoła nas jest takie super szkodliwe: powietrze, ziemia , woda, jedzenie , napoje , komputery , elektronika i w ogóle cały świat chce nas wykończyć i zabić to wytłumaczcie mi jedną rzecz : Dlaczego człowiek żyje w dzisiejszych czasach średnio dłużej niż ludzie 50 , 100 , czy 200 lat temu???????

10

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Kilka ciekawostek:

Cukier:
http://wolne-media.h2.pl/?p=2182

Aspartam:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 75657.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Aspartam
http://wolne-media.h2.pl/?p=4709
http://wolne-media.h2.pl/?p=743
http://wolne-media.h2.pl/?p=722

Benzoesan sodu:
http://godtech.info/2007/05/31/benzoesa … arkinsona/
http://pl.wikipedia.org/wiki/Benzoesan_sodu

Fluorek sodu:
http://www.4shared.com/file/25304013/c8 … kSodu.html
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fluorek_sodu
http://en.wikipedia.org/wiki/Sodium_fluoride
(zwróćcie uwagę na oznaczenia dotyczące toksyczności, w UE sklasyfikowany jako T - toxic)

Na wszystko jest sposób. Wystarczy przez pierwszy tydzień zakupów uważnie przeglądać etykiety i zapamiętywać. Później wybieranie nieszkodliwych produktów staje się coraz łatwiejsze. Poza tym, im mniej żywność przetworzona, zakonserwowana i zapakowana, tym mniejsze prawdopodobieństwo zatrucia. Nawet wyeliminowanie 50% szkodliwych substancji z codziennego życia jest lepsze niż nie robienie niczego w tym celu.

11

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Na temat jakości jedzenia można dyskutować godzinami. Wiadomo, powinno być naturalne z niewielkich gospodarstw przydomowych. Na dziś dzień jest to trudne, chyba że jeden z domowników poświęci znaczną część tygodnia na uprawę własnego pola/ogrodu.

To też nie jest takie proste, bo okazuje się że z jakiegoś powodu bez dodatków i oprysków warzywa rosną małe i pokurczone, owoce zjadają robaczki a zboża atakuje szkodnik. Tak czy inaczej musimy dążyć do społeczności z małymi wydajnymi gospodarstwami przydomowymi.

Co więc dziś jeść? To bardzo trudne pytanie. Można popaść w obsesję podczas poszukiwania wszystkiego co niepryskane. A stres jest niekorzystny dla zdrowia. Wg mnie warzywa od znanych rolników, owoce z niewielkich sadów, dobre i proste produkty zbożowe, w mniejszej ilości nabiał, ryby, mięso. Małą ilość pożywienia mocno zmienionego czyli przetworzonego. Proste potrawy, które nie składają się z wielu produktów na raz są lekkostrawne i uwalniają więcej energii. Nauczyć się rozpoznawać i wyeliminować trucizny (patrz powyższe posty Raptora i nemomana).

Jedzenie to nie wszystko. Warto zachować witalność i sprawność fizyczną organizmu. Ubocznym produktem jedzenia są wszelakiego rodzaju zanieczyszczenia od organicznych po chemiczne. Zdrowy organizm z silną energetyką lepiej poradzi sobie z oczyszczaniem od organizmu zaniedbanego, nawet jak właściciel organizmu zaniedbanego bardzo uważa na to co je. Myślę, że warto przeczytać również parę książek typu http://www.ceneo.pl/27311.

Dlaczego dziś człowiek żyje dłużej? Mamy za sobą ciemne czasy, może i jedzenie było lepsze ale ludzie nie radzili sobie z jego poprawnym przyrządzaniem, higieną, domostwem, nękały ich zimy, nie potrafili leczyć tylu chorób co teraz a ich codzienność była często walką o przetrwanie. Dziś człowiek żyje dłużej bo jest trochę mądrzejszy w takich podstawowych sprawach, tylko pytanie ile z tych lat żyje naprawdę?

12

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Artykuły dotyczące kodeksu żywnościowego WHO - Codex Alimentarius:
http://wolne-media.h2.pl/?p=10885
http://xcodex.wikidot.com/article-pl

13

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Ale kiedyś ludzie radzili sobie z higieną a na pewno już 60 lat temu. I pomijając już niezdrową żywność i inne nie sprzyjające naszemu życiu czynniki fakt jest taki że żyjemy coraz dłużej. Przynajmniej w statystykach.

14

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Co by nie mówić, medycyna ratuje życie w przypadkach, w których kiedyś człowiek skazany był na pewną śmierć. Poza tym biznes medyczny zainteresowany jest utrzymywaniem klienta przy życiu. Schorowanego człowieka “leczy” się przez 20-30 lat. Świadomość ludzka też się podniosła. Poza tym nie ma się co tak podniecać, to dłużej to tylko kilkadziesiąt lat.

15

Odp: Zakażą ziół i witamin?

A może kilkaset lat?

16

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Czasami się tylko zastanawiam czy naprawdę żyli kiedyś ludzie po kilkaset lat tak jak to np. w biblii pisze i myślę że mogło to być możliwe , patrząc na nasze bardzo krótkie życie…

17

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Niestety, nasze życie jest nienaturalnie krótkie i nierealnym jest dojść do czegoś poważnego w tym czasie. Tyle intelektu się marnuje na Ziemi. I do tego zero pamięci z poprzednich wcieleń. Nie dziwię się, że nasza cywilizacja stoi na tak niskim poziomie, jako całość.

18

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Hehe dobre. Ciekawe co zrobią z milionami działkowców, którzy we własnych ogródkach uprawiają wazywa. Z drugiej strony wydaje mi się, że ten art jest troszeczkę naciągany

19

Odp: Zakażą ziół i witamin?

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=18838

20

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Będzie się zatem umieszczać na opakowaniu witam czy suplementów zapis:
”Nie do spożycia przez ludzi, tylko w celach kolekcjonerskich” albo ”Tylko do użytku zewnętrznego” - tak jak to się już dzisiaj robi z niektórymi produktami

21

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Nie namawiam,ale jeśli chcecie podjąć jakieś działania w tej sprawie można złożyć podpis pod petycją o przeprowadzenie referendum w sprawie żywności i naturalnych metod leczenia.
Adres strony jest w bazie.

22

Odp: Zakażą ziół i witamin?

A czy według was dzięki witamin człowiek na pewno jest zdrowszy? Może już ktoś doszedł do wniosku że tak naprawdę one szkodzą zdrowiu.

23

Odp: Zakażą ziół i witamin?

W zrównoważonej diecie, w świeżych produktach rosnących na słońcu jest wystarczająca ilość witamin. Teraz jedzenie jest wyjałowione i dlatego trzeba przyjmować witaminy osobno. Oczywiście, można powiedzieć, że nikt nie wie czego naprawdę dodaje się do syntetycznych witamin. Syntetyczne witaminy to łatanie dziury w marnym stylu.

To do czego mamy dążyć, to pozyskanie naturalnej, rosnącej na słońcu żywności, a wtedy znajomość słowa “witamina” nie będzie nam potrzebna  smile

Uważam, że za marną jakość żywności odpowiadamy po części my konsumenci, gdy bezkrytycznie zgarniamy z półek marketów wszystko co ładnie wygląda i fajnie smakuje, tym samym deklarując poparcie dla tych, którzy psują nam jedzenie. A petycję w sprawie referendum podpisałem.

24

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Cóż, po pierwsze nie chodzi tylko o witaminy, a po drugie to już nawet nie jest kwestia czy są zdrowe czy nie, dopóki to ja dokonuję wyboru czy kupić i spożyć czy nie, to wszystko gra, ale gdy Państwo, władza, swoimi instrumentami chce wybierać za mnie, to już mi się to bardzo nie podoba…

25

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Święta racja. Wielkie korporacje farmaceutyczno-chemiczne mają na tym polu historyczne doświadczenia, które ich ośmieliły do jeszcze bardziej bezczelnych ruchów.
Znany jest sposób w jaki koncern Du Pont pozbył się naturalnego rywala - konopii indyjskiej - na drodze do swojego chemicznego sukcesu. Natrualne włókna konopii były wykorzystywane wszechstronnie w przemyśle do wyrobu lin okrętowych, jako materiał do wyrobu tkanin, papieru itd. Konopie nie wymagały szczególnej troski przy uprawie -same zwalczały chwasty . Jednak znalazł się na nie ”haczyk” . Kwiatostany niektórych odmian tej rośliny były suszone i palone jako kultowy środek relaksujący i leczniczy przez starożytne ludy Indii czy wysp Karaibskich . Zwyczaj ich palenia znany był na całym świecie pod nazwą palenia marihuany. Henry Anslinger , człowiek umieszczony w FBI przez Koncern Du Pont wydał walkę ziołu pod pretekstem narkotycznych właściwości i doprowadził ostatecznie do jej delegalizacji, W ślad za jej delegalizacją pod ścisłą i reglamentowaną kontrolą znalazły się wszelkie uprawy konopii indyjskich, co utorowało drogę sztucznemu włóknu - nylonowi , które do dzisiaj święci tryumfy, a konopie jak były tak są pod ścisłą kontrolą,, a niektóre odmiany są nielegalne, chociaż nawet badania na temat szkodliwości palenia ich żeńskich kwiatostanów nigdy nie wykazały jednoznacznie, że jest to trucizna. W takich żyjemy czasach , że umiejętna manipulacja się opłaca. Spowodowane jest to wyjątkowo niską świadomością ludzi , których karmi się papką bzdur i - dosłownie - chemiczną papką.
Na szczęście ludzki organizm ma niesłychane zdolności przystosowawcze. Jest w stanie nawet przerobić toksyny na użyteczny pokarm. Wiele zależy od ludzkiej psychiki, od podświadomości, ale także od składu flory bakteryjnej w żołądkach - najszybciej przystosowywyjącego się organu do zmiennych warunków środowiska . Cała przyroda , której jesteśmy częścią, staje do walki z chemicznymi intruzami. Na szczęście jesteśmy , z tych samych powodów, co wirusy i bakterie - bardzo odporni na nowe szczepionki . Kiedyś, gdy pracowałem w prywatnym pogotowiu ratunkowym jako dyspozytor miałem dylemat czy szczepić się przeciw grypie czy nie. Młoda, ambitna lekarka, świeżo przyjęta do pogotowia powiedziała mi , w przypływie szczerości, że mój organizm , poprzez to, że codziennie styka się z chorymi sam się uodpornił na większość popularnych wirusów. Maleńkie dawki chorób przynoszę codziennie do domu i przekazuję je rodzinie, która w ten sam sposób nabiera odporności. Dlatego odradzała mi dodatkowe - płatne szczepienia. Wierzę, że ta sama właściwość organizmu chroni nas przed sztucznymi dodatkami w żywności.
Z drugiej strony mam mieszane uczucia w stosunku do ”naturalnych ” rzekomo sposobów leczenia za pomocą homeopatii. Już bardziej wierzę w ziołolecznictwo. Sam , co drugi dzień, stosuję czosnek jako zabezpieczenie przed chorobami. Trudno orzec, czy działa on rzeczywiście ze względu na uzdrawiające właściwości , czy bardziej jako placebo, w które ja święcie wierzę. W końcu nie ma to znaczenia - ważne , że działa. Jestem astmatykiem , któremu lekarz , alergolog przepisał sporą listę leków ( w tym wziewnych ) do regularnego zażywania . Nie stostuję ich . Jem czosnek , witamine C , sypie zioła wolne od glutaminianu do każdej potrawy i czuje się zdrowy. Żyję jak każdy zdrowy nie-astmatyk. Uważam,, że kuracja jest kwestią psychiki. Tylko i wyłącznie wewnętrzne światło i wewnętrzne przekonanie, sumienie , może zmusić mnie do określonej terapii . I tak na prawdę bój się toczy o Twoją i moją wolną wolę . O to , by ją złamać i podporządkować określonym celom.
Ale mamy zawsze możliwość by powiedzieć NIE !! Tylko trzeba uwierzyć w siebie .

26

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Ciekawe informacje odnośnie konopi indyjskiej, nie słyszałem o tym.

Co do szczepionek, to na WM są ciekawe artykuły o tym:
http://wolne-media.h2.pl/?tag=szczepionki

Czosnek to dobry wybór (nawet Hejal pisał o nim w książce), jest pełen witamin i ma działanie bakteriobójcze. Do tego, jako znaczne ubogacenie diety, polecam żółtka jaj, które mają rewelacyjny skład chemiczny - pokarm pełen życia.

27

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Kiedyś z Cannabis szyło się np. żagle do okrętów smile - tania, bardzo mocna i w 100% przyjazna środowisku tkanina 

Chociaż ostatnio bardzo delikatnie wspomina się, że najnowsze (tudzież ”najnowsze”) badania wykazują lecznicze smile działania tejże konopi, np. ekstrakt w sprayu (stosowany pod język) z powodzeniem stosowany jest jest jako lekarstwo na stwardnienie rozsiane. 

Natura jest tak przebogata, że jak sądzę może nas wyleczyć z każdej dolegliwości, niestety to my nie pamiętamy, a raczej nie wolno nam pamiętać jak z tego dobrodziejstwa korzystać (vide chociażby ”święta inkwizycja” i jej polowania na czarownice, która dopełniła destrukcyjnego dzieła zapomnienia) smile

Co do szczepionek…. to chyba szkoda gadać  Ja od kliku lat się nie szczepię i się już nigdy przeciw grypie nie zaszczepię

28

Odp: Zakażą ziół i witamin?

http://wolne-media.h2.pl/?p=763 - Lekarstwo na raka

cytat :
Wiarygodność twierdzenia Dr Krebsa najlepiej ilustruje przykład niedoboru witaminy C, znany jako szkorbut. Podobnie jak z rakiem, nie istnieje żadne wcześniejsze ostrzeżenie o szkorbucie; organizm nie sygnalizuje niczym, że ciału zaczyna brakować zapasów witaminy C. W jednej minucie pacjent jest zdrową osobą a w następnej jest już chory. Leczenie szkorbutu przebiega również gwałtownie. W ciągu kilku dni ( a czasami godzin), stosowania wysokich dawek witaminy C szkorbut zanika, pojawiając się ponownie tylko wtedy, gdy zapasy witaminy ponownie spadną poniżej pewnego ( nie udokumentowanego) poziomu.

kolejny cytat :
Dowód, który dr Krebs zaprezentował na przestrzeni lat dla poparcia swego twierdzenia o ? utraconej? witaminie B 17 w naszych dietach jest bardzo prosty. Parę wieków temu zwykliśmy jadąc chleb z domieszką nasion prosa i lnu, bogatych w witaminę B 17, a teraz chleb pszeniczny i żytni, ktory jadamy nie ma jej wogóle. Przez cale generacje nasze babcie zwykły dodawać pokruszone nasiona śliwek, czereśni, jabłek, moreli i innych roślin botanicznej rodziny Rosaceae do swych domowych konfitur i dżemów. Babcia pewnie nie wiedziała, dlaczego to robi, ale nasiona wszystkich tych owoców są jednym z najpotężniejszych źródeł witaminy B 17 na świecie.

cytat:
Uproszczonym rozwiązaniem zdawało się wówczas zaklasyfikowanie wszystkich roślin zawierających molekule B 17 jako ? trujących? a następnie zmodyfikowanie ich genetycznie w celu kompletnego usunięcia zawartości nitriloside dla bezpieczeństwa zwierząt.

Wybaczcie że tak śmiecę cytatami. W każdym razie ten temat wydaje się mocno powiązany z tematem tej dyskusji.

29

Odp: Zakażą ziół i witamin?

Jeżeli witaminy okażą się szkodliwe i nielegalne, to co powiedzieć o papierosach i alkoholu?

30

Odp: Zakażą ziół i witamin?

orientowalam sie w necie dosc duzo i powiem wam ze to nie bajka !!oni naprawde chca to zrobic…ogladalam rozne strony i filmiki amerykanie w roznych stanach wybudowane maja obozy….stoja tam milony plastikowych trumien po co??? nie chce byc rasistka ani najezdzac na inne narodowosci ale uwazam ze oni wyrzadzaja duzo krzywd pod płaszczykim dobra miejcie otwarte oczy… a papierosy alkohol itd beda dostepne to jest po to abysmy sami dobrowolnie sie zabijali…..truli