31

Odp: Syriusz

Antares napisał/a:

przekazały wiedzę ludowi Sumeru - zarówno praktyczną (np. rolnictwo i budownictwo), jak i teoretyczną (np. na temat planet w układzie słonecznym, włączając w to Plutona, co do dzisiaj nie zostało w konwencjonalny sposób wyjaśnione)

Sumerowie pozostawili kilka tysięcy tabliczek glinianych zawierających mnogość traktatów astronomicznych i wszystkie one są zgodne co do tego, że znail oni tylko i wyłącznie 5 najbliższych nam planet. Nie mogli znać Plutona. Co więcej, Sumerowie byli skłonni uważać Słońce za planetę, co oznacza, że ich wiedza w zasadzie była bardzo ograniczona.

Antares napisał/a:

Danych na ten temat dostarczają zarówno archeologowie, jak i tacy znani badacze-naukowcy jak Robert Temple

Temple zajmował się Dogonami.

32

Odp: Syriusz

Nawiążę do zwierząt symbolizujących układ Syriusza. Mam co do tego sprzeczne (a zarazem) równie prawdziwe odczucia. Zaznaczam jednak, że są to odczucia.

Tak jak ptaki jednoznacznie kojarzą mi się od zawsze z Orionem (nie gady a ptaki właśnie) tak też z Syriuszem wiążę zarówno psy jak i koty. Węże też gdzieś tam są... ale bardziej jako jednoczące logo (jeśli mogę tak określić moje odczucia). Wąż oplatający laskę-kij ale również wąż połykający własny ogon (wydaje mi się starszy od węża na lasce) - Uroboros.

Symbol węża jak wspomniałem to dla mnie taki symbol uniwersalny Syriusza (w sposób reprezentacyjny łączący ten układ) - biorąc pod uwagę jego sprzeczności.

Wiele spośród moich snów traktuje o Syriuszu jako o Psiej Gwieździe, jednocześnie łącząc go w jakiś sposób z Orionem... 

Postacie z tych snów jednoznacznie pokazywały mi czerwonego Syriusza i powtarzały, że ten to Psia Gwiazda i jest on związany właśnie z Orionem.

Jednocześnie mam mgliste wspomnienia i odczucia (nie sny) o Niebieskim Syriuszu (Koci Syriusz). Oczywiście istoty te to nie te ziemskie zwierzęta ale mentalnie zbliżone w jakiś sposób.

Może te grupy ras - psie i kocie to Syriusz A i B ?  Wąż zaś to symbol dopełnienia przeciwnych polaryzacji?

Może ziemski eksperyment to Układ Syriusza skupiony na jednej planecie?

Zaznaczam, że to wszystko mgliste wspomnienia niewiadomego pochodzenia i odczucia   wink

W każdym bądź razie Syriusz jest mi bliski.

33

Odp: Syriusz

g_a_kowalski napisał/a:
Antares napisał/a:

przekazały wiedzę ludowi Sumeru - zarówno praktyczną (np. rolnictwo i budownictwo), jak i teoretyczną (np. na temat planet w układzie słonecznym, włączając w to Plutona, co do dzisiaj nie zostało w konwencjonalny sposób wyjaśnione)

Sumerowie pozostawili kilka tysięcy tabliczek glinianych zawierających mnogość traktatów astronomicznych i wszystkie one są zgodne co do tego, że znail oni tylko i wyłącznie 5 najbliższych nam planet. Nie mogli znać Plutona. Co więcej, Sumerowie byli skłonni uważać Słońce za planetę, co oznacza, że ich wiedza w zasadzie była bardzo ograniczona.

Antares napisał/a:

Danych na ten temat dostarczają zarówno archeologowie, jak i tacy znani badacze-naukowcy jak Robert Temple

Temple zajmował się Dogonami.

A znasz te kilkanaście tysięcy tabliczek, że tak uważasz? wink Które dokładnie tabliczki przedstawiały planety do Saturna oraz w jakim kontekście? wink Widzę, że powtarzasz ogólnie przyjęte i nauczane w szkołach wiadomości, z którymi ani nie zgadzają się badania, ani wielu archeologów. Może warto poznać temat z kilku stron? wink

Temple zajmował się Dogonami, ale także Sumerem. I zresztą nie tylko nimi. Książka "Tajemnica Syriusza" pochodzi sprzed kilku dekad, a w tym czasie ten badacz nie spoczął na laurach.

G_A_Kowalski, ogólna uwaga do tego co robisz tu na forum. Pisząc w temacie Syriusza o Sumerach byłem niemal pewny, że odpiszesz mniej-więcej tak, jak to zrobiłeś, i poradzę jedno: drogi kolego big_smile zanim będziesz nam odpowiadać w taki autorytarny, nie pozostawiający wiele miejsca na kolejne dyskusje sposób, może warto dokładniej zbadać temat, i to z różnych punktów widzenia, a nie zdominować każdy interesujący Cię tu na forum wątek? wink

Jedna osoba jakiś czas temu napisała, że na tym forum ostatnio tylko dwie osoby dominują - jedną z nich właśnie miałeś zaszczyt być. tongue Spójrzmy na to w ten sposób: to co robisz, to nie jest dyskusja, dla mnie to czysta krucjata, mająca nawrócić heretyków wink Bo jak to inaczej nazwać, kiedy jak dopytuję Cię o szczegóły Twojego zdania, zawsze znajdujesz wymówki? big_smile

34

Odp: Syriusz

Które dokładnie tabliczki przedstawiały planety do Saturna oraz w jakim kontekście?  Widzę, że powtarzasz ogólnie przyjęte i nauczane w szkołach wiadomości, z którymi ani nie zgadzają się badania, ani wielu archeologów. Może warto poznać temat z kilku stron?

Bzdury. Kolego Antares, pełną bibliografię sumeryjskich tabliczek dostaniesz od Micheala Heisera ([url]http://www.michaelsheiser.com/[/url]). Polecam tego Pana. Wybierz się też gdziekolwiek do jakiegokolwiek sumerologa. Przestań mi imputować niewiedzę. Jeśli nie skontaktujesz się z Heiserem lub innym sumerologiem to uznam, że jesteś tylko mocny w piśmie i nie interesuje Cię prawda a jedynie urojenia.

Zamiast mi pisać, że jestem głupcem najpierw sprawdź, czy to co pisze jest prawdziwe czy też nie.

la mnie to czysta krucjata, mająca nawrócić heretyków  Bo jak to inaczej nazwać, kiedy jak dopytuję Cię o szczegóły Twojego zdania, zawsze znajdujesz wymówki?

Nie zmieniaj tematu i nie obracaj kota ogonem. Ja już nie zachodzę na to forum więcej, bo nie mam czasu na bzdury. Kto będzie chciał prawdziwej wiedzy to ją sobie znajdzie. Koniec, kropka. Nie udzielam się tutaj więcej.

35

Odp: Syriusz

No ,,, wreszcie ..!

36

Odp: Syriusz

g_a_kowalski napisał/a:

Bzdury. Kolego Antares, pełną bibliografię sumeryjskich tabliczek dostaniesz od Micheala Heisera ([url]http://www.michaelsheiser.com/[/url]). Polecam tego Pana.

Dzięki za link, na pewno przejrzę.

Chciałbym jednak odróżnić 2 kwestie: powoływanie się na naukowców oraz czytanie tekstów samemu. Aby podsumować temat, podam cytat z książki "Investigating the Unexplained" (Na tropie tajemnicy), że Robert Temple (światowej sławy historyk, którego najpopularniejszą książką była "Tajemnica Syriusza")

jest głęboko przekonany, że około 3500 r. p.n.e. w starożytnym Egipcie i Sumerze doszło do kilku niemal jednoczesnych lądowań wysoko rozwiniętych pod względem technicznym istot pozaziemskich

Czy to znaczy, że Sirianie istnieją? Bynajmniej. Od początku zalecam wszystkim ostrożność i sceptycyzm - ale nie sceptycyzm wybiórczy, ale w stosunku do wszystkiego. Zresztą to temat-rzeka i być może będzie okazja, aby na ten temat więcej napisać. Na obecnym etapie jednak jestem skłonny stwierdzić, że to, co twierdzi tutaj Temple, pokrywa się z moją wiedzą i doświadczeniem, i niniejszym dzielę się swoją opinią z pozostałymi forumowiczami - bez uprzedzeń i pretensji do uznania tego, o czym piszę lub co cytuję, natomiast z zaproszeniem do uczciwej i obiektywnej dyskusji.

Kto będzie chciał prawdziwej wiedzy to ją sobie znajdzie. Koniec, kropka. Nie udzielam się tutaj więcej.

Twój wolny wybór. Problem z wiedzą polega na tym, że właśnie jej na forum tutaj poszukujemy, a nie objawiamy, co - być może nieświadomie - ale jednak tutaj robisz, w mojej nie tylko mojej opinii.

37

Odp: Syriusz

Musze przyznac ze malo wiem na temat  Syriusza wink ale tez musze powiedziec ze to byl majstersztyk dyskusji.
Antares gleboki uklon w twoim kierunku. Majstersztyk!
Grzesiu Kowalski- co sie dasasz? Kiedys probowalem tobie to powiedziec -wszystko co robisz do ciebie wraca i nie koniecznie z tego samego kierunku. Podejrzewam ze przeczytales olales i nic nie zrozumiales. Pozdrawiam wszystkich.

38

Odp: Syriusz

Dzieki Mixon, ale w rzeczywistosci sam testuje jeszcze rozne mozliwe opcje, sprawdzam jak sprawdzaja sie w praktyce i moge z cala pewnoscia stwierdzic, ze przede mna jeszcze duzo nauki, jesli chodzi o dyskusje. Niedawno wyczytalem o koncepcji "wspolnej przestrzeni dyskusji", ktora z pragmatycznego punktu widzenia z reguly jest najkorzystniejsza, gdy owa przestrzen jest najszersza, z pewnym zastrzezeniem: nie jestesmy doskonali i pewne slowa (energie) moga miec zaburzajacy wplyw na calosc dyskusji. Sa jednak i na to metody postepowania, ale to temat na inny watek.

Natomiast chce dodac do watku Syriusza informacje, ktora podkreslam, nie wiem, czy mozna sprawdzic w sposob, do ktorego "dowody" zawezaja naukowcy. Zgodnie z channelingiem istot kotow z Syriusza, planeta Ziemia i jej mieszkancy sa pod silnym wplywem energii Syriusza, co objawia sie m.in. podobienstwem wielu koncepcji i tematow do sirianskich. Nie jest to scisla zaleznosc, ale raczej mozna to porownac do wplywow astrologicznych albo wplywu dwoch roznych religii lub filozofii w jednym regionie na siebie: choc ludzie zachowuja swoja tozsamosc i indywidualnosc, nieustannie w pole astralne Ziemi (i calego naszego ukladu slonecznego) sa przekazywane informacje w sposob automatyczny (niecelowy) przez system gwiazd, ktore trafiaja do wspolnego pola informacyjnego na poziomie wysokich czestotliwosci fal elektromagnetycznych i moga zostac podchwycone przez umysly, ktore siegaja do nich (np. naukowcy, ktorzy pracuja nad pewnym zagadnieniem, tworza okreslone mysli, ktore wchodza w rezonans z innymi falami elektromagnetycznymi i podswiadomie te mysli sa przyciagane do jednego z "pol" informacyjnych, na ktore nasteplnie moga reagowac ci naukowcy - np. podchwycic pomysl lub go odrzucic - w pierwszym przypadku zapewne uznaja, ze sami na niego wpadli ; ) ).

39

Odp: Syriusz

Przypadkiem trafiłem dziś na stronkę, która wskazuje na wiele informacji, które wcześniej tylko "wyłapywałem" intuicyjnie, i chociaż wewnętrzne przekonanie o ich prawdziwości zawsze było silne i głębokie (tj. nie dawało się łatwo "zetrzeć" jak wiele 'zwykłych' informacji), to po raz pierwszy mam względne potwierdzenie.

Stronka: [url]http://www.exopaedia.org/Sirius[/url]

A lot of people, mainly active as healers, light workers or body workers here on Earth today, feel a strong affinity with Sirius. Many of them have lived on Sirius before. In fact, many of them even had numerous lifetimes both on Earth and on Sirius, often during Lemurian and Atlantean times, when alien civilisations openly interacted with our ancestors. A lot of the Atlantean Knowledge, e.g. with regard to auras, subtle bodies, or crystal healing, can be traced back to Sirius.
(...)

With regard to the inhabitants of Sirius, one should keep in mind that the Sirian system is the home of many galactic species, both physical and non-physical, humanoid and non-humanoid. Most of these races are quite benevolent towards mankind. But it is important to know that there is a minority of negative species, too, in Sirius, focusing upon personal gain through imperialism, control and manipulation

Po krótce:
- Syriusz odegrał bardzo dużą rolę w hisorii Ziemi
- wiele osób reinkarnujących się na Ziemi wcześniej żyła w systemie Syriusza; Sirianie (wg. mojej wizji, pewne potwierdzenie na stronie) bezpośrednio, w ciałach fizycznych i pół-fizycznych oddziaływali na Atlantydę; wielu też wcielało się w ciało człowieka na Atlantydzie
- wiele informacji i technologii wykrzystywanych przez człowieka ma swoje źródło w Syriuszu
- istniał wyraźny konflikt pomiędzy niektórymi rasami z Syriusza a innymi systemami (m.in. Plejady), dotyczący w szczególności rozwoju Ziemi i jej mieszkańców
- Sirianie odpowiadają za bezpośredni wpływ na ludzi, m.in. dotyczy to nauki ludzi rolnictwa, sztuki, wydobycia i przetwarzania surowców, pisania, matematyki, astrologii etc. (mity o zdobyciu wiedzy przez ludzi od "tych co przybyli z nieba", od Afryki po daleką Azję); a także - za uratowanie ludzkości przed potopem (eksperyment się nie udał, więc (prawie) wszystkie systemy odpowiedzialne za rozwój życia na Ziem i uzgodniły doprowadzenie do zniszczenia cywilizacji ludzkiej po upadku Atlantydy - i zapewne zaczęcia na nowo; Sirianie odpowiadają za to, że jednak człowiek przetrwał - czy to dobrze czy to źle to już inny temat)
- Syriusz jest ogromnym systemem, w którym żyło wiele, wiele ras, niektórych humanoidalnych, innych - nie
- Syriusz bezpośrednio od dawna współpracuje z Arkturianami, m.in. przy instalpwaniu struktur energetycznych na Ziemi, międzyplanetarnych oraz międzygwiezdnych, w tym pośmiertny tunel dla ludzi, który wiedzie przez Syriusza do Arktura - miejsca, gdzie udają się ludzie po śmierci (mówią o tym także mitologie, np. Indian czy Starożytnych Egipcjan)

Dla zainteresowanych, na stronce są także informacje, m.in. sporo o systemie Lyra, Orion, czy także ważnych dla Ziemi istotach insektopodobnych, istotach ptakach, czy też istotach, których pierwotnym mieszkaniem są akweny wodne, a nie ląd. Wiele osób ma od urodzenia poczucie związku z którąś z tych (i innych) ras szczególnie, lub np. z konkretnymi gwiazdami lub konstelacjami.

40

Odp: Syriusz

Plejadanie także, do dzisiaj obawiają się ziemian. Technologia która kilka milionów lat temu unicestwiła część istnień w tym i tamtym systemie istnieje wciąż na Ziemi. Pozdrawiam.