1

Temat: Wolnomularstwo

Chciałem tylko zauważyć, że liberalne poglądy Hejala znacząco pokrywają się z poglądami Wolnomularzy, którzy mają podobne cele: ciągły rozwój duchowy, moralny itd. Hejal wierzy w Kreację, Masoni z kolei w Wielkiego Architekta (nie mylić z Bogiem). Jest za to zasadnicza różnica - Masoni nie walczą z religią bo wiedzą, że każda religia niesie przesłania moralne z których powinien korzystać człowiek (zwłaszcza ten który nie jest wolnomyślicielem).
Wnioski jakie mi się nasuwają to takie, że albo Hejal przysnął na jednej ziemskiej lekcji albo jest dość nietolerancyjnym (jak na Masona) lub niedoszłym Wolnomularzem.

2

Odp: Wolnomularstwo

Jak już wcześniej pisałam są także loże katolickich wolnomularzy, więc niekoniecznie u wszystkich jest tak jak napisałeś.
Poza tym nie zauważyłam by Hejal walczył z religiami tongue
Religie a ich przesłanie to dwie różne rzeczy. Warto zauważyć, że większość religii ma takie samo lub podobne przesłanie. Po co więc religie, nie wystarczy nam samo przesłanie?

3

Odp: Wolnomularstwo

Z tego co się orientuje to każdy przyszły Wolnomularz wybiera na wstępie najbliższą sobie loże.
Mówisz o samym przesłaniu, ale człowiekowi nieobytemu w jakiej formie chcesz to podać? Jeżeli wyjdziesz na ulice i powiesz ludziom jak należy postępować mądrze to odpowiedzą, że Jezus to głosił 2k lat temu. Oni mają już swoich mentorów i nie zamierzają ich wymieniać na nowy model.

4

Odp: Wolnomularstwo

niema znaczenia kto jak kogo nazywa, rozne nazwy sa odpowiednie dla róznych istot i ludzi kazda istota ma inne psychologiczne mechanizmy ale kazda jedna słuzy temu jedynemu o ktorym nieda sie nic powiedziec ale mozna nawiazac kontakt i wtedy Miłosc i najwyzsze dobro niema sobie  równych zaznacze ze hejal napisał ze najwazniejszy jest zywy kontakt z kreacja jak sie umie to zrobic (ludzie nie potrafia zbytnio tego robic) wtedy wszystko sie rozumie samo przez siebie i takie pytania staja sie nieistotne wręcz śmieszne.Bóg Stwórca ,Kreacja,błogi  stan jedności, miłośc,Nirwana królestwo boże,satori,Samadhi i wiele wiele innych słow zostana tylko słowami mozna nim i manipulowac na 1000 sposobów jak to robia religie i umysły ludzkie ale ten czas sie kończy i prawdziwa substancja i stwórca niewabem zaleje planate a człowiek stanie sie mistrzem iluzji w dualizmie a wewnętrzna radosć  która przejawi sie przez człowieka zostanie urzeczywistniona dla tych ktorzy pozwolili u siebie na te zmiane.Oczywiśće ze bóg nie istnieje to tylko wymysł człowieka jak kazde inne słowo, a odrazu po nim szatan i ateism bo jeśli bóg jest wymysłem to wszystko inne tez to jest gra słow ktore nie maja  nic wspolnego z tym jedynym z tym które jest i zawsze było na miejscu w wiecznym teraz.

5

Odp: Wolnomularstwo

i pozwole sobie jeszcze na jedno spostrzezenie.Takie szukanie dziury w całym w dwuznaczności słow nie będzie mozliwe w miłosci.A terazx jest jeszcze mozlwie bo  ciągle jest stara energia taka sama jak w epoce kamienia łupanego dlatego sie nabieracie na gre słów i tworzycie konflikty między soba bo w was samych niema harmoni.Dlatego dla takich umysłow transformacja i wyłanianie sie miłości nie popusci niczego to bedzie szok,szok dla człowieka ktory zobaczy ze miłosć sie ujawnia a on nie moze jeszcze z niej skorzystać taki sam szok jak dla mnie kiedy zobaczyłem co sie dzieje na ziemi a jak sie urodziłem to go właasnie doznałem.

6

Odp: Wolnomularstwo

Love dobrze, że przypominasz mi o tym smile Dobrze, że jesteś bo zapominam ten jakże oczywisty fakt, że wciąż dajemy się łapać w pułapkę słów. Wiem jak to jest kiedy jest miłość i sprzeczki nie mają już znaczenia ale niestety miłość przeplata się z... tą epoką kamienia łupanego. Nie jestem na stałe w żadnym z tych miejsc. Raz tu a raz tam.  "...wtedy wszystko sie rozumie samo przez siebie i takie pytania staja sie nieistotne wręcz śmieszne..." Czasem tak mam a czasem zapominam jak to jest. Słowa, słowa, poziomy, stopnie, dążenie i zdobywanie, przyszłość i przeszłość= iluzja. Przede wszystkim zaś słowa i etykiety.
Niepotrzebne, wymyślone sprzeczki i wyssane z palca dyskusje, walki na słowa. Myślę, że kiedy to wszyscy i raz na zawsze poczujemy- zniknie to forum a przynajmniej w tej formie ponieważ już dłużej nie będzie spełniać swej funkcji.

Dziękuję Love za czujność  smile

7

Odp: Wolnomularstwo

Niema sprawy,jak nie ja to kto inny by sie znalazł,ktos kto bawi sie w grze o wielkim znaczeniu grze zwanej zyciem.:)

8

Odp: Wolnomularstwo

Love wyrobiłeś sobie jakąś formułkę która nie ma żadnego związku z tematem. O ile maat odważyła się przystąpić do dyskusji to twój wywód jest po prostu nie na miejscu, a co najmniej nie zrozumiały. Jestem tylko człowiekiem i nie potrafię się "żywo kontaktować z kreacją" jak Hejal więc nie przeczytam Ci w myślach i nie dowiem się co miałeś na myśli w momencie gdy pisałeś, że przeżyłeś szok kiedy się urodziłeś albo, że bawisz się w grę zwaną życiem.

9 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-04-17 16:40:53)

Odp: Wolnomularstwo

A ja z tego co sie orientuje to oni wszyscy sa tam robieni w "balona"a przynajmniej wiekszosc. Wiekrzosc poczatkujacych wierzy ze 33ci stopien w tamtej ichniejszej hierarhii jest najwyzszym i tu wlasnie lezy ten prog miedzy wolnomyslicielstwem a swiatowa tyrania. Dolna czesc piramidy jest podstawa ktora musi urzymywac wiekszosc piramidy az po sam jej czobek. Bedac podstawa piramidy jestes trzymany z dala od wiedzy o czobku piramidy abys mogl byc skoncentowany na byciu solidna i wytrzymala podstawa.
Dla scislosci. Wszelkie zorganizowane piramidy mimo ze uwarzam je za jedno ze zrodel naszych dzisiejszych problemow na swiecie, nie szczegolnie mnie przejmuja do poki nie jestem ich czescia.
Pozdrawiam

10

Odp: Wolnomularstwo

Mixon pozwolę sobie zauważyć, że jak najbardziej jesteś częścią piramidy społecznej i to głównie od Ciebie zależy którą część zajmujesz, bądź będziesz zajmował. Co do bogów posiadających najwyższy stopień wtajemniczenia u wolnomularzy to żadną tajemniczą postacią na pewno nie jest Tadeusz Cegielski i chyba wszystko co robił niewiele miało wspólnego ze światową tyranią.

11

Odp: Wolnomularstwo

Wolnomularstwo zainteresowało mnie jeszcze jako nastolatkę. Sporo czytałam na ten temat jednak nigdy nie należałam do stowarzyszenia. Podoba mi się postawa wolnomularzy względem wszelkich różnic swoich członków. Może tylko kwestia płci była tym co dzieliło ruch. Obecnie istnieją loże kobiece jak i integracyjne. Wiedza na "niższych" stopniach wtajemniczenia jest tak naprawdę obecnie w większości ogólniedostępna. Interesuje mnie wiedza, którą posiadają członkowie najwyżej wtajemniczeni, choć można się domyślać na podstawie mniej lub bardziej oficjalnych przecieków jakiej natury to wiedza. Zależy również jaki cel obiera sobie jednostka wstępując w szeregi wolnomularzy. Dla kogoś będzie to przynależność lub większe czy mniejsze korzyści materialne i wsparcie. Nie wiem co jeszcze. Jeśli ja bym się zdecydowała to tylko po to żeby sprawdzić co jest na samej górze. Może się okazać, że zupełnie nic i to jest właśnie tą tajemnicą i zarówno lekcją.

12

Odp: Wolnomularstwo

Jeśli jakaś organizacja ukrywa wiedzę w postaci stopni wtajemniczenia to jest po ciemnej stronie.
Wiedza jako jedna z nielicznych dziedzin życia zyskuje na tym , że ktoś się nią dzieli z innymi w sposób nieograniczony. Ukrywanie jej jest złe bo powoduje jej zanik a co za tym idzie powoduje wszelkie zło jakie pojawia się dookoła nas. Zatem bardzo prosto odróżnić czy dana organizacja działa dla dobra ludzi. Jeśli ukrywa wiedzę w postaci wszelkiej maści wtajemniczeń i stopni to jest to negatywna organizacja niezalażnie od tego jaki wizerunek samen siebie tworzy na zewnątrz.

13

Odp: Wolnomularstwo

Jeżeli przyjmiemy postawę, że wszystko co nam obce jest złe to się zgodzę. Należy jednak pomyśleć dlaczego masoni nie chcą się zdradzać. Właśnie Cegielski po tym jak się ujawnił to w pierwszej kolejności stracił pracę w muzeum, tylko przez społeczne uprzedzenia kreowane przez kościół który wmawia ludziom, że masoni czczą szatana, knują spiski itp.
"Jeśli jakaś organizacja ukrywa wiedzę w postaci stopni wtajemniczenia to jest po ciemnej stronie." W wojsku też generał posiada troszkę większą wiedzę niż szeregowy i chyba jest to całkiem naturalne, ale jednak wolimy żeby w razie czego miał nas kto obronić przed dywersją. To samo w rządzie. Poza tym jeszcze nie słyszałem o jakiejś negatywnej akcji wolnomularzy, za to bardzo wiele o pozytywnych, czego nie można powiedzieć o wojsku czy rządzie.

14

Odp: Wolnomularstwo

Ręce opadają z cichym szelestem... himimimi, jeżeli tak myślisz, to przemyśl to jeszcze raz a jeżeli włazisz tu żeby robić zadymę, to ja osobiści będę ignorowała twoje wpisy... WOJSKO PODAJESZ JAKO PRZYKŁAD?! "wolimy żeby w razie czego miał nas kto obronić przed dywersją" , że co!!!??? kto woli?
Nemoman - oczywiście, nic dodać, tak i jeszcze raz tak, jeżeli UKRYWANIE WIEDZY TO MANIPULACJA!

15

Odp: Wolnomularstwo

No dobrze. ja chyba wiem do czego himimi zmierza. Tez slyszalem o dobrych wolnomularzach. Tutaj tez pozwole posluzyc sie przykladem. W kosciele tez jest wielu s"swierzo upieczonych " ksierzy ktorzy naprawde wierza w tego boga jedynego stforce i maja jaknajszczersze intencje w obec ludnosci mimo ze od samego poczatku naleza do jednej z najlepiej zorganizowanych organizacji przestepczej, zajmujacej sie wyludzaniem na podstawie implementowania strachu, ktora kieruje nic innego jak chciwosc(patrz celibat). Wszyscy Ci poczatkujacy naiwnie wierza w szczytne cele swoich przeozonych i sa gotowi oddac swoje zycia zan. A przecierz dobrze wiemy czym jest kosciol i za co oni oddali by swoje zycia.
Tu chyba mam podobne podejscie do samych wolnomularzy. Nie przeszkadza mi ze istnieja bo widocznie taka jest kolej rzeczy podobnie jak kossciol. ..no ale w wielkiego architekta??? Owszem zgadza sie ze jestem czlonkiem piramidy spolecznej ale to tylko dla tego ze nie mam zbytnio innego wyboru a brak tego wyboru zawdzieczam komu? NIKOMU innemu jak wlasnie ludziom wierzacym w wielkiego architekta bo przeciez nie "skrzykneli" sie wczoraj i jesli chodzi o swiadome wybory to swiadomie nigdy bym do nich nie dolaczyl. Jak juz tak sobie tu przykladujemy to spytam moze tak- kto idzie w pierwszym szergu armii na bitwe jako takzwane "mieso armatnie? -zgadza sie; zolnierz a dlaczego glupi idzie pierwszy? - bo ci z tylu obiecali order a on biedny pomylil odwage z naiwnoscia.

16

Odp: Wolnomularstwo

Kochana Marto. Gdyby nie "mięso armatnie" to dzisiaj byśmy zbierali stonkę z pól matuszki Rosyji czy Ci się to podoba czy nie. Poza tym nie wydaje mi się żeby ktoś kto broni swojego domu myślał przede wszystkim o orderze. Inwazja - nie, ale ktoś musi przed nią bronić tylko po to żebyś mogła wyrażać swoje oburzenie na tym forum, korzystać z youtuba, facebook'a czy google bez cenzury.

17

Odp: Wolnomularstwo

Himimimi, Marto wg mnie świadomość jest odpowiedzią. Obecnie ludzkość jest na dosyć niskim poziomie świadomości, z perspektywy której trzeba walczyć i atakować a więc i z drugiej strony bronić się. Tak było i tak jeszcze jest. Zostawmy tych ludzi, którzy tak żyli i żyją  bo takie były czasy i trudno ich oceniać.

To do czego zmierzamy, to zrozumienie, że tak naprawdę nie ma potrzeby zabijać i nie ma potrzeby ginąć za cośkolwiek. Ale to zrozumienie musi przyjść jednocześnie u wszystkich ludzi, tych atakujących i tych ginących dla dobra sprawy. Wraz z tym zrozumieniem ludzkość zacznie zauważać, że tak naprawdę wszystkie dobra są w nadmiarze, więcej niż potrzeba.

18

Odp: Wolnomularstwo

Jesteś wolnomularzem Himimimi ? Jeśli tak to sobie nim bądź. Dziwi mnie tylko brak tolerancji z twojej strony. Ponoć wśród was panuje taka tolerancja dla odmienności.
Po co udowadniać na siłę to czy ktoś postępuje właściwie. Oliwa jest sprawiedliwa i na wierzch wypływa ;-) . Wystarczy poczekać by się przekonać co do prawdziwości intencji ludzi i organizacji które one tworzą.
Zbawasz na siłę?! Już wielu było takich a efektem ich pracy są masowe cierpienia ludzi. Droga do piekła jest wybrukowana dobrymi chęciami. Ci którzy szukają wiedzy sami ją odnajdą.

19 Ostatnio edytowany przez Mixon (2010-04-19 04:19:38)

Odp: Wolnomularstwo

himimimi napisał/a:

Kochana Marto. Gdyby nie "mięso armatnie" to dzisiaj byśmy zbierali stonkę z pól matuszki Rosyji czy Ci się to podoba czy nie. Poza tym nie wydaje mi się żeby ktoś kto broni swojego domu myślał przede wszystkim o orderze. Inwazja - nie, ale ktoś musi przed nią bronić tylko po to żebyś mogła wyrażać swoje oburzenie na tym forum, korzystać z youtuba, facebook'a czy google bez cenzury.

Pan panie himimimi nie zlapales pan nazwy uzytkownika to co ja sie spodziewalem ze zlapiesz pan punkt mojej wypowiedzi. ... z cichym szelestem do samych kostek z lekkim bausem od ziemi. Ale musze przyznac ze to jedna ze skuteczniejszych zmian tematu jaka widzialem ostatnimi czasy. Zawsze tak jest. Najpierw delikatne wejscie szybka zadyma asz tu nagle kozi rog, szybka zmiana tematu niby ze watku niebylo.. to moze wklejmy jakis link o broni elektromagnetycznej... tak trzymac!

Dla wyjasnienia tu:
"kto idzie w pierwszym szergu armii na bitwe jako takzwane "mieso armatnie? -zgadza sie; zolnierz a dlaczego glupi idzie pierwszy? - bo ci z tylu obiecali order a on biedny pomylil odwage z naiwnoscia."
- to zwykly przyklad ukazujacy jak dzialaja "piramidy wladzy"gdzie zolnierz mial ukazywac podstawe piramidy a "ci z tylu" to wyzsze kondygnacje piamidy.
Nie chicialem tutaj absolutnie urazic nikogo i jestem wdzieczny moim dziadkom i pradzadkom zolnierzom za moja dzisiejsza wolnosc. Zwykla symbolika ktora chcialem wyrazic analogie do bycia "zolnierzem" dla wolnomularzy

20

Odp: Wolnomularstwo

Jacob napisał: "...W Warszawie kolo palacu kultury jest egipski 'totem wink' czyli taki chudy prostokat i na koncu piramidka.
to znak ze tam są masony !!!..."

Przenoszę się tu z tematu "Prawo wolnego człowieka".
Na pewnym etapie poszukiwań "tych złych" łatwo zorientujemy się, że oni i my stanowimy jeden organizm. Masoneria i NWO to przereklamowane zjawisko...

Masoneria to znacznie szersze pojęcie niż znaki na budynkach. One pozostały jeszcze z dawnych lat. Czasem warto wstrzymać się z ocenami i wrzucaniem wszystkiego i wszystkich do "jednego worka"- z grupowaniem. Tak jak w przypadku obcych ras. Antares pisał o tym w temacie "Syriusz", ja wspomniałam na temat przy Reptilianach.

Nie odbiegając od tematu. Wszyscy jesteśmy jednym organizmem i walcząc między sobą (albo też z ugrupowaniami różnej maści) walczymy tak naprawdę z sobą. Ludzie są wszędzie tylko i aż ludźmi- niezależnie od tego czy ktoś jest masonem czy armią spod sztandaru "moherowych beretów". Niektórzy tylko nie doszli jeszcze do tego, że największymi wrogami jesteśmy sami dla siebie- stwarzając sobie wrogów. Chcąc coś zmienić warto skoncentrować się na tej zmianie (konstruktywnej) a nie na walce bo... będę to powtarzać do upadłego: energia podąża za uwagą. Dlaczego tak się dzieje? To proste: jesteśmy twórcami tego co nas otacza a myśl i energia, która za nią podąża to narzędzia do tworzenia rzeczywistości. Czas sobie o tym przypomnieć!
Tworząc rzeczywistość warto zabrać się do tego świadomie i odpowiedzialnie z pełnym zrozumieniem praw tworzenia a wtedy doświadczymy raju na ziemi. I o dziwo to będzie raj dla nas i naszych "wrogów" i będziemy w nim wspólnie. smile

21

Odp: Wolnomularstwo

"nie ma nic gorszego niż my sami" - to z Muminków big_smile

22

Odp: Wolnomularstwo

Większość wolnomularzy nawet nie wie, że ich szefowie współpracują z Orionem i Jaszczurami. Ta tajemnica jest dostepna dla nielicznych, a z zewnątrz może wyglądać, że masoneria działa na różnych, często pozytywnych polach - np takie Rotary Club. Nie powinniśmy się jednak dać zmylić. Cała historia i większe wydarzenia jak np I i II wojna światowa, rewolucje były zaplanowane przez masonów

Istnieje też dobra masoneria współpracują z Federacją Galakktyczną, ale oni jak widac wolą działać w ukryciu, a ponadto nie mają takiej siły przebicia jak ich rywale z drugiej strony

23

Odp: Wolnomularstwo

''współpracują z Orionem i Jaszczurami. Ta tajemnica jest dostepna dla nielicznych''

Phyii ... Tekst wziety z elothi....

Ja nie wiem czy taki dżordż busz i ta cała propaganda z drakonami to prawda...
Jesli ktos czytal o illuminatach powstali w XVIII w... to bez jaj zeby drakony przylecialy i kazaly im zniszczyc kosciół...

co z tego ze busz to stary mason i jego rodzinka... jakby takiego reptoida zobaczyl to by nasrał ze strachu w gacie big_smile big_smile big_smile

24 Ostatnio edytowany przez nemoman (2011-01-18 18:26:57)

Odp: Wolnomularstwo

Wpiszcie sobie w adresie strony w odwrotnej kolejności iluminati i na końcu po "." dajcie "com" a zobaczycie na jakiej ciekawej stronie wylądujecie ;-)

25

Odp: Wolnomularstwo

Ciekawe od kiedy masoni zawladneli MTV.. przeciez w '95 cos takiego tam lecialo: [url]http://www.youtube.com/watch?v=v1mRu0fcLgQ[/url] wink

26

Odp: Wolnomularstwo

93!
Hejal jest Thelemitą  z racji tego że każdy przyjął prawo kosmosu szkoda tylko że Hejal zrobił z siebie jakieś pośmiewisko.

mimo wszystko hello!! Jestem Kuba interesuje się ezoteryką pisałem na forum okulty,  fascynują mnie prace Aleistera Crowleya Roberta Antona Wilsona Austina Osmana Spare, Lon Milo DuQuette, Peter J. Caroll, Terence McKenna, Carlosa Cascanedy, Timothy Leary, Williama Blake. Wiem dzięki temu dużo różnych rzeczy o sobie Radze Ci zainteresować się Księgą Prawa...

93\93!

27

Odp: Wolnomularstwo

Okulta...Widzę, że mamy maga chaosu. Znam.

28 Ostatnio edytowany przez Athelus (2011-01-29 21:15:13)

Odp: Wolnomularstwo

wszyscy jesteśmy magami chaosu. Po przekroczeniu otchłani poznasz czym jest chaos. Z chaosem mamy do czynienia zawsze na drodze do doskonałości, chaos jest perfekcyjną sztuką która potrafi uczynić świętość z każdej rzeczy, popatrz na kartę żądzy Thota. Popatrz na Salvadora Dali, Sparea, Blakea, Crowleya, Poe, Nitsche, Zaratustrę, Juliusza Cezara, Apolla...  Ci ludzie posiadają wyższość, niesamowitej ekstazy, każdy jest dzieckiem chaosu, chaos zbawi ludzi od zła  wszystko stanie się czyste,  święte to co nie czyste zniknie. wampiry tego nie łapią niestety bo my jesteśmy bardziej szaleni od nich

[url]http://www.youtube.com/watch?v=3n5FK6Bw7B0&playnext=1&list=PL327D32789488DBDC[/url]

29

Odp: Wolnomularstwo

No cóż zasmakowałem albo raczej byłem na granicy tego o czym piszesz. To mocna rzecz. Mój umysł ledwo "uszedł" z życiem z tego doświadczenia ale udało się. To coś zupełnie nieludzkiego jeśli mogę tak to nazwać. Oswoiłem też wspomnienia tego stanu. Wiem czym jest chaos.

Wybacz dygresję, może nie na miejscu ale Apollo zwłaszcza, w pierwszym przebłysku kojarzy mi się z Metatronem. Dlaczego? Nie wiem.

Ale Thelma od której zacząłeś to inny temat. Może po prostu taki załóż...

30

Odp: Wolnomularstwo

Cyg napisał/a:

No cóż zasmakowałem albo raczej byłem na granicy tego o czym piszesz. To mocna rzecz. Mój umysł ledwo "uszedł" z życiem z tego doświadczenia ale udało się. To coś zupełnie nieludzkiego jeśli mogę tak to nazwać. Oswoiłem też wspomnienia tego stanu.

Cyg czy okultyzm to cos złego ?  może zadaje banalne pytanie nigdy nie parałam się okulztyzmem.. mało o tym wiem ale z tego co czytam  to chyba nie jest za dobre? a moze  to dla silnych osób?