1

Temat: Światło i mrok, pozytyw i negatyw etc.

W naszym dualnym świecie są ludzie, którzy opowiadają się tylko za jedną stroną monety, zwalczając tą drugą. Oczywiście ta druga zawsze jest tą mroczną, ponieważ światło świadomości tych pierwszych nie sięga tak daleko (a wszystko, do czego nie sięga światło, jest spowite mrokiem) wink

Czy uważacie, że np. reptilianie myślą, że postępują niewłaściwie? Raczej o wiele bardziej prawdopodobne jest, że uważają całą resztę kosmosu za "ciemniaków", którzy by nie postąpili równie dobrze w ich warunkach, jak oni sami.

Problem pojawia się, kiedy chcemy tworzyć własną rzeczywistość. Czy powinniśmy skupiać myśli tylko na tym, co uważamy za pozytywne? A może lepiej uświadomić sobie także swoje ciemne strony (czyli sięgnąć myślą także tego, co oceniliśmy jako negatywne)?

Osobiście uważam, że obie wersje są prawdziwe (a nie tylko jedna z nich tongue ), a kluczową kwestią jest świadomość.

2

Odp: Światło i mrok, pozytyw i negatyw etc.

Już przedstawiłam swoje stanowisko w tym temacie (wątek Atlantyda i Jaszczury m.in), choć dość ogólnie. Pisałam też coś w tym miejscu: [url]http://thelinked.pl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=0&func=view&catid=14&id=3706&limit=15&limitstart=15[/url]
Poznajecie mojego rozmówcę vooyoo?  wink

3

Odp: Światło i mrok, pozytyw i negatyw etc.

Podzielam Twoje zdanie, Istnienie smile
Nie wiem co mogłabym jeszcze dodać. big_smile
Dobrze jest mieć w sobie i mrok i światło, wtedy łatwiej zrozumieć pewne rzeczy, łatwiej zrozumieć ludzi.

4

Odp: Światło i mrok, pozytyw i negatyw etc.

Można jednak jeszcze w inny sposób przedstawić kwestię mroku i światła.

Jedna z teorii nt. powstania człowieka (przedstawiona pośrednio w Biblii, a także w starożytnych mitach) mówi, że człowiek jest dość specyficznym tworem genetycznym - połączeniem cech istoty myślącej oraz zwierzęcia. Zgodnie z ową teorią, myśl o stworzeniu takiej istoty budziła ogromne kontrowersje i sprzeciw u wielu, którzy się dowiedzieli o takich zamiarach. Nawet już po stworzeniu człowieka miały miejsce próby zniszczenia "naszej" rasy.

Abstrahując jednak od powyższej teorii, jeszcze bardziej powszechny jest dualizm wnętrza człowieka: bestia czy istota rozumna. Dusze zwierząt, wcielając się w zwierzęce organizmy, otrzymują od razu w spadku szereg instynktów i pewną praktyczną wiedzę (programy), zakodowane w DNA. Podobnie dusze wcielające się w człowieka otrzymują także dziedzictwo za pośrednictwem DNA - zarówno to zwierzęce, jak i "wyższego" rzędu.

Dlaczego jednak dusza decyduje się na taki wewnętrznie sprzeczny organizm, z silnymi instynktami pochodzącymi z nieświadomego królestwa zwierząt, a zarazem potencjałem doświadczania znacznie bardziej subtelnych aspektów - oraz uzależniania doświadczeń od własnej woli?

5

Odp: Światło i mrok, pozytyw i negatyw etc.

A ja to bym skiwtowal wszystko tak. Znak Tao.