1

Temat: Egzorcyzmy

Czym sa egzorcyzmy i czemu dzialaja skoro zadna religia nie jest prawdziwa?

2

Odp: Egzorcyzmy

Nie łączyłbym egzorcyzmów z religiami, nawet jeśli np. w chrześcijaństwie niektórzy księża zajmują się tym.

Wiara w duchy, czy istoty niefizyczne, jest stara jak świat. Kiedyś zajmowanie się światem niefizycznym przez odpowiednio przygotowanych specjalistów było czymś normalnym. Jeśli przyjrzysz się starożytnym systemom medycznym, ale także magicznym i szamańskim, to dużą część chorób uznawano za wpływ negatywnych energii i bytów. Uzdrawianie polegało na oczyszczaniu z nich, co dzisiaj nosi szumną nazwę "egzorcyzmów".

Działają, bo jest to wpływ energetyczny na nosiciela bądź ofiarę niefizycznych wpływów.

Sprawa jest generalnie zbyt "zdemonizowana" dzisiaj wink a to dlatego, że ludzie uważają, że wpływy niefizyczne nie istnieją bądź są sporadyczne. Zapewniam Cię, że każdy im podlega, i często po prostu nie zdaje sobie z tego sprawy. Małe egzorcyzmy dokonywane przez - nazwijmy te istoty - anioły są na porządku dziennym IMHO, a dla ludzi przebiegają zupełnie transparentnie (nie wiedzą, że coś mam miejsce). Jeśli nazbiera się więcej takich wpływów, wtedy może się okazać potrzebna pomoc szaman, naturalnego medyka bądź innego specjalisty, który zna się na temacie. Jeszcze raz powtórzę, że to powinno być traktowane jako część świata, a nie demonizowane, tak jak jest teraz. Religie to wierzenia, nie mają wiele wspólnego z naturą wszechświata w dużej mierze (pomijając kosmologie itp.).

3

Odp: Egzorcyzmy

Będąc w temacie medycyny, w książce "Przez czas do przebudzenia" autor przedstawia ciekawy przypadek regresji do poprzedniego wcielenia w starożytnym Egipcie. Kapłani używali tam ziół i innych roślin, m.in. podobnych we właściwościach do czosnku, by ochronić ludzi przed chorobą i złymi duchami. Oba były ze sobą ściśle powiązane. Inaczej mówiąc, patogen atakuje niekoniecznie przez poziom fizyczny, i nie tylko "środowisko fizyczne / chemiczne" gra istotną rolę przy problemach zdrowotnych (takich jak wirus), ale także środowisko energetyczne oraz psychiczne, które najwyraźniej w starożytności uważano za kluczowe. To apropo innych rodzajów egzorcyzmów.

Może warto wrócić do rozszerzenia koncepcji zdrowia na aspekty energetyczne, a także negatywnego wpływu energetycznego i psychicznego, a nie tylko - na drodze fizycznej? Wszystkie poziomy człowieka są ze sobą połączone, i wpływ na jeden wpływa również na pozostałe, i podejrzewam, że liczy się suma tych wpływów.

4

Odp: Egzorcyzmy

Wszystkie poziomy człowieka - energia, substancje wewnątrz ciała, impulsy elektryczne itd. - funkcjonują razem. Umożliwia to wykorzystanie każdego z tych poziomów przez inną siłę lub osobę - także agresję. Na tym polega właśnie wpływanie tzw. duchów - istot niefizycznych - na umysł i fizykę człowieka, podpowiadając mu przez długi czas "złe" myśli, stymulując negatywne emocje itp. Często do tego celu wykorzystują sprzyjające chorobom środowisko, w którym ktoś mieszka lub pracuje. Wówczas często powodują chorobę - fizyczną i/lub umysłową - niejako przygotowując "ofiarę" do wpływania na nią.

To wyjaśnia sposób działania egzorcyzmu - odwrócenie tego procesu.