1

Temat: Ewolucyjne programy duszy

Mój kolega się mnie kiedyś spytał, czy jest możliwe, że dusza, jeżeli pójdzie do innej Kreacji, to czy może ja poprosić, by ta zabiła tą duszę i ją stworzyła od nowa na jej zasadach. Od tej pory dusza by właśnie żyła na jej zasadach, na jej zasadach ewoluowała, umierała itd. Zresztą mnie też to bardzo ciekawi, czy to w ogóle możliwe. Myślę, że tak, tylko trzeba mieć powód i jakoś przekonać tą drugą Kreację, bo to zrobiła. Bo kumpel znalazł podobno jakieś dwie inne Kreacje i życie TAM mu się bardziej podoba i zresztą cała ewolucja duchowa niż tutaj(no cóż, ta tutaj faktycznie jest nieciekawa). W każdym razie ja się trzymam swojej Kreacji. A Wy co o tym sądzicie?

2

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Ja właściwie zastanawiam się co uważasz za "Kreację"? I co oznacza: pójść do jakiejś Kreacji? Jakie zasady posiadają owe Kreacje? Zgaduję, że być może chodzi o coś w rodzaju wszechświata lub "nad"-wszechświata, który jednocześnie jest (?) istotą świadomą?

3

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Chodzi mi o Boga. Kreacja = Bóg. Według Waszego rozumowania - wszystko. A teraz błagam, dajcie mi już spać!

4

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Wreszcie.... Nara!

5 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-11-05 00:21:25)

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Antares napisał/a:

Ja właściwie zastanawiam się co uważasz za "Kreację"? I co oznacza: pójść do jakiejś Kreacji? Jakie zasady posiadają owe Kreacje? Zgaduję, że być może chodzi o coś w rodzaju wszechświata lub "nad"-wszechświata, który jednocześnie jest (?) istotą świadomą?

Wszysto jest powtazalne. wszechswait sklada sie fraktali. Cos wrodzaju rosyjskich babuszek tylko to troche bardziej skomplikowane. Kazda kreacja jest jedna z dziewieciu czesci kolejnej. I tak w nieskonczonosc. Wszytsko to razem tworzy carna dziure ktora jest zawarta w nastepnym wszechswiecie. Wyobraz sobie ze w twoim paznokciu znajduje sie kolejny taki wszechswiat jak nasz a w nim kolejna nasza taka Ziemia- identyczna a na niej kolejne identyczne forum na ktrorym taki sam Antares i Mixon rozprawiaja nad kreacja. to wtedy mozna by powiedziec ze ty jestes kreacja dla tamtych Mixonow i Antaresow. Mowiac w duzym uproszczenu.

6

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Wampir, ciekawy jestem skąd masz informację, że aż tylu jest Bogów. A tak nawiasem, to niektóre istoty się podawały za Bogów, inne zostały po prostu za takich uznane, więc słowo "Bóg" było bardzo różnie rozumiane przez różnych ludzi. smile

Natomiast jeśli chodzi o to, co czy kto kryje się za tym wszystkim - na samym "początku - to osobiście przyznaję, że nawet nie jestem w 100% pewien, czym jest owa pierwotna przyczyna (jakkolwiek jej nie rozumieć), za którą stoi stworzenie "wszystkiego".

A tak nawiasem Mixon i Wampir, to zauważcie, że łamiecie regulamin - bo Istnienie wskazała dzisiaj, gdzie jest miejsce na asertywne dyskusje. tongue

7

Odp: Ewolucyjne programy duszy

No asertywne to tak w "" . Jeśli te rozmowy mają cos wspólnego z "Programy ewolucyjne..." to nie będę się czepiać. Temat przeze mnie wskazany to raczej taki beztematyczny śmietnik.  smile i tam faktycznie proszę sobie offtopowo dyskutować. Jak się za bardzo "zapcha" wyczyścimy trochę wątek i zabawę będzie można zacząć od początku (bez zbednych urazów w zwiazku z kasowaniem postów). To chyba najlepszy sposób na porządek: wilk syty i owca...  big_smile

8

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Antares napisał/a:

Wampir, ciekawy jestem skąd masz informację, że aż tylu jest Bogów. A tak nawiasem, to niektóre istoty się podawały za Bogów, inne zostały po prostu za takich uznane, więc słowo "Bóg" było bardzo różnie rozumiane przez różnych ludzi

Przeczytaj kilka postów wyżaj, co napisałam. BÓG = KREACJA! Chłopie! Czytałeś to chociaż? hmm

Mixon napisał/a:

Wszysto jest powtazalne. wszechswait sklada sie fraktali. Cos wrodzaju rosyjskich babuszek tylko to troche bardziej skomplikowane. Kazda kreacja jest jedna z dziewieciu czesci kolejnej. I tak w nieskonczonosc. Wszytsko to razem tworzy carna dziure ktora jest zawarta w nastepnym wszechswiecie. Wyobraz sobie ze w twoim paznokciu znajduje sie kolejny taki wszechswiat jak nasz a w nim kolejna nasza taka Ziemia- identyczna a na niej kolejne identyczne forum na ktrorym taki sam Antares i Mixon rozprawiaja nad kreacja. to wtedy mozna by powiedziec ze ty jestes kreacja dla tamtych Mixonow i Antaresow. Mowiac w duzym uproszczenu.

Taa, to ciekawa jestem, jak wytłumaczysz, jakim cudem w mojej Kreacji ewolucja duchowa dąży do czegoś zupełnie innego?

A tak poza tym, rozmowa zaczyna trochę odbiegać od tematu, jak ostatnio wszystkie posty zresztą.

9

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Wklejam część cytatów z sąsiedniego tematu.

Wampir napisał/a:

Przeczytaj kilka postów wyżaj, co napisałam. BÓG = KREACJA! Chłopie! Czytałeś to chociaż? hmm

Zauważ, Wampirze, że piszesz o innych Kreacjach, które są synonimem Bogów. Sugerowałaś, że tych Kreacji, czyli Bogów, jest więcej niż jeden. I tego dotyczyła moja odpowiedź.

W drugim wątku zresztą połączyłaś już te fakty, cytując mnie w temacie obok:

Wampir napisał/a:

No właśnie, to jest coś na podstawie alternatywnych światów: w każdym jest pewna różnica. Można powiedzieć, że moja Kreacja to alternatywna Kreacja tej kreacji, tak samo ta jest inną alternatywną Kreacją itd. Rozumiecie?

Generalnie powtórzę to, co inni zauważyli: wygląda na to, że znowu oczekujesz odpowiedzi podanej na tacy. Problem w tym, że jest wielu takich, którzy chętnie to zrobią... dla własnej korzyści. Ponieważ zgaduję, że nie obchodzi Cię to wink dlatego może lepiej, aby to ktoś z nas zrobił. Choć niekoniecznie. smile

Ale ok, napiszę Ci już bezpośrednio, bez dalszych zbędnych pytań odpowiedź: moim zdaniem to niemożliwe.

Wampir napisał/a:

"Po za tym pytanie: czy wiesz jak nawiązać kontakt ze wspomnianym czystym źródłem?" - Niestety nie  sad

A to pytanie było skierowane do Love.

10

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Antares napisał/a:

Ale ok, napiszę Ci już bezpośrednio, bez dalszych zbędnych pytań odpowiedź: moim zdaniem to niemożliwe.

Wampir napisał/a:

"Po za tym pytanie: czy wiesz jak nawiązać kontakt ze wspomnianym czystym źródłem?" - Niestety nie  sad

A to pytanie było skierowane do Love.

1. Przynajmniej jeden powiedział coś konkretnie, chociaż oczywiście, nie oznacza to, że nie czekam na wipowiediz innych. Jestem ciekawa Waszego zdania na ten temat.

2. Aha.

11 Ostatnio edytowany przez Emmeline (2014-02-07 01:39:53)

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Wiem, że odkopuję stary temat i Wampir raczej nie odpowie, ale chciałam się podzielić swoimi spostrzeżeniami...

Większość istot pojmuję Kreację (Absolut) na skróty, jako po prostu wszystko, a to "wszystko" ma wiele odłamów... Tych Absolutów jest wiele. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć, ale jest to coś takiego, że w jednym Absolucie jest wszystko i w drugim też, lecz w innej wersji, łącznie z alternatywnymi Wszechświatami, na których punkcie mam bzika. W jednym Absolucie obowiązują takie zasady, a w drugim inne i ten drugi też je ma, ale w innej wersji, najprościej mówiąc. Więc w pewnym sensie te Absoluty są ograniczone do swojej wersji rzeczywistości. Owe Absoluty istnieją w skupiskach, są 2 główne i cała masa pośrednich. Te dwa główne to odpowiedniki Yin i Yang, dwa przeciwieństwa, które się uzupełniają. Fale z galaktyk wpływające na planety itp. to pikuś przy falach tych skupisk - wpływają na miliardy Wszechświatów, a "potężne" fale energii z głębi gwiazd to tylko nieme echa tego wszystkiego. Ponad nimi jest Super Absolut, który sprawia nad swymi podopiecznymi kontrolę jednocześnie nie wchodząc im w paradę. Po prostu pilnuje, żeby były na swoim miejscu. Niestety o Super Absolucie i o skupiskach Absolutów wiem tylko tyle, ale coś mi mówi, że to dopiero wierzchołek góry lodowej. Coś jak fraktale albo matrioszki, jak ktoś powyżej napisał.
Absoluty nie są żywe, nie tak jak my to pojmujemy. To coś w rodzaju żywiołów, jak matka natura, która dba o porządek. Nie wiem, czy mają świadomość swego istnienia, czy nie. W każdym razie są znacznie bardziej zintegrowane niż wszystkie żywe istoty ze sobą nawzajem.

Jeżeli chodzi o duszę, to nie wiem, czy Kreacja mogłaby ją zabić, raczej nie... Z tego co wiem, można po prostu przenieść duszę bez żadnych "makabr". Ewentualnie dostosować ją do zasad w danym Absolucie i już. Co do rozwoju duchowego w poszczególnych Absolutach to jest bardzo różnie, ale ostateczny rozwój i tak wybiera dusza. Tutaj głównym prawem jest, że dusza powinna połączyć się ze swoją Kreacją - tak jest w wielu Absolutach. W niektórych jest tak, że dusza powinna zostać indywidualną jednostką. Te 2 przypadki są najczęstsze (połączenie lub indywidualizacja), ale znam też jeden Absolut (niestety krótko w nim zabawiłam), w których dusze łączyły się dwójkami w jedną, a następnie z tej jednej powstawało więcej dusz. Niektóre rozmnażały się normalnie - najzwyczajniej w świecie robiły sobie dziecko. Dla mnie nadal jest to trudne do ogarnięcia po co tej Kreacji to rozmnażanie jest potrzebne, no ale cóż, wszystko ma swoje prawa. Tutaj moja wiedza na ten temat się kończy, niestety... sad

Przejść z jednego Absolutu w drugi jest łatwo: jako dusza w astralu lub innym świecie duchowym trzeba odnaleźć źródło swej Kreacji, wejść tam, oczyścić się z jej praw (każdy ma na to swój sposób), dostosować się do nowych praw i znaleźć przejście do innej Kreacji... Można się też najwyczajniej teleportować myślami, ale nie zawsze to wychodzi na dobre ze względu na inne częstotliwości, energie, wibracje itp.

Zdaję sobie sprawę z tego, że to wszystko wygląda nieprawdopodobnie, sama jak się o tym dawno temu dowiedziałam to miałam na początku mózg rozjehany. Do tej pory nie do końca rozumiem jak to może być tak potężne, a tak malutkie. Najbardziej ciekawi mnie jednak fakt, jak to wszystko powstało i jak to się trzyma w kupie...

Ale długi post się z tego zrobił... O_O
W każdym razie odpowiedź dla Wampira brzmi: TAK smile

12 Ostatnio edytowany przez sulaco (2014-02-15 11:37:36)

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Coś mi się wydaje że będzie mozna spedzic wieczność na zgłębianiu tego i dalej nic nie wiedzieć big_smile
Ja mysle ze to jest jak hejal napisał ona chce sprawdzić wszystkie mozliwe mozliwosci na kazdy mozliwy sposub, problem w tym ze z nowych mozliwosci chyba ciagle powstaja nowe, wiec to nigdy się nie skończy big_smile
To tak jak by miec kartke paieru i prubować ja składać na nieskonczenie wiele mozliwych sposobów to jest jej obsesja jesli mozna to tak nawać wiec jesli iść tokiem jej rozumowania to ja bym na jej miejscu jesli już sie podzieliłem na tyle tych bytów w tylu wszechsiwatach to w koncu uczynił bym je ruwne sobie i one dalej niech się dzielą i też szukaja nowych mozliwosci.
I tak naprawde to chyba wszystko jest mozliwe, nawet to że kazdy kiedys zostanie taka kracją jesli bedzie tego chciał i bedzie badał nieskończoność dalej i dalej smile
Mi się wydaje że nieskończoność i swiadomość to są dwie rozbiezne żeczy i jakakolwiek swaidomość nigdy nie zrozumie tego czym jest nieskończoność bo każda swiadomość z definicji musi być skończona ale to mi tylko tak się wydaje smile

13 Ostatnio edytowany przez Emmeline (2014-02-15 18:43:34)

Odp: Ewolucyjne programy duszy

Bo ja wiem, fraktale raczej nie mają świadomości, ale my już mamy - taki matrix. Chyba to właśnie jest zbiorową świadomością big_smile Jakby nie spojrzeć, w naszych atomach też są takie miniwszechwiaty, a nasz Wszechświat też może być częścią jakiegoś atomu, więc w pewnym sensie zgadzam się z Tobą: to nie ma końca smile