31

Odp: Zapytania do Hejala

sabe napisał/a:

Witam wszystkich
Energy napisał:"Jeżeli ktoś mieszka na Ziemi, to nie wykonuje pewnych czynności nieakceptowanych w społeczeństwie. Podobnie na innych planetach należy kontrolować swe myśli, ponieważ mogą być one odczytane jako niezbyt uprzejme dla gospodarzy."
To ci wyszło smile
chodzi mi o zdanie ,"że jak ktoś mieszka na Ziemi to nie wykonuje pewnych czynności nieakceptowanych w społeczeństwie".A np: pedofilia ?,a morderstwa,itd itp, nie chce mi się więcej wymieniać,przecież to nie jest akceptowane w społeczeństwie,a są ludzie,którzy to robią .

Co to za logika? Czy jeżeli istnieją zasady, a ktoś je łamie, to oznacza to że robi dobrze i wszystko jest OK, czy tez że prawo zostało złamane i łamiący może spodziewać się konsekwencji? Sam sobie odpowiedz.

Na forum akurat nie spodziewałbym się jakichś szczególnych reperkusji poza niezadowoleniem administratora i ew. banem, ale życie w realu to już inna bajka i szybko leczy z niepoprawnego sentymentalizmu.

Jeżeli ktoś uprawia pedofilię, morduje (twoje przykłady...) lub w inny sposób nie przestrzega ustalonych norm społecznych (sic) to w niektórych krajach idzie siedzieć a w innych ląduje 2 metry pod ziemią. Proste. I nie radzę nan przykład być w iluzji wyjeżdżając np. do Singapuru z zamiarem sprzedania komuś działki dragów. Źle się to tam kończy.


sabe napisał/a:

Piszesz:
Forum to swoisty dom, gdzie gospodarzem jest jego właściciel, a my - gośćmi. Po to właśnie stworzony jest bardzo prosty regulamin, abyśmy wiedzieli, jakie zasady panują w domu i mogli być świadomi zasad postępowania. Jeżeli ktoś nie przestrzega takich prostych zasad, to wtedy gospodarz ma prawo być niezadowolony, że ktoś nie szanuje prostych reguł.
Gospodarz ma prawo być niezadowolony,
potwierdzam,ale gość również ma takie prawo,być niezadowolony z decyzji gospodarza.

Po prostu moim zdaniem jeśli ktoś ustala regulamin i jest nieugięty,tzn. czasem są w życiu sytuacje,kiedy można odstąpić od tego sztywnego regulaminu,bo sytuacja tego wymaga.

Jeżeli Hejal odstąpi od przestrzegania pkt.1 regulaminu to na pewno wszystkich o tym poinformuje ale zaglądałem na tę stronę przed chwilą i pkt. 1 stoi jak wryty, i ani myśli drgnąć. Cóż począć.

Tak, gość może czuć się niezadowolony z decyzji gospodarza - w końcu ma wolną wolę swoich wyborów w każdej chwili i nikt tego nie krępuje - wtedy mówi mu o tym i dyskutują. Ale dopóki czegoś sobie wspólnie nie ustalą, to obowiązuje nadal mir domowy i kodeks przyjęty przez gospodarza. A jeżeli zgodzą się na zmiany, to gospodarz zmieni zasady, ale nie gość, bo to nie jego dom. Nie wiem jak prościej mam to ująć. A elastyczności Hejalowi nie mogę odmówić - co jak co, ale jego poglądy nie należą do "sztywnych" w popularnym ujęciu. To że akurat nie toleruje nachalnej komercji - jego prawo. Ma pewnie złe doświadczenia z tym tematem albo po prostu nie chce zaśmiecania forum i tego, żeby ktoś robił kasę kosztem jego pola działań (np. organizatorzy imprez).

sabe napisał/a:

Zadać sobie można pytanie:czy projekt Camelot jest reklamą? Ja osobiście bym go reklamą nie nazwała. Przecież to nie reklama pasty "colgate",tylko zaproszenie na ciekawy wykład,związany z tematem Nowa Ziemia.Jeśli hejalowi zależałoby ,aby zainspirować innych do rozwoju,to powinien się chyba cieszyć,a nie usuwać tak ważnego,(dla ludzi interesujących się "wiedzą",światem energii),posta .Mam po prostu nieodparte wrażenie,że tu dużo zależy od hejala tzw;widzimisię... Czyżby czuł się zagrożony?Co jest  ważniejsze ?Możliwość nabycia dodatkowej wiedzy czy sztywny regulamin? W tym sensie mówiłam  współodczuwaniu....

Projekt Camelot jest interesującym przedsięwzięciem, dobrze się pojawia się 18 października we Wrocławiu, ale Janusz Zagórski organizując tę imprezę ocenił, że można przy okazji zdobyć trochę kasy. Jego wybór. SitaP zamieszczając reklamę na forum nie doczytał regulaminu i może dlatego cała konfuzja. Nie ma o co się złościć - wystarczyło po prostu napisać notatkę w odpowiednim dziale forum: "18.X. przyjadą do Wrocławia założyciele Camelot Project - spotkanie będzie płatne. Szczegóły u organizatorów" - albo ustalić z Hejalem zasady opublikowania takiego ogłoszenia widząc, że ma obiekcje.

32

Odp: Zapytania do Hejala

Sabe zapraszamy do wymiany myśli również w innych wątkach. Jeśli jesteś obeznana w tematyce "Projekt Camelot" śmiało możesz założyc taki temat. Podzielisz się z nami ciekawymi informacjami odnosnie projektu. Co Ty na to?
Widzę, że EnergyFlow obszernie odpowiedział na pytanie, więc może zechcesz bliżej nas poznać. Piszesz, że jesteś tu nową osobą więc widzisz tylko fragment z życia forum.
Zapraszamy do bliższego poznania. W całości wyglada to nieco inaczej.

33

Odp: Zapytania do Hejala

Do Energy Flow
Widzę,że w tym temacie odnośnie jak to nazwałeś reklamy projektu Camelot i regulaminu oraz wszystkiego,co z nim związane nie dogadamy się.Po prostu patrzymy na świat inaczej.Uważam,że traktujesz hejala jako autorytet,bardzo utożsamiasz się z forum i dlatego tak rusza cię,że ktoś może się z hejalem nie zgadzać.To moje zdanie,(mogę się oczywiście mylić),ale tak po prostu  czuję i nic na te swoje odczucia poradzić nie mogę.
Energy napisał:
"Co to za logika? Czy jeżeli istnieją zasady, a ktoś je łamie, to oznacza to że robi dobrze i wszystko jest OK, czy tez że prawo zostało złamane i łamiący może spodziewać się konsekwencji? Sam sobie odpowiedz."
Nie jestem facetem,tylko kobietą,to po pierwsze.Oczywiście jeśli ktoś łamie zasady ,to ponosi tego konsekwencje.To jasne,nie podważam tego.Nie dziwię się jednak reakcji SitaPa,gdyż nadal uważam,iż hejal zachował się mało otwarcie, i jest sztywny w swoim podejściu.Mógłby chociaż zapytać ,co to za projekt,zastanowić się,ale nie on sztywno,zakaz to zakaz i koniec.A tu przecież chodzi o wiedzę.Czyż nie to powinno być dla niego najważniejsze?Ale to już jego problem.Liczyć się musi również z tym,że nie każdy będzie chciał na takim forum być.
Dlaczego uważasz,że to nachalna komercja?,dlaczego oceniasz?,dla ciebie nachalna komercja,dla kogoś innego nie.
I jeszcze jedno,skąd wiesz,że  Janusz ocenił ,że przy okazji tej imprezy można jak to ująłeś"cyt."zdobyć trochę kasy".Skąd wiesz co ocenił,jesteś nim???

34

Odp: Zapytania do Hejala

sabe napisał/a:

Do Energy Flow
Widzę,że w tym temacie odnośnie jak to nazwałeś reklamy projektu Camelot i regulaminu oraz wszystkiego,co z nim związane nie dogadamy się.Po prostu patrzymy na świat inaczej.Uważam,że traktujesz hejala jako autorytet,bardzo utożsamiasz się z forum i dlatego tak rusza cię,że ktoś może się z hejalem nie zgadzać.To moje zdanie,(mogę się oczywiście mylić),ale tak po prostu  czuję i nic na te swoje odczucia poradzić nie mogę.

Dziękuję za wnikliwą ocenę mojego postrzegania.
Każdy patrzy na świat inaczej, inaczej go oceniając i analizując, To jest właśnie piękno różnorodności. W innym wypadku wszystko byłoby monotonne i nudne.
Wbrew temu co sądzisz, w kilku kwestiach z Hejalem się nie zgadzam, ale nie widzę potrzeby roztrząsania tego tematu, bo to nie wnosi nic ani do mojej ani do jego drogi. I nie utożsamiam się aż tak z tym forum, ponieważ to jest tylko niewielka część tego co robię.
Każdy ma prawo nie zgadzać się z administratorem w kwestii przekonań czy poglądów, nie ma w tym nic złego i od tego są dyskusje, jednak będąc na forum wszyscy przyjmujemy do wiadomości, że obowiązują tutaj pewne prawa. prosty regulamin napisany zrozumiałym językiem. Nie wiem po co o tym dyskutować. Na tym forum obowiązuje ten regulamin, a na innym komercja i ogłoszenia to codzienność i tam można ogłaszać wszystko do woli.

Kwestii autorytetu w ogóle nie poruszam, bo jestem daleki od takiego rozumowania i zbyt daleko idących wniosków z Twojej strony.

Projekt Camelot znam od dawna, a wiele zagadnień niemal od podszewki, że tak to ujmę... Jest tam wiele prawdy, ale i sporo kodowania, które wykaże przyszłość, (nie z winy "kompilatorów" tego portalu). Tak dzieje się na większości znanych portali, ponieważ taka jest natura przekazu informacji w dzisiejszej dobie na tej planecie. Informacje źródłowe w ogóle nie są w dużej części obecne w internecie.


sabe napisał/a:

"Co to za logika? Czy jeżeli istnieją zasady, a ktoś je łamie, to oznacza to że robi dobrze i wszystko jest OK, czy tez że prawo zostało złamane i łamiący może spodziewać się konsekwencji? Sam sobie odpowiedz."
Nie jestem facetem,tylko kobietą,to po pierwsze.Oczywiście jeśli ktoś łamie zasady ,to ponosi tego konsekwencje.To jasne,nie podważam tego.Nie dziwię się jednak reakcji SitaPa,gdyż nadal uważam,iż hejal zachował się mało otwarcie, i jest sztywny w swoim podejściu.Mógłby chociaż zapytać ,co to za projekt,zastanowić się,ale nie on sztywno,zakaz to zakaz i koniec.A tu przecież chodzi o wiedzę.Czyż nie to powinno być dla niego najważniejsze?Ale to już jego problem.Liczyć się musi również z tym,że nie każdy będzie chciał na takim forum być.

Może SitaP niech się sam wypowie?
Dziwisz się zachowaniu Hejala, ale nie wiesz co tak naprawdę nim powoduje. Jeżeli zrzucą ciebie na inną planetę z konkretnym zadaniem, to zmienisz zdanie. Będziesz mieć wtedy inną perspektywę otoczenia, określone priorytety a przede wszystkim świadomość upływającego czasu.
Ja jakoś nie odbieram jego działania jako "sztywności". Po prostu ustanowił regulamin dla dobra i porządku forum, więc teraz nie będzie sam go przekraczał, skoro tekst jest wywieszony na pierwszej stronie. Po prostu to portal informacyjny a nie komercyjny słup ogłoszeniowy. Ja to tak rozumiem, ale jeżeli coś nie tak z moim rozumieniem, to z pewnością Hejal, Istnienie, albo ktokolwiek z użytkowników mnie oświeci. I może to zrobić w dowolnej chwili, w dowolny sposób - na żaden się nie obrażę bo jestem jak każdy, normalnym użytkownikiem i mam prawo popełniać błędy.


sabe napisał/a:

Dlaczego uważasz,że to nachalna komercja?,dlaczego oceniasz?,dla ciebie nachalna komercja,dla kogoś innego nie.
I jeszcze jedno,skąd wiesz,że  Janusz ocenił ,że przy okazji tej imprezy można jak to ująłeś"cyt."zdobyć trochę kasy".Skąd wiesz co ocenił,jesteś nim???

Dlatego tak uważam, ponieważ żywcem przekopiowano zawartość ogłoszenia z innych portali, z podaniem konta, opłat, etc. I to trzykrotnie pojawiło się na forum.   I dlatego napisałem ze to przesyt, a właściciel portalu jak widać tylko potwierdził moje spostrzeżenie. No i wszystko. Cała sprawa. Nie robiłbym z tego afery - wystarczyłaby krótka notka o imprezie bez znamion komercji albo dogadanie się z właścicielem tego forum. Ja nim nie jestem i nie decyduję tu o niczym - po prostu w zadaniach moderatora (na jakimkolwiek forum) jest jako takie pilnowanie porządku i etyki według obowiązującego w danym miejscu regulaminu.
Janusza nie oceniam, nie znam człowieka. Ale organizowałem o wiele większe imprezy. Poza ideą rozwoju i informacji musi się to bilansować. Istnieje jednak delikatna granica pomiędzy zwrotem kosztów a zyskiem. Czy ją przekroczono - nie wiem. Ale jeśli admin uważa, że tak, to prosi o stosowanie pkt. 1 regulaminu.

Cel SitaP został osiągnięty - każdy już dokładnie jest poinformowany o projekcie Camelot, pomimo braku ogłoszenia, i sam podejmie decyzję czy jechać czy też nie. Ze swojej strony nie będę już zabierał głosu o tym feralnym ogłoszeniu. I wszystkich, Kobiety i Mężczyzn, najświetliściej pozdrawiam smile

35

Odp: Zapytania do Hejala

Znając cel czyjegoś działania, lepiej można zrozumieć jego zachowanie. Peace smile

36

Odp: Zapytania do Hejala

Witaj Hejalu, zauważyłem że czasami jednak odpowiadasz na pytania. Moje pytanie jest z natury kosmologiczno - okołoziemskiej. Dostałem w swoje ręce filmy utrwalające spalanie się stacji kosmicznej Mir. Na filmie zostalo zarejestrowanych setki obiektów latających, kilkadziesiąt mialo średnicę kilku kilometrów. Zastanawiałem się dlaczego - tak w przeliczeniu - klikaset tysięcy lub nawet kilka milionów obcych obserwuje naszą planetę. Przyszło mi na myśl takie stwierdzenie, że pewna część - napewno - obserwować powinna "swoich", tzn. inkarnowanych "obcych". Mógłbyś cośna ten temat odpowiedzieć?

Pytanie nr.2: Czym były dwie kule światła około trzydziestu lat temu we wsi Waliły koło białegostoku (obserwacja z odległości ok. pół metra [dwie osoby]). Dlaczego o godzinie 22:00 (właśnie o tej), pojawiła się owa postać [obserwacja przez około dziesięć osób] ( i czym lub kim była). (Wybacz ale masz możliwości by te informacje uzyskać). Pozdrawiam.

37 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-10-28 23:07:55)

Odp: Zapytania do Hejala

Szyryn- bez urazy ale z tym drugim pytaniem to chyba Cie ponioslo. Podejrzewam ze Hejal nie ma bladego pojecia o dwoch kulach swiatla okolo 30 lat temu o godzinie 22:00 we wsi Walily kolo Bialegostoku.

38

Odp: Zapytania do Hejala

Mixonie, możesz się mylić, ja np. nie zawsze mam dostęp do danych zawartych w kronikach - Hejal ma większe możliwości by się rozeznać w owych danych. Temat ten nurtuje mnie przez 30 lat i wszelkie możliwości muszę wykożystać aby wiedzieć, dlaczego i po co ta sytuacja się wydażyła. Pozdrawiam.

39

Odp: Zapytania do Hejala

Wszystkie misje są nadzorowane, kontrolowane i raportowane. Jeżeli to byli saleinjiczycy, to Hejal przy zachowaniu tego obszaru pamięci mógłby to wiedzieć. Jeżeli inna rasa, to dlaczego miałby wiedzieć? Przecież takich spotkań są tysiące i uczestniczy w nich wiele ras.
Taka dygresja...

40

Odp: Zapytania do Hejala

Fakt

41

Odp: Zapytania do Hejala

Paranoje przenoszą urojone góry
wink

42

Odp: Zapytania do Hejala

A konkretnie to co masz na myśli, bo widzę to jakieś uogólnienie, ironię i jeszcze parę innych wibracji. Co na tym forum jest paranoją, co jest urojeniem, i w czyjej głowie zachodzi ten proces? Mam wrażenie że nie wiesz o czym piszesz.

Człowiek pytał o konkretne wydarzenie, z podaniem faktów, i chce znać wynik wyszukiwania. Ponieważ nie zawęził zakresu, to odpowiedź może być jedynie równie nieprecyzyjna co pytanie. Obszar zdarzeń jest olbrzymi i możliwość analizy danych trzeba precyzować.

43

Odp: Zapytania do Hejala

Ja wiem- Baltazar jest typowym przykladem zagluszacza ( to moja wlasna nazwa)
Istoty takie to sa nazedzia w rekach tych ktorzy nie chca widziec naszego rozwoju duchowego z powodu niskich pobudek. Istoty takie zasiewaja niepenosc gdziekolwiek pojawiaja sie swiadomos, zeby osoby postronne ulegaly sugestii. Iryoniczny ton wypowiedzi i zaprzeczenie to cecha harakterystyczna zagluszaczy. Wystepuja wszedze gdzie plynie informacja. osobniki takie nie zdobywaja sie nigdy na konstuktywna dyskusje bo wiedza doskonale poco i dlaczego zaprzeczaja. Zdaja sobie oni doskonale sprawe ze wszelka racjonalna i dojrzala polemika jest dla nich z gory skazana na porzaszke.
Jesli rozejrzec sie po srodkach przekazu informacji zauwazymy ze gdziekolwiek nie pojawia sie informacja poszezajaca swiadomos natychmiast wkracza do akcji zaprzeczacz wysmiewca. Smiech ma na celu wzbudzic u osoby odbierajacej ewentualny przekaz poczucie wstydu badz zazenowania wlasna osoba a zaprzeczenie to sugestia do celowa.
Wydaje sie zbyt banalne ale zdziwili byscie sie jakie to skuteczne.

Ponawiam prosbe EnergyFlow o rozwiniecie twojej wypowiedzi Baltazar gdyz nie do konca zrozumialem metafore. Dobrze ze pojawia sie glos sceptyczny gdyz wzmacnia to obiektywnosc. Prosze Baltazar udowodnij mi ze myle sie co do Ciebie i rozwin swoja wypowiedz. Pozdrawiam.

44 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-10-31 20:35:01)

Odp: Zapytania do Hejala

Dlatego wasnie wystosowalem ta prowokacje poniewaz mam kilka dowodow na poparcie moich oskarzen ale nie bedzie potrzebne ich przytaczania jezeli baltazar racjonalnie i konstuktywnie rozwinie swoja mysl. Pierwszy wyciagne reke z przeprosinami jesli sie myle i na co tez bardzo licze. Jednak jezeli moje oskarzenia nie zostana odparte pozostane przy swoim zdaniu. Oczywiste jest tez dla mnie to ze brak jakiej kolwiek odpowiedzi od Baltazara bedzie oczywista porazka tak jak z reszta wczesniej wspomnialem.

45

Odp: Zapytania do Hejala

Po co ma udowadniać? Mamy demokrację i każdy może myśleć i mówić co chce. Po za tym dla mnie ta wymiana między Mixonem a Baltazarem to zmagania nad wyższością świąt wielkanocnych na świętami bożego narodzenia.

46 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-10-31 12:25:50)

Odp: Zapytania do Hejala

Otoz nie! To jest zywe i w pelni swiadome oskrazenie z mojej strony.
W prostej wersji brzmialo by ono tak - Baltaar- jestes marionetka i nawet niezdajesz sobie z tego sprawy. Bron sie! A jesli nie to zamilcz na wieki. smile
Oczywiscie na stopie w pelni kolezenskiej. Pozdrawiam.

47

Odp: Zapytania do Hejala

Tak myslalem.

48 Ostatnio edytowany przez Baltazar (2009-11-03 14:53:56)

Odp: Zapytania do Hejala

ach
wieki milczałem
wink

hahah

Mixon nie wiem czym się tak zbulwersowałeś
?
Nie widzę też sporu
...nie oczekuję przeprosin

Nie jestem marionetką
...a jeśli jestem to nie wiem
Pamiętam że jeszcze przed weekendem nie byłem
smile)
I nie widzę potrzeby żeby udowadniać ci że nie jestem wielbłądem
..
...

Wolność słowa trzeba poprzeć szybkością myśli
a szybkość myśli zrównoważyć powolnością w wydawaniu sądów

tu brakło co najmniej dwóch składników

czy nie ?
smile

Mixonie poluzuj sandałki i nie dopatruj sie "potworów", "zbawców" czy "kosmitów"
tam gdzie ich nie ma


pozdrawiam

49

Odp: Zapytania do Hejala

Wolność słowa trzeba poprzeć szybkością myśli
a szybkość myśli zrównoważyć powolnością w wydawaniu sądów

bardzo dobrze przeklejone. smile

Nie przekonales mnie. Poczulem sie lekko ogluszony i to prawda ze istnieje bardzo cienka granica miedzy rzeczywistoscia a paranoia. Uznaje to za podniesiona rekawice bo faktycznie moglem nie zauwazyc kiedy przekroczylem ta granice.

Poszukiwanie prawdy zawsze niesie ze soba ryzyko blednych ocen rzeczywistosci. Jednak "kto nie ryzykuje ten nie je". Jak wiele jestesmy w stanie przegapic rozkladajac rece i stwierdzajac ze "tak jest jak jest, tak mo byc i co ja moge na to poradzic" albo mie jest tak dobrze"?. Taka postawa to nic innego jak zwykle lenistwo z ktorym trzeba walczyc. Taka postawa jest rowniez powodem dla ktorego mogly by sie znalezc istoty, ktore z latwoscia moglyby to wykorzystac przeciwko nam i ktorym nieswiadomie sluzysz. Te istoty istnieja i bardzo niebawem moze Cie zdziwic jak duzo ich jest na Ziemi.  Tak samo jak ty nie widzisz   potrzeby udowadniania mi ze jestes wielbladem tak ja nie widze potzreby udowadniac Ci ze nie jestem paranoikiem.

Skoro ja nie namawiam Cie do mich przekonan dlaczego ty mowisz mi co mam robic i jak mam zyc skoro Cie o to nie prosze? Tak jak bys ty wiedzial wszytko a ja nie wiedzial nic. Forum to dyskusje i rozpatrwania spraw a takie bezpluciowe przeklejenia wyrazajace nic poza sychymi myslami czy tez wersety z wierszy ma swoje miejsce w osobnym watku pod tytulem             "ctrl v ctrl c".

(dowod a) smile "Paranoje przenoszą urojone góry"
(dowod b)   "nie dopatruj sie "potworów", "zbawców" czy "kosmitów"
tam gdzie ich nie ma"
Pozdrawiam

50

Odp: Zapytania do Hejala

Baltazar często przekleja.

51

Odp: Zapytania do Hejala

Brawo
smile

Dziękuje za lekcję
smile

Istnieje na ziemi muzyka która opiera się na wklejaniu "zapożyczonych"
dźwięków i składania ich w jedną całość która  tworzy inne brzmienie

Ludzie nazywają to mixowanie

smile

Myślę że malarze też nie koniecznie muszą wymyślać farby żeby namalować obraz...

Nie nazwałem tu nikogo paranoikiem
...przecież
Nie przypominam też sobie żebym mówił Tobie jak masz żyć
...dzieliłem się tylko wątpliwościami

Zaznaczyłem tylko że takie zjawisko istnieje
Jeśli kogoś uraziłem to szczerze przepraszam

Z drugiej strony tyle jest tych przekazów "z kosmosu" że trudno jest znaleźć "złoty środek"
Może niech koledzy z kosmosu dogadają się miedzy sobą
i wystosują jakiś "unitarny" przekaz smile)
Bo wygląda to jakby rozsyłali ulotki reklamowe
wink
A jeśli nie potrafią się dogadać  (na ziemi też się to zdarza;))
to zastanawiam się czy jednej iluzji nie zastąpimy inną, wielowymiarową

Nie musimy sięgać do pamięci wszechświata a do "zwykłej"
pamięci historii aby uświadomić sobie, ile już razy oprawcy przychodzili w przebraniu przyjaciół
....i koniec końców wyzwolenie stawało się zniewoleniem
Nie jestem przesadnym sceptykiem czy tropicielem spisków
...jestem po prostu ostrożny

smile

I wklejka na koniec
tongue

Co powiedział jeż schodzą ze szczotki ??
POZORY MYLĄ

Pozdrawiam i dzięki

52

Odp: Zapytania do Hejala

W tym kawale było, że jeż powiedział "Każdy może się pomylić", chociaż może napisałeś to specjalnie....

53

Odp: Zapytania do Hejala

Baltazar- mimo ze troche przesadziles z tymi sandalkami to jestes wporzadku. Taki glos rozsadku. Co bylo a nie jest nie pisze sie w rejestr. Pamietaj zeby uwazac na bariery ktore sa tylko w naszych glowach. Pozdrawiam.

54

Odp: Zapytania do Hejala

Dzieki

Pamiętam też żeby nie mylić barierek z barierami

wink

pozdro

55

Odp: Zapytania do Hejala

Kochani, proszę o przeniesienie dalszej dyskusji do znanego Wam offtopowego tematu... Ten temat był zalozony w innym- konkretnym celu

56

Odp: Zapytania do Hejala

Sory z aoff -topa w takim razie ponawiam pytanie kolegi-
"Czym były dwie kule światła około trzydziestu lat temu we wsi Waliły koło białegostoku (obserwacja z odległości ok. pół metra [dwie osoby]). Dlaczego o godzinie 22:00 "

57

Odp: Zapytania do Hejala

Nie orientuję się, czy książka ("Wszystko jest wibracją") już jest zamknięta, czy jeszcze nie, jednak wiele informacji zostało w niej przedstawione w ogólnym zarysie.

Czy jest szansa na zamieszczenie gdzieś bardziej szczegółowych informacji nt. żywności czy diety? Chodzi o podział i informację na temat składników i mikroelementów, które faktycznie są i do czego potrzebne, co powodują etc. (w książce zostały wspomniane główne grupy żywności, jak mięso, warzywa czy owoce).

O równowadze kwasowo-zasadowej wielu (choć niekoniecznie większość) ludzi wie, natomiast zaskoczyła mnie informacja, że warzywa tak silnie wpływają na kwasowość środowiska. Do tej pory z tego co wiem (a nie jestem żadnym ekspertem w temacie) taki efekt miało mięso (nie ma o tym informacji w książce), nabiał oraz kwaśne owoce.

Pytam o to, bo ilość różnych porad, diet itd. jest oszałamiająca na rynku, ale te, o których przeczytałem, nie dość, że wzajemnie sobie często przeczą, to jeszcze większość z nich bierze pod uwagę tylko część spraw, ignorując inne, przez co właściwie wszystkie pozostawiają sporo do życzenia (w najlepszym przypadku są niepełne).

Drugie pytanie dotyczy wyjaśnienia znaczenia owych tajemniczych "rzeczy" niematerialnych - nie do końca jestem pewien czym one są; była o nich mowa przy omawianiu niskiego znaczenia przedmiotów materialnych na Twojej planecie w przeciwieństwie do tych pierwszych.

Jeśli znajdziesz chwilkę na szersze przedstawienie tych zagadnień, chociażby jako dodatek czy załącznik do książki, z góry dzięki.

58

Odp: Zapytania do Hejala

Antares, postaram się po części odpowiedzieć na Twoje pytania. Hejal mówił, że blog i forum to były inicjatywy dodatkowe, wykraczające poza jego codzienne obowiązki. Coś w rodzaju eksperymentu. Z czasem postanowił się wycofać, ponieważ zauważył, że ludzie wolą zasypywać go pytaniami nt wszystkiego, zamiast rzetelnie sprawdzać wiedzę w praktyce.

Ja żałuję, że Hejal już nie pisze, ale z drugiej strony wcale mu się nie dziwię. Można się zniechęcić, gdy inwestujesz swój czas i swoje najlepsze intencje w edukację innych a po jakimś czasie zauważasz, że napisałeś setki, tysiące zdań, a ludzie wciąż pytają z grubsza o to samo albo ich pytania są stawiane raczej dla rozrywki i zaspokojenia ciekawości w sprawach, które niewiele wniosą w ich życie.

Trzeba przyznać, że jeszcze na starym blogu Hejal starał się odpowiadać na wszystkie, nawet te bardzo dziwne pytania. Odpowiedzi rodziły kolejne pytania, które coraz bardziej odbiegały od tematyki, jaką Hejal porusza w swojej książce. Wg mnie odpowiadanie na pytania to syzyfowa praca i tyle, nigdy się nie skończy. Ludzie sami muszą zrozumieć jak żyć szczęśliwe.

Na pocieszenie dodam, że obiecał (obiecał to trochę za dużo powiedziane;) ) nam jeszcze jedną książkę nt. życia i zwyczajów panujących na jego planecie smile Fajnie, prawda?

59

Odp: Zapytania do Hejala

Antaresie- musisz zwrocic uwage na poslowie ksiazki. |Tam Hejal wyjasnia dlaczego zakonczyl juz faze odpowiedzi przez internet. Wspomina tam ze musimy sami nauczyc sie poszukiwac odpowiedzi. druga sprawa to to ze on ma duzo wiecej obowiazkow i jest w tej chwili ze tak powiem zarobiony po pachy.. Napewno z dzika roskosza wylozyl by Ci wszystko co wie ale byloby to tez sprzeczne z jego zasadami o pomocy doraznej. Ty chcesz rybe a on Ci dal tylko wetke. Wendka ktora nam hejal podarowal to dobrej klasy sprzet. Sam osobiscie zlowilem na nia nie jeden ciekawy okaz. Pozdrawiam.

60

Odp: Zapytania do Hejala

Jeżeli chodzi o diety, zasadowość, łączenie pokarmów, to jest to moja pasja. Jest to też dobrze poznana i ugruntowana wiedza, o ile wiesz jakie książki czytać. Świerze warzywa są zasadowe, te chemiczne uprawione bez słońca z pewnością mogą przyczynić się do zakwaszenia organizmu. Jeżeli masz pytania to zapraszam do wątku "Zdrowe życie" albo napisz wiadomość.