31 Ostatnio edytowany przez Antiar1 (2023-03-15 21:19:11)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Również mi miło że Hejal się pojawił
a co do tego cytatu:
"Na podstawie kropelki wody nie można wysuwać wniosków o kropelce rtęci." - to owszem jak najbardziej po kropelce wody można wysnuć wiele wniosków o kropelce rtęci m.in kształt,zachowanie,lepkość(jako cecha),ciężar właściwy,właściwości fizyko-chemiczne,oba to związki chemiczne itd(obieposiadają również podobne własności OGÓLNE(jako substancje płynne a nie np.gazowe itp.) a tylko posiadają INNE własności indywidualne - MYŚLĘ że się doskonale domyślasz o co mi chodzi w kontekście mojej wypowiedzi wyżej(nie jestem też chemikiem a i pamięć oraz elokwencja również nie są w najlepszej formie-wiek niestety-toteż również proszę o umiarkowaną wyrozumiałość i tolerancję w tym względzie)
poza tym oczywiście doskonale wiem czego to(Twoje) przysłowie miało dotyczyć(tego że np.jedna informacja nie może świadczyć o drugiej-to tak w absolutnym skrócie-mogę to dowolnie rozwinąć) i to co dokładnie miałeś na myśli i uważam że powinno być ono być następujące jako dużo bardziej odpowiednie i odpowiadające sytuacji - NA PODSTAWIE  POJEDYŃCZEGO ŹDŹBŁA NIE MOŻNA OKREŚLIĆ/OCENIĆ CAŁEGO ŁANU ZBOŻA

ps.ale muszę też dodać że wiarygodność Hejala(po tym jego cytacie) wzrosła o kilka punktów w moich oczach choć moją dużo szerszą(i głębszą-te posty wyżej to zaledwie czubek czubka góry lodowej) opinię na ten temat zachowam nadal dla siebie(czy na długo?-to już czas pokaże)


ad.mam również serdeczną prośbę do malgosia.wl - bardzo Cię proszę nie zwracaj się do mnie w protekcjonalny sposób a najlepiej proszę w ogóle nie zwracaj się już do mnie
dziękuję

32

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Napisałem wcześniej co mnie osobiście najbardziej "uwierało"(sprawa pojazdów UFO) w podaniu Hejala to teraz chyba pora napisać co mi się najbardziej podobało(a jest tego dość sporo) ale "number one" to jest polecenie(zawarte w książce) universum serialu i filmów Star Trek jako pozytywnego przykładu do(oczywiście bardziej lub mniej ogólnego) postrzegania wszechświata w wymiarze "materialnym"(choć "poza" materialne aspekty również są jak najbardziej obecne w tym universum tyle że -ogólnie-zaznaczone w nieco mniejszej skali)

Co niestety symptomatyczne - dla tzw."naszych" obecnych czasów jest de facto zanikanie(pomimo nowych odsłon czyli nowych seriali Star Trek-to jednak jest wyraźnie widoczna od dość dawna ogólna utrata "impetu" tego kierunku wyrażona już sporo wcześniej-od roku 2013 czyli już cała dekada-wstrzymaniem produkcji filmów pełnometrażowych w tym temacie-a całe niemal to "poletko" jest obecnie zajmowane przez universum Star Wars) universum Star Trek

W Star Trek najbardziej podoba mi się dosłowność(swoista ekstrapolacja)obecnego świata(przeobrażenie) w ten z XXIV wieku(również wcześniej i później) czyli jego pełny optymizmu wydźwięk że ludzkość czeka wspaniała przyszłość pomimo wielu przeszkód pojawiającej się na drodze do niej - a reszta? jest po prostu "rozkoszna" wink m.in przyjaźń i takie tam...

33 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-03-23 09:22:12)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Antiar1 napisał/a:

ad.mam również serdeczną prośbę do malgosia.wl - bardzo Cię proszę nie zwracaj się do mnie w protekcjonalny sposób a najlepiej proszę w ogóle nie zwracaj się już do mnie
dziękuję

Jak się wyraża publicznie swoje poglądy na jakiś temat, zawsze trzeba się liczyć z oceną tych poglądów. Na tej samej zasadzie -jak się wchodzi w nowe środowisko, nie ustawia się na dzień dobry wszystkich po kątach, bo to nie przedszkole. Twój ton jest nie mniej protekcjonalny od mojego. Pouczanie osoby z zewnątrz jak powinien mówić i jakich porównań (idiomów) używać nie leży w dobrym tonie. Hejal ci tego nie powie wprost, ale ja a i owszem. Licz się z tym, że każdą myśl, którą wyprodukujesz osobiście, może zostać poddana krytyce, czy Ci się to podoba, czy nie. Więc radzę uważać na słowa i dobierać je bardziej selektywnie.

ps. Sprawdzanie czy Hejal jest prawdziwym kosmitą, to strata czasu i energii, lepiej przeznaczyć ją na bardziej konstruktywne działania. To nie protekcjonalny ton tylko DOBRA RADA.
ps2. Rad nie przyjmuje tylko ten, który wie wszystko najlepiej, bo pozjadał wszystkie rozumy.

34 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-03-20 16:50:05)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Hejal napisał/a:

  5.12. Pamięć Wszechświata
Do bibliotekarzy czasami stoi się w kolejce.

Jeśli dla istoty duchowej (niematerialnej) czas nie jest żadnym ograniczeniem, to nie powinno być żadnych kolejek, tylko wszystko powinno odbywać się w czasie rzeczywistym. Bo z czego mają wynikać kolejki?

Hejal napisał/a:

W ułamku sekundy analizują całe życie pytającego i wiedzą, co zrobi z informacją oraz czy jest gotów ją poznać. W końcu udzielają odpowiedzi a petent dowiaduje się, czy istnieje odpowiedź.

35

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Z dostrajania się petentów do bibliotekarzy.

Najdłuższa kolejka, jaka mi się zdarzyła, to 3-4 osoby i trwała do 2 sekund „czasu odczuwalnego” z mojej perspektywy (bo tam nie ma czasu).

Mylisz „czas odczuwalny” z czasem zegarowym naszej rzeczywistości. Bibliotekarze decydują jak najwygodniej im się „służy”, a „czas odczuwalny” zależy od Ciebie.