31 Ostatnio edytowany przez Antiar1 (2023-03-15 21:19:11)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Również mi miło że Hejal się pojawił
a co do tego cytatu:
"Na podstawie kropelki wody nie można wysuwać wniosków o kropelce rtęci." - to owszem jak najbardziej po kropelce wody można wysnuć wiele wniosków o kropelce rtęci m.in kształt,zachowanie,lepkość(jako cecha),ciężar właściwy,właściwości fizyko-chemiczne,oba to związki chemiczne itd(obieposiadają również podobne własności OGÓLNE(jako substancje płynne a nie np.gazowe itp.) a tylko posiadają INNE własności indywidualne - MYŚLĘ że się doskonale domyślasz o co mi chodzi w kontekście mojej wypowiedzi wyżej(nie jestem też chemikiem a i pamięć oraz elokwencja również nie są w najlepszej formie-wiek niestety-toteż również proszę o umiarkowaną wyrozumiałość i tolerancję w tym względzie)
poza tym oczywiście doskonale wiem czego to(Twoje) przysłowie miało dotyczyć(tego że np.jedna informacja nie może świadczyć o drugiej-to tak w absolutnym skrócie-mogę to dowolnie rozwinąć) i to co dokładnie miałeś na myśli i uważam że powinno być ono być następujące jako dużo bardziej odpowiednie i odpowiadające sytuacji - NA PODSTAWIE  POJEDYŃCZEGO ŹDŹBŁA NIE MOŻNA OKREŚLIĆ/OCENIĆ CAŁEGO ŁANU ZBOŻA

ps.ale muszę też dodać że wiarygodność Hejala(po tym jego cytacie) wzrosła o kilka punktów w moich oczach choć moją dużo szerszą(i głębszą-te posty wyżej to zaledwie czubek czubka góry lodowej) opinię na ten temat zachowam nadal dla siebie(czy na długo?-to już czas pokaże)


ad.mam również serdeczną prośbę do malgosia.wl - bardzo Cię proszę nie zwracaj się do mnie w protekcjonalny sposób a najlepiej proszę w ogóle nie zwracaj się już do mnie
dziękuję

32

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Napisałem wcześniej co mnie osobiście najbardziej "uwierało"(sprawa pojazdów UFO) w podaniu Hejala to teraz chyba pora napisać co mi się najbardziej podobało(a jest tego dość sporo) ale "number one" to jest polecenie(zawarte w książce) universum serialu i filmów Star Trek jako pozytywnego przykładu do(oczywiście bardziej lub mniej ogólnego) postrzegania wszechświata w wymiarze "materialnym"(choć "poza" materialne aspekty również są jak najbardziej obecne w tym universum tyle że -ogólnie-zaznaczone w nieco mniejszej skali)

Co niestety symptomatyczne - dla tzw."naszych" obecnych czasów jest de facto zanikanie(pomimo nowych odsłon czyli nowych seriali Star Trek-to jednak jest wyraźnie widoczna od dość dawna ogólna utrata "impetu" tego kierunku wyrażona już sporo wcześniej-od roku 2013 czyli już cała dekada-wstrzymaniem produkcji filmów pełnometrażowych w tym temacie-a całe niemal to "poletko" jest obecnie zajmowane przez universum Star Wars) universum Star Trek

W Star Trek najbardziej podoba mi się dosłowność(swoista ekstrapolacja)obecnego świata(przeobrażenie) w ten z XXIV wieku(również wcześniej i później) czyli jego pełny optymizmu wydźwięk że ludzkość czeka wspaniała przyszłość pomimo wielu przeszkód pojawiającej się na drodze do niej - a reszta? jest po prostu "rozkoszna" wink m.in przyjaźń i takie tam...

33 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-03-23 09:22:12)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Antiar1 napisał/a:

ad.mam również serdeczną prośbę do malgosia.wl - bardzo Cię proszę nie zwracaj się do mnie w protekcjonalny sposób a najlepiej proszę w ogóle nie zwracaj się już do mnie
dziękuję

Jak się wyraża publicznie swoje poglądy na jakiś temat, zawsze trzeba się liczyć z oceną tych poglądów. Na tej samej zasadzie -jak się wchodzi w nowe środowisko, nie ustawia się na dzień dobry wszystkich po kątach, bo to nie przedszkole. Twój ton jest nie mniej protekcjonalny od mojego. Pouczanie osoby z zewnątrz jak powinien mówić i jakich porównań (idiomów) używać nie leży w dobrym tonie. Hejal ci tego nie powie wprost, ale ja a i owszem. Licz się z tym, że każdą myśl, którą wyprodukujesz osobiście, może zostać poddana krytyce, czy Ci się to podoba, czy nie. Więc radzę uważać na słowa i dobierać je bardziej selektywnie.

ps. Sprawdzanie czy Hejal jest prawdziwym kosmitą, to strata czasu i energii, lepiej przeznaczyć ją na bardziej konstruktywne działania. To nie protekcjonalny ton tylko DOBRA RADA.
ps2. Rad nie przyjmuje tylko ten, który wie wszystko najlepiej, bo pozjadał wszystkie rozumy.

34 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-03-20 16:50:05)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Hejal napisał/a:

  5.12. Pamięć Wszechświata
Do bibliotekarzy czasami stoi się w kolejce.

Jeśli dla istoty duchowej (niematerialnej) czas nie jest żadnym ograniczeniem, to nie powinno być żadnych kolejek, tylko wszystko powinno odbywać się w czasie rzeczywistym. Bo z czego mają wynikać kolejki?

Hejal napisał/a:

W ułamku sekundy analizują całe życie pytającego i wiedzą, co zrobi z informacją oraz czy jest gotów ją poznać. W końcu udzielają odpowiedzi a petent dowiaduje się, czy istnieje odpowiedź.

35

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Z dostrajania się petentów do bibliotekarzy.

Najdłuższa kolejka, jaka mi się zdarzyła, to 3-4 osoby i trwała do 2 sekund „czasu odczuwalnego” z mojej perspektywy (bo tam nie ma czasu).

Mylisz „czas odczuwalny” z czasem zegarowym naszej rzeczywistości. Bibliotekarze decydują jak najwygodniej im się „służy”, a „czas odczuwalny” zależy od Ciebie.

36 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-04-14 09:19:11)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Strona 100 na samym dole:

Energia fizyczna może być tworzona znikąd, z próżni - jeżeli potrafisz zainicjować odpowiednią wibrację. Gdy ludzie odkryją tę wibracją(...)

Trzeba poprawić wibracją na wibrację.

Hejal napisał/a:

Najdłuższa kolejka, jaka mi się zdarzyła, to 3-4 osoby i trwała do 2 sekund „czasu odczuwalnego” z mojej perspektywy (bo tam nie ma czasu).

Jeśli nie ma czasu, to w jaki sposób istota niematerialna określa początek i koniec swojego istnienia? Jakie wymiary tworzą jej egzystencję? Jeśli wszystko jest wibracją, to czas też jest wibracją o określonej częstotliwości, oddziaływuje na istoty, które są w rezonasie z tą częstotliwością. Dlaczego czas nie oddziaływuje na istoty niematerialne, czy dlatego że ich gęstość jest niemierzalna z punktu widzenia wibracji czasu? Jakimi więc prawami rządzą się istoty niematerialne? Co jest wyznacznikiem ich życia? Bo energia i czas oddziaływują ze sobą wzajemnie. Kumulacja energii w czasie daje moc.

Hejal napisał/a:

Słyszeliście zapewne o tzw. stopniach gęstości charakterystycznych dla ewolucji duchowej?

Co ma gęstość do rozwoju duchowego? Istoty niematerialne są z naszego punktu widzenia bardzo eteryczne, a mają wyższy stopień gęstości (rozwoju duchowego) niż ludzie. Więc gęstość to coś przeciwnego do rozwoju, bo rozwój określa sumę doświadzceń i wiedzy jaką się zgromadzilo podczas swojej egzystencji.

Hejal napisał/a:

W rejonach zwiększonej grawitacji istoty znajdujące się np. na trzecim poziomie gęstości mają mniejszą objętość niż istoty na drugim poziomie gęstości z rejonu o niskiej grawitacji.

Czyli zwierzęta z planety o większej grawitacji są mniejsze niż rośliny z planety o niższej grawitacji? Gdzie tu sens i logika takiego porównania? Bo dodałeś tu jeszcze objętość czyli rozmiar. Wiadomo, że jeśli grawitacja jest większa to istoty mogą być mniejsze, ale ważyć przy tym o wiele więcej niż istoty większe z planety gdzie grawitacja jest mniejsza (np. Saleijnijczycy i Ziemianie).

Hejal napisał/a:

Niektóre rasy w rozwoju duchowym przeskakują naraz o dwa poziomy,

Jak można nagle przeskoczyć dwa poziomy, jeśli aby się rozwinąć duchowo trzeba się namęczyc fizycznie zdobywając nowe doświadczenia? Chyba że ktoś nam poda wiedzę na tacy pod nos, ale chyba jest zakaz ingerencji?

Hejal napisał/a:

Wszystko zależy od wielu czynników, które mogą zaistnieć równocześnie z większym lub słabszym natężeniem.

Jakie to czynniki?

Hejal napisał/a:

Najdłuższa kolejka, jaka mi się zdarzyła, to 3-4 osoby i trwała do 2 sekund „czasu odczuwalnego” z mojej perspektywy (bo tam nie ma czasu)
(...)W strefie astralnej czas płynie inaczej niż w strefie materialnej, trójwymiarowej.

To jest czas w sferze istot niematerialnych czy go nie ma? A jeśli jest to jest kolejnym wymiarem, w którym istoty niematerialne mogą się poruszać? Czy go po prostu nie ma i jest iluzją rzeczywistości materialnej? Czy przestrzeń też jest iluzją rzeczywistości materialnej? Bo podróżujecie w tzw. pozaprzestrzeni, czyli tworzycie obszar gdzie nie ma przestrzeni i związanej z nią praw fizycznych.

37 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-04-14 09:28:00)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Po aktualizacjach Windows11 na moim laptopie Forum się rozjechało i grafikę diabli wzięli na przeglądarkach Chrom i MicrosoftEdge. Jedynie Mozilla Firefox trzyma grafikę i można jeszcze normalnie pracować na funkcjach związanych z edycją Forum. Jak długo potrwa ten stan rzeczy? Ktoś bardzo dba o to aby pozwijać wszystkie niezależne źródła wiedzy i wprowadzić cenzurę. Temat kosmitów stał się nagle dla kogoś niewygodny i zmienia się powoli narracja z tym związana. Jeśli Forum ma dalej istnieć, trzeba by uaktualnić oprogramowanie na serwerze, bo niedługo w ogóle przestanie działać.

38

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Napraw Windowsa 11 (zapytaj na forum pomocy Microsoftu, dlaczego się sypie). Jeśli nie grasz w gry komputerowe tworzone dla Windowsa lub nie korzystasz ze specjalistycznych aplikacji dostępnych wyłącznie dla Windowsa (np. PhotoShop czy CorelDraw) - w zupełności wystarczy Ci Linux. Np. Mint Cinnamon chyba jest najłatwiejszy w obsłudze i przypomina Windowsa XP.

39

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Mi też się sypie, tylko że na win 10. Dwa dni temu dałem ze dwa posty, i wtedy było ok (na Chrome). Wczoraj już nie działało. Na Mozilli działa ok. Może na przeglądarkach Microsoftu nie działa ok, a na innych działa dobrze. smile Zresztą, mi to nie przeszkadza, bo jak chcę wejść tutaj, to na mozilli sobie wejdę, jak teraz.

40 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-04-20 12:39:10)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Naprawiło się samo, widocznie aktualizacja Windows-a miała jakieś błędy. Na Androidzie też jest OK, więc problem był najprawdopodobniej  z oprogramowaniem systemowym na serwerze, na którym postawione jest Forum. Microsoft wypuszcza niestety nieprzetestowane wersje i czasami coś nie działa. Nie gram w żadne gry, bo to strata czasu (rzeczywistość jest ciekawsza do odkrywania), a Linux-a mam na tzw. wszelki wypadek, bo tam wszystko działa bez problemu (m.in. PW).

41 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2023-05-24 09:39:12)

Odp: Wszystko jest wibracją (PDF - wersja 2021)

Hejal napisał/a:

Elity wierzą w przejście z Epoki Ryb w Epokę Wodnika i zmianę wibracji ludzkości. Przeżyją ci, którzy dopasują się do nowych wibracji, a ci drudzy będą wymierać m.in. na różne choroby (...).

(...) Czy ludzkość czeka przejście z trzeciej do czwartej gęstości? Takie pytanie otrzymałem. I tak i nie. Czwartą gęstość już dawno osiągnęliście, a teraz czeka Was przejście w piątą. Ale przejście to nie nastąpi gwałtownie ani nie zakończy się żadną wielką katastrofą dla istot niedostosowanych (mam na myśli masowe wymieranie).

To będzie masowe wymieranie, czy nie będzie przy przejściu z epoki Ryb do Wodnika? Czy to celowa rozbieżność Hejalu?