1 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2021-03-10 12:53:45)

Temat: Złoto - warto inwestować?

Czy uważacie że warto przeznaczyć część swoich pieniędzy i nabyć sztabki złota w celu zabezpieczenia swojego kapitału? Biorąc pod uwagę obecną sytuację w kraju, decyzja ta wydaje mi się dosyć racjonalna. Oczywiście, warto kupić owe sztabki złota. Natomiast zastanawiam się jak rozwój technologii może mieć wpływ na wartość tego kruszcu. Hejal, napisał w książce o tym że można wytwarzać złoto i pewni naukowcy już odkryli jak.
Osobiście ilekroć wpisuje frazę "wysokospinowe złoto", zawsze na początku wyszukiwania wyświetla mi forum Przyjaciół Saleinji. Ciężko cokolwiek znaleźć na ten temat. Co o tym sądzicie? Wasze zdanie? Warto kupić sztabki czy nie warto?

2

Odp: Złoto - warto inwestować?

Jak masz dużo tej gotówki, to rzeczywiście możesz mieć obawy przed inflacją itp. co jest ostatnio popularnym trendem i dlatego ceny nieruchomości tak galopowały.

Nie jestem zawodowym inwestorem, więc nie będę mówił czy kupić, ale przy złocie trzeba brać pod uwagę również kurs dolara (bo złoto jest przeliczane na USD). Nie ma wątpliwości, że z czasem jego cena będzie rosła, ale musiałbyś się nastawić na dłuższe trzymanie tych sztabek, przy mniejszych kwotach się nie opłaca...

Co do wytwarzania złota, to ja bym się tego nie obawiał. Już szybciej powiedziałbym, że wydobywano by je w kosmosie, podobnie jak inne surowce, na co się nie zapowiada w najbliższym czasie.

Jeśli mam strzelać, to moim zdaniem złoto jeszcze nieco spadnie, pewnie poniżej 1500 USD. Ja raczej bym nie kupował, chyba że miałbym poważne obawy, a na razie wygląda na to, że sytuacja oficjalnie jest całkiem opanowana.

3

Odp: Złoto - warto inwestować?

Po kilku miesiącach wygląda na to że dużo się nie pomyliłem, w końcówce roku złoto kosztowało na dołku 1600, teraz odbiło z powrotem. Od lat jest to marna inwestycja.