1

Temat: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Lubię słodkie i nie kontroluję już tego. Jak przestać? Wiem że jest szkodliwy bardzo dla mojego ciała

2

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Cukier rafinowany został tak skonstruowany, by po pierwsze nie dostarczać ważnych składników (cukier pełny, zwany zabawnie "nierafinowanym", np. kokosowy, jest z kolei dostawcą różnych składników), po drugie - wynikające z pierwszego - powodujący w związku z tym zapotrzebowanie na te składniki, a po trzecie, produkujące odpowiednie enzymy, które powodują, że łakniesz jeszcze więcej cukru - ale tak naprawdę organizm prosi o więcej tych brakujących minerałów.

Zastąp cukier rafinowany węglowodanami i cukrami naturalnymi, nierafinowanymi.

Adminie, ogólniej to zacznij szukać informacji na własną rękę. Zadajesz pytania w podstawowych kwestiach, a wyciągasz daleko idące wnioski nie mając nawet orientacji w bardzo złożonych tematach. tongue

3

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Ty już tam wiesz o czym ja mam pojęcie a o czym nie. Jasne, że najlepiej można odpowiedzieć, że by nie zażywać cukru wystarczy go nie jeść i gotowe, ale wiadomo że nie jesteśmy doskonali, słodkie jest moją słabością.

4 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2022-01-31 23:38:21)

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Jakby nie patrzeć napisał ci to czego szukałeś - mniej ciastek, więcej owoców (dadzą ci nie tylko cukier, ale także witaminy), cukier biały możesz zastąpić miodem, zamienisz sacharozę na glukozę i fruktozę. Tyle jeśli chodzi o dietę...

Jeśli, jednak taka odpowiedź cię nie zadowala, możesz zawsze pokombinować z psychiką poprzez medytacją (zrozumienie na poziomie psychicznym czemu łakniesz, aż tyle słodkości i co sprawia, że nie możesz się powstrzymać), afirmację (np. Jem zdrowe jedzenie itp), autohipnozę - świetna metoda na zaprogramowanie sobie różnych zachowań lub nawet możesz sobie kupić kryształ wspierający na poziomie energetycznym dyscyplinę umysłu. Nie wiem czy ta ostatnia metoda ci akurat pomoże, ale zawsze możesz spróbować. tongue

Napisz potem jaki był efekt.

5

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

To może cukrzyca Cię przekona jak zachorujesz. Poczytaj sobie co to jest stopa cukrzycowa, jak żyje się na insulinie itp. To poszerza wyobraźnię i pomaga w podejmowaniu słusznych decyzji. Teraz gadasz jak narkoman na odwyku- jak mam zerwać z nałogiem skoro jestem taki słaby? Nikt za Ciebie nie podejmie tych decyzji, bo to Twoje zdrowie i życie...

6

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

malgosia.wl napisał/a:

To może cukrzyca Cię przekona jak zachorujesz. Poczytaj sobie co to jest stopa cukrzycowa, jak żyje się na insulinie itp. To poszerza wyobraźnię i pomaga w podejmowaniu słusznych decyzji. Teraz gadasz jak narkoman na odwyku- jak mam zerwać z nałogiem skoro jestem taki słaby? Nikt za Ciebie nie podejmie tych decyzji, bo to Twoje zdrowie i życie...

Jak zwykle, szczera do bólu. Czasami mogłabyś trochę zejść z tonu...

7 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2022-02-01 11:17:08)

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

ka-nu napisał/a:

Jak zwykle, szczera do bólu. Czasami mogłabyś trochę zejść z tonu...

Prawda jest zawsze bolesna ka-nu, tak samo jak poszerzanie świadomości...

8

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Oto i wy i wasza "empatia" w pelni. Trzeba bedzie, to mi stope cukrzycową amputują, trudno. Pytam, proszę o radę póki jest czas.

9 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2022-02-01 13:50:02)

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

To jest właśnie rada: odstawić lub ograniczyć póki jest czas, zastąpić przejściowo miodem. Innych nie ma. Ten świat jest przyczynowo skutkowy, robisz określone działania -ponosisz określone konsekwencje. O nauce przez dupę i głowę kiedyś pisałam, tak jest też w tym przypadku. Nie ma w tym żadnej magii, niestety. Świadomość jest kluczem do rozwiązania TWOJEGO problemu. Albo zmieniasz nawyki na zdrowe, albo idziesz w chorobę.

10 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2022-02-08 17:42:59)

Odp: Cukier - jak przestać zażywać ten legalny narkotyk? Jak zerwać?

Ponadto nawet jak odstawisz to co słodkie, nadal będziesz spożywał jego duże ilości, bo jest w wielu produktach spożywczych, m.in. w fasolce po bretoński, keczupie , majonezie, sokach owocowych, napojach, ciastach, pieczywie, a nawet w hamburgerach. To tani wypełniacz, dlatego technolodzy żywnościowi wszędzie go dodają, a skutki zdrowotne widać w statystykach medycznych. Nadmiar cukru nie tylko prowadzi do otyłości czy groźnych chorób, ale i odbija się na wyglądzie skóry. Przyspiesza procesy starzenia, przez co skóra traci blask i elastyczność, uwidaczniają się zmarszczki. Teraz wiesz na co się wystawiasz, zjadając kolejnego batonika czy czekoladę. Nawet zastąpienie słodyczy suszonymi daktylami czy figami też nie jest zdrowe, najlepiej popracować nad zmianą nawyków, bo słodycze degenerują trzustkę i wątrobę -szczegółowy opis w linku poniżej.
[url]https://www.youtube.com/watch?v=OunfPfTQAck[/url]
Dlaczego więc nikt nie zakazuje dodawania cukru do produktów spożywczych? Odpowiedz sobie na to pytanie sam...