1

Temat: kwintesencja polskości

" Dla polaka walka o wolność stanowi sens egzystencji. Po wywalczeniu nie wie ze szczęścia co z taką Wartością począć. Po utracie przez bezrozumne decyzje wini każdego kto odważy się powiedzieć prawdę w oczy.

Walcząc o demokrację, wolność dla innych aby tworzyć klony i kopie własnej wizji niewolnictwa poglądów zyskał miano jednego z najgłupszych mieszkańców planety. Planeta nie ocenia nawet niedorozwiniętych, lecz czule zachęca aby szukali piątej klepki..

2

Odp: kwintesencja polskości

No. Ja sam krzywię się na te patriotyczne slogany "walka o wolność, i demokrację". Od razu zrozumiałem o czym piszesz. A rzadko sie to zdarza smile Problem w tym, że ta wolność jest ograniczona. W sumie, czy wygrasz wojnę, czy przegrasz, kiedy sytuacja się uspokaja, jedyna różnica polega na innych symbolach, i języku którym się mówi. Wojny to jedne z najbardziej bezsensownych działań, jakie robi człowiek. A motywy są wręcz śmieszne, bo znaczą tyle co i nic. Dumę czuję jedynie, kiedy sam coś osiągnę, a nie z powodu gdzie się urodziłem.

A Polacy, no cóż. To jest wdrażane do umysłów, przez wiele pokoleń, i tak zostało. Cóż zrobić. Trzeba uważać, aby nikt nas nie posądził o wrogość, i zdradę, takimi wypowiedziami.

3

Odp: kwintesencja polskości

-   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/za-stlu … ac/rvgs12s