1

Temat: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Niedawno mocno się zdziwiłem, że w XXI wieku, ludzie teoretycznie wykształceni zaczęli głosić, że Ziemia jest płaska, otoczona lodem, a Słońce krąży wokół niej jak Księżyc.

Byłem ciekaw, dlaczego teoria ta jest tak silnie propagowana w internecie i o co w tym wszystkim chodzi, więc pogrzebałem i okazuje się że to... zakład dwóch bogaczy.

Założyli się o 1 dolara, że mając odpowiednie środki, wpływy i specjalistów od manipulacji, są w stanie w ciągu 5 lat przekonać 5% społeczeństwa USA (albo 10% w ciągu 10 lat - nie wiem dokładnie), że Ziemia jest płaska.

Reszta państw, w tym Polska, nie są ważne dla zakładu, ale z powodu amerykanizacji świata obrywają rykoszetem.

Przy okazji bogacze pieczą nad ogniem drugą pieczeń - chcą ośmieszyć środowisko teoretyków spiskowych, które działa im na nerwy, bo szkodzi ich interesom. Chcą przypisać osobom głoszącym tezy o rządzie światowym i Nowym Porządku Świata łatkę wyznawców płaskiej Ziemi, żeby reszta społeczeństwa ich wyśmiewała.

Zakład jeszcze trwa. Efekty możecie obserwować w internecie. Nie podoba mi się ten zakład, bo jest nieetyczny, ale sam jestem ciekaw, ile osób ulegnie manipulacjom. W oczach kosmitów jest to niespodziewany test mądrości dla ludzkości.

2 Ostatnio edytowany przez Sceptyczny_Sceptyk (2017-02-20 21:07:15)

Odp: Płaska Ziemia w XXI wieku? To zakład o 1 dolara!

Hejalu, w dzisiejszym świecie nie można ufać praktycznie żadnej informacji. Taki sobie świat urządziliśmy. Wszystko trzeba negować i poddawać bezwarunkowej krytyce, już nawet informacje z tak zwanych "niezależnych źródeł" pozostawiają wiele do życzenia. Ludzie myślą, że jeżeli użyją nowych narzędzi do zdobywania informacji czytaj- Internet, to staną się mądrzejsi. Niestety nie rozumieją, że problem nie tkwi w "narzędziu", a w nieumiejętności posługiwania się nim. Trzeba umieć poddawać materiał analizie. Mamy coraz to gorzej wyedukowane społeczeństwo, które uczy się wrytych schematów i przez pryzmat owych schematów, patrzą oni na życie i dane sytuacje... w rezultacie nie potrafią sami uruchomić szarych komórek, tylko myślą schematami, które nawet nie są ich- tak tworzy się społeczeństwo i mass media, naprawdę niewielu ludzi potrafi dzisiaj myśleć i to nawet pozornie inteligentnych, to przerażające ale tak jest.

3

O jednego dolara, jakieś głupoty rozpowszechniają. Ja słyszałem "teorię", że jeżeli Ziemia byłaby okrągła, i się obracała, to samolot nie musiałby lecieć, tylko wisiałby w powietrzu. I to był "niezbity" dowód, na to że ziemia musi być płaska. 

A teoretycy, to teoretycy. Teoria nic nie znaczy bez dowodów. Jak ktoś jest w stanie udowodnić swoją teorię, to wtedy już coś jest. I to nie zawsze, a raczej rzadko, bo coś mi mówi, że gdyby odkrycia nie były niszczone, bo są niewygodne dla ludzi z wysokich sfer, to ludzie byliby inni.

4

A to kolejna historia z tej serii, autor tym razem udowadnia że żyjemy we wnętrzu kuli, a nie na jej zewnętrznej powierzchni:

https://prawda2.info/viewtopic.php?t=7114

Dorobiona jest do tego cała teoria, łącznie z zakrzywionym biegiem promieni słonecznych i wyliczeniami. Rozmawiałam nawet z wyznawcą tej teorii na molo w Kołobrzegu, jak byłam na wczasach. Nie potrafił jednak wyjaśnić dlaczego jeszcze się nie podusiliśmy od CO2 i CO, jeśli żyjemy w zamkniętej bańce, ani innych zjawisk np. dlaczego na półkuli północnej wiry wodne tworzą się prawoskrętnie, a na półkuli południowej lewoskrętnie.

Pomijam fakt że nie dałoby się tego utrzymać w tajemnicy, bo ludzie jednak latają w kosmos i widzą jak wygląda Ziemie z kosmosu. Przerażające jest jednak co innego. Wyznawcami takich teorii są zwykle ludzie młodzi, którym można wciskać takie kity, bo edukacja jaką maja nie pozwala im zweryfikować samodzielnie takich teorii i przyjmują ją na wiarę, zwłaszcza jak się jeszcze dorobi do tego jakąś teorię spiskową. To dlatego amerykańskie społeczeństwo jest tak podatne na takie manipulacje, bo system edukacyjny jest taki a nie inny.

5

Albo to: https://www.youtube.com/watch?v=IdGFJ6k7Aqc  smile

6 Ostatnio edytowany przez waclawm (2017-02-28 21:31:24)

By nieco zbić entuzjazm że hybryd nie ma, inne rasy nie miewają własnych przedstawicieli aby w pewnym momencie "nie pozostać w tyle" rozwoju oraz że nawet nie tyle myślenie albo zastanawianie się nad różnorodnością Innych bywa zastanawiające poczytajcie tylko o tym jak długo odpoczywają inne Formy oŻywione oraz jak może wpływać to na " podświadomość " Własnego ucieLeśnienia.
Oczywiście odradzam "ściąganie" danych a w szególności wynalazków innej sPołeczności a tylko " pomiędzy energetyczną " przestrzeń wzajemnej akceptacji, szacunku albo zafascynowania rÓżnorodnością. Uważałbym również przed mieszaniem różnych oddziaływań. smile

załącznik odnośny pLanetarny / https://www.youtube.com/watch?v=q1NHXSR3R7I

ps. porywanie mogło mieć miejsce w ubiegłym wieku przez rządy oraz podległe OWYM służby nawet w ramach podpisywanych umów BEZ uwrażliwienia IŻ każda nie destrukcyjna Istota ma minimum PRAWO wyboru. Jeżeli pojebańcy z rządów chcieliby kontynuować takowy ZJEBANY proceder mogą wysyłać TYLKO WŁASNE dzieci - ciekawe czy w kolejnych wcieleniach sami MOGLIBY być zainteresowani taką PERYSPEKTYWĄ **

7

Hej no, tutaj nie ma śmiechu, bo zauważyłem że ta teoria o płaskiej ziemi, łączy teorie spiskowe, że NASA kłamie, że loty w kosmos to takie fiu fiu fajerwerki, za kilkaset tysięcy, a resztę pieniędzy biorą do kieszeni, że na biegunie południowym  są źli ludzie, którzy pilnują krańca ziemi, i "prawdy" o płaskiej ziemi. Jedni się śmieją z tego, drudzy wierzą, i bronią jak złota tej teorii. Na YT, jest masa teoretyków, którzy to rozpowszechniają. Można powiedzieć, że ten rykoszet, to dość skuteczny jest, jeżeli chodzi o Polskę. Zawdzięczamy to globalizacji, więc no cóż.

Hejal, czy to etyczne, czy też nie, gdyby ludzie naiwni nie byli, to by w głupoty nie wierzyli. Naiwni jesteśmy, i to jak. A to przecież prosta sprawa jest, i nikomu się specjalnie krzywda nie dzieje. A co jeżeli dojdzie do wyborów, które będą miałby na nas decydujący wpływ? Np. Jak "złe" rasy, nas zniewolą, bo w burzliwych czasach, będziemy zdesperowani, i znając ludzkość, przyjęliby pomoc od nich, żeby przetrwać? Bez namysłu o konsekwencjach. Przecież wielu ludzi nie zna innych alternatyw. Nawet jeżeli teraz tak dużo się mówi o zmianach, wibracjach, i tym podobnych, wielu ludzi to ignoruje, śmieje się. W zasadzie, to z nami można robić to co się chce. Bez jakiegoś większego wysiłku.

8

Sci-fun na swoim kanale obala hiperargunenty plaskoziemcow o sile rażenia dwudziestu bomb atomowych. Polecam. Fajna rozrywka :-P

9

Krykur napisał/a:

Sci-fun na swoim kanale obala hiperargunenty plaskoziemcow o sile rażenia dwudziestu bomb atomowych. Polecam. Fajna rozrywka :-P

On jest czystym racjonalistą. Ale fakt, gromi teorię płaskiej ziemi, jak leci, bez jakieś wysiłku. Problem w tym, że on też skłania ludzi na skrajność. Wystarczy poczytać komentarze.

Skrajności nie są dobre, bo zawsze zamykają na jakąś alternatywę.

10

waclawm napisał/a:

By nieco zbić entuzjazm że hybryd nie ma, inne rasy nie miewają własnych przedstawicieli aby w pewnym momencie "nie pozostać w tyle" rozwoju oraz że nawet nie tyle myślenie albo zastanawianie się nad różnorodnością Innych bywa zastanawiające poczytajcie tylko o tym jak długo odpoczywają inne Formy oŻywione oraz jak może wpływać to na " podświadomość " Własnego ucieLeśnienia.
Oczywiście odradzam "ściąganie" danych a w szególności wynalazków innej sPołeczności a tylko " pomiędzy energetyczną " przestrzeń wzajemnej akceptacji, szacunku albo zafascynowania rÓżnorodnością. Uważałbym również przed mieszaniem różnych oddziaływań. smile

załącznik odnośny pLanetarny / https://www.youtube.com/watch?v=q1NHXSR3R7I

ps. porywanie mogło mieć miejsce w ubiegłym wieku przez rządy oraz podległe OWYM służby nawet w ramach podpisywanych umów BEZ uwrażliwienia IŻ każda nie destrukcyjna Istota ma minimum PRAWO wyboru. Jeżeli pojebańcy z rządów chcieliby kontynuować takowy ZJEBANY proceder mogą wysyłać TYLKO WŁASNE dzieci - ciekawe czy w kolejnych wcieleniach sami MOGLIBY być zainteresowani taką PERYSPEKTYWĄ **

Ja to dałem dla jaj. Ale ok, dzięki za odpowiedź. smile

11

https://www.youtube.com/watch?v=oPJpixzlVd8

No tutaj agent NASA mówi, że ziemia jest płaska.

Nie wierzę, normalnie. big_smile

12

spogladajac na ideogram - http://kosmonauta.net/2017/03/smieci-ko … tyPhoto/0/ elipsa smiecioidalna ludzi jest plaska forma pierscieniową ktora coraz szczelniej otacza Ziemię.

Skoro od 1942 roku ludzie doprowadzili do takiej farsy to jak będzie wygladac orbita za kolejne stulecia?

Logiczna froma rozumna albo deorbituje resztki uprzednio archiwizując dane oraz najcenniejsze obiekty dla mlodych adeptow eksplorwania przestrzeni okolo planetarnej, albo na wydzielnych sektorach przygotowałbym dzieciecioleciami muzea z rozwojem kosmonautyki czy awiacji.

Na razie poza braniem apanazy za niemal niczego nie warte dzialania nic się nie zmienia w tej pustce intelektualnej.

) https://www.youtube.com/watch?v=HfnTehjW-Zk  ( |