91

Odp: Cwiczymy telepatie!

Bart a jednak całkiem niezły z Ciebie nadajnik, tylko niektóre odbiorniki się rozregulowały, albo nie trafiły na Twoje nadawnie big_smile 

Tak sobie pomyślałam, że skoro wybieramy teraz z dwóch kolorów... to może odpowiedzi pisać na PW, żeby nie sugerować się tymi co zdolniejszymi telepatami big_smile potem Mixon podsumuje jak nam razem poszło. I odpowiedzi liczyłyby się tylko te przed podaniem wyników - podejście naukowe, co o tym myślicie? Można by poczekać z podaniem wyników do jutra, niektórzy pracują do późna... smile

Mixonek pamiętaj o nadawaniu o stałych godzinach smile

92

Odp: Cwiczymy telepatie!

ok.

93

Odp: Cwiczymy telepatie!

A jeżeli masz niebieską zapalniczkę, ale nadasz czerwony, bo Cię przygrzeje przy ogniu?  big_smile No tak jeżeli Hejal śledzi wątek to ma dobrą zabawę wink Wysyłam mój typ na Pw

94

Odp: Cwiczymy telepatie!

Narazie dostalem 4 odpowiedzi i jest 50/50. zapalniczka jest .. albo powiem rano. Czekam moze jeszcze sie ktos zglosi. Pozdrowieni

95 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-10-21 09:04:42)

Odp: Cwiczymy telepatie!

oj .........mixon big_smile juz wytrzymac z ciekawości nie moge big_smile

96

Odp: Cwiczymy telepatie!

No hej
smile

Tak się zastanawiam
?

...
Po co wam ta umiejętność
?

Co z nią zrobicie kiedy się przed wami otworzy
??



Ile już odkryć odwróciło się przeciwko nam
hmm

??

Wiele tajemnic istnieje w imię dobra
...

Czasem próbując rozwinąć mały umysł w duży umysł
można nieopatrznie rozwinąć małe ego w DUŻE EGO


Powodzenia



Kłaniam się nisko (:

97

Odp: Cwiczymy telepatie!

Telepatia jest jak nóż - może być przydatna dla tego kto wie jak jej używać i groźna dla osoby o niskim morale. Dlatego pełna użyteczność z telepatii pojawia się w tych społeczeństwach, których etyka stoi na wyższym poziomie i których rozwój przebiega harmonijnie. Nie ma już wtedy ingerencji ego w możliwości parapsychiczne istoty, ponieważ na pewnym etapie rozwoju potrafi ona zidentyfikować swoją prawdziwą pozycję i ego przestaje zakłócać proces poznania.

Każdą zdolność, umiejętność trzeba ćwiczyć. Zdolności psychiczne również - są one jak mięśnie - wzmacniają się i hartują poprzez ćwiczenia ale wiotczeją i tracą moc gdy pozostaną nieużywane i zaniedbywane.

98

Odp: Cwiczymy telepatie!

Baltazar napisał/a:

Czasem próbując rozwinąć mały umysł w duży umysł
można nieopatrznie rozwinąć małe ego w DUŻE EGO
(:

... jak by Ci szło jak mi, to byś tego nie napisał  smile  czuję, że znowu źle opowiedziałam tongue ale chciałabym się tego nauczyć, a samo ćwiczenie pokazuje mi pewne braki, nad którymi warto popracować, dlatego będę ćwiczyć aż w końcu zacznie mi coś wychodzić... smile a umiejętność sama w sobie może się przydać w przeróżnych nieoczekiwanych sytuacjach...

99 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-10-21 14:21:16)

Odp: Cwiczymy telepatie!

Ludzie i ludziska 4 do 1 glosujacych odgadlo poprawnie. Zapalniczkas byla niebieska i do tego wparywalem sie w niebieskie przedmioty dla wzmocnienia efektu. A co godzine mialem ustawiony przypominacz w telefonie.

100

Odp: Cwiczymy telepatie!

Moze sobie porysujmy?

101

Odp: Cwiczymy telepatie!

To jak zrozumiałam całkiem dobrze nam poszło smile A co chcesz rysować?

102 Ostatnio edytowany przez bart (2009-10-21 16:22:37)

Odp: Cwiczymy telepatie!

Niezły wynik 4 do 1. Trafiłem, albo po prostu zgadłem:) Po prostu zapalniczka kojarzy mi się z kolorami niebieskimi, zimnymi. W domu wszystkie zapalniczki są niebieskie, grafitowe itp. Człowiek się cieszy jak trafi, Baltazar jak najbardziej się z Tobą zgadzam, że małe ego może przeistoczyć się w Duże Ego, dlatego należy zdawać sobie sprawę, że jesteśmy na poziomie niemowlęcym i na tym etapie nie ma się czym podniecać.

Teraz trzeba powtórzyć eksperyment z kolorami jeszcze parę razy. Raz czy dwa można po prostu trafić, jeżeli ktoś trafi 8 na 10, to znaczy że ma talent. Mixon, dobrze nadawałeś. Skoro już podjąłem temat to biorę się za nadawanie:

- Czerwony, ciepło, sucho, ogień
- Niebieski, zimno, woda, mokro

Przypomnienie w komóreczce gotowe, zaczynam od 16'ej do 22 wg schematu, czyli pierwsze 5 min godziny. Przedmiotem inspiracji jest kartka A4 z wydrukowanymi zdjęciami o tematyce Lato, słońce, ogień oraz zima, lód, woda. Dodatkowo postaram się przebywać w cieplejszym lub chłodniejszym miejscu:D

103

Odp: Cwiczymy telepatie!

Ej, a Wy jak wiecie, co kto pomyślał? Bo mi przeważnie wystarcza tylko zgadywanie i nic więcej, ale to jest tylko na jakieś 60% trafności, ale i tak jak na mnie to dużo big_smile

104

Odp: Cwiczymy telepatie!

Niestety nie udało mi się. Widziałam czerwoną zapalniczkę. Nie mogłam wziąć udziału we wczorajszym ćwiczeniu. Może dziś mi się uda, jesli ktoś ma czas żeby nadawać  wink  Mnie tam moje ego nie przeszkadza. Niech sobie rośnie albo maleje jak lubi- mam je w glębokim poważaniu   wink

105

Odp: Cwiczymy telepatie!

(istnienie)

"Telepatia jest jak nóż - może być przydatna dla tego kto wie jak jej używać i groźna dla osoby o niskim morale..."


(bart)
"dlatego należy zdawać sobie sprawę,
że jesteśmy na poziomie niemowlęcym...."

Pozwalacie dzieciom bawić się nożem,
tylko żeby uważały wink
..?

Czy wszystkie drzwi warto otwierać
??

Co jeśli zobaczycie więcej niż niebieską zapalniczkę
...niekoniecznie coś, co chcielibyście zobaczyć

W popłoch wprowadził was "domniemany"
wampiryzm energetyczny ,
hejalowi przypadkiem zdmuchnięto aurę
a chcecie otworzyć postrzeganie pozazmysłowe
hm.. ;/

może to nie przypadek że telepatia idzie w parze z etyką
?






Hahha
Straszę troszkę
Przepraszam

.....sugestia przeszkadza w telepatii
..podobno wink

powodzenia
smile)

106

Odp: Cwiczymy telepatie!

Nie ma się czego bać na tym etapie. Jak ktoś będzie umiał więcej i zobaczy, że mu to szkodzi, to automatycznie sam przestanie. Wydaje się to być jakoś połączone, w momencie pojawiania się niskich emocji umiejętności są zakłócane, taki naturalny bezpiecznik. Chyba, że ktoś go potrafi obejść smile

107 Ostatnio edytowany przez bart (2009-10-22 18:37:28)

Odp: Cwiczymy telepatie!

Nie chodzi o to, że pozwalamy się dziecku bawić zapałkami, tylko o to, że dziecko jeszcze nie umie chodzić, nie mówiąc o sięgnięciu po zapałki, które leżą gdzieś wysoko na segmencie.  Co tu dużo mówić, z pomocą noża można przygotować smaczny obiad lub zrobić sobie krzywdę. Takich bardzo ogólnych dyskusji nt. szkodliwości czegoś, bo ktoś może to źle zastosować itp nie traktuję poważnie. Co innego rozpatrywanie tematu w konkretnym kontekście.

Wampir, telepatia to takie zgadywanie ale z wyłączeniem analitycznego umysłu.

W zabawie w czerwone/niebieskie dostałem dwie odpowiedzi, czy ktoś jeszcze spróbuje?

108

Odp: Cwiczymy telepatie!

Ja nie próbuję, bo jest takie samo jak poprzednim razem i znów będę musiał powiedzieć niebieski smile Powtarzalne próby mnie rozpraszają smile

109

Odp: Cwiczymy telepatie!

No dobrze, na dziś starczy, w sumie tylko 3 odpowiedzi, tak to był niebieski, ale 100% dobrych.:)

Byłem w odpowiednim momencie na basenie (woda, niebieskie kafle;), pod zimnym natryskiem, w zimnym pomieszczeniu. Czy to o czymś świadczy? Warte zastanowienia.

Zauważyłem natomiast jak wiele wkładu jest ze strony świadomego umysłu, który bazując na wiedzy o danej osobie, o sytuacji w której pada pytanie, analizuje i stara się wybrać odpowiedź.

110 Ostatnio edytowany przez Raptor (2009-10-22 21:16:51)

Odp: Cwiczymy telepatie!

bart napisał/a:

Zauważyłem natomiast jak wiele wkładu jest ze strony świadomego umysłu, który bazując na wiedzy o danej osobie, o sytuacji w której pada pytanie, analizuje i stara się wybrać odpowiedź.

Czyli coś w stylu tzw. "cold reading" (zimnego odczytu, jeśli ktoś woli), czyli odgadywaniu informacji na podstawie analizy danej osoby (ponoć wiele wróżek posługuje się tą umiejętnością smile ). Wydaje mi się, że u mnie to może mieć dość spory udział, więc staram się to ustalić i odróżnić telepatię od analizy.

Ale zimny odczyt nie zadziała w konfrontacji z metodami losowymi, więc należałoby to uwzględnić podczas układania sesji.

111

Odp: Cwiczymy telepatie!

Żałuję ale dziś też cały dzień poza domem, praca i zero wyciszenia. Gratuluję odczytującym i czekam na kolejną rundkę. Może nie podpalicie forum tymi zapałkami  wink

112 Ostatnio edytowany przez Mixon (2009-10-26 12:48:02)

Odp: Cwiczymy telepatie!

Pozwalam sobie tu przekleic bartunio twoj post ktory wydaje mi sie zignorowany
w temacie ktorym jest a znajduje w nim zwiazek z kluczem do naszej zabawy.
Prosze nie pytajcie jaki to zwiazek bo dopiero co mi to wpadlo do glowy a raczej licze na dodatkowe rozwiniecia mysli.



"Może nie do końca w temacie, ale nie znalazłem lepszego wątku. Czytałem wczoraj fragmenty z książek Roberta Monroe i trafiłem na rozdział, w którym istoty niefizyczne nauczają Roberta o tym czym jest miłość. Pozwólcie że opiszę to, niestety niedoskonale i pewnie dopuszczając się wielu uchybień w moim rozumowaniu. Moim celem jest jedynie zarysowanie pewnego punktu widzenia.

W pewnym momencie Monroe uświadamia sobie, że nie trzeba samemu wytwarzać energii miłości, aby ją mieć w sobie i przekazywać na zewnątrz. Energia miłości, w niepojętych dla człowieka ilościach, promieniowania jest przez źródło. Wystarczy, że nauczymy się być oscylatorem dla tej energii, nasz organizm w odpowiednich warunkach, przy odpowiednim traktowaniu "łapie" tą wyjątkową częstotliwość, tą długość fali i po prostu staje się przekaźnikiem, oscyluje, gra i promieniuje tak jak źródło.

Love pisał, że był "w miłości", wielu z nas zdarza się chwilami być we wzniosłym stanie, gdy wszystko wydaje się piękne i świetliste. To ten moment gdy ciało zostało dostrojone i rezonuje ze źródłem! Zaczyna żyć intensywniej, stąd na początku to wzniosłe uczucie. Nie do pomylenia, prawda? Nie do pomylenia jest również moment, gdy zostajemy rozstrojeni i spadamy w dół. Mocno upraszczając temat, to działa jak rezonujące kamertony  i jeszcze tu.

Wszystkie praktyki, czy to odżywianie się, czy to ruch, czy to panowanie nad myślami, prowadzą do jednego, polepszenia materiału naszej istoty, tak aby mogła wejść w rezonans ze źródłem. Gdy udaje się to coraz częściej, człowiek i cała ludzkość się zmienia, zaczyna żyć w lepszych warunkach.

Światło słońca niesie w sobie odpowiednią wibrację, gdy wystawiamy się na jego działanie, podnosi ono drgania materiału, z którego zbudowane są nasze organizmy. Zaczynamy oscylować ze źródłem, choć przez jedną chwilę. Odczuwamy to od razu jako coś dobrego. Gdy będziemy mieli wibracje źródła w sobie, mocno ugruntowane, nasze ciała będą cały czas rezonowały w jego rytm. Słońce, dobra żywność itp będą przyjemnością a nie koniecznością potrzebną do wejścia na odpowiednią drogę, ponieważ źródło będziemy nosić w sobie. smile" - bart

-to by mogly byc kluczyki do tak zwanej swiadomosci absolutnej i tak poszukiwanej przezemnie rownowagi cial i umyslow.

113

Odp: Cwiczymy telepatie!

Mixon mnie cytujesz, jak ja bym taki mądry był no i to dwa razy ;-), ale link by wystarczył smile  Proszę, klikasz na nagłówek z datą, jest nad każdym postem, który chcesz podlinkować i już masz link
[url]http://kosmita.wolnemedia.net/forum/viewtopic.php?pid=3710#p3710[/url]
Zamień to na link + Twój komentarz, będzie czytelniej smile

114

Odp: Cwiczymy telepatie!

No coz zawsze bylem blaganiarz. Sprawa jest taka. Czesc tej wypowiedzi wydaje sie mi, ze moze byc esencja odpowiedzi na duza czesc pytan egzystencjalnych typu "jaki jest nasz cel w zyciu" - Bart- nie tam ze zaraz madry jestes tongue ale spostrzezenie bardzo trafne i chce jescze raz je wyszcegolnic.

"Wszystkie praktyki, czy to odżywianie się, czy to ruch, czy to panowanie nad MYSLAMI , prowadzą do jednego, polepszenia materiału naszej istoty, tak aby mogła wejść w rezonans ze źródłem. Gdy udaje się to coraz częściej, człowiek i cała ludzkość się zmienia, zaczyna żyć w lepszych warunkach."
+
"Światło słońca niesie w sobie odpowiednią wibrację, gdy wystawiamy się na jego działanie, podnosi ono drgania materiału, z którego zbudowane są nasze organizmy. Zaczynamy oscylować ze źródłem, choć przez jedną chwilę. Odczuwamy to od razu jako coś dobrego. Gdy będziemy mieli wibracje źródła w sobie, mocno ugruntowane, nasze ciała będą cały czas rezonowały w jego rytm. Słońce, dobra żywność itp będą przyjemnością a nie koniecznością potrzebną do wejścia na odpowiednią drogę, ponieważ źródło będziemy nosić w sobie. smile" - bart

Teraz zastanawiam sie tylko czy cwiczenie telepatii moze byc pomocne przy wchodzeniu ww. rezonans ze zrodlem, czy moze kiedy wlasnie wejdziemy w ten rezonans telepatia stanie przed nami otworem?

Nastepne pytanie: czy milosc(jako odczucie nie uczucie wink ) ma wplyw na jakosc przekazow telepatycznych?

115

Odp: Cwiczymy telepatie!

Mixon napisał/a:

Teraz zastanawiam sie tylko czy cwiczenie telepatii moze byc pomocne przy wchodzeniu ww. rezonans ze zrodlem, czy moze kiedy wlasnie wejdziemy w ten rezonans telepatia stanie przed nami otworem?

Nastepne pytanie: czy milosc(jako odczucie nie uczucie wink ) ma wplyw na jakosc przekazow telepatycznych?

Hmm a czym się różni miłość-odczucie od miłości-uczucia? wink

Myślę, że telepatia jest jak najbardziej dostępna - pod warunkiem, że ludzie będą na nią gotowi. Najpierw zatem warto rozwijać świadomość i "zarządzanie" własnymi myślami, a w następnej kolejności - myślami pochodzącymi od innych. Zresztą... telepatycznie i tak odbieramy informacje, tyle, że nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Nie tylko od istot fizycznych. smile

116

Odp: Cwiczymy telepatie!

To chyba prawda. Wszystko ponoc ma swoj czas i miejsce. Prawda tez jest ze mamy dosc nieokielznane umysly i faktycznie bez jakiegokolwiek zrownowazenia jestesmy spaleni na starcie. Moze kiedys..

117

Odp: Cwiczymy telepatie!

Antares napisał/a:

Hmm a czym się różni miłość-odczucie od miłości-uczucia? wink

Chyba Yurikko na to odpisała. Boże, jak ja nie lubię powtarzających się pytań.... Powiem to po swojemu: Uczucie to to wewnątrz, a odczucie czujesz zewnątrz.

118

Odp: Cwiczymy telepatie!

Wiesz Wampirze, każdy może mieć inne zdanie lub sposób postrzegania. Jeśli chodzi o miłość, to chyba nie ma pojęcia bardziej szerokiego i różnie rozumianego. W tym wypadku pytałem wprost Mixona o jego zdanie. smile

Po za tym - jeśli ktoś podaje definicję, to czy jest ona już ostateczna? wink

119

Odp: Cwiczymy telepatie!

EnergyFlow napisał/a:

nauczyć się rozpoznawać które z przychodzących wibracji energetycznych są zakłóceniem i szumem informacyjnym a które konkretną myślą i energią niosącą przekaz.

Można nawet zacząć od rozpoznania - która energia jest kreowana przez nas, a którą po prostu odbieramy, często myśląc, że pochodzi od nas, choć tak nie jest.

Wg. rad jednego przekazu wskazówką w odróżnieniu na początek może być fakt, czy jakaś np. emocja czy myśl pojawiła się nagle, bez powodu, czy też była konsekwencją naszych poprzednich myśli. W tym pierwszym przypadku prawie zawsze odbieramy cudze emocje i myśli.

120

Odp: Cwiczymy telepatie!

No i my tu pitu pitu a cwiczenia odeszly w niepamiec- ktos sie chce znowu pobawic?