31

Odp: Pytania do Hejala

No Lakea zgodzę się z tobą. Ja np nigdy nie mogłem się dostosować w kościele, zawsze czułem sie źle w takim otoczeniu, i po prostu odszedłem. Mieli mi to za złe, i chcieli mnie przekonać że oddalam się od Boga, i trafię do piekła itp. Ale ja nie słuchałem, bo jakoś wiedziałem że nie będzie piekła, tak czułem, i nie bałem się tego typu konsekwencji. Po prostu nie podobało mi się, że chcą wzbudzać strach, i poczucie winy.

32

Bo nie miałaś żadnych lekcji do przerobienia związanych z umieraniem. Wtedy przejście następuje bezboleśnie, zmienia się percepcja czasu i przestrzeni i negatywne emocje zostają wyciszone. Dlatego ci co przeżyli śmierć kliniczną twierdzą że tam jest tak fajnie i nie czuli bólu związanego z umieraniem.

Państwo Islamskie czy też Korea Północna to też obszary, gdzie ktoś musi przerobić swoją lekcję. Nie wzięły się z niczego tylko ktoś na nie musiał zapracować swoimi uczynkami. Np. Naziści podczas II wojny światowej.

33

Mam pytanie dotyczące alfabetu na Saleniji. Brakuje mi w nim literek C, F i R. Czy nie wymawiacie tych zgłosek? Ponadto literka "O" i liczba "4" mają te same symbole kwadracika. Jak je odróżniacie?
Fajnie byłoby też zrobić jakieś małe rozmówki Polski-Saleńskie. Jak się mówi po Saleńsku "Dzień dobry"? Czy aby nie podobne symbole widnieją na jakichś starożytnych budowlach typu piramidy?
Czy system zapisu liczb jest taki sam jak ziemski system czwórkowy? Czy też je się czyta od lewej do prawej?

34

Ponadto liczba "3" wygląda tak samo jak litera 'N". Jak je odróżniacie?

35

Przepraszam liczba "3" wygląda tak samo jak literka"M".

36

Ponadto system liczbowy Saleniji jest tak naprawdę systemem piątkowym a nie czwórkowym bo do zapisu liczb używa się pięciu symboli. Np ziemska "5' to Saleńska "10", a ziemska "10' to Saleńska "20". Chyba że są inne zasady zapisu.

37

"Ponadto literka "O" i liczba "4" mają te same symbole kwadracika. Jak je odróżniacie?"

Na takiej samej zasadzie, na jakiej odróżnia się cyfry rzymskie od liter alfabetu. Kiedy czytasz np. o "I wojnie światowej" wiesz, że przed "wojnie światowej" jest rzymska cyfra "1" a nie duża litera "i" czy mała litera "L". Ciągu znaków liczbowych nie da się tak łatwo pomylić ze słowami.

System liczbowy na Saleinji zwany jest czteroprzedmiotowym, gdyż cyfry 1, 2, 3 i 4 są "przedmiotowe" a cyfra "0" jest "bezprzedmiotowa". Wg matematyki ziemskiej to system piątkowy.

38

@ Adrianekleo

Ludzie nie muszą powtarzać zdarzeń ani doświadczać ich odwrotności w ramach spłaty jakichś długów, ale robią to, bo mają taki program (co sam zaznaczyłeś kilka postów wcześniej). Są w stanie z tego wybrnąć, jeśli tylko im się zachce (a wielu osobom wciąż podoba się to, co w tej chwili mają).

Na obszary typu Państwo Islamskie patrzę raczej pod kątem zbierania się istot o podobnych wibracjach (np. fanatyzm), a nie jako na grupę ludzi, którzy chcą odebrać swoje zaległe baty albo oddać komuś, kto im kiedyś przyłożył.
Jeśli ktoś ma takie, a nie inne ustawienia energii i pociąga go akurat ten obszar, to zupełnie naturalnie tam skieruje swoje kroki i będzie się realizował na miarę swoich możliwości.
Nie przypisuję działaniom / uczynkom kategorii „dobrych” czy „złych”. Bardziej mnie interesuje, jak człowiek posługuje się energiami – niewykluczone, że obecny sposób w moim odczuciu będzie dla mnie szkodliwy, co w niedługim czasie może się zmienić (lub nie), zależnie od kierunku, który każde z nas obiera.

39

A skąd się wzięło twoje ustawienie energii? Nie powstało z próżni tylko musiałaś je w jakiś sposób wypracować. To nie działa na zasadzie włącznika że można to włączyć albo wyłączyć, bo wtedy pstryk i z państwa islamskiego zrobilibyśmy raj na ziemi.
To działa na zasadzie gromadzenia energii jak w baterii. Poprzez pracę zewnętrzną i wewnętrzną możesz jej zgromadzić bardzo dużo zmieniając swoje życie, poprzez stagnację w swoim życiu zmniejszasz jej zasoby i doprowadzasz do katastrofy. Tak to w bardzo dużym skrócie działa. Bez aktywnego udziału tkwisz w tym samym punkcie, a stojąc w miejscu tak na prawdę się cofasz.

40

Jeszcze pytanie dotyczące alfabetu na Saleniji.. Jak piszecie nazwę swojej gwiazdy ESTRA nie mając w alfabecie literki "R"?

41

Brawo, że to zauważyłeś! Oklaski! Byłem ciekaw kiedy to nastąpi, a tu tyle lat czekania i nic. Zdążyłem już zapomnieć... Ot, taki mój mały żarcik (ciekawe, czy się domyślicie po co?)... Hi, hi, hi...

Już wyjaśniam... W alfabecie jest jedna literka, przedostatnia, którą starałem się opisać tak, by ukryć mój żart, a zarazem nie skłamać. Opisałem ją jako literę "z lekkim dźwiękiem litery G", ale jest to takie coś co trudno wymówić, coś pośredniego między G a R. Ta literka jest używana do zapisu nazwy gwiazdy. Dodatkowo dzięki poprzedzającej jej twardej literce "T" literka oznaczona jako "G" brzmi bardziej jak "R" niż "G".

Przy okazji - pół żartem pół serio - myślę, że literka ta jest idealna do słownego zapisania warczenia ziemskich psów, albo na określenie ludzi, którzy czasami tu wchodzą i próbują robić zamieszanie groźnie szczerząc kły.

W każdym razie, gratuluję spostrzegawczości! Tym bardziej, że kosmici z ziemskich misji też czytali i też nie zauważyli (a przynajmniej ja nic o tym nie wiem).

42

Hejal napisał/a:

Brawo, że to zauważyłeś! Oklaski! Byłem ciekaw kiedy to nastąpi, a tu tyle lat czekania i nic. Zdążyłem już zapomnieć... Ot, taki mój mały żarcik (ciekawe, czy się domyślicie po co?)... Hi, hi, hi...

Eee może chciałeś sprawdzić spostrzegawczość ludzi? No powiedz, po co smile

43

@Adrianekleo

Cała zabawa polega na tym, że efekt typu „pstryczek-elektryczek” jest możliwy, tylko mało prawdopodobny, głównie z uwagi na warunki, jakie muszą zostać spełnione, żeby doszło do realizacji. Poza tym w takim przypadku istnieje duże ryzyko zbudowania kolejnej iluzji osiągniętego celu (biorąc pod uwagę świadomość Ziemian). Odnoszę się w tym momencie do indywidualnych osób, a nie do całych pól typu Państwo Islamskie.

Świadoma decyzja o rezygnacji z programu wyznacza początek świadomej pracy nad danym tematem, a nie załatwienie sprawy. Przechodzi się po prostu od odruchowych reakcji do działania. Zaczyna się zarządzanie emocjami, a lęki są stopniowo dokarmiane wiedzą i powoli odchodzą (wszystko to u każdego w odpowiednim dla niego tempie). Rezygnacja z programu powoduje, że zaczyna odpadać również to, co jest do niego przypięte, dlatego ziemska osobowość czasem ma z tym trochę problemów. Jeśli narzekanie sprawia komuś radość, nie będzie przecież z niego rezygnował. Zrobi to dopiero wtedy, kiedy się nim znudzi, co może nastąpić w dowolnym momencie. Wygląda to tak, że im większa świadomość, tym łatwiej ogarnąć swój cyrk, a małpy nie skaczą po głowie.

44

"Eee może chciałeś sprawdzić spostrzegawczość ludzi? No powiedz, po co"

Pudło. Nie powiem, póki ktoś nie trafi. Zdradzę tylko, że chodzi o coś ważniejszego niż zwykła "zabawa".

45

Ok, rozumiem, nie chcesz dawać wszystkiego na talerzu. smile Ja lubię zgadywanki, i jak wpadnę na coś sensownego to dam znać. smile

46 Ostatnio edytowany przez adrianekleo (2015-07-22 20:46:26)

Mały test na inteligencję jak przy rozmowie kwalifikacyjnej. Do czegoś się pewnie niechcący zakwalifikowaliśmy się. Ile to już lat Hejalu prowadzisz swój blog? Sześć albo siedem. I jesteś cały czas taki sam. Twoje poglądy nie ulegają zmianie.

Jak rozpisałem sobie wasz alfabet w Excell'u zrozumiałem że to nie jest ciąg przypadkowych symboli. Samogłoski są oznaczane inną grupą symboli niż spółgłoski. Ponadto spółgłoski dźwięczne i bezdźwięczne typu B i P, Z i S są oznaczone taką samą grupą symboli.

Pozostaje nadal otwarte pytanie o brakujące literki.

47

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy to nie jest przypadkiem twoje dzieło?
Daty bloga pokrywają się z datą twojej misji, ponadto sposób narracji jest bardzo podobny do twojego.

http://www.eioba.pl/a/2tch/silnik-grawitacyjny-a-j

Bo te urządzenie wypisz wymaluj przypomina układ planetarny Saleinji z czterema księżycami z tą różnicą, że jeden z nich przesuwa się blisko osi obrotu. I mamy ruch z pola grawitacyjnego planety. Tą technologią nie można wysadzić planety w powietrze. Ale można pozyskać energię elektryczną podłączając prądnicę.

48

Dobra Hejal, mogę się mylić, ale powiem co myślę na ten temat. Wiesz jaki.

Pierwsza możliwość, po co tak kombinowałeś, jest taka że chciałeś sprawdzić, czy ludzie się zorientują. Nastąpiło to po wielu latach, dzięki adrianekleo. I może chciałeś lepiej przez to poznać ludzi, jak się przykładają, czy rozumieją i takie tam.     

Druga rzecz nad jaką myślę, to może chciałeś sprawdzić, czy ludzie są w stanie rozszyfrować wiadomości z piktogramów, i w jakim tempie to robią.

Trzecia sprawa, to po prostu żartujesz i teraz, bo jak teraz widzę, to niezły z ciebie numer smile

No jak coś jeszcze wymyślę, to napiszę. Ahh lubię zgadywanki smile

49

@adrianekleo

A zauważyłeś, że alfabet podzielony jest na dwie części? Na spółgłoski i samogłoski? TB i DP kiedyś stały obok siebie, ale oczopląsu można było dostać, więc je oddzielono.

Odnośnie silnika - wygląda jakby ktoś analizował możliwość ruchu 4 księżyców wokół Saleinji, zadając sobie pytanie, czy to fizycznie możliwe, i wpadł na taki pomysł silnika grawitacyjnego.

@krykers00

Pudło, pudło, pudło

50 Ostatnio edytowany przez +18 (2015-07-09 19:47:25)

Jakie są miary długości na Salejinj?

51

Samogłoski z wyjątkiem Y nie są kreślone po przekątnej, spółgłoski mają kreskę przekątną, wyjątkiem są jedynie M i N (chyba że to są w waszym języku też samogłoski). Literce G chyba najbardziej odpowiadałby dźwięk GR (ja go tak sobie zaznaczyłem) a wymawiałoby się go różnie w zależności od tego przy jakich literkach stoi. Nazwa gwiazdy ESTGRA brzmi trochę dziwnie więc jest ESTRA.

Odnośnie silnika.
Myślałem tylko po co Gwiezdni ogrodnicy się tak natrudzili z układem aż czterech księżyców na jednej orbicie. Niczego nie robi się ot tak po prostu, tylko może był w tym jakiś ukryty cel. Podobną konstrukcję ma również generator SEG skonstruowany przez J.Searla. Duży magnes w środku, małe magnesy na zewnątrz co tworzy łożysko magnetyczne. Przy rozpędzeniu magnesów do ogromnej prędkości zaczyna się dziać. Pierścień zaczyna tracić na wadze. Temperatura w pomieszczeniu zaczyna się obniżać. Pojawia się nadsprawność mechaniczna lub elektryczna w zależności od ustawienia wektorów pola magnetycznego. Może o to chodziło?

52

A to jest ojczyzna Hejala:

https://www.google.pl/search?q=delta+le … BcZ_2AM%3D

53

A to jest ściąga jak znaleźć na niebie gwiazdozbiór LWA i ZOSMĘ (ESTRĘ):

https://www.google.pl/search?q=delta+le … BcZ_2AM%3D

54

Pytanie bonusowe: Hejal, jakie rasy kosmitów są najbrzydsze? Czy istnieją takie, do których pasowałyby takie epitety:

https://www.youtube.com/watch?v=yU8srzyDPAs

? Jak wyglądają?

55 Ostatnio edytowany przez Mixon (2015-07-10 09:48:58)

Hejal napisał/a:

"Eee może chciałeś sprawdzić spostrzegawczość ludzi? No powiedz, po co"

Pudło. Nie powiem, póki ktoś nie trafi. Zdradzę tylko, że chodzi o coś ważniejszego niż zwykła "zabawa".

Czy chodzi o to ze lepiej ze sobą rozmawiać niż do siebie pisać gdyż graficzny zapis dzwieku jest tylko umowny i łatwo o błędy w komunikacji?

Jeden dźwięk może mieć nieskończona liczbę znaków graficznych i zależą one od umysłu i naszej osobistej percepcji. My ludzie przyzwyczailiśmy się do tego, że każdy dźwięk musi mieć przypisany kształt umowny i nie wybiegamy po za te formy. Coś na zasadzie równoleżników i południków, które som tylko umowne dla naszej planety w celach organizacyjnych ale jak dojedziesz do równika to nie ma tam takiej dużej grubej kreski.

56 Ostatnio edytowany przez krykers00 (2015-07-10 18:47:13)

Ajj jednak nie powiem raczej, bo chyba za tępy jestem na to... Ale mam przy okazji pytanie do ciebie Hejal. Jak ci się udało wcielić tutaj, nie wzbudzając podejrzeń. Miałeś napisać w książce, ale przez jakiegoś faceta w sklepie nie napisałeś. Ty w ogóle pamiętasz całe życie tego mężczyzny, z przed zamiany duszy? I na pewno pomimo że czuł się samotny, to na pewno miał bliskich sobie ludzi, rodzinę, przyjaciół, i się nie zorientowali że coś jest nie tak?

57

Hejal sie ucieszył jak by mu sie dziecko urodziło z mojego odkrycia. To nie test na inteligencję a raczej na postrzeganie pozazmyslowe. Czy przypadkiem Hejalu nie zakodowaleś jakiegoś przekazu podprogowego a ja go nieświadomie odebralem?

58 Ostatnio edytowany przez Mixon (2015-07-12 09:54:51)

Hejal..a co to jest miłość?
A konkretniej pytam czy miłość to jest coś co można mieć dać bądź wziąć?
Jak postrzegana jest na Saleniji?

59

Miłość to test takie coś, czego nie da się wyrazić słowami. To uczucie głębokie, i żeby zrozumieć czym jest miłość, trzeba miłości doznać, poczuć. Miłość można wyrazić, a nie dać...

60

Mam jeszcze takie pytanie. Co w języku Saleinji/Uni Galaktycznej znaczy Terra i Sol? Czy mają jakieś inne znaczenie niż tylko nazwy? Poza tym czy Terra pisze się przez dwa Saleińskie "G" czy przez jedno?