241

Odp: Zlote mysli

1.Powietrze jest piękne, chociaż nie można go zobaczyć.Jest miękkie, chociaż nie można go dotknąć.Powietrze jest trochę jak mój mózg.
2.Jestem zafascynowany powietrzem. Jeśli usuniesz powietrze z nieba, to wszystkie ptaki spadną z nieba.I samoloty też.

242

Odp: Zlote mysli

Tylko się nie śmiejcie ,naprawdę mam takie złote myśli.

243

Odp: Zlote mysli

Super mysl. Powietrze to nasz oddech a zarazem dzwiek. Dzwiek to wibracja a wiadomo..wszystko jest wibracja. Pozdrawiam

244

Odp: Zlote mysli

Ciekawa jest też przestrzeń:)Nie umiem sobie wyobrazić jej braku.W czym by wszystko było gdyby nie przestrzeń?Mózg mi pęka...

245

Odp: Zlote mysli

A jeśli bym powiedział ze jesteś najmniejsza częścią swojego wielkiego siebie i patrzysz na swój mozg od wenatrz. Np. jeden obrót księżyca jest odpowiedzialny za jedno mrugniecie. Jeśli powiększasz przestrzeń proporcjonalnie powiększaj czas. Inaczej bania puchnie.

246

Odp: Zlote mysli

Chciałbym przez 30 sekund życia doświadczyć bycia wszystkim i wszędzie.Spróbuję w świadomym śnie;)

247

Odp: Zlote mysli

Wszystko jest wszedzie.

248

Odp: Zlote mysli

Moja świadomość nie jest wszędzie.

249

Odp: Zlote mysli

Świadomość ogarnia tylko to na co jej pozwolisz bądź na co pozwoli jej twój strach jeśli takowy posiadasz. Jeśli boisz się świadomie zwiedzić krańców wszechświata bo boisz sie ze tam nic nie będzie to ten strach jest jedynym ograniczeniem. Początek i koniec to tez iluzja do której jesteśmy przyzwyczajeni ze względy na choćby ruch obrotowy Ziemi. Codziennie obserwujemy początek ii koniec dnia ale z większej perspektywy dzień nigdy sie nie kończy tylko przemieszcza się dalej rozświetlając ta sama noc, która przychodzi zaraz po nim. Koniec postrzega tylko nasza percepcja. świadomość jest wszędobylska. Nie wiem tylko czy to świadomość poszerza percepcje czy odwrotnie?

250

Odp: Zlote mysli

Mixon napisał/a:

Nie wiem tylko czy to świadomość poszerza percepcje czy odwrotnie?

Wyróżnianie percepcji i świadomości jest bardzo wygodne. Ale może percepcja to tylko funkcja świadomości? wink

251

Odp: Zlote mysli

Słowa to nasiona myśli to liście.

252

Odp: Zlote mysli

Życie jest jak kot, wytaczający arbuza z jeziora... smile

253

Odp: Zlote mysli

Życie jest pięciolinią na której człowiek kreśli swe kompozycje.Im bogatsza dusza tym melodia piękniejsza,bardziej świadoma:)

254

Odp: Zlote mysli

Twierdzenie- że jest się nieomylny, samo w sobie jest pomyłką... smile

255

Odp: Zlote mysli

Kreacja nie jest formą. Forma to egzystencja ktorą wypełnia kreacja. Zawsze dwa elementy. Tylko miłosć jest jedna.

256

Odp: Zlote mysli

NIC- To takie coś, które nie jest niczym, bo jest niczym. NIC, jest więc po prostu czymś, co jest czymś, a jednocześnie jest niczym, więc można powiedzieć że tego nie ma, chociaż wszyscy twierdzą, że jest to coś.

257

Odp: Zlote mysli

Nie zawsze trzeba mieć za drania, tego co jest innego zdania. smile

258

Odp: Zlote mysli

Sens... Czym jest. Dla mnie samym w sobie sensem, jest go poszukiwać. Poszukiwania sensu w bezsensie... Czy to ma jakikolwiek sens? Zależności co, i jak postrzegasz... Bo bezsens tworzymy w własnym umyśle, ale jak go otworzysz, to w bezsensie odnajdziesz... Sens...

Dobra. Komuś tutaj też taka pokrętna filozofia chodzi po głowie, czy tylko ja tak mam? smile

259

Odp: Zlote mysli

I istnieć... smile

260

Odp: Zlote mysli

Istnienie to obowiązek a doświadczanie to wybor. smile

261

Odp: Zlote mysli

"Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Ale czasami powód jest jedynie taki, że jesteś głupi i podejmujesz złe decyzje."

~ wujek

262

Odp: Zlote mysli

... najpiękniejsze rzeczy na tym świecie zawsze były i są za darmo...

~wujek

263

Odp: Zlote mysli

"Czy głupcem ten co dzieli sie nie oczekujac nic w zamian i czy madry ten co łupi glupich?" " Czy madry ten co wiedzą się nie dzieli i czy głupi ten ktory jej szuka?"

264 Ostatnio edytowany przez WujekSamoZłoto (2015-10-22 18:02:57)

Odp: Zlote mysli

Każdy doszuka się szlachetność w swych czynach choćby głupich. A ten co głupoty wyczynia mądrości nie znajdzie. Wiedze lepiej zdobywać samodzielnie, żadnych mądrości od mądrego nieprzyswoisz boś głupszy i tak nieuwierzysz puki nie doświadczysz.

265

Odp: Zlote mysli

100% społeczeństwa w Polsce posiadło umiejętność czytania i pisania
98% nie wie zupełnie w jakim celu.

266

Odp: Zlote mysli

@WujekSamoZłoto Proszę, powiedz w jakim celu według ciebie ludzie posiedli umiejętność, czytania i pisania. Zaciekawiła mnie ta myśl, i prosiłbym o jej dokończenie smile Znaczy się, co ty masz na myśli smile

267

Odp: Zlote mysli

Myśl jest skończona. Skoro jesteś zaciekawiony to ciesze się. To taka prowokacja słowna niema co przesadzać z jej interpretacją chyba że ktoś chce

268

Odp: Zlote mysli

Ok, w porządku. smile Myślę jednak, że 2% to za mało. Na pewno więcej wie w jakim celu mają taką umiejętność.

269

Odp: Zlote mysli

myślenie to dopiero sztuka i bardzo przydatna umiejętność. jest szansa, że łapiesz się na te dwa lub więcej %

270 Ostatnio edytowany przez Krykers (2015-10-25 20:29:01)

Odp: Zlote mysli

Jest szansa na wszystko, gdyż wszystko jest możliwe. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie, i lepsze zmiany. smile