211 Ostatnio edytowany przez miriad (2010-04-16 01:40:03)

Odp: Zlote mysli

stary, to mnie właśnie ostatnio (przez jakies 10 lat! a najbardziej od paru miesiecy) nurtuje i zastanawia. Co my tu kuźwa robimy? Jaki jest tego sens?
To wyżej to prawdziwa zlota myśl - ale aż głowa od niej boli. I serce.
Ja ostatio tylko śpie, wstaje, pracuje, jem, śpie - w kółko. I to NIE JEST zaraz tak bardzo uogólniona skrocona wersja planu mojego niemal kazdego dnia.
No, ale ja jestem teraz w niemczech i niby tylko po to własnie, by zarobic.. Niby

212

Odp: Zlote mysli

1:26 - reszta

[url]http://www.youtube.com/watch?v=aEtIsKGdMmM[/url]

sen
higiena
jedzenie
szkola/praca
jedzenie
komputer
proszki
higiena
sen

213

Odp: Zlote mysli

Wczoraj ośmieliłam się walczyć, dzisiaj ośmieliłam się wygrać.

Bernadette Devlin

To, czego się boisz, nie ma żadnej władzy; władzę ma tylko twój strach.

Oprah Winfrey

Lepiej już dzisiaj żyj najlepiej, jak potrafisz, działaj najlepiej, jak potrafisz, i myśl najlepiej, jak potrafisz, ponieważ dzisiaj jest przygotowaniem do jutra i do wszystkich dni które nadejdą.

Harriet Martineau

214

Odp: Zlote mysli

"Pośród śmierci trwa życie, pośród kłamstwa trwa prawda, pośród ciemności trwa światło. Stąd wnioskuję, że Bóg jest życiem, prawdą i światłem."

Mahatma Gandhi

215

Odp: Zlote mysli

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

    * Źródło: Narrenturm.

Wczoraj wieczór myślałem o ratowaniu świata.[...] Dziś rano o ratowaniu ludzkości. Ale cóż, trzeba mierzyć siły na zamiary. I ratować to, co można.

    * Opis: słowa wypowiedziane przez Samsona Miodka, który ze zgliszczy płonącego Barda wyniósł uratowanego z pożaru kotka.
    * Źródło: Narrenturm.

Nawet diabeł nie może wszystkiego zniszczyć, bo sam przestałby istnieć, jak wszystko. Najgorsze nawet istoty nie pragną zniszczenia wszystkiego; one chcą tylko wyzyskiwać wszystko dla własnej korzyści.

Słowa nigdy nie są rzetelne. Kiedy coś zrobię, to mam rzecz, którą zrobiłem. Na przykład kosz. Nawet jeśli się połamie, to mam połamany kosz. ALe kiedy coś powiem, wszystko przekręcą.

    * Autor: Orson Scott Card, Siódmy syn

216

Odp: Zlote mysli

– A jakie jest największe kłamstwo świata?
– To mianowicie, że nadchodzi taka chwila, kiedy tracimy całkowicie panowanie nad naszym życiem i zaczyna nim rządzić los. W tym tkwi największe kłamstwo świata.

A skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód.

Każda ziemska istota, cokolwiek by czyniła, odgrywa zawsze główną rolę w dziejach świata.

[...] kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz, jeśli naprawdę z całych sił czegoś pragniesz, znaczy to, że pragnienie owo zrodziło się w Duszy Wszechświata. I spełnienie tego pragnienia, to twoja misja na Ziemi.

Przeczucia są nagłym skokiem duszy w ów kosmiczny nurt życia, w głębi którego dzieje wszystkich ludzi splatają się w jedno. I można tam dojrzeć wszystko, gdyż wszystko jest tam zapisane.

źródło: Alchemik, Paulo Coelho

217

Odp: Zlote mysli

nie umialem znalezc postu freedom writers wiec przechwytuje tu kontrole big_smile big_smile big_smile XD

dobra chodzi oto , zebysmy stworzyli jakis rymowany wierszyk... taki ogólny o swiecie o kosmosie o ufach itp itd. wczoraj mnie takie cos natchnelo, i moze byc fajna zabawa big_smile big_smile

no nie wiem jak zaczać ale mozna bo wtrącic.

np. widujemy kregi i statki od tysiecy lat, to nasza galaktyczna rodzina o niej slyszy swiat.

ludzie swirują mając góre pieniędzy , tylko na nich czeka , dluzsze zycie w nedzy

chodzi mi o jakąś płynnosc polączoną razem.

to co panie i panowie ? na poczatek z 30 linijeczek ? big_smile XD

218

Odp: Zlote mysli

"Kua me ujtyz fhj ol trub ?" Dlaczego poszukujesz tego co jest?

219

Odp: Zlote mysli

"Kua me shitrumy guyt ol trub?" Dlaczego tęsknisz za tym, czego nie miałeś?

220

Odp: Zlote mysli

Mieć słuszne poglądy i nie realizować ich, to jakby nastawiać zegarek, który nie chodzi.

Charles de Gaulle

-Dlaczego nie wyciągniesz dłoni po swoje marzenia?-zapytał Anioł.
-Jaki w tym sens, kiedy odbieram je innym?-uśmiechnął się Człowiek.

221

Odp: Zlote mysli

Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi.

"Maskarada" T. Pratchett

222

Odp: Zlote mysli

„Nie jesteśmy ofiarami świata takiego jakim go widzimy. Jesteśmy ofiarami sposobu, w jaki widzimy świat.”
„Nie ma czegoś takiego, jak rzeczywistość i jedyny punkt widzenia”.
Shirley Mac Laine

223

Odp: Zlote mysli

''lubie placki !'' ~ Johnny Bravo
''Jestem hardkorem''~ Paweł 'hardkor'
''daj kamieniaaaaa'' ~ Mietek żul

224

Odp: Zlote mysli

Należy działać. Dobrze czy źle okaże się później.
Żałuję się tylko bezczynności.

225

Odp: Zlote mysli

Kiedy inni oczekują od nas, że staniemy się takimi jakimi oni chcą żebyśmy byli, zmuszają nas do zniszczenia tego kim naprawdę jesteśmy. To dosyć subtelny rodzaj morderstwa. Większość kochających rodziców i krewnych popełnia je z uśmiechem na twarzy.

— Jim Morrison

Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy klowna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

— Jim Morrison

     Po raz pierwszy odkryłem śmierć. Jechałem wraz z rodzicami i dziadkami o świcie przez pustynię. Ciężąrówka wypełniona Indianami albo zderzyła się z samochodem, albo o coś uderzyła - dość, że na całej drodze rozrzucone były ciała, wykrwawiające się na śmierć. Zatrzymaliśmy samochód [...]. Byłem dzieckiem, więc musiałem zostać w środku, kiedy ojciec z dziadkiem poszli sprawdzić co się stało. Nic nie widziałem - jedynie śmieszną czerwoną farbę i ludzi leżących wokół. Nagle zdałem sobie sprawę, że moi rodzice nie wiedzą nic więcej ode mnie. Wtedy po raz pierwszy poczułem, co to jest strach. Sądzę, że w tej właśnie chwili duchy tych zmarłych Indian - może jednego, albo dwóch - biegały wokół i wylądowały w mojej duszy. Ja byłem jak gąbka - gotów siedzieć tam i wszystko chłonąć.

— Jim Morrison

226 Ostatnio edytowany przez Silatan (2010-06-28 20:34:37)

Odp: Zlote mysli

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

— Gabriel García Márquez

     Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

— Gabriel García Márquez

     To niewiarygodne, jak można czuć się szczęśliwą przez tyle lat, mimo tylu kłótni, tylu upierdliwości i tak naprawdę, ale ze mnie kurwa, nie wiedzieć, czy to miłość czy nie.

— Gabriel García Márquez
Miłość w czasach zarazy

     Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad siły.

— Gabriel García Márquez

     Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

— Gabriel García Márquez

     Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

— Gabriel García Márquez

     Nigdy nie mógł pojąć sensu walki pomiędzy przeciwnikami, którzy zgadzają się co do zasad.

— Gabriel García Márquez
Sto lat samotności

227

Odp: Zlote mysli

Kiedy skończyłeś pisać książkę, zaś jej czytelnicy domagają się kolejnych części- przestań pisać. Na zawsze lub jakiś czas. To bowiem, zniszczy ciebie, jako pisarza i twój uniwersalny styl, który wyrobiłeś przez lata ciężkiej, wytężonej pracy.

Anitan D'Aleis

228 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2010-09-20 09:38:49)

Odp: Zlote mysli

„Po stronie światła natomiast, każdy uważa się za najważniejszego. Uważają, że jego własne postrzeganie lub przesłanie danej grupy są kluczem do rozwiązania problemu. Istnieje duża różnorodność kultur i opinii, dlatego jest współzawodnictwo, rozproszenie i brakuje wspólnego działania.”


Ciemne siły kończącego się Czwartego Świata nie mogą zostać zniszczone lub obezwładnione. One są zbyt silne, bardzo wyraziste, dodatkowo to jest bardzo zła strategia.

Ciemność może zostać przekształcona tylko w konfrontacji z prostotą i otwartością serca. To jest to co prowadzi do połączenia, kluczowe pojęcia w Świecie Piątego Słońca.

Ciemność może zostać przekształcona tylko w konfrontacji z prostotą i otwartością serca.dokładnie tak jest, tylko wcześniej nasze własne serca muszą zostać oczyszczone Nie ma już czasu na zabawy. Duchowym przeznaczeniem tego okresu jest działanie


Żyjemy w spolaryzowanym świecie – dnia i nocy, mężczyzny i kobiety, pozytywu i negatywów. Światło i ciemność potrzebują się nawzajem. Pomiędzy nimi zachodzi równowaga. W tej chwili ciemna strona jest bardzo silna i jej intencje są jasne. Ma swoją wizję i jej priorytety oraz hierarchia celów jest bardzo czytelna. Wie do czego zmierza

229

Odp: Zlote mysli

Zastanawia mnie skąd u ludzi takie uwielbienie takich niedorzeczności jak mądre myśli lub złote myśli. Ani one mądre ani złote a jedyne co pokazują to ograniczenia w sposobie pojmowania świata przez tego kto je wypowiada. To budowanie i powielanie stereotypów. Sami z własnej woli sie nimi więzicie. Chyba człowiek ma wbudowany gen niewolnictwa bo jak inaczej wytłumaczyć tak przemożną chęć samoograniczania siebie.

230

Odp: Zlote mysli

nemoman napisał/a:

Zastanawia mnie skąd u ludzi takie uwielbienie takich niedorzeczności jak mądre myśli lub złote myśli.

Złote myśli mogą nie być szczytem intelektualności, ani świadomości, ani percepcji, ale są bardzo elegancką (często poetycką, piękną) formą wyrażenia czasami bardzo celnych spotrzeżeń, różnego rodzaju prawd etc. Jeśli nawet nie są żadną "prawdą objawioną" to złote myśli bywają wspaniałą inspiracją do zastanowienia się nad pewnymi tematami. Ja widzę dla nich miejsce na tym świecie.

nemoman napisał/a:

Sami z własnej woli sie nimi więzicie. Chyba człowiek ma wbudowany gen niewolnictwa bo jak inaczej wytłumaczyć tak przemożną chęć samoograniczania siebie.

Przesadnie doszukujesz się wszędzie niewolnictwa, zniewalania, agentów, wrogów etc.

231

Odp: Zlote mysli

g_a_kowalski napisał/a:
nemoman napisał/a:

Zastanawia mnie skąd u ludzi takie uwielbienie takich niedorzeczności jak mądre myśli lub złote myśli.

Złote myśli mogą nie być szczytem intelektualności, ani świadomości, ani percepcji, ale są bardzo elegancką (często poetycką, piękną) formą wyrażenia czasami bardzo celnych spotrzeżeń, różnego rodzaju prawd etc. Jeśli nawet nie są żadną "prawdą objawioną" to złote myśli bywają wspaniałą inspiracją do zastanowienia się nad pewnymi tematami. Ja widzę dla nich miejsce na tym świecie.

zgadzam się smile często pięknie, ładnie zgrabnie opisują to o czym akurat myślę a nie wiem jak ubrać to w słowo wink

232

Odp: Zlote mysli

Mędrzec widzi w lustrze głupca, głupiec przeciwnie big_smile
Człowiek jest dowodem boskości zwierzęcia.
Miłość robi odkrycia, rozpusta wynalazki.
Między duchem a materią pośredniczy matematyka.
Hugo Steinhaus

233

Odp: Zlote mysli

Świat goni mnie, bym biegł
Garstka pcha mnie w stronę zła
Im zależy, by świadomość
W duszach ludzkich wygasła

Ale my się nie poddamy
Zaciśniemy pięści swe
I powiemy głośno ludziom:
"Oni kłamią ciągle cię!"

Ty jak mrówka
gdzieś w mrowisku
Szukasz celu egzystencji
Cel ten jednak zasłaniają
Ci, co w szachu mają cię

Wszystkie siły zjednoczymy
Armię mądrości powołamy
Walczyć nigdy nie będziemy
Wojna ścieżką Złego jest

My ich słowem pokonamy
Argumentem powalimy
I zerwiemy te łańcuchy
Skończy się niewola wnet


        Gdy wcześnie rano umysł świeży, pełen myśli. Wtedy chwytajcie ołówki
        i piszcie - wiersze, opowieści... Nie marnujcie weny twórczej...

234

Odp: Zlote mysli

Xiiiiin! "kłamią cię"??? to nie po Polsku! no co ty?;P

235

Odp: Zlote mysli

rzeczywistosc innych niepasuje czesto do naszej wlasnej rzeczywistosci i chcemy zmieniac rzeczywistosc innych zapominajac o swojej. mixon

236

Odp: Zlote mysli

Wszystko jest wibracją i każda pojedyncza cząsteczka jest jak jedna nuta. Fizyka to nauka o harmonii, podczas gdy chemia jest nauką o melodii. Wszechświat to symfonia.

nie jest to cytat ale bardzo mi sie spodobał ten urywek wypowiedzi podaję odnośnik do str :

[url]http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/przyszo/34-przyszo/1787-w-oczekiwaniu-na-gocia-z-przyszoci[/url]

237

Odp: Zlote mysli

Wszyscy się spotkamy w jednym miejscu ....o jednym doświadczeniu na miliony rezenansów szcześcia i kolorów istnienia. smilebig_smile
autor :Love

238

Odp: Zlote mysli

Dualność jest tylko doświadczeniem edukacyjnym, aby rozwinąć nasze światło smile

239

Odp: Zlote mysli

"Lojalność to towar, który szybko się psuje."

"– Zastanówcie się, o co prosicie, bo przy odrobinie pecha możecie to otrzymać – odezwał się cierpko Kamael.
– Więc lepiej nie proście o nic – dokończył Frey."

240

Odp: Zlote mysli

"Pusta Twarz obudził się, bo ktoś wypowiedział jego imię.
Nie był młody, ani stary, ani ładny, ani brzydki.
Nie miał formy. Nie miał nawet twarzy.
Nie miał nic.
Wreszcie, po wielu latach, był wolny."