1

Temat: Usunąłem ok. 5000 kont spambotów

Spamboty zarejestrowały ok. 5000 kont na forum. Pokasowałem je i zaktualizowałem wtyczkę anty-spamerską. Mam nadzieję, że problem zniknął. Jeśli nie, proszę moderatorów o sygnał.

jeśli niechcący usunąłem czyjeś konto, najmocniej przepraszam i zapraszam do ponownej rejestracji.

2

Odp: Usunąłem ok. 5000 kont spambotów

Dziękujemy bardzo, będziemy w razie czego informować smile

3

uhuuuuu.... Hejalu jestes wielki smile dzięki

4

Jak na razie zaktualizowana wtyczka antyspamerska działa. Od dnia instalacji ani jeden spambot się nie zarejestrował.

5

Tak trzymaj. Pozdrawiam.

6

Usunąłem dzisiaj ok. 200 spamerskich kont.

7

halo dzien dobry ja chcialem sie zapytac czy mam zakaz na chat czy mi niedziala poprostu?

8

nie ma w regulaminie nic o kropkowaniu sad

9

oj tam oj tam ATARI big_smile dowcipnisiu smile
nie wiem co z tym czatem Nowymixon ...bywalo ze i u mnie tez nie zawsze dzialal wiec to moze jakis blad

10

no to poracha sad

11

Usunąłem dzisiaj kilkadziesiąt kont spamerskich i zainstalowałem dodatkową wtyczkę antyspamerską. Proszę o sygnały, jeśli coś będzie działać nagle nie tak, jak powinno.

12 Ostatnio edytowany przez nowymixon (2012-08-20 22:25:32)

Chyba mnie tu cos poprostu nie dziala i dzialac nie bedzie. Chyba nie zostalem wykluczony?

13

nie widzę w ustawieniach niczego, co mogłoby sugerować wykluczenie Użytkownika z czatu....
Mixon, może ty spróbuj wejść różnymi przeglądarkami na ten czat?

14

Usunąłem dzisiaj 1851 niepotwierdzonych kont oraz ok. 500 kont spamerskich. Jeśli komuś przy okazji niechcący usunąłem konto, w gąszczu innych, proszę o wyrozumiałość i ponowne założenie konta.

Zainstalowałem też poprawkę bezpieczeństwa.

15

Nie za bardzo wiem o co chodzi, poprawka bezpieczeństwa to nie wtyczka. Opisz dokładnie problem.

16

Hejalu... ratuj znów boty big_smile

17

Usunąłem wszystkie konta z zerową ilością wpisów. Jeśli skasowałem komuś, kto się zarejestrował i nie zdążył nic napisać, może się zarejestrować ponownie.

Wprowadziłem zmianę w postaci pytań rejestracyjnych po polsku. Zobaczymy, czy spamboty dadzą im radę.

18

A ja się zastanawiałem skąd pomysł na taki rodzaj zabezpieczeń. smile
Tak z ciekawości, skąd na tej stronie wzięło się tyle spam botów?
Był jakiś atak na tą stronę czy co?

19

ka-nu napisał/a:

A ja się zastanawiałem skąd pomysł na taki rodzaj zabezpieczeń. smile
Tak z ciekawości, skąd na tej stronie wzięło się tyle spam botów?
Był jakiś atak na tą stronę czy co?

5000 tysięcy kont? I każde wyszukać, i ręcznie usunąć? Nie wiem, mnie wtedy nie było. smile To te zabezpieczenia, co zadają pytania, i trzeba odpisać np. "Mała ryba"? I odpowiadamy "rybka". Chyba to to, loto.

Kto wie, może ktoś zaatakował stronę. Chciał uprzykrzyć życie tutaj.

20

Ja natomiast mam do Hejlala takie o to pytanie natury organizacyjnej: kiedy w końcu usuniesz @wacława?  Tych jego bredni po prostu nie da się czytać smile

21

@Don Petro.
Proszę bardzo podać punkt regulaminu który łamie. smile Nie musisz czytać tego co on pisze.

Tu chodzi własnie o to, żeby każdy był sobą. Skoro wacławm taki jest, to trzeba go zaakceptować. Ostatnio doszedłem do czegoś takiego, że jak się coś Nam osobiście nie podoba u kogoś, to tej rzeczy nie lubimy też w sobie, i też ją mamy. smile

Nie ma Prawdy objawionej. To co jest prawdziwe dla Ciebie, jest prawdziwe, ale dla Ciebie. To co jest prawdziwe dla niego, jest prawdziwe dla niego. To że czegoś nie umiemy zrozumieć, nie oznacza że to coś nie ma sensu. Wszystko zależy od spojrzenia, od nas, osobiście.

Pozdrawiam. smile

22

@Wacławm. Ja ani to, ani to. Ale jak musiałbym wybierać między dwoma wariantami, to wybrałbym abyś został.

Uważam również, że nie powinieneś się przejmować. Rób dalej co robisz, bylebyś był sobą. Jedynie to nie stosuj wulgaryzmów, oraz nie obrażaj innych userów, a będzie Ok. smile Chociaż nigdy nie widziałem, abyś coś takiego zrobił.

23

Krykers napisał/a:

@Don Petro.
Proszę bardzo podać punkt regulaminu który łamie. smile Nie musisz czytać tego co on pisze.

Tu chodzi własnie o to, żeby każdy był sobą. Skoro wacławm taki jest, to trzeba go zaakceptować. Ostatnio doszedłem do czegoś takiego, że jak się coś Nam osobiście nie podoba u kogoś, to tej rzeczy nie lubimy też w sobie, i też ją mamy. smile

Nie ma Prawdy objawionej. To co jest prawdziwe dla Ciebie, jest prawdziwe, ale dla Ciebie. To co jest prawdziwe dla niego, jest prawdziwe dla niego. To że czegoś nie umiemy zrozumieć, nie oznacza że to coś nie ma sensu. Wszystko zależy od spojrzenia, od nas, osobiście.

Pozdrawiam. smile

Punkt 3. pasuje prawie doskonale:

PunBB bbcode test

24

Zacznę od Don Pedro.

To jest twoja subiektywna interpretacja. Jak dla mnie nie łamie tego punktu. smile Warto spojrzeć obiektywnie.

@waclawm

waclawm napisał/a:

Wiesz tutaj niewiele jest mnie w stanie zdziwić.
Jedni powiadali że jestem żydem albo jeszcze gorzej ( bo miałem pojecie o zapisach ludzkich ksiąg typu biblie, wstęp do koranu albo literatura rzymska ) i w zasadzie mam to jakby to ująć poza nawiasem intelektualnym.

Ludzie lubią wszystko wsadzać w definicje, i określać czyjeś poglądy, na podstawie np jednego zachowania, lub wiedzy na dany temat, zainteresowania itp. To jest błąd moim zdaniem. Ja stykałem się z ateistami, ale tak radykalnymi, że mieszali mnie, z katolikami. Stykałem się również z katolikami, co brali mnie za ateistę. A jaka jest moja definicja? Nie wiem. Jedni nazywali mnie lewakiem, a inni prawicowcem, bo coś nie wpisało się w całość jakiegoś poglądu.

Z tego co widzę, to często ludzie mają zradykalizowane poglądy, tak jakby chcieli mieć odpowiedź na dane zagadnienie, lub pytanie. Ja wiem że to nie takie proste, a każda sprawa, każdego, ma trochę inne podłoże, motywy, i jest indywidualna. Dlatego żeby rozmawiać nawet jednym z członków jakiejś grupy, trzeba patrzeć się tylko na tego osobnika, a nie oceniać go przez reputację grupy.

- Ktoś należy do KOD- u. Ale ja nie wiem dlaczego, akurat ta konkretna osoba należy. Natomiast przeciwnicy określają każdą jednostkę z góry, że to idioci. Bez weryfikacji poziomu inteligencji, oraz motywu.
- Ktoś chodzi w rurkach. Dużo ludzi definiuje "zbabienie" takiej jednostki, nie znając jej.

Mówiąc wprost- Stereotypy rządzą ludźmi, ponieważ wielu ludzi nie myśli, a nawet nie zgłębia się w temat.

25

Rozumiem waclawm. I zgadzam się z tym. smile Pozdrawiam.

26 Ostatnio edytowany przez malgosia.wl (2018-06-18 08:54:19)

A ja zgadzam się z użytkownikiem o nicku Don Pedro. Głupot pisanych przez waclawm nie da się czytać. Ja bym je jednak zostawiła ku przestrodze innym, aby nie szli tą drogą, bo to ślepa uliczka. Uliczka buty, pychy a może braku akceptacji, ale tak się składa, że na akceptację innych trzeba sobie zapracować na pewną inną postawą niż ta, którą prezentuje waclawm.

Ponadto ja przywykłam do innych standardów, mówi ten kto ma coś istotnego do powiedzenia, reszta to tylko nieudolna autokreacja samego siebie. Nie zgadzam się Krykersie z Twoim zdaneim, ja nie toleruję ludzkiej głupoty w imię jakichś wyższych celów. Tolerancja też ma swoje granice...

A wacławm poza kilkoma fajnymi kawałkami muzycznymi nie wniósł niczego nowego do mojego życia.

27

malgosia.wl napisał/a:

Ponadto ja przywykłam do innych standardów, mówi ten kto ma coś istotnego do powiedzenia, reszta to tylko nieudolna autokreacja samego siebie. Nie zgadzam się Krykersie z Twoim zdaneim, ja nie toleruję ludzkiej głupoty w imię jakichś wyższych celów. Tolerancja też ma swoje granice...

A wacławm poza kilkoma fajnymi kawałkami muzycznymi nie wniósł niczego nowego do mojego życia.

Dobrze, rozumiem. smile
Ja powiem szczerze, że nie zawsze go rozumiem. Pisze dość chaotycznie, jednak jak się bliżej przejrzeć ma to sens. Oczywiście, zgadzam się co do standardów, ale co do głupoty Wacława, to mam trochę inne zdanie. On kalkuluje, jest inteligentny jak komputer (inteligencja logiczno- matematyczna). Takie mam odczucia. Ale nie wiem jak stoi u niego inteligencja emocjonalna, językowa (trochę kiepsko z tego co widzę jest u niego), inteligencja muzyczna (ma chyba wysoką), inteligencja przestrzenna (nie da się zweryfikować), ruchoma (nie da się zweryfikować), intuicyjna (trudno powiedzieć), społeczna (myślę że sam mam z tym kłopoty).

Mam nadzieję, że ja trochę więcej wnoszę tutaj. smile Może macie racje, a ja sie mylę. Nie wiem. Staram się być obiektywny. smile Pozdrawiam.

28

No no Wacław, relacje damsko -męskie to jednak nie Twoja najmocniejsza strona. Pamiętaj, że dobre wrażenie na kobietach robi się tylko raz. big_smile big_smile

Nie traktuj tego co napisałam tak emocjonalnie, ja w gruncie rzeczy Cię lubię, ale Twój styl pisania woła o pomstę do nieba. To nic personalnego co napisałam. Jednym możesz się podobać innym nie. Tak jest w życiu i to normalne. Też daleko mi do ideału, ale konstruktywna krytyka jest więcej warta niż głaskanie po główce, bo życie i tak zweryfikuje naszą postawę.

Krykersie, masz zupełna rację, chciałam tylko powiedzieć, że czasami warto zmienić w życiu taktykę na inną, można wtedy więcej zyskać. Stałość w życiu to przewidywalność, a to co przewidywalne jest łatwe do pokonania. smile smile

29

Ponawiam prośbę o usunięcie @wacława. Jest jeszcze gorzej niż było te kilka tygodni temu. Na każdy mój post, Wacław wkleja kilka swoich śmieciowych postów z jakimiś nieopisanymi linkami, których nikt i tak nie będzie klikał. Zamiast uczestniczyć w rozmowie - rozwala ją.

30

Nie wolno ci tego robić...
Znaczy się możesz wyrazić własne zdanie ale powinieneś uszanować jego zachowanie. Każdy jest inny, wyjątkowy. Nie zmieniaj ludzi na siłę, zmień siebie...