91

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Zamiast skupiać się na pozytywach, rozdrabniamy się w tematach nisko energetycznych, może to nas odpędza?

Magnetronic - właśnie, podobnie uważam !

Najczęściej jest tak, iż znajdujemy się w jakimś miejscu (to może forum być),
by coś zobaczyć, zrozumieć i nie ma przypadku w tym .

Tak wiele doświadczyliśmy, przeszliśmy różne inkarnacje,
przebywaliśmy często w innych wymiarach
i wydawałoby się iż problem komunikacji z drugim człowiekiem
mamy przerobiony, że jesteśmy się w stanie porozumieć ...
Czyżby była to tylko teoria ?

nemoman '
spokojnie, czasami czasu trzeba, by zrozumieć/ a właściwie przypomnieć sobie - pojęcie 'Tolerancja' czy 'Pokora' ...

jacob '
słowa Twoje, po co to piszesz ?
Wiesz, spotykamy w życiu swoim różnych ludzi,
a każdy będzie widział nas inaczej/
"popierając system" - dajemy ludziom tym taką możliwość,
a następnie się dziwimy i walkę zaczynamy -
tylko o co , komu i co chcemy udowodnić ?

92 Ostatnio edytowany przez Magnetronic (2010-08-27 11:22:53)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Też zauważyłem, że nie potrafimy się dogadać. Ale to jest tendencja spotykana na całej planecie na wielu płaszczyznach życia społecznego. Zamiast na spokojnie, dyplomatycznie wytłumaczyć nieporozumienie, konflikt, to przyjmujemy postawę walczącego ego, oceniamy i twierdzimy, że moja prawda jest najmojsza i takie tam różne. Z doświadczenie wiem, że czasem trzeba przyjąć postawę milczącego obserwatora, a nie luźno rzucać słowa na wiatr, bo ktoś uraża moją osobowość. Jednak widać, że ludzie jeszcze bardzo się z nią utożsamiają. Niestety.

93

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Magnetronic na wniosek Istnienia otrzymał dzisiaj status Moderatora forum. Mam nadzieję, że sobie poradzi z tym zadaniem i będzie obiektywnie podchodzić do dyskusji prowadzonych na forum.

94

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Istnienie może i jest nudne tak samo jak nudne jest powtarzanie ludziom, że należy zapobiegać chorobom a nie czekać i je potem leczyć. Skutki braku promocji i profilaktyki zdrowia są bardzo "bolesne" dla naszych portfeli ale bardzo dochodowe dla firm farmaceutycznych. Tu jest podobnie. Jest czas jeszcze na "profilaktykę" tu na tym forum. Na "promocję" już za późno.
Istnienie latająca żaba?! Takowych nie ma ale są spadające do celu w sposób kontrolowany a że nazwano je latającymi to już wina tych co nazywali bo nie posiadali odpowiedniej wiedzy w tym temacie ;-). Coś jak zimorodkiem, na pewno się nie rodzi i na pewno nie w zimie ;-)
SitaP dobrze zaczasowuję się od teraz ;-)

95

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Tak nemoman, ta żaba delikatnie ma większe możliwości, coś jak latająca ryba  big_smile

Profilaktyka, tak. Doskonale widzę co się dzieje ale nie zawsze tak samo trzeba reagować w podobnych przypadkach. Gdzie tkwi problem. Większość "wystraszonych" poszła sobie bez słowa, również bez słowa skargi i przypuszczam, że choćby nie wiem co się stało- nie wrócą na forum. Nie mówię oczywiście o wszystkich. Są najróżniejsze przyczyny obniżonej aktywności i być może nakłada się kilka czynników. Jeśli chcemy być obiektywni i postawić jak najlepszą diagnozę trzeba wykluczyć każdą w kolejności. Jeśli macie jakieś uwagi oprócz tych o których już pisaliście- piszcie tu lub na priva. Czasem warto dopuszczać do RÓŻNYCH sytuacji nemoman, ponieważ tylko tak najskuteczniej uczymy się wielu cennych rzeczy.

96

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Nie ma ani latających żab ani latających ryb. Lot to czynny sposób utrzymywania wysokości zaś ani żaby tzw latające ani ryby tzw latające nie potrafią utrzymywać wysokości tak jak to robią latające ptaki, owady i nietoperze. Równie prawdziwe jest w tym przypadku twierdzenie o biegających ślimakach ;-)

97

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Tak, tak zdawałam maturę z biologii kiedyś  big_smile Ale ślimak ma nogę...

98 Ostatnio edytowany przez jacob (2010-08-27 17:16:49)

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Co do latajacych ryb one istnieja, takze panstwo znow popelnili blad ;>

a mianowicie nawet na naszej planecie i nie tylko
tym przykladem zajmuje sie kryptozoologia (moja poprzednia dziedzina ktora zaciekawilem sie 3 lata temu)
nazwa stworzenia to
''skyfish'' - mozna se zreszta wpisac
jedni mowia ze to pojazd ufo, jedni ze smok, inni ze samolot albo latajacy ludzie czy kosmici.
temat jest dosc interesujacy bo skyfish - nie sa widziane tylko w naszych czasach ale takze w starozytnosci np w chinach. czy tez w sredniowieczu.

nie wiadomo co to nawet jest ale nazwe ma jak widac

http://englishrussia.com/index.php/2007 … sh-russia/


http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … mp;bih=327

99

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Myślę, że sobie poradzi i życzę nam udanej współpracy. Obiektywizmu mu moim zdaniem nie brakuje. EnergyFlow może oczywiście zająć się forum w każdej chwili jeśli będzie chciał smile  Teraz jest po prostu trzech moderatorów a dwóch aktywnych- jeden na dłuższym lub krótszym urlopie. Uważam, że wyjdzie nam to na dobre. Mamy już kilka ciekawych pomysłów z Magnetem ale na razie cisza  wink

100

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

No niedługo skończy się mój urlop.. pranie mózgu w szkołce się zacznie ;D

101

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Magnetronic '

powodzenia za tem !

102

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Czterowymiarowe mówienie

fragment książki: F. Schulz von Thun
Sztuka Rozmawiania
WAM Kraków 2001


Wyłaniają się cztery grupy problemowe oświetlające proces komunikacji międzyosobowej jednocześnie z czterech stron.

1. Zawartość rzeczowa wypowiedzi. Jak jasno i zrozumiale przekazywać informacje o aktualnym stanie rzeczy? Temu zagadnieniu w komunikacji została poświęcona nasza hamburska koncepcja lepszego porozumienia.

2. Jak traktuję mojego rozmówcę? Jak nawiązuję kontakt z rozmówcą? Przecież w tym, jak się do niego zwracam, wyrażam to, co o nim myślę; moja postawa wobec rozmówcy odpowiada za to, że rozmówca czuje się w mojej obecności akceptowany i w pełni wartościowy, albo - odrzucony, lekceważony i traktowany niepoważnie. W "Psychologii wychowania" 3) Reinhard i Anna-Maria Tauschowie przebadali stosunki panujące w szkołach pod kątem relacji nadawca-odbiorca. Wychodzili oni z założenia, że na osobowy rozwój dziecka w wieku szkolnym bardzo mocny wpływ wywiera jakość wzajemnych relacji.

3. Ujawnienie siebie. Kiedy ktoś mówi coś od siebie, objawia także część samego siebie. Ta rzeczywistość przemienia każdą wypowiedź w mała, próbkę osobowości - co, wbrew pozorom, dla nadawcy jest problemem związanym nie tylko z egzaminem, czy wizytą u psychologa. Wpływ psychologii humanistycznej uświadomił nam, że nałożona "maska" pozwala jakoś radzie sobie z lękiem przed ujawnieniem siebie, ale szkodzi ona zdrowiu psychicznemu i jakości wzajemnych relacji. O tym aspekcie będzie jeszcze mowa przy temacie "autentyczność".

4. Apel. Kiedy ktoś coś mówi, przeważnie chce także coś osiągnąć, wywrzeć wpływ. Pytanie o wywieranie wpływu i manipulację jest aktualne nie tylko wtedy, gdy chodzi o reklamę, propagandę, wychowanie i kształcenie. Dotyczy ono różnych ludzkich zachowań aż po symptomy neurotyczne włącznie, o których - przynajmniej od czasów Alfreda Adlera - wiadomo, że wywierają na środowisku pacjenta długotrwałe skutki i że ich przyczyną jest właśnie ukryte dążenie do celu. Mając przed sobą wszystkie te problemy i pamiętając, że Karl Buehler (w 1934 r.) wyróżnił "trzy aspekty mowy" (symbol, symptom, apel), wpadłem na pomysł, żeby uczestnikom moich kursów przedstawić ogólny model wypowiedzi jako kwadrat sumujący spostrzeżenia Watzlawicka i Buehlera:


Rys. 1: Cztery płaszczyzny wypowiedzi model komunikacji międzyosobowej.
(ilustracja na dole strony)

Muszę stwierdzić, że "narodziny" tego kwadratu były dla mnie czymś bardzo ważnym 4). Sprawdzał się on bardzo dobrze zarówno w analizie konkretnej wypowiedzi, jak i w diagnozowaniu komunikacji skomplikowanej i mocno zaburzonej a także w określaniu, która dziedzina komunikacji jest objęta zaburzeniem. Ten "magiczny kwadrat" - jako narzędzie psychologiczne - jest sercem tej książki. Trzy sprawy można dostrzec od razu. Po pierwsze, komunikacja jest rzeczywistością czterowymiarową. Każda wypowiedź ma cztery płaszczyzny. Każda z tych płaszczyzn jest odpowiedzialna za jakość (przejrzystość) komunikacji. Wypowiedź: "Dzwoniłem do ciebie pięć razy!" jest na płaszczyźnie rzeczowej jasna i zrozumiała. Natomiast już na płaszczyźnie ujawnienia siebie pojawia się kilka możliwości. Odbiorca nie wie na pewno, co nadawca chciał o sobie powiedzieć. Czy jego wypowiedź zawiera rozczarowanie, a może zagniewanie? Mało przejrzysta jest także płaszczyzna wzajemnych relacji. Tutaj pytanie nadawcy może oznaczać zarówno "Gdzie się podziewałeś?", jak i "Jesteś dla mnie bardzo ważny!" Podobnie nie jest wyraźny apel wypowiedzi. Może "Zadzwoń do mnie teraz ty"? Odbiorca takiej wypowiedzi może znaleźć się w niewygodnej sytuacji: "Rozumiem każde jego słowo -ale co on właściwie chce powiedzieć!" Niejasne płaszczyzny wypowiedzi stwarzają pole do popisu wewnętrznemu bogactwu odbiorców ukrytemu w skarbcu ich własnej fantazji, oczekiwań, obaw. Odbiorca często potrafi "dosłyszeć" w wypowiedzi nadawcy jeszcze coś, co pochodzi już tylko od niego - i w ten sposób zaczyna rozmawiać tylko sam ze sobą.

Po drugie, wypowiedź jest pakietem różnych informacji. Każda z czterech "płaszczyzn" kwadratu wypowiedzi może zawierać kilka informacji. Ta rzeczywistość jest prawdziwym obciążeniem dla odbiorcy, który chciałby (wewnętrznie) zareagować na każdą z informacji i przez to łatwo się gubi.

Kiedy byłem jeszcze małym chłopcem, mocno przeżyłem pewne zdarzenie w tramwaju. Siedziałem wygodnie obok mojego dziadka, podczas gdy inni, z powodu braku miejsc siedzących, stali. W pewnym momencie usłyszałem czyjś rozzłoszczony głos zwrócony do mojego dziadka: "To niesłychane, żeby dziecko siedziało, a starsi musieli stać!" Mój dziadek nie pozostał dłużny i niemniej mocnym głosem odparował: "Chce Pan tu wrzeszczeć?" Przepychanka trwała chwilę. W końcu, ku mojemu zaskoczeniu, dziadek przyznał rację rozmówcy i polecił mi, żebym ustąpił miejsca. Dodał jednak: "Ale z tego powodu nie musiał pan tak strasznie ryczeć". Wtedy po raz pierwszy przeżyłem, że jednocześnie można wyraźnie być nie w porządku i mieć zupełną rację.

Wypowiedzi są właśnie czterowymiarowe. Mój dziadek zgadzał się ze swoim rozmówcą na płaszczyźnie zawartości rzeczowej i na płaszczyźnie apelu, ale zupełnie nie odpowiadało mu to, co działo się na płaszczyźnie wzajemnych relacji. Odbiorca, aby odpowiednio zareagować na wypowiedź nadawcy, musi najpierw wyraźnie i dokładnie uświadomić sobie, co dzieje się w jego wnętrzu. W innym razie między nadawcą a odbiorcą zaczyna panować raniący nieład. Obecność specjalisty w zakresie psychologii komunikacji podczas ważnych spotkań nie powinna być niczym wstydliwym. Może on służyć pomocą w rozjaśnianiu niektórych powikłanych spraw, może stać się akuszerem jasnych komunikatów. Przede wszystkim dotyczy to małżeństw, rodzin i grup zawodowych.

Po trzecie, podobnie jak wszystkie boki kwadratu są tej samej długości, tak wszystkie cztery płaszczyzny komunikacji są jednakowo ważne (nawet, kiedy w niektórych wypowiedziach ta, czy inna płaszczyzna jest niema). Szkoła i świat zawodowy nie kochają tego stwierdzenia. Tam nacisk jest położony przede wszystkim na "zawartość rzeczową". Wypowiedzi produkowane przez szkołę i świat pracy chciałyby być jednopłaszczyznowe, "rzeczowe". Wiele się mówi o tym, że dzisiejsza szkoła jest zbyt "mózgowa" i prawie całą energię wkłada w przekazywanie wiedzy, a prawie zupełnie nie dba o kształtowanie wzajemnych relacji. Także w życiu zawodowym oficjalnie liczy się tylko jednopłaszczyznowa rzeczowość. Nie rozwiązuje ona problemów związanych z "ujawnianiem siebie", nie przyczynia się do tworzenia dobrych relacji wzajemnych, a przecież te właśnie sfery pochłaniają masę naszej psychicznej energii. Są to sprawy "nierzeczowe", które należy traktować po macoszemu. Niechciane schodzą do podziemia i żyją tam swoim własnym, mrocznym życiem, Przypominają one wielkiego konia trojańskiego w ciele obiektywnej rzeczowości.

Ten brak zainteresowania ujawnieniem siebie i wzajemnymi relacjami jest ważnym wyzwaniem dla psychologii komunikacji. Konieczna jest metanoia przemieniająca ułomną "rzeczową" komunikację jednowymiarową w pełną i żywą czterowymiarową komunikację międzyosobową. Intensywny trening w komunikacji jednowymiarowej i rzeczowej, któremu wielu z nas ulegało przez lata, uczynił pozostałe płaszczyzny komunikacji "ziemią nieznaną". Praca nad uruchomieniem wszystkich płaszczyzn komunikacji jest zadaniem różnych grup treningowych i terapeutycznych. Wiąże się to także z uruchomieniem zaniedbanych dotąd obszarów osobowości.

Przypisy

3) R. Tausch, A.-M. Tausch, Erziechungpsychologie

4) F. Schulz von Thun, Psychologische Voergange in der zwischenmenschlichen Kommunikation

Rys. 1: Cztery płaszczyzny wypowiedzi model komunikacji międzyosobowej.

103

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Dzięki Tac. To jest bardzo ciekawy fragment dotyczący komunikacji.

Co to ma wspólnego z forum? Dużo. Szwankuje nasz wzajemna komunikacja.

Ideą tego miejsca jest właśnie pozostanie forum otwartym. Nie tworzymy tu małej, zamkniętej społeczności. Jesteśmy nastawieni na rozwój, który wiąże się z napływem nowych osób a co za tym idzie różnych energii (częstotliwości). Moim prywatnym zdaniem nie ma się czego obawiać.

Właściwa nam częstotliwość nie ulegnie zmianie podczas kontaktu z niższymi (wolniejszymi) czy wyższymi jeśli jest odpowiednio zakotwiczona.

Kolejną ideą forum jest nauka dla poszanowania różnic jakie są między nami. Nie musimy się zgadzać z rozmówcą i możemy mu to jasno przekazać ale w postawie pełnej szacunku dla niego. Staramy się nie wpływać i nie naginać rozmówcy do swoich racji.

Nie wolno nam zabraniać wypowiadania się komuś na temat, jeśli spełnia on przyjęte na forum normy.

Kolejny prosty fakt wynikający z wzajemnego szacunku. Mogę zasugerować rozmówcy (poprosić go), żeby nie nawiązywał do moich wypowiedzi czy też mojej osoby w tym co pisze. Czasem spotykają się na forum tak różne energie, że jedynym wyjściem jest takie rozwiązanie. Jest ono dobre do momentu, kiedy osoby nie uświadomią sobie jak znaleźć we wzajemnych relacjach złoty środek (do tego służy forum). Rozmówca powinien podejść do sprawy  ze zrozumieniem i troską, przychylając się do prośby (sugestii).

Warunkiem takich postaw są przede wszystkim dobre chęci i przekraczanie wzajemnych uprzedzeń.

Weźcie sobie proszę do serca to, o czym napisałam.

104

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

i'll give AMEN to that!

105

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Tak, to tylko forum i tworzą je ludzie. Poprosiłam o usunięcie swojego konta, w sumie wraz z odejściem Istnienie całkiem przestałam tu zaglądać.

Byłam tu głownie dla ludzi, którzy mają niezwykle szerokie horyzonty myślowe, jak Bart, Antares, Istnienie i kilku innych, którzy już tu nie zglądają.  Cieszę się, że ich poznałam. Podziękowałam za to Hejalowi, poprosiłam go też o coś, ale nie wiem czy spełni moją prośbę wink

Szkoda, że pozbywacie się osób, które bardzo wiele mówią o was - Wampira czy też Kowalskiego. Zrobiło się sekciarsko.

Życzę Wam powodzenia i dużo więcej tolerancji. W sumie to wyzwalacie sporą agresję, to jest ciekawe...

106

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

A i owszem kochana Gabi  ,forum tworza ludzie  wink  to prawda że odeszły od nas cenne  osoby łącznie z Tobą  i nie ukrywam że bardzo tego żałuję jak i inni. Czy faktycznie zrobiło sie sekciarsko??? nie powiadziała bym a drobne nieporozumienia  zdarzają sie na każdym forum cały czas się doskonalimy i nie ustajemy  pracować nad soba.... 
Życzę szczęścia i powodzenia Gabi.. nie zapominaj   o Nas nigdy  ,Twoje światło i innych ktorzy się z Nami pożegnali  będzie tu mocno  jaśnieć  smile

a może jednak zostaniesz wink

107

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Bedzie nam brakowalo Ciebie Gabi tak samo jak Istnienie.
Chcialem tylko jescze powiedziec ze sekciarstwo ktore zarzucasz forum wydaje sie jak dla mnie lekko przesadne. Oczywiste wydaje sie, ze tu naforum miedzy innymi dzieki Tobie i Istnienie doszlismy do wielu wspolnych konkluzji ktore razem zebrane tworza punkt widzenia. Ja wiem ze wszechswiat ewoluuje non stop ale pewne ramy i granice tego punktu widzenia pozostaja niezmienne. jezeli ktos przesadnie dazy do zburzenia tak dlugo w koncu wypracowanego wspolnymi silami tu wlasnie na forum spojrzeniia na swiat czy powinnismy wtedy go zmienic?

108

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Otóż to.. forum jest pewnego rodzaju odzwierciedleniem nas samych, świadomych zmian na śiecie, którzy mają inny punkt widzenia.. to wielki eksperyment i wielkie doświadczenie zarazem. Kiedy to ludzie przed dobą internetu mogli porozmawiać o Jedności Wszechświata i przyszłości planety, będąc jednocześnie w wielu miejscach na świecie? wink

109

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Dziękuję ci Gabi za udział w forum. Zgodnie z Twoją prośbą konto zostało usunięte.

Myślę, że co niektórzy decyzje o odejściu podejmują pochopnie, na skutek emocji, a nie na skutek przemyślenia sprawy. Forum to miejsce, na którym spotykają się ludzie o różnych poglądach i dobrze, bo dzięki temu wszyscy uczymy się życia, tolerancji dla cudzych poglądów czy odporności psychicznej.

Osoby, które odeszły z forum mogą oczywiście zawsze powrócić.

Życzę ci Gabi powodzenia.

110

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

W związku z tym, że ostatnimi czasy kilku użytkowników kłóci się na forum niemerytorycznie urządzając wycieczki osobiste (nie będę wymieniać ich nicków, wiedzą o kogo chodzi), a inni dają się wciągnąć w wir ich bezsensownych awantur, od dzisiaj zmieniamy zasady.

NOWE ZASADY

1. Kto agresywnie atakuje innego użytkownika (np. "klasyfikujesz się do miana psychopaty", "wszystkim dookoła musisz pokazać jaki z ciebie kozak", "pisz w innym wątku", "jesteś trollem", "psujesz atmosferę", "jesteś idiotą", etc.) otrzyma 7-dniowy ban. Jeśli to nie pomoże 30-dniowy ban. Jeśli i potem będzie sprawiać problemy i zakłócać dobrą atmosferę tego miejsca wylatuje na zawsze. Osoby wyjątkowo agresywne lub które będą atakować administratora forum (czyli mnie), będą wylatywać natychmiastowo, bez ostrzegawczych banów.

2. Konta użytkowników będą usuwane po miesiącu od daty prośby o ile w ciągu miesiąca użytkownik ani razu nic nie napisał. Jeśli napisze choćby jeden komentarz, prośba automatycznie zostaje anulowana. Powód: gdy ktoś zaatakuje użytkownika, często emocje biorą górę nad rozsądkiem i podejmowane są drastyczne działania.

3. Ponadto od dzisiaj tematy, które znajdują się w śmietniku, będą usuwane po 30 dniach od daty ostatniego komentarza.

POUCZENIE

Jeżeli widzicie, że ktoś urządza sobie "wycieczki osobiste", zachowuje się jak troll, narusza moje dobre imię albo wszczyna bezsensowne awantury należy:

1. Poinformować o tym moderatora.

2. Nie odpisywać na jego komentarze.

Wdawanie się w awantury nie tylko ich nie zakończy, ale może skończyć się banem dla was, jeśli puszczą wam nerwy. Gdy nie będziecie podkręcać awantur, ku uciesze awanturników, one same znikną i wymrą śmiercią naturalną.

Komentarze agresywne będą od dzisiaj kasowane. Nie będziemy dzielić użytkowników na lepszych i gorszych, na starszych i nowszych. Zasady i stosowanie się do pouczeń obowiązują wszystkich jednakowo.

111

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Bardzo się cieszę z decyzji administratora odnośnie zaostrzenia "przepisów". Przepraszam za zamieszanie jakie wprowadziłem. Teraz jestem spokojny i pewny, że skończą się nieczyste zagrania na forum. Pozdrawiam Was wszystkich a Tac i Magnetronic życzę poowodzenia i spokoju przy prowadzeniu tego forum. Myślę, że będę tu częstym gościem smile :* Proszę też moderatorów o egzekwowanie tego o czym dziś napisał Hejal w sprawach forumowych, jeszcze raz pozdrawiam.

112

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Hejal napisał/a:

1. Poinformować o tym moderatora.

2. Nie odpisywać na jego komentarze.

I to może pomóc wink

113

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Magnetronic napisał/a:
Hejal napisał/a:

1. Poinformować o tym moderatora.

2. Nie odpisywać na jego komentarze.

I to może pomĆ³c wink

..ale i niekoniecznie :]

114

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

BUZIAK:)DOBRE rozwiazanie

115

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Witam kolezanka prosiła mnie zebym napisał że nie moze sie zalogowac przy wpisywaniu kodu z obrazka obrazek się nie chce wgrać.
pozdrawiam

116

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Captchę wyłączyłem. Mam nadzieję, że druga wtyczka - z pytaniami i odpowiedziami - zapobiegnie zalewowi spamów.

Wszelkie problemy techniczne i zażalenia na użytkowników łamiących regulamin (zwłaszcza trolli) należy zgłaszać TYLKO W TYM WĄTKU, który będę starał się śledzić na bieżąco dzięki kanałowi RSS (zainstalowałem wtyczkę RSS). Nie będę tu odpowiadać na pytania nie związane z kwestiami technicznymi. Pozostałych wątków na forum nie śledzę.

Proszę moderatorów, aby również subskrybowali kanał RSS niniejszego wątku oraz subskrybowali ogólny kanał RSS całego forum i również reagowali na problemy użytkowników.

Kanał wszystkich odpowiedzi w wątkach tutaj:
http://kosmita.ofp.pl/forum/extern.php? … p;type=rss

117

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

damian_jankowski napisał/a:

Śmierć kłamliwym szarlatanom! Nie ma zasad, a już oszuści na pewno nie będą dyktować warunków! Ezo-kłamcy nie mogą spać spokojnie w kraju ludzi sił rozumu i nauki.


"Komentarze agresywne będą od dzisiaj kasowane. Nie będziemy dzielić użytkowników na lepszych i gorszych, na starszych i nowszych. Zasady i stosowanie się do pouczeń obowiązują wszystkich jednakowo."

To wolne forum ale z zasadami poszanowania innych użytkowników, co oznacza, że zachowania zbyt agresywne nie będą długo tolerowane. Chcemy się inspirować i wzajemnie uczyć, a nie napinać nerwy, oskarżać czy powodować skrajne emocje nie służące niczemu innemu niż promowaniu czyjegoś ego. Jeśli ktoś ma jakieś sprawy do innego użytkownika, niekoniecznie dotyczące większości, to zawsze może przejść na Priv.

118

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Otrzymałem taki list od damiana_jankowskiego:

Nie radzę ci usunąć jakiegokolwiek z moich tematów. Będę tu zaglądał co kilka miesięcy i lepiej żeby wszystko było jak jest. Nie będziesz jebał naiwniakom łbów swoimi gównami, rozumiesz? Przegiołeś z tym. Meier to oszust, a ty plagiatujesz oszusta, pewnie wkręciłeś sobie misję co? Nic mnie to nie obchodzi Daje ci dwa miesiące na skasowanie tej strony. Zastanów się nad tym. ok?

Popieram decyzję o banie. Widać, że jest agresywny, sieje destrukcję i lubi znęcać się psychicznie nad innymi. To człowiek o mentalności fanatyka religijnego, neonazisty lub kibola, którzy lubią zachowywać się w taki sposób i eliminować wszystkich, którzy mają inny światopogląd. Na dodatek nie potrafi pisać poprawnie po polsku.

Początkowo, gdy dowiedziałem się, że został zbanowany i po pobieżnym przeczytaniu jego wpisów, zamierzałem je zostawić, ale ta groźba i żądanie w wiadomości PW nie podobają mi się, dlatego na przekór kasuję jego komentarze, bo nie zamierzam stosować się do jego żądań. Pozostaną natomiast cytaty jego wypowiedzi u innych użytkowników.

Podsumowując: gdyby szanował innych, mógłby swobodnie tu pisać (a także krytykować mnie, bo to nie jest problem). Jeśli powróci, proszę moderatorów o natychmiastowe banowanie go.

Kto nie szanuje wolności słowa innych, sam na nią nie zasługuje.

119

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

Typowy troll, a nawet gorzej - wampir energetyczny.

W sumie to mu współczuję. Po analizie jego słów doszedłem do wniosku, że może być opętany przez istotę demoniczną. Widać to po kumulacji negatywnej energii w jego słowach, agresji, języku strachu, nienawiści, wezwaniach do mordowania, itd.

Od istot demonicznych można łatwo się uwolnić, ale trzeba zdawać sobie sprawę z ich przyssania się i fuzji z ciałem duchowym nosiciela. Nosiciel demona słyszy coś jakby wewnętrzny głos (może myśleć, że to głos intuicji, podświadomości), który podpowiada mu, by czynił rzeczy, które są złe, lub których efekty są złe. Demon potrafi również, wbrew woli nosiciela, przejąć kontrolę nad jego ruchami i czynić to, czego nosiciel nie chce.

Istoty demoniczne można usunąć ze swojego ciała duchowego, ale wymaga to dużej siły woli (trzeba mocno się namęczyć by istota demoniczna się odessała, znaleźć na nią sposób) lub pomocy specjalisty (egzorcysty). Jeśli już Damianie Jankowski dojrzejesz do zmiany swojego życia, do usunięcia tego co złe się do Ciebie przyssało, szukaj egzorcysty o uznanej sławie, który nie pobiera pieniędzy za swoje usługi. Księży omijaj, bo są nieskuteczni - służą w instytucji demonicznej (widać to po symbolu - narzędziu tortur, oraz obrzędach - picie krwi, spożywanie ciała i odwieczne wmawianie wiernym poczucia winy).

120

Odp: Powitania, komunikaty, zgłaszanie problemów technicznych itp.

To bardziej z humorem trzeba podchodzić xD