31

Odp: Ciała subtelne i czakry

Ja z kolei nie potrafię dokładnie sprecyzować koloru z którym się utożsamiam. Tyle ile doświadczeń w moim życiu tyle każdemu z nich mogłabym przypisać odmiennych barw. Myślę ,że na osobowość człowieka składa się więcej niż jeden kolor. Z kolei jako dziecko miałam słabość do czerwieni oraz zieleni,szczególnie w połączeniu. Dlatego w kolorowankach jedyną pomalowaną rzeczą były kobiece usta. Zawsze na krwistą czerwień lub róż big_smile

32

Odp: Ciała subtelne i czakry

A ja nie utożsamiam się chyba też z żadnym, bo mi potem szkoda tego i tamtego koloru.... smile

33

Odp: Ciała subtelne i czakry

tacjanna napisał/a:

Twoje zaś imię brzmi: ufność...

A moje? Tylko jak ni wiesz to nie pisz mi znowu głupot jak parę razy kiedyś, jasne?

34 Ostatnio edytowany przez tacjanna (2009-12-08 16:45:14)

Odp: Ciała subtelne i czakry

Znaczenie kolorów aury

1. Fiolet – spirytualne osiągnięcia, boskie połączenie,
mistyczne zrozumienie, kosmiczna przytomność.
2. Indygo – głęboka mądrość, inspirujące myśli, duchowy charakter osoby,
artystyczna, zharmonizowana z przyrodą, jest mistrzem sama dla siebie.
3. Niebieski – logiczne myślenie, silne psychiczne zdolności, intuicja.
4. Ciemny odcień niebieskiego - pokazuje zdolności
analityczne, odkrywczy charakter, niezwykłą mentalność.
5. Zielony – harmonia, uleczanie, spokojne życie, wszechstronność,
6. Ciemne odcienie zieleni - są oszukańcze i zazdrosne.
7. Żółty – miłość, życzliwość, współczucie, optymizm, tchnienie życia, inteligencja.
8. Ciemny żółty - wskazuje na podejrzliwość.
9. Pomarańczowy - dynamizm życia, witalna siła, ochrona zdrowia, wewnętrzna mądrość.
10. Magenta (fuszja) – wysoko spirytualna natura prowadzona przez Boskie Źródło, potrafi uzdrawiać za pomocą modlitwy.
11. Ciemny pomarańczowy – duma.
12. Ciemny pomarańczowy, mętny – niski intelekt.
13. Czerwony – fizyczna siła, witalność, ambicja, seksualne energie.
14. Czerwony, ciemny, mętny – brutalne lub namiętne tendencje (czerwony z wściekłości).
15. Szkarłatny – niższe namiętności i materializm.
16. Różowy – bezinteresowna miłość, łagodność, skromność.
17. Brązowy – chciwość, egoizm
18. Złoty – wysoka osobowość, najlepsza jakość, harmonia.
19. Srebrny – wszechstronność, wysokie energie, ciągłe zmiany.
20. Szary – depresja, niska energia, strach.
21. Czarny – złośliwość, złe intencje.
Pozytywne znaczenie:
Biały: nieskazitelność, prawda.
Brązowy: uziemienie, nowy wzrost.
Czerwony: pasja, sex, siła.
Fioletowy: alchemia, duchowość, moc umysłu, humanitarny.
Fioletowo-złoty: transformacja, siódmy zmysł, wrota do energii kosmicznej.
Niebieski: szczęście, spokój, prawda, religijność, komunikacja.
Jasno-niebieski: poświęcanie się, duchowy ideał.
Niebieski z odcieniem fioletu: zmieszana natura, od działania do poświęcania się.
Niebiesko-zielony: głęboka sympatia, współczucie,
zdolność dawanie wszystkiego z siebie bez zobowiązań.
Pomarańczowy: ciepło, radość, twórczość, wewnętrzna mądrość.
Różowy: czysta miłość, siła osobista i spełnienie.
Różowo – brylantowy z odcieniem lilowego: spirytualna miłość do ludzkości.
Różowy-słoneczny z promieniami w każdą stronę: uniwersalna miłość.
Różowo-żółty: inteligencja połączona z duchowością.
Zielony: wzrost, uzdrowienie, obfitość, adaptacja, wiedza, nauka.
Zielony-emerald: szczery, niezazdrośny, pomysłowy, wynalazczy.
Złoty: inspiracja, boskość. Boska Mądrość.
Żółty: inteligencja, optymizm.
Negatywne znaczenie
Brążowo-czerwony (tępy): skąpstwo.
Brązowo-szary: egoizm.
Brązowy wąż: złość, zazdrość.
Czerwony – brudny: złość
Karmazynowy – piracki (ciężki i tępy): egoistyczna miłość
Ultra–czerwony: niższe zdolności psychiczne, forma czarnej magii.
Czerwono-pomarańczowy (tępy): długo utrzymująca się złość.
Szary (ciężki, ołowiany): depresja.
Szaro-siny: strach.
Szara mgła: gwałtowny szok.
Żółty (tępy): zazdrość.
Czarny: nienawiść, złe intencje, (czarny jest też kolorem ochronnym).
[url]http://www.vismaya-maitreya.pl/swiat_energii_kolory_i_aura_cz2.html[/url]

35

Odp: Ciała subtelne i czakry

Opowieść o czakrach, czakry przedstawione obrazowo, artystycznie. Szkoda że nie ma tłumaczenia. Bardzo ładny film

[url]http://www.youtube.com/watch?v=7gpjJUbPfzY&feature=related[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=DMxKffswZ1Q&feature=related[/url]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=_1UEXBXNyyQ&feature=related[/url]

36

Odp: Ciała subtelne i czakry

Trudności z zasypianiem z powodu spiętej szyi i karku mogą oznaczać blokadę na czakrze gardła, no to trzeba ją rozruszać.

[url]http://pl.wikiquote.org/wiki/Rymowanki_dzieci%C4%99ce[/url] ;-)

Teraz już rozumiem, dlaczego wiele osób jak się dorwie do rozmowy to trudno się ich pozbyć. Oni po prostu rozgrzewają gasnącą czakrę gardła. To ogromna ulga gdy czakra gardła zaczyna prawidłowo pracować, dlatego podczas rozmowy z takimi osobami temat jest nieistotny, często powtarzają w koło to samo, bo samo mówienie jest terapeutyczne.

No dobrze, może to być coś innego niż dziecięce rymowanki ;-)

37

Odp: Ciała subtelne i czakry

To świetna metoda na czakrę gardła:-)
[url]http://jakelvis.onet.pl/[/url]
[url]http://jakelvis.onet.pl/spiewaj/waly-jagiellonskie/corka-rybaka[/url]

38

Odp: Ciała subtelne i czakry

bart napisał/a:

Trudności z zasypianiem z powodu spiętej szyi i karku mogą oznaczać blokadę na czakrze gardła, no to trzeba ją rozruszać.

..ale też zawsze biorę pod uwagę lęki egzystencjonalne, stres, strach przed podejmowaniem decyzji, strach przed jutrem - w przypadku takich bolących karków, spiętego barku, bólów górnych partii ramion. Rozluźnianie tych partii ciała może trwać długo, zwykle przez masaż, ale bez wyzbycia się źródła stresu jako takiego - efelt rozluźniania będzie krótkotrwały. Napięcie mięśni będzie powracać.
Sztuka w zharmonizowaniu wszystkich czakr wspólnie. A o dziwo przy tych górnych partiach to czasem pomaga porządne uziemienie, praca z dolną jedynką i dwójką (czakrą a nie zębem :-))) złapanie kontaktu z planetą i umiejscowienie Siebie samego w świecie, w Tu i Teraz, przez medytację lub odzyskanie pozycji w społeczeństwie, rodzinie, grupie. 
Wiosna będzie wspaniałym czasem na to, abyśmy podchwycili trochę energii, przerwali zaspy śniegu, odpuścili napięcia i bolące plecy.

39

Odp: Ciała subtelne i czakry

Paradoksalnie, chociaż zima jest mroźna, nie zmienia to faktu, że energia jest w cale nie mniej odczuwalna (przeze mnie).

Zauważyłem, że w moim przypadku najlepsze efekty przynosi niekoniecznie samo doenergetyzowanie czakr, co raczej pokierowanie energią tak, by przepływała przez cały organizm, przede wszystkim 7 czakr podstawowych.

Często problemem są nie czakry, a połączenia między nimi.

40

Odp: Ciała subtelne i czakry

A czyż lęk oraz stres nie powodują, że spinamy się, zamieramy w skulonej bojowej pozycji? Barki, ramiona przykurczone, ściśnięta szyja i klatka piersiowa, zgarbione plecy. Blokady w ciele fizycznym w okolicach szyi i tym samym czakry gardła na pewno się pojawią i przy okazji w innych miejscach.

Strach przed podejmowaniem decyzji powoduje problemy z wyrażaniem siebie. Gdy postępujemy w sprzeczności z tym co czujemy, blokujemy wyrażanie swoich myśli, blokujemy czakrę gardła. Nasza osobowość wpływa na napięcia w ciele fizycznym a potem to już wtórnie fizyczność blokuje energetykę i koło się zamyka. Sytuacja, którą należy świadomie przerwać.

W ciele wszystko jest połączone i każdy przypadek indywidualny. Zdaję sobie sprawę, że dopiero ledwo co musnąłem temat. Wiedza o energetyce o czakrach jest niezwykle fascynująca. :-) Antares, widocznie czakry masz zdrowe i wystarczy że pobudzisz strumień energii przez nie przechodzący, a te same ładne się otworzą. Osoby z blokadami muszą włożyć wiele świadomej pracy i wysiłku, aby życie powróciło do wszystkich czakr.

41

Odp: Ciała subtelne i czakry

O, ja cały czas robię wszystko, by polepszyć ową przepustowość energetyczną, dostosować ciało (fizyczne oraz te bardziej subtelne) do jeszcze lepszych wibracji, uczę się coraz lepszego zarządzania energią w coraz większym zakresie, integrowania jej, współpracy z różnymi energiami itd. itd. - temat równie szeroki, jak wszechświat wink Nawet nie łudzę się, że jakikolwiek człowiek w jednym wcieleniu, trwającym nawet tysiąclecia, posiądzie choćby ułamek wiedzy i doświadczenia na ten temat.

Właśnie miałem na myśli poprawianie przepływu i jakości energii w czakrach - z tym, że niektóre czakry oczywiście wymagają większej uwagi i ilości energii, w zależności od potrzeby sytuacji.

42

Odp: Ciała subtelne i czakry

Taka wizja mnie naszła ;-) ... pomyślałem sobie, że z mocno zablokowaną czakrą jest tak jak z zapieczonym i zardzewiałym kołem od roweru. Trzeba się nieźle namęczyć żeby ruszyć na takim rowerze, a nawet jak się rozpędzimy, to rower szybko się zatrzyma już po chwili gdy tylko przestaniemy pedałować.

Za to zdrowa czakra obraca się lekko, tak jak koło osadzone na dobrze nasmarowanych łożyskach, wystarczy zakręcić i koło będzie się długo długo bracało zanim zatrzyma się całkowicie.

43

Odp: Ciała subtelne i czakry

Test na barwę Twojej aury

1. Ktoś bliski często mówi Ci:
a. nie łap pięciu srok za ogon
b. zajmij się sobą
c. nie uratujesz ludzkości
d. jesteś leniwy
e. uważaj na siebie
f. uspokój się

2. Ty i ludzie…
a. stawiasz im wysokie wymagania
b. uwielbiasz ich
c. pragniesz ich uszczęśliwić
d. lubisz ich rozśmieszać
e. nie przejmujesz się nimi
f. Ty sobie, oni sobie

3. Najlepszy relaks zapewnia Ci:
a. czytanie rankingów bankowych i notowań giełdowych
b. gotowanie
c. podróż do egzotycznych krajów lub chociaż obejrzenie filmu na ten temat
d. impreza do białego rana
e. wspinaczka skałkowa, skok ze spadochronem
f. robótki domowe, naprawianie czegoś

4. Kto Cię zauroczy i zawładnie Twoją duszą?
a. ten, kto umie ocenić się krytycznie
b. rozumie innych
c. chce kierować ludźmi
d. umie się śmiać
e. ma w sobie ducha przygody
f. atrakcyjny fizycznie i namiętny

5. Urządzasz mieszkanie, ktoś chce dać Ci w prezencie komplet mebli. Cena nie gra roli. Jaki styl najbardziej Ci odpowiada?
a. wielkie, przepastne kanapy, ozdobne szafy w stylu gdańskim
b. styl jest nieważny, liczy się wygoda i funkcjonalność
c. ekologiczny, żadnej sztuczności
d. zwariowane meble, śmieszne gadżety
e. prosto i elegancko, metal, szkło
f. prawdziwe antyki prosto z domu aukcyjnego

. Co sądzisz o wysiłku fizycznym, sporcie?
a. najlepszym sportem jest seks
b. nie chce Ci się ćwiczyć
c. za szybko się męczysz
d. jeśli sport to tylko samemu, bez rywalizacji kto lepszy
e. lubisz trenować, spalasz kalorie także podczas prac fizycznych
f. bez niego nie umiesz się odprężyć

7. Najmocniej wierzysz w:

a. sukces finansowy i popularność
b. w Boga
c. w moc Kosmosu
d. chyba w nic
e. w konkrety
f. osiągnięcie wewnętrznej harmonii

ROZWIĄZANIE:

Większość odpowiedzi a
Zieleń
Taki kolor aury mają urodzeni przywódcy, ludzie dążący do sławy i majątku. Zmierzają do celu prostą drogą, są pracowici i odważni, nigdy się nie poddają. Jeśli zaliczasz się do grona „zielonych”, jesteś osobą wyjątkowo inteligentną i logiczną, potrafisz myśleć abstrakcyjnie. Dochodzisz na szczyt dzięki pracy swojej głowy, a nie mięśni. Jesteś odkrywcą, osobą kreatywną, nieobawiającą się nowości.

Większość odpowiedzi b
Błękit
Kochasz ludzi, chcesz im pomagać i leczyć ich zranione dusze. Przejmujesz nastroje otoczenia, śmiejesz się z osobami wesołymi i marudzisz w gronie ponuraków. Jesteś osobą niezwykle emocjonalną i masz bardzo rozwiniętą intuicję. Ty po prostu czujesz to, co czują inni i wiesz, jak im pomóc. Nie myślisz o sobie, a gdy trzeba grać rolę emocjonalnego pogotowia ratunkowego dla innych, własne sprawy rzucasz w kąt.

Większość odpowiedzi c
Fiolet
To barwa ludzi z prawdziwą pasją, wizjonerów i przywódców. Fioletowi mają silne poczucie dziejowej misji, chcą uszczęśliwić ludzkość i naprawić świat. Czują się – i są – w pewnym stopniu inni, wyróżniają się na tle szarego tłumu. Jeśli zaliczasz się do grona fioletowych, masz charyzmatyczną osobowość i jesteś oryginałem. Gubisz się w zwykłej codzienności, jesteś niepraktyczna/y i roztargniona/y.

Większość odpowiedzi d
Żółty
Twoja energia życiowa przypomina czynny wulkan. Jesteś zawsze w biegu i zawsze uśmiechnięta/y. Nie znosisz bezruchu i wszelkich ograniczeń, nawet monotonną pracę traktujesz jak zamach na Twoją wolność osobistą. Jesteś osobą kreatywną i inteligentną, miewasz fantastyczne pomysły, choć nie wszystkie są strzałem w dziesiątkę. Czasem za bardzo oddalasz się od realnego życia. Kochasz naturę, pragniesz walczyć o przetrwanie naszej planety, chętnie angażujesz się w działania organizacji ekologicznych.

Większość odpowiedzi e
Pomarańczowy
Nigdy nie podporządkujesz się ogólnie przyjętym zasadom tylko dlatego, że „tak trzeba”. Chodzisz własnymi ścieżkami jak kot, szukasz ryzyka. Zwykłe życie, dzień podobny do dnia i wieczory w kapciach przed telewizorem sprawiłyby, że zgasłby cały Twój entuzjazm. Ty chcesz sprawdzać własne możliwości, przeżywać przygody i stawać oko w oko z niebezpieczeństwem. Jesteś lekkomyślna/y, działasz szybko, czasem za szybko i nierozważnie. Najważniejszy jest dla Ciebie cel, ale droga do niego nieistotna.

Większość odpowiedzi f
Czerwony
Jesteś osobą gwałtowną, czasami wręcz nieobliczalną i namiętną, masz temperament wulkanu. Wszystko głęboko przeżywasz, złościsz się i śmiejesz z byle powodu. Twardo stąpasz po ziemi, nie bawisz się w abstrakcje i filozoficzne rozważania. Ciebie interesuje tylko to, co można dotknąć, posmakować lub powąchać. Można Cię nazwać chodzącym konkretem, liczy się tu i teraz. Nie zatapiasz się we wspomnieniach i nie snujesz planów na resztę życia.

Test pochodzi z czasopisma „Gwiazdy mówią” (nr 7/2008)

44

Odp: Ciała subtelne i czakry

Wybacz tacjanna, ale nie jestem zbytnio przekonany do prawdziwości owych testów. Co innego samemu zobaczyć, a co innego myśleć że tak jest. Pozdrawiam.

45 Ostatnio edytowany przez alika (2016-05-21 15:36:21)

Odp: Ciała subtelne i czakry

Ja przede wszystkim polecam spotkanie z osobami, które mają styczność z tym tematem i się na nim znają. U specjalistów dostaniesz najlepsze informacje i z nich możesz najwięcej czerpać. Wiadomo że u każdego to wygląda inaczej.

Gdyby ktoś szukał dobrych informacji, tutaj jest dobre zestawienie: [url=http://dotykprzestrzeni.pl/czakr/czakry/]Czakry[/url]