31

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Z Meierem jest ten problem, że chciał udowodnić swoje kontakty namacalnie nie mając namacalnych dowodów.

32 Ostatnio edytowany przez ka-nu (2020-12-27 21:39:01)

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Czasami mam wrażenie że Agartę poniekąd fajnie opisuje bajka Disneya pod tytułem Atlantis...
Opowiada ona historię młodego lingwistyka Milo Tacha który wyrusza na poszukiwanie dawno zaginionej Atlantydy. W trakcie swojej wędrówki odnajdują zaginione miasto głęboko pod powierzchnią Ziemi. Chodzi mi zwłaszcza tutaj o mityczne serce Atlantydy które w pewnym sensie przypomina Iskrę Agartian. Daje to trochę do myślenia. Warto obejrzeć ten film Disneya.

Serce Atlantydy w bajce było kryształem, kulą energii które dawało Atlantom zdrowie i długowieczność. Myślę że Iskra Agartian działa w podobny sposób.

Zastanawia mnie także czy naruszając Iskrę, można przypadkiem doprowadzić do zniszczenia planety skoro krzyżują się tam wszystkie energie Ziemii.

33

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

ta bajka to była atlantyda, a nie agarta, to jeszcze co innego. Atlantyda zatonela, agarta jest pod ziemia. Ja tam nie widze podobienstw. Aczkolwiek animacja fajna i faktycznie pelna nawiazan, chociazby z tymi pojazdami z kamienia i krysztalu aktywujacego.

34

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

Skąd pewność że bajka całkowicie opisuje Atlantydę a samemu autorowi nie pomieszały się zwyczajnie informację podczas powstawania filmu? Nie wiem czy wiesz ale niektórzy tworzą różne dzieła intuicyjnie, bardzo często podczas powstawania takich dochodzi do pomieszania danych, gdyż świadomość łączy się z wyższymi wymiarami i ściąga pewne dane ale nie wszystko jest w stanie odkodować, stąd wychodzą pewne zniekształcenia.

35

Odp: Agarta - dodatkowe informacje

pewności nie mam, ale
a) atlantyta to dzieło disneya  - fajnie, ze maja duzy budzet, ale udzial masonów i ludzi zapewniajacych taki budzet w tego typu produkcjach jest bezdyskusjny i zazwyczaj idzie sie wtedy na kompromisy tak, ze ostatecznie wydźwięk często zmienia się na taki, by zadowolić wpłacającego - który jak wiadomo, ma często swoje konkretne motywacje i poglądy światopoglądowe, często dość płytkie
b) wiele rzeczy stamtad to dosc luźne interpretacje - np. potwory morskie, lewiatan nie ma nic wspólngeo z atlantydą  - wygląda to tak jakby wzieli 10 mitów i legend, najwiecej pracy poswiecili temu o atlantydzie i w proporcji 60 - 10 - 10 - 10 -10 zapchajdziurami ulepili film, stworzyli postać studenta szukającego zaginonego miasta.
20 lat temu na mnie jako glodnemu wiedzy dziecku nie  robil wiekszego wrazenia, wersja od disneya nie jest dobrym dokumentem dla kogos kto szuka informacji na jej temat